Otsikko

AUSTRALIANTERRIERIKERHO RY:n
CLUB SHOW -09
30.08.2009

Club Show, Vihti, Haimoo
Palkintotuomari: Leni Finne

Yhteensä 22 koiraa, joista 5 pentua
» VALOKUVIA

ROP, PN1, veteraanit 1: Black Back Pandora's Box

VSP, PU1, nuoret 1: Avocation Magic Of Moon

ROP, PN1, veteraanit 1: Black Back Pandora's Box  FIN MVA LTUJV-01, om. Seija Halme
VSP, PU1, nuoret 1: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo

PU2
pennut 1: Twee-Dle-Dee Unssaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen
PU3 aikuiset 1: Bayet Hot'N Red Iron, om. Jonna Räikkönen

PN2 nuoret 1: Melukylän Pikkumusta, om. Piia Keskimaa & Kirsi Ola
PN3 aikuiset 1: Jaskarin Hippa, om. Seija & Alex Halme
PN4 pennut 1:Reimin Seventh Sign, Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä

KAIKKI LUOKAT

PENNUT 

Urokset pennut
2: Sinimarjan Yves, om. Ritva Rantalaiho
PU2, 1: Twee-Dle-Dee Unssaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen

Nartut pennut
2: Avocation Merry-Go-Round, om. Harri & Henna-Emilia & Raili Mattanen
3: Black Back Singapore Sling, om. Jasmin Nurmesniemi
PN4, 1: Reimin Seventh Sign, Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä
POISSA: Vegaran Let The Wind Blow, om. Kari Siitonen & Chrisse Asikainen

UROKSET


Urokset nuoret
VSP, PU1,1: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
5: Finsweng Nuttu Nurin, om. Anja Sartokari
3: Melukylän Q-ma Peruna, om. Kristiina Sneitz
2: Melukylän Q-Tamokeikka, om. Anu Levänen
4: Tehill's Just Wonder, om. Irma Hardén & Eija Rikka

Urokset aikuiset
PU3, 1: Bayet Hot'N Red Iron, om. Jonna Räikkönen

Home champion
POISSA: Arctic Soul Mad Mister Red, om. Marjatta Luostarinen

NARTUT

Nartut nuoret
3: Black Back Cotton Candy, om. Seija & Arne Halme
PN 2
nuoret 1: Melukylän Pikkumusta, om. Piia Keskimaa & Kirsi Ola
2: Selendia Velvet Kiss, om. Pia Lindqvist
4: Tehill's Julie Jewel, om. Anna-Mari Uimonen
POISSA: Vegaran Daek Diamond, om. Chrisse Asikainen & Salla Kiiski-Arosuo

Nartut aikuiset
POISSA: Bristegal Just Like BB, om. Mari Pajaskoski
PN3
, 1:  Jaskarin Hippa, om. Seija & Alex Halme
5: Reddenblue Boisterous Bomb, om. Eija Kimmo Aaltonen
3: Reimin Sweet Child O Mine, om. Krista Riihelä & Tiina Tuomisalo
4: Surely Monkey Business, om. Tiina Tuomisalo
2: Whangdoodle Corinella, om. Eira & Rea Malmstén

Nartut veteraanit
ROP,PN1, 1: Black Back Pandora's Box  FIN MVA LTUJV-01, om. Seija Halme
2: Reddenblue Absolute Pitch, om. Heli Ranta



 


Tuomarit Leni Finne & Päivi Eerola


Club Show:n jälkeen piti Päivi Eerola infotilaisuuden ulkomuototuomarikoulutuksesta.

 

 

 

   

 

© Australianterrierikerho ry.