1.  (punainen nauha) - ERITTÄIN HYVÄ
2. (sininen nauha) -
HYVÄ
3. (keltainen nauha) -
TYYDYTTÄVÄ
0. (harmaa nauha) -
HYLKÄÄVÄ
EVA (ruskea nauha) - Ei voida kaikilta osin arvostella
SA (vaaleanpunainen nauha) - Sertifikaatinarvoinen eli voidaan pitää muotovalion arvoisena.
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

poissa - absent

www.australianterrierikerho.fi

09.01.2000 Kajaani, 14 aussia (+ 2 pist.)
Tuomari: Elsbeth Clerc, Sveitsi  
(Tulokset toimitti Anne Päivärinta)
ROP - BOB:
Bluepepper´s Getoon Geraldine
VSP - BOS SERT:
Bluepepper´s Tomahawk
PN-2: Bluepepper´s Ghostbuster PU-2: Bluepepper´s Thunder King
PN-3, SERT: Terriway Pink Think PU-3: Bluepepper´s Mickey Mouse
PN-4: Bluepepper´s Thunder Kiss PU-4: Silver Glang´s Northern Sound
PU-5: Bluepepper´s Peter Pan
ROP-VETERAANI: Bluepepper´s Peter Pan
BIS3-kasv (yli 6), ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola 
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/3: Bluepepper´s Toppolino
1/2 SA: Silver Glang´s Pure Blue Fakir
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
POISSA: Avocation Long Tall Sally
1/3: Bluepepper´s Toccata
1/4: Punatassun Jalava
AVO - OPEN
1/3: Avocation Lucille Ball
22.01.2000 KV Turku, 47 aussia, joista 6 pentua (+ 9 / 1 pist.)
Tuomari: William Browne-Cole, Iso-Britannia
 (Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB, CACIB:
FIN & N MVA NV-98 EUV-99 Bluepepper's Guess Why, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
VSP - BOS, CACIB:
FIN & S & N MVA, PMV-98 Bluepepper´s Godfather, om. Saija Walldén & Alli Lindroos
PN-2, SERT: JV-99 Bluepepper's Thunder Kiss, om. Erika Okkonen & Marja Leinonen PU-2, vara-CACIB: FIN & S & N MVA SV-98-99 Haka-HAun Åpals Återsken, om. Jenni Wahteristo
PN-3, vara-CACIB: FIN & N MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose, om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola PU-3: FIN MVA PMV-97 V-99 Tatong's Twist'N Shout, om. Susanna & Pirkko Söderholm
PN-4: Nette's World Magic, om. Riina Viinikkala PU-4, SERT: Terriway Pick-Wick, om. Päivi Nieminen
PN-5: FIN & EST MVA Tatong's Red Camellia, om. Kirsi Ola PU-5: Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela
ROP-PENTU: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & kasvattajat
VSP-PENTU: Blueswing Cisco Kid, om. Leena Reini-Sievänen & M. Uski
ROP-VETERAANI VET1/1 KP: Sinimarjan Cilla om. Terhi Pullinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola 
MUUT PENNUT:
PEK4: Black Back Midnight Sun, om. Mervi Soiletsalo & Erik Mangroos
PEK2: Bluepepper's Non-Parelli, om. Markku Vahtokari
PEK5: Reimin Shanghai Lily, om. Timo Taskinen
PEK3: Selendia Jewel For Devil, om. Mervi Rintala
POISSA: Selendia Just So, om. Pia & Tom Lindqvist
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/3: Bluepepper's Tomahawk, om. Jaana Ohtonen & Marjo Ahola
2: Silver Glangs Pure Blue Fakir, om. Riitta Heinonen
2: Silver Glangs Quice One, om. Saara & Sanni Ilola
1/2: Terhierin Blue and Sand, om. Helmi Linkosalo
3: Whangdoodle Wecculi, om. Markus Mänttäri
NUO - INTERMEDIATE
2: Blueswing Ashton Archie, om. Mervi Punnonen
1/2 SA: Silver Glangs One Man Show, om. Susanna Öman & Ahola H
AVO - OPEN
2: Avocation Blue Bolero, om. Henna Laine & Orvokki Lämsä
1/4: FIN & S & N MVA LTUJV-98 Bluepepper's Geronimo, om. Elli Grunström & Marjo Ahola
1: KANS & FIN & EST & S MVA BALTW-98 Funfanny's Jonathan, om Mervi Rintala
2: Sassatown Crocodile Man, om. Minna Aaltonen
1: FIN & RUS & EST MVA Selendia Fire And Ice, om. Chrisse Asikainen
1: Silver Glangs Nick Carter, om. Susanna Öman & Leena Niittymäki
1/5: Silver Glangs Northern Sound, om. Susanna Öman
2: Teraustralis Jackaroo, om. Malmstén, Björkman, Hardén, Lämsä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 SA: Avocation Polar Lights, om. Orvokki Lämsä & Tarja Kotamäki
1/3: Funfanny's Only Blue Angel, om. Elina Lintu
1/4: Silver Glangs Queer For You, om. Susanna Öman
NUO - INTERMEDIATE
1/4: Black Back Kind of Magic, om. Krista Riihelä
1/5: Bluepepper's Tip-Top, om. Jukka Nurmio & Gustaf Molander
1/3: Bluepepper's Tutti-Frutti, om. Leena Reini-Sievänen
2: Jaskarin Lise-Lotte, om. Saija Walldén & Lotta Helkiölä
POISSA: Nette's World Beauty, om. Riikka Dauksch
1: Silver Glangs Orient Spice, om. Susanna & Katja Öman
2: Vegaran Blue Angel, om. P Mäki-Rekola & Chrisse Asikainen
2: Vegaran Bon-Bon, om. Juha-Pekka Taneli & Chrisse Asikainen
AVO - OPEN
1/4: Bayjet Twisting Affair, om. Susanna Söderholm & Raili Mykkänen
1/3: Haka-Haun Åsa Från Åbo, om. Susanna Fränti-Luoto
1: Terhierin Alma, om. Terhi Pullinen
1/5: FIN & S MVA Unita's Little Kiss, om. Ulla & Riikka Björkman
2: Whangdoodle Little Princess, om. Eira & Rea Malmstén
12.-13.2.2000 Imatra, 13 aussia, joista 4 pentua (+ 2 / 0 pist.)
Tuomari: Monique van Brempt, Belgia, Tuomari (BIS-pentu): Paula Heikkinen-Lehkonen 
(Tulokset toimitti Ulla Björkman)
ROP - BOB, SERT:
Tehill's Daily News
, om. Harden Irma
VSP - BOS, SERT:
Hemmolan Huithapeli
, om. Heikkilä Jarkko & Aaltonen E & K
PN-2 FIN & S MVA Unita's Little Kiss, om. Björkman Ulla
PN-3 Bluepepper's Ginagtogrimmy's, om. Molander Gustaf
PN-4 Punatassun Jalava, om. Häyrynen Riitta & Niemi Railo
 BIS4-pentu (yli 6) ROP-PENTU: Melukylän Guru Kultamuru, om. Aaltonen E & K
VSP-PENTU: Melukylän Gansteripimu, om. Hárden Satu & Ola Kirsi
MUUT UROSPENNUT:
PEK2: Black Back Midnight Express, om. Soiletsalo Jesse
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2: Reimin Sun Moon Stars, om. Aaltonen Kirsti & Riihelä Krista
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
POISSA: Tweedster's Palmira, om. Marttila-Inkilä Anne
1/2 Unita's Quaint Kiss, om. Björkman Ulla & Riikka
NUO - INTERMEDIATE
2 Avocation Only One Change, om. Jormanainen Aila & Pentti
2 Black Back Kind Of Magic om Riihelä Krista
AVO - OPEN
1/2 Avocation Jewel's Hunter om Valtonen Outi & Lämsä Orvokki
POISSA: FIN MVA V-99 Black Back Grape-Vine, om. Soiletsalo Mervi
POISSA: Unita's Magic Flame om Marttila-Inkilä Anne
18-19.3.2000 KV Tampere, 41 aussia, joista 4 pentua (7 pist. + 0)
Tuomari: Britta Roos-Börjeson, Ruotsi 
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
ROP - BOB, CACIB:
FIN MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose, om. Päivi Saarinen & Kasv.
VSP - BOS, CACIB:
KANS & FIN & N & S MVA, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper's Godfather, om. Saija Wallden & Alli Lindroos
PN-2, vara-CACIB, SERT: Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Granström PU-2, vara-CACIB: FIN & N & S MVA, LTUV-98 Bluepepper's Geronimo, om. Elli Grundström & Kasv.
PN-3: Jaskarin Ristinolla, om. Vilhelmiina & Saija Wallden PU-3, SERT, FIN MVA, N MVA: EUJV99 Bluepepper's Thunder King, om. Marja Leinonen & Kasv.
PN-4: FIN & DK MVA Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo PU-4: KANS, FIN, EST , S & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSg-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
PN-5: FIN & EST & N MVA Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen PU-5: FIN & EST & RUS MVA Selendia Fire And Ice, om. Chrisse Asikainen
ROP-PENTU: Melukylän Guru Kultamuru, om. E & K Aaltonen
VSP-PENTU: Melukylän Gansteripimu, om. Satu Harden & Kasv
BIS 1-veteraani (yli 6) ROP-VETERAANIKANS, FIN, EST , S & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSg-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
BIS 1-kasv (yli 6) ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
BIS 3-jälk (yli 6) ROP-JÄLKELÄISLUOKKA: KANS, POHJ, FIN, S, DK & EST MVA, EUV-97, KBHV-97 Jaskarin Tuuliviiri, om. Marjo Ahola & Kukka Koiso-Kanttila
MUUT UROSPENNUT:
PEK2: Black Back Midnight Express, om. Jesse Soiletsalo
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2: Ouskan Nauruhermo, om. Henna Laine
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 KP: Bluepepper's Eri-Terri, om. Terhi Liukkonen-Järvinen
1/2: Blueswing Cisco Kid, om. Leena Reini-Sievänen & M Uski
NUO - INTERMEDIATE
1/3: Hemmolan Huithapeli, om. Jarkko Heikkilä & Kasv.
1/2 SA: Jaskarin Raikulipoika, om. Susanna & Johanna Wettenhovi & Kasv.
1/4: Jaskarin Rosvo-Roope, om. Torsti & Tarja Viitanen & Saija Wallden
AVO - OPEN
1: FIN MVA, JMV-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
2: Fulhunt Father Christmas, om. Sirpa Tähkä
1/4 SA: KANS & FIN & S & EST MVA Funfanny's Jonathan, om. Mervi Rintala
1/5: FIN & S & N MVA SV-98-99 Haka-Haun Åpals Återsken, om. Jenni Wahteristo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1: Avocation Polar Lights, om. Kaisa Kotamäki & Kasv.
1/3: Reimin Sun Moon Stars, om. Kirsti Aaltonen & Kasv.
1/1 SA: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & Kasvatt.
1/2 KP: Selendia Jewel For Devil, om. Mervi Rintala
1/5: Terriway Paradise Bird, om. Marja Simonen
1/4: Terriway Ping Pong, om. Satu & Hannu Toivonen
2: Unita's Quaint Kiss, om. Ulla & Riikka Björkman
NUO - INTERMEDIATE
1/3 SA: Black Back Kind Of Magic, om. Krista Riihelä
2: Jaskarin Lounatuuli, om. Saija Wallden
1/4: Jaskarin Reilupeli, om. Leena Reini-Sievönen & Saija Wallden
AVO - OPEN
1: FIN & N MVA, NV-98, EUV-99 Bluepeper's Guess Why, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
1/4 SA: Bluepepper's Terracotta, om. Liisa Rouhimo
1: Bluepepper's Tip-Top, om. J. Nurmio & G. Molander
1/5 SA: FIN & EST MVA Tatong's Red Camellia, om. Kirsi Ola
1: Terriway Chili Con Carne, om. Satu Toivonen
1: FIN & EST MVA, BALTV-99 Unita's Proudly Presents, om. Ulla & Riikka Björkman
08.04.2000 KV Vaasa, 18 aussia, joista yksi poissa (3 pist. + 0)
Tuomari: Marja Talvitie
 (Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB, CACIB, SERT, FIN MVA:
Jaskarin Rokkirakki
om. Marjo Ahola & Anne-Mari Granström
VSP - BOS, CACIB:
FIN MVA Black Back Jam Session om. Petra Piirainen
PN2, VACA: Terriway Pink Think om. Marjo Ahola & Leena Ojala PU2, VACA: FIN MVA Bluepepper´sThunder King om. Marjo Ahola
PN3: KANS MVA Bluepepper´s Calamity Jane om. Marjo Ahola PU3, SERT, FIN MVA: Terriway Pick-Wick om. Päivi NIeminen
PN4: FIN & N & EST MVA Black Back I Think I Can om. Erja Kaartinen PU4: KANS MVA Bluepepper´s Godfather om. Alli Lindroos & Saija Walldén
PN5: Terriway Pink Champage om. Sanna Santa & Aino Myllymaa PU5: Jaskarin Raikulipoika om. S & J Wettenhovi & kasv.
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's om. Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POISSA:  Black Back Midnight Express om. Mervi Soiletsalo
AVO - OPEN
1/3 SA: S MVA Vitterklippens Harlekin om. Ulla-Britt Nogren
1/4: Taramier´s Astrix om. Ulla-Britt Nogren
1/5: FIN & S MVA Avocation Skywalker om. Pasi Röyttä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1 KP: Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä & K Aaltonen
1/2: Selendia Jewel for Devil om. Mervi Rintala
NUO - INTERMEDIATE
1/4: Bluepepper´s Gina to Grimmy´s om. Ahola & Gustaf Molander
2: Nette´s World Magic om. Riina Viinikkala
AVO - OPEN
1/3: Red Gem´s Spice Girl om. Ulla-Britt Nogren
2: S & N MVA Unique av Falchebo om. Ulla-Britt Nogren
24.04.2000 Lappeenranta, 27 aussia (5 pist.)
Tuomari: Glenyse Acreman, Australia 
(Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB:
FIN MVA JMV-98 Bluepepper's Calamity Jane, om. Marjo Ahola
VSP - BOS:
KANS & FIN MVA Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen-Rimpi
PN-2: FIN MVA Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo PU-2: FIN & S & N MVA SV-98-99 Haka-Haun Åpals Återsken, om. Jenni Wahteristo
PN-3: FIN MVA Tatong's Red Camellia, om. Kirsi Ola PU-3: FIN MVA Black Back Jam Session, om. Petra Piirainen
PN-4, SERT: Crashboombang, om. Marjut Oinonen PU-4, SERT: Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela
PN-5: Reimin Sun Moon Stars, om. Kirsti Aaltonen & Krista Riihelä PU-5: Melukylän Guru Kultamuru, om Aaltonen E & K
BIS 5-veteraani (yli 6) ROP-VETERAANI: KANS & FIN MVA Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen-Rimpi
VSP-VETERAANI: Sinimarjan Cilla, om. Terhi Pullinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2 SA: Black Back Midnight Mover, om. Mervi Soiletsalo
NUO - INTERMEDIATE
1/2 SA: FIN MVA EuV-99 Bluepepper's Thunder King
1/4 SA: Bluepepper's Tomahawk, om. Marjo Ahola & Jaana Ohtonen
1/5: Hemmolan Huithapeli, om. Aaltonen E & K & Jarkko Heikkilä
1/3 SA: Tehill's Dual Power, om Irma Hardén
1/6: Whangdoodle Wiicari, om. Tuomas & Soile Harviainen & Eira Malmstén
AVO - OPEN
POISSA: Punatassun Topaasi, om. Reijo Pöri
1/3 SA: Tahee Trade in Red, om. Marketta Sorjonen & Krista Riihelä
1/4: Teraustralis Jackaroo, om. Malmstén & Björkman & Hardén & Lämsä  
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 SA: Melukylän Gansteripimu, om. Satu Harden & Kasv
1/3: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & Pia & Tom Lindqvist
POISSA: Sinimarjan Lady in Blue, om. Kirsi Vatanen
1/4: Sinimarjan Leading Lady, om. Helena Lybeck
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Avocation Only One Change, om Aila & Pentti Jormanainen
1/1 SA: Bluepepper's Gina G to Grimmy's, Marjo Ahola & Gustaf Molander
1/2 SA: Tehill's Daily News, om. Annukka Ristilä & Irma Hardén
POISSA: Terriway Pink Champagne, om. Sanna Santala
1/3: Whangdoodle Jillaroo, om. Sari Kerha & Eira Malmstén
AVO - OPEN
POISSA: Blueswing Alice Springs, om. Aila Sihvo
1/5: Melukylän Daltonin Muori, om. Nora & Aila Nyman
1: Terhierin Alma, om. Terhi Pullinen
29.04.2000 KV Lahti, 54 aussia (10 pist.)
Tuomari: Dianne Baillie, Australia 
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
RYP-5  (yli 6) ROP - BOB, CACIB, KANS MVA:
Fin Mva Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
VSP - BOS, CACIB:
Fin Mva Bluepepper's Mickey Mouse, om. Marjo Ahola
PN-2, VACA: Fin Mva EuJV-99 Bluepepper's Thunder Rose, om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola PU-2, VACA: Kans&Fin Mva Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
PN-3, SERT: Bluepepper's Gina G To Grimmy's, om. Marja Ahola & Gustaf Molander PU-3: Fin Mva Selendia Fire And Ice, om. Chrisse Asikainen
PN-4: Selendia Jazz Dancer, om. Pia Lindqvist & Jenni Wahteristo PU-4: Fin Mva EuJV-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola
PN-5: Fin Mva Tatong's Red Camellia, om. Kirsi Ola PU-5: Fin Mva PMV-97 Tatong's Twist'n Shout, om. Susanna & Pirkko Söderholm
ROP-PENTU
BIS 4-veteraani (yli 6) ROP-VETERAANI: Kans&Fin Mva Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANI: Kans&Fin Mva EuV-91-95 Sassatown Betty Boop, om. Harto Hallikas & Jörgen Rösner
BIS 1-kasvattaja (yli 6) ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/4 KP: Black Back Midnight Mover, om. Mervi Soiletsalo
SERT 1/2 SA : Bluepepper's Tomahawk, om. Jaana Ohtonen & Marjo Ahola
1/3 KP: Blueswing Cisco Kid, om. Leena Reini-Sievänen & M Uski
1/1 SA: Melukylän Guru Kultamuru, om. E & K Aaltonen
1/2 KP: Ophelia's Blue Quater, om. Suvi Kuhanen & Erja & Jukka Ruuskanen
2: Terhierin Blue and Sand, om. Helmi Linkosalo
NUO - INTERMEDIATE
1/4 SA: Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela
1/3 SA: Hemmolan Huithapeli, om. Jarkko Heikkilä & E & K Aaltonen
2: Melukylän Formula-Jopo, om. Kirsi Ola
1/5 SA: Tehill's Dualpower, om. Irma & Satu Harden
2: Tehill's Extra-Boy, om. ???
2: Tehill's Extro-Vertti, om. Timo Vainio
2: Vegaran Black Jack, om. Eeva-Liisa Kupiainen
AVO - OPEN
2: Fin Mva Agasos Gamekeeper, om. Seija Halme
1/4 SA: Fin Mva JMV-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
1: Fin Mva Black Back Jam Session, om. Petra Piirainem & Mervi Soiletsalo
2: Blueswing Ashton Archie, om. Mervi Punnonen
2: Dekadenz Archie Bunker, om. Seija Halme
1: Fin Mva Haka-Haun Åpals Återsken, om. Jenni Wahteristo
2: Silver Glangs One Man Show, om. Helena Ahola & Christian Peljo & Susanna äOman
1/3 SA: Sinimarjan Karate Kid, om. Anne Karlsson-Salmi
2: Fin Mva Tahee Trade In Red, om. Krista Riihelä & M Sorjonen
1: Teraustralis Jackaroo, om. E Malmsten & U Björkman & I Harden & O Lämsä
VET - VETERAN
1/2 SA: Dk&Fin Mva EuV-95 Lille Regina Mr Swing King, om. Erja & Jukka Ruuskanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/3 KP: Avocation Polar Lights, om. Kaisa Kotamäki & Orvokki Lämsä
2: Funfanny's Only Blue Angel, om. Elina Lintu & Seija Kuusela
1/2 SA: Melukylän Gangsteripimu, om. Satu Harden & Kirsi Ola
1/4 KP: Ophelia's Blue Jackpot, om. E & J Ruuskanen & Timo Nyqvist
2: Reimin Shanghai Lily, om. Timo & Merja Taskinen
1/5 KP: Reimin Sun Moon Stars, om. Kirsti Aaltonen & Krista Riihelä
POISSA: Unita's Quaint Kiss, om. Ulla & Riikka Björkman
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Avocation Only One Change, om. Aila & Pentti Jormanainen
1/2 SA: Jaskarin Reilu Peli, om. Leena Reini-Sievänen & S Walldén
2: Whangdoodle Jillaroo, om. Sari Kerha & Eira Malmsten
AVO - OPEN
2: Bayjet Just For Fun, om. Susanna Söderholm & Paula Hiltunen
1/5 SA: Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen
1: Kans&Fin Mva PMV-99 Bluepepper's Ghostbuster, om. Leena Saarinen & Marjo Ahola
1/4 SA: Bluepepper's Ginger Ale, om. Margit Lappalainen
POISSA: Fin Mva EuV-99 Bluepepper's Guess Why, om. Marja Leinonen & Marjo Ahola
2: Bluepepper's Terracotta, om. Liisi Rouhimo
1: Blueswing Albany Angel, om. Anu Kataja & Leena Reini-Sievänen
2: Fin Mva Melukylän Daltonin Muori, om. Nora & Aila Nyman
2: Ophelia's Miami Springs, om. Satu Tiainen & Erja & Jukka Ruuskanen
2: Terhierin Alma, om. Terhi Pullinen
1: Fin Mva BALTV-99 Unita's Proudly Presents, om. Riika & Ulla Björkman
VET - VETERAN
VET2: Sinimarjan Cilla, om. Terhi Pullinen
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY Kennel Black Back, om. Mervi Soiletsalo
07.05.2000 Seinäjoki, 5 aussia, joista 2 pois (0 pist.)
Tuomari: Dominic Harris  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB:
FIN & N MVA, EUJV-99 Bluepepper s Thunder Rose, om. Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP - BOS:
KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLZG-96, PLV-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
PU-2, SERT: Melukylän Guru Kultamuru, om. E & K Aaltonen
PN-2, SERT: Selendia Jewel For Devil, om. Mervi Rintala
PN-3: FIN & EST MVA Black Back I Think I can, om. Kari Kaartinen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Nette's World Warrior, om. Emma Lehtonen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Nette's World Magic, om. Riina Viinikkala
07.05.2000 Kuopio, 8 aussia (1 pist.)
Tuomari: Tanja Ahlman-Hallikas, Ryhmä 3: Tarmo Viirtelä, BIS-veteraanit: Dianne Bailley, Australia 
(Tulokset toimitti Outi Valtonen)
RYP3 (yli 6) ROP - BOB:
KANS, FIN, DK, EST & LTU MVA, JWW-98, LTUV-98, LJV-98, ESTKLBSg-2000 Bluepepper's Calamity Jane, om. Marjo Ahola
VSP - BOS:
KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLZG-96, PLV-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
PN-2, SERT, FIN MVA: Terriway Pink Think om.Leena Ojala & Marjo Ahola
BIS 2-veteraani (yli 6) ROP-VETERAANIKANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLZG-96, PLV-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
2: Bluepepper's Robin Hood, om.Ulla Partanen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
2: Vegaran Bel Ami, om. Sirpa Surakka
AVO - OPEN
2: Avocation Scarlet O'Hara, om. Elina Alanen
1/2: Bluepepper's Ginger Ale, om. Margit Lappalainen
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
13.05.2000 Kausala, ryhmät 3 & 4, 5 aussia (1 pist.)
BIS-, RYP- ja rotutuomari: Tarmo Viirtelä
 
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
BIS-1, RYP-1 (yli 6) ROP - BOB:
Kans & Pohj Mva PMV-98-99 LVJV-98 Bluepepper's Godfather, om. S Wallden & A Lindroos
VSP - BOSVSP, SERT, FIN MVA:
Jaskarin Risti-Nolla
, om. Alli Lindroos & S & V Wallden
PU-2: Ltu & S & Fin & N Mva SV-98-99 LTUV-00 Haka-Haun Åpals Återsken, om. J Wahteristo PN-2: Kans & Pohj Mva PMV-99 Bluepepper's Ghostbuster, om. Kasv & L Saarinen
PN-3: Selendia Jazz Dancer, om. P & T Lindqvist & J Wahteristo
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
POISSA: Fin & S & Ltu & Dk Mva JUB97 LTUV-00 Blueswing Widgie, om. J Wahteristo
14.05.2000 Oulu, 11 aussia (2 pist.)
Tuomari: Rose Envall-Larsson, S RYP: Rainer Vuorinen
 
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)
RYP-4 (yli 6) ROP - BOB:
FIN, AM, CAN & EST MVA Bluepepper´s Mickey Mouse, om. Marjo Ahola
VSP - BOS:
INT, FIN, DK, EST & LTU MVA, JWW-98, LTUV-98, LJV-98, ESTKLBSg-2000 Bluepepper´s Calamity Jane, om. Marjo Ahola
PU2, SERT, FIN MVA: Bluepepper´s Tomahawk, om. Marjo Ahola & Jaana Ohtonen PN2, SERT: Bluepepper´s Gina G to Grimmy´s, om. Gustaf Molander
ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
AVO1/2: FIN MVA Avocation Nordic Warlord, om. Orvokki Lämsä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
JUN1/1: Reimin Spice Girl, om. Maria Metsi
NUO - INTERMEDIATE
NUO1/2: FIN MVA Terriway Pink Think, om. Marjo Ahola & Leena Ojala
NUO1/3: Tatong´s Hell´s Angel, om. Orvokki Lämsä
NUO1/4: Bluepepper´s Toccata, om. Aki Heikkinen
AVO - OPEN
2: Avocation Helium Helga, om. Orvokki Lämsä & Minna Karjalainen
VET - VETERAN
1/1 KP: Wippee Snake Juice, om. Päivi Rahko
20.05.2000 Hamina, 15 aussia (3 pist.)
Tuomari: Marija Kavcic, Slovenia
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
ROP - BOB, SERT:
Hemmolan Huithapeli
, om. E & K Aaltonen & J Heikkilä
VSP - BOS:
Fin Mva Tatong's Red Camellia, om. K Ola
PU 2: Funfanny's Overpower Oscar, om. M Mäkinen PN 2, SERT: Tehill's Daily News, om. A Ristilä & I Harden
PU 3: Black Back Knight Rider, om. S Kuusela PN 3: Melukylän Gangsteripimu, om. K Ola & S Harden
PU 4: Melukylän Guru Kultamuru, om. E & K Aaltonen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Melukylän Formula-Jopo, om. K Ola
AVO - OPEN
2: Silver Glangs One Man Show, om. H Ahola & C Peljo & S Öman
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 KP: Funfanny's Only Blue Angel, om. E Lintu & S Kuusela
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Avocation Only One Change, om. A & P Jormanainen
POISSA: Bluepepper's Gina G to Grimmy's, om. G Molander
2: Tweedster's Palmira, om. A Marttila-Inkilä
AVO - OPEN
1/2: Fin Mva Black Back Hulabaloo, om. S Kuusela
2: Bluepepper's Calamity Kate, om. A-M Granström
1/3: Unita's Magic Flame, om. A Marttila-Inkilä
21.05.2000 Rauma, 14 aussia (2 pist.)
Tuomari: Raija Järvinen, Ryhmät: Tarmo Viirtelä
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB, RYP2 (yli 6):
Int Ch Bluepepper´s Godfather om. Saija Walldén & Alli Lindroos
VSP - BOS, SERT:
Selendia Jewel for Devil
, om. Mervi Rintala
PU-2, SERT, FIN MVA: Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela PN-2: Fin Mva Jaskarin Risti-Nolla, Saija & Vilhelmiina Walldén & Alli Lindroos
PN-3: Fin Mva Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Grandström & Marjo Ahola
PN-4: Black Back Kind of Magic, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1: Reimin Star Wars om. Krista Riihelä
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Fin Mva Terriway Pick-Wick, om. Päivi Nieminen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2: Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä & Kirsti Aaltonen
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Avocation Polar Light, om. Kaisa Kotamäki & Orvokki Lämsä
1/4: Nette´s World Magic, om. Riina Viinikkala
2: Terriway Paradise Bird, om. Marja Simonen
1/5: Terriway Pink Champange, om. Aino Myllymaa
AVO - OPEN
1/1: Bluepepper´s Calamity Kate, om. Anne-Mari Grandström
1/2: Fin Mva Nette´s Classic Music, om. Anna Riutta
27.05.2000 Joensuu, 8 aussia (1 pist.)
Tuomari (my&oumls Ryhmä) Harto Hallikas 
(Tulokset toimitti Outi Valtonen)
ROP - BOB, RYP2 (yli 6):
KANS, POHJ, FIN, DK & S MVA, V-96-97, KBHV-96-97, SV-97, EUV-97 Bluepepper´s Woody Woodpecker om. M.Jääskeläinen
VSP - BOS, SERT, FIN MVA:
Bluepepper's GinaGtoGrimmy's
om. G.Molander
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
1/2: FIN MVA Acasos Gamekeeper om. S.Halme
2: Acasos Guttersnipe om. S. Halme
2: Dekadenz Archie Bunker om. S. Halme
VET - VETERAN
1/1: KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, PLV-96, PZSg-96, ESTV-96 Bluepepper´s Peter Pan om. M. Jääskeläinen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Vegaran Bel Ami om. S. Surakka
AVO - OPEN
2: Avocation Scarlet O'Hara om. E. Alanen
POISSA: Avocation Only One Chance om. A&P. Jormanainen
Juniorhandler 10-13 vuotiaat:
BIS-1 : Heini-Maari Keränen & australianterrieri "Kisu" (Bluepepper´s Calamity Jane)
27.05.2000 Tuusula/Nurmijärvi, 16 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari: Hans Lehtinen
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB: Fin & N Mva EUJW-99 Bluepepper´s Thunder Rose om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola VSP - BOS: Fin & S & N Mva PMV-98-99 Bluepepper´s Godfather om. Alli Lindroos & Saija Walldén
PN-2: Fin & Est Mva Tatong´s Red Camelia om. Kirsi Ola PU-2, SERT, FIN MVA: Jaskarin Raikulipoika om.Susanna & Johanna Wettenhovi & Saija Walldén
PN-3: Fin Mva Jaskarin Rokkirakki om. Anne-Mari Grandström & Marjo Ahola
ROP-PENTU: Vegaran Clementin om. Asikainen Chrisse & Piki Vihersaari
VSP-PENTU: Vegaran Cola om. Jenni Mertala
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
2: Black Back Midnight Express om. Jesse Soiletsalo
1/1 KP: Melukylän Guru Kultamuru om. Eija & Kimmo Aaltonen
NUO - INTERMEDIATE
2: Melukylän Formula-Jopo om. Kirsi Ola
AVO - OPEN
2: Fin Mva Black Back Jam Session om. Petra Piirainen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
2: Jaskarin Mikä Ettei om. Teija Hyvärinen
2: Ophelia´s Blue Jackpot om.E & J Ruuskanen & Timo Nyqvist
NUO - INTERMEDIATE
2:Black Back Kinpin Sweet om.Mervi Soiletsalo
1/2: Nette´s World Magic om. Riina Viinikkala
VET - VETERAN
1/1 KP: Sinimarjan Cilla om. Terhi Pullinen
28.05.2000 Helsinki, 19 aussia (3 pist.)
Tuomari: Kisti Smith
(tulokset toimitti Irma Hardén)
ROP - BOB:
KANS & FIN & S & NMVA PMV-99 LUJW-98 PMV-98 Bluepepper's Godfather om. Wallden & Lindroos
VSP - BOS:
FIN MVA Jaskarin Rokkirakki om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
PU-2: FIN MVA Black Jam Session om. Petra Piirainen PN-2 SERT: Crashboombang om. Marjut Oinonen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Black Back om. M.Soiletsalo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/3 Black Back Midnight-Express om. M.Soiletsalo
1/2 Blueswing Cisco Kid om. Leena Reini-Sievänen ja M. Uski
1/1 Melukylän Guru Kultamuru Eija ja Kimmo Aaltonen
NUO - INTERMEDIATE
1/1 Black Back Knight Rider om. Seija Kuusela
1/2 Tehill's Dual Power om. Irma Hardén
AVO - OPEN
2 Blueswing Ashton Archie om.Mervi Punnonen
1/3 Ophelia's Beetle Bailey om. Erja & Jukka Ruuskanen
1/4 Silver Glangs One Man Show om. Ahola & Peljo & Öhman
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 KP Black-Back Midnight Sun om. Satu Heinonen
2 Funfunny's Only Blue Angel om. Elina Lintu
1/2 Melukylän Gangsteripimu om. Ola ja Hardén
NUO - INTERMEDIATE
1/2 Black Back Kinpin Sweet M. Soiletsalo
1/3 Jaskarin Reilu Peli om. Reini-Sievänen & Walldén
AVO - OPEN
1/2 Black Back Fiorina om. Mari Maula
1/3 Ophelia's Miami Springs om. Satu Tiainen c/o Ruuskanen
11.06.2000 Salo, 16 aussia joista 3 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari: Marja Salminen, RYP: Marja Salminen
(tulokset toimitti Alli Lindroos)
ROP - BOB, RYP-4 (yli 6):
Kans, Pohj, Fin, S, N Mva, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper´s Godfather, Om. Alli Lindroos ja Saija Wallden
VSP - BOS, SERT, FIN MVA:
Crashboombang
, Om.Marjut Oinonen
PU-2: Kans, Fin, S, Est Mva, Euv-99 Bluepepper´s Pink Panther, Om.Sanna Santala PN-2: Terriway Pink Champagne, Om.Sanna Santala ja Aino Myllymaa
PU-3, SERT: Black Back Midnight Express, Om.Mervi Soiletsalo PN-3: Silver Glangs Orient Spice, Om. Susanna ja Katja Öman
ROP-PENTU: Jaskarin Salainen Ase, Om.Alli Lindroos ja Tiia Peltonen
VSP-PENTU: Avocation Cassiopeia, Om. Susanna Öman
ROP-KASVATTAJA: Black Back Kennel, Om. Mervi Soiletsalo
MUUT UROSPENNUT:
PEK2: Cikitita Born Wild, Om.Marika Nuorteva
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
1/3 Black Back Jam Session
1/4 Silver Glangs Northern Sound
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1 KP Avocation Polar Lights, Om. Kaisa Kotamäki ja Orvokki Lämsä
1/2 Black Back Midnight Sun, Om. Satu Heinonen
1/3 Ouskan Nauru-Hermo, Om. Henna Laine
NUO - INTERMEDIATE
1/2 Black Back Kinpin Sweet, Om. Mervi Soiletsalo
1/3 Terriway Ping-Pong, Om. Satu Toivonen
18.06.2000 Karjaa, 11 aussia joista 2 pentua (1 / 0 pist.)
Tuomari: Marja Talvitie
(tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, SERT:
Black Back Midnight Express
, om. Mervi Soiletsalo
VSP - BOS:
INT* & FIN & S & DK & LTU MVA LTU N'2000 Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo *=vielä vaille FCI:n vahvistusta
PU-2: Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela PN-2, SERT: Selendia Jazz Dancer, om. Pia Lindqvist & Jenni Wahteristo
PU-3: FIN MVA Black Back Jam Session, kasv. Mervi Soiletsalo, om. Petra Piirainen PN-3: Black Back Kinpin Sweet, kasv. & om. Mervi Soiletsalo
PN-4: Crashboombang, om. Marjut Oinonen
ROP-PENTU: Black Back Orange Blossom, om. Mervi Soiletsalo & Terhi Pullinen
VSP-PENTU: Jaskarin Sam Solo, om. Lindroos & Sainio & Vuori
ROP-KASVATTAJA: Black Back Kennel, Om. Mervi Soiletsalo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2 Reimin Star Wars, om. Pirkko Vilppunen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
1/1 Funfanny's Only Blue Angel, om. Elina Lintu
17.06.2000 Mänttä, 5 aussia, joista 1 pentu (ei pisteitä)
Tuomari: Tarmo Viirtelä, RYP: Tarmo Viirtelä (yli 6)
(Tulokset toimitti Alli Lindroos)
ROP - BOB, RYP-1 (yli 6):
Kans, Pohj, Fin, N, S, Mva, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper´s Godfather, om. Alli Lindroos ja Saija Wallden
VSP - BOS:
Fin Mva Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola ja Anne-Mari Granström
ROP-PENTU: Jaskarin Salainen Ase, om. Alli Lindroos ja Tiia peltonen
MUUT UROSPENNUT:
PEK2 Black Back Original Dude, om. Vieno ja Teuvo Sihvonen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
2 Silver Glangs Pure Blue Fakir, om. Reetta Heinonen
24.06.2000 Rovaniemi, 13 aussia, joista 1 pentu (2 / 0 pist.)
Tuomari: Benny Blid, Ruotsi (Tulokset toimitti Anne Päivärinta)
ROP - BOB JUN1/1 SA SERT:
Melukylän Guru Kultamuru
, om. Aaltonen E&K
VSP - BOS NUO1/1 SA SERT:
Härkmoen´s Kaffe-Böna
, om Wågström Annika, S
PU2 AVO1/1 SA: Hemmolan Huithapeli, om. Aaltonen E&K PN2 NUO1/2 SA: Tatong´s Hell´s Angel, om. Orvokki Lämsä
PN3 AVO1/1 SA: KansMVA Bluepepper´s Calamity Jane, om. Marjo Ahola
PN4 AVO1/2 SA:Tanmier´s Anya, om Wågström Annika, S
ROP-PENTU: Avocation Centaurus, om. Orvokki Lämsä & Minna Karjalainen
MUUT UROKSET:
VET - VETERAN
POISSA:  Tatong´s Eclipse of the Moon, om. Orvokki Lämsä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
0 Twee-Dle-Dee Banana Bender, om Ahola Marjo
NUO - INTERMEDIATE
1/3 Avocation Long Tall Sally, om Takapuro Belinda
1/4 Härkmoen´s Lilla Tieva, om Isaksson Ann-Charlotte, S
AVO - OPEN
1/5 Avocation Lucille Ball, om Päivärinta Anne
1/3 Avocation Scarlett O´Hara, om Alanen Elina
1/4 Bluepepper´s Red Ridinghood, om Majava Annamari
01.07.2000 Forssa, ryhmät 1 & 3, 9 aussia, joista 2 pentua (1 / 0 pist.)
Tuomarit: Tapio Ranta, RYP: Walter Jungblut, Saksa, BIS: Miroslav Zidar
(Tulokset toimitti Saija Walldén)
ROP - BOB, RYP-1 (yli 6) BIS-2 (alle 6):
FIN MVA Jaskarin Risti-Nolla, om. Walldén & Lindroos
VSP - BOS:
INT & FIN & S & N MVA PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper`s Godfather, om. Lindroos & Walldén
MUUT UROSPENNUT:
PEK 1 Jaskarin Salainen Ase, om. Tiia Peltonen & Lindroos
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK 1 Black Back Orange Blossom, om. Mervi Soiletsalo & Terhi Pullinen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 Black Back Midnight Express, om. Mervi Soiletsalo
AVO - OPEN
1/2 FIN MVA Black Back Jam Session, om. Petra Piirainen & Mervi Soiletsalo
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
1/2 Terriway Ping-Pong, om. Satu Toivonen
AVO - OPEN
1/2 Black Back Kinpin Sweet, om. Mervi Soiletsalo
1/1 Terriway Chili Con Carne, om. Satu Toivonen
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Black Back, om. Mervi Soiletsalo
02.07.2000 Mäntsälä, 18 aussia, joista 3 pentua (3 / 0 pist.)
Tuomari: Zsuzsanna Petik, Unkari
(Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB:
KANS & FIN & S & NMVA PMV-99 LUJW-98 PMV-98 Bluepepper's Godfather om. Wallden & Lindroos
VSP - BOS:
KANS & POHJ MVA PMV-99 Bluepepper's Ghostbuster, om. Marjo Ahola & Leena Saarinen
PU-2: FIN MVA Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela PN-2: FIN MVA Jaskarin Risti-Nolla, om. Alli Lindroos & S & V Wallden
PU-3: Black Back Midnight-Express om. Mervi Soiletsalo PN-3 SERT FIN MVA: Black Back Kinpin Sweet om.Mervi Soiletsalo
PU-4 SERT: Funfanny's Overpower Oscar, om. Mari Mäkinen & Timo Nyman
PU-5: Tehill's Dual Power om. Irma Hardén
ROP-PENTU: Jaskarin Salainen Ase, Om.Alli Lindroos ja Tiia Peltonen
VSP-PENTU: Black Back Orange Blossom, om. Mervi Soiletsalo & Terhi Pullinen 
ROP-KASVATTAJA: Black Back Kennel, om. Mervi Soiletsalo
MUUT UROSPENNUT:
POISSA Black Back Original Dude, om. Vieno ja Teuvo Sihvonen
PEK-2 Vegaran Cola om. Jenni Mertala
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 SA Melukylän Guru Kultamuru om. Eija ja Kimmo Aaltonen
AVO - OPEN
1/3 FIN MVA Black Back Jam Session om. Petra Piirainen
1/4 Hemmolan Huithapeli om. Eija ja Kimmo Aaltonen
1/5 Teraustralis Jackaroo om. Malmstén, Björkman, Hardén, Lämsä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 Tehill's Ex-Celsior om. Irma Hardén
1/3 Tehill's Daily News om. Annukka Ristilä & Irma Hardén
AVO - OPEN
1/3 Crashboombang, om. Marjut Oinonen
01.07.2000 Iisalmi, 6 aussia, joista 1 pentu (1 pist.)
Tuomari Matti Luoso
ROP - BOB:
FIN & N MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose om. Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP - BOS:
KANS & FIN & EST & RUS MVA ESTV-96 PL& PZSG-96 Bluepepper's Peter Pan Om. M. Jääskeläinen
ROP-PENTU: Avocation Centaurus, om. O. Lämsä & M. Karjalainen
ROP-VETERAANIKANS & FIN & EST & RUS MVA ESTV-96 PL& PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan Om. M. Jääskeläinen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
2 Bluepepper's Toppolino, om. K. Leinonen
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
2 Avocation Helium Helga, om. O. Lämsä & M. Karjalainen
1/2 Bluepepper's Ginger Ale, om. M. Lappalainen
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
08.-09.07.2000 Somero, 7 aussia (1 pist.)
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen (Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB:
Kans & Fin Mva Bluepepper´s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Walldén
VSP - BOS:
Terriway Pink Champange, om. Aino Myllymaa & Sanna Santala
PU-2: Fin Mva Terriway Pick-Wick, om. Päivi Nieminen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
3: Black Back Midnight Sun, om. Satu Heinonen
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Fin Mva Jaskarin Rokki-Rakki, om. Anne-Mari Grandström & Marjo Ahola
2: Terriway Ping-Pong, om. Satu & Hannu Toivonen
AVO - OPEN
2: Terriway Chili Con Carne, om. Satu & Hannu Toivonen
09.07.2000 Kokkola, 7 aussia, joista 1 pentu (1 pist.)
Tuomari: Anne Tove Strande, Norja, RYP: Anne Tove Strande, Norja
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)
ROP - BOB, RYP-3 (yli 6):
KANS & POHJ & FIN & S & N MVA, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
VSP - BOS:
FIN MVA Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Granström
PN-2: FIN & N & EST MVA EST KLBV-99 Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen
PN-3, SERT: Jaskarin Lounatuuli, om. Tiina Mäkinen & Saija Reiman-Walldén
ROP-PENTU: Jaskarin Salamanteri, om. Mikko Ojainväli
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Jaskarin Rosvo-Roope, om. Tarja & Torsti Viitanen & Saija Reiman-Walldén
POISSA: Silver Glangs Pure Fakir, om. Reetta Heinonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1 Selendia Jewel for Devil, om. Mervi Rintala
AVO - OPEN
yli 7v. 1/1 KP: Wippee Snake Juice, om. Päivi Rahko
16.07.2000 Helsinki, 14 aussia, joista 1 pentu (2 / 0 pist.)
Tuomari: Cathy Delmar, Irlanti
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
ROP - BOB:
Kans & Fin & S & N Mva LVJV-98 PMV-98-99 Bluepepper's Godfather, om. Lindroos A & Wallden S
VSP - BOS, SERT, FIN MVA:
Acasos Dagarita
, om. Jonna Tikka
PU-2: Black Back Midnight Express, om. Soiletsalo M PN-2: Black Back Midnight Sun, om. Heinonen S
PU-3: Fin Mva Black Back Jam Session, om. Piirainen P & Soiletsalo M PN-3: Jaskarin Ryövärintytär, om. Wallden S&Nordblad R
PU-4: Fin Mva Black Back Knight Rider, om. Kuusela S PN-4: Melukylän Gansteripimu, om. Ola K&Harden S
PU-5, SERT: Cikitita Born Wild, om. Nuorteva M PN-5: Fin Mva Crashboombang, om. Oinonen M
ROP-PENTU: Black Back Orange Blossom, om. Pullinen T&Soiletsalo M
BIS-2 veteraani (yli 6), ROP-VETERAANI: Acasos Dagarita, om. Jonna Tikka
ROP-KASVATTAJA: Kennel Black Back, om. Soiletsalo M
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POISSA: Jaskarin Sam Solo, om. Lindroos&Sainio&Vuori
POISSA: Vegaran Cola, om. Mertala J
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/4: Ophelia's Blue Jackpot, om. Ruuskanen E&J&Nyqvist T
1/3: Ouskan Nauru-Hermo, om. Laine H
AVO - OPEN
POISSA: Black Back Kinpin Sweet, om. Soiletsalo M
POISSA: Fin&Est Mva Tatong's Red Camellia, om. Ola K
VET - VETERAN
POISSA: Int & D Mva EUV-91-95 BDSG-95 ÖBDSG-95 Sassatown Betty Boop, om. Hallikas H & Rösner J
1/2 SA: Sinimarjan Cilla, om. Pullinen T
22.07.2000 KV Mikkeli, 13 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari: BIS-veteraani: Lillian Hanniste, EST
(Tulokset toimitti Mervi Soiletsalo)
ROP - BOB, cacib:
FIN & S & DK & LTU MVA Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
VSP - BOS, ROP-vet (cacib):
INT & FIN & S & EST RUS MVA Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
PN-2, vaca: FIN & N MVA Bluepepper´s Thunder Rose, om. Saarinen Päivi ja Ahola Marjo PU-2 (vaca): FIN MVA BLack Back Jam Session
PN-3: FIN MVA Black Back Kinpin Sweet, om. Mervi Soiletsalo
PN-4, sert: Bluepepper´s Ginger Ale, om. Margit Lappalainen
PN-5: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo ja Pia Lindqvist
ROP-PENTU: Black Back Orange Blossom 1/1 kp, om. Mervi Soiletsalo ja Terhi Pullinen
VSP-PENTU: Avocation Capricornus 1/1 kp om. Satu Seppänen
  BIS 5-veteraani (yli 6), ROP-VETERAANIINT & FIN & S & EST RUS MVA Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 KP: Twee-Dle-Dee Banana Bender om. Marjo Ahola
1/2 KP: Black Back Midnight Express om Mervi Soiletsalo
NUO - INTERMEDIATE
NUO1/1: Bluepepper´s Dont Comment, om. Grunström Elli ja Ahola Marjo
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
1/1: Stranger´s Barefoot Tessa om. Ahlman - Hallikas Tanja & Nora & Hallikas Harto
POISSA: Terriway Pink Champagne om. Sanna Santala ja Aino Myllymaa
23.07.2000 Helsinki, 3 & 9 15 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomarit: Birgitta Hasselgren-Ericsson, Ruotsi BIS-VET: Martha Heine BIS-KASV: Zidy Munsterheim-Ehnberg (Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB:
KANS & FIN & S & N MVA LVJW-98 PMV-98-99 Bluepepper's Godfather om. Alli Lindroos & Saija Walldén
VSP - BOS:
FIN & N MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU-2: KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen PN-2 SERT: Jaskarin Ryövärintytär om. Raili Nordblad & Saija Walldén
PU-3: FIN & S & N MVA LTUJV-98 Bluepepper's Geronimo om. Elli Grunström & Marjo Ahola
PU-4 SERT: Twee-Dle-Dee Banan Bender om. Marjo Ahola
PU-5: Melukylän Guru Kultamuru om. E & K Aaltonen
ROP-PENTU: Jaskarin Sam Solo om Lindroos & Sainio & Vuori
BIS 4-veteraani (yli 6), ROP-VETERAANIKANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
BIS 3-kasvattaja (yli 6), ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK1 Avocation Cassiopeia om. Susanna Öman
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1: Ophelia's Blue Jackpot
AVO - OPEN
POISSA: Bluepepper's Tutti-Frutti
POISSA: Silver Glangs Queer om Satu Viljakainen & Susanna Öman
1/2: Silver Glangs Orient Spice om Susanna & Katja Öman
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
2: Blueswing Ashton Archie om. Mervi Punnonen
1/4: Hemmolan Huithapeli om. E & K Aaltonen & Jarkko Heikkilä
1/3: Ophelia's Beetle Bailey om Erja & Jukka Ruuskanen
1/5: Silver Glangs Northern Sound om Susanna Öman
29.07.2000 Saarijärvi, 6 aussia (1 / - pist.)
Tuomarit: Nils Molin, Ruotsi RYP: Berit Foss BIS-veteraani: Soile Bister
(Tulokset toimitti Anne Päivärinta)
RYP 5, ROP - BOB:
KANS & FIN & S & N MVA LVJW-98 PMV-98-99 Bluepepper's Godfather om. Alli Lindroos & Saija Walldén
VSP - BOS:  
FIN & N MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU-2: KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen PN-2: FIN & EST & N MVA Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen
BIS-1 veteraani, ROP-VETERAANI KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, ESTV-96, PLV-96, PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
1/1 Silver Glangs Pure Fakir om. Reetta Heinonen
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
1/3: Avocation Lucille Ball om. Anne Päivärinta
30.07.2000 Pori, 8 aussia (1 / - pist.)
Tuomari: Damir Skok, Kroatia
(Tulokset toimitti Mervi Rintala kuin myös Riina Viinikkala)
ROP - BOB:
Selendia Jewel For Devil
, om. Mervi Rintala
VSP - BOS
PN-2, SERT: Nette´s World Beauty, om. Riikka Dauksch
PN-3: Terriway Pink Champagne, om. Anna Riutta ja Aino Myllymaa
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
JUN1/1 Melukylän Fallesmanni, om. Merja Elo
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
NUO1/2 Terriway Ping Pong, om. Satu ja Hannu Toivonen
NUO1/3 Stranger´s Barefoot Tessa, om. Tanja Ahlman-Hallikas ja Harto Hallikas
AVO - OPEN
AVO1/2 Avocation Lucille Ball, om. Anne Päivärinta
AVO2 Terriway Chili Con Carne, om. Kaisa ja Mikko Toivonen
08.-09.07.2000 Somero, 7 aussia (1 pist.)
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB: 
Kans & Fin Mva Bluepepper´s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Walldén
VSP - BOS, Sert:  
Terriway Pink Champange, om. Aino Myllymaa & Sanna Santala
PU-2: Fin Mva Terriway Pick-Wick, om. Päivi Nieminen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
3: Black Back Midnight Sun, om. Satu Heinonen
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Fin Mva Jaskarin Rokki-Rakki, om. Anne-Mari Grandström & Marjo Ahola
2: Terriway Ping-Pong, om. Satu & Hannu Toivonen
AVO - OPEN
2: Terriway Chili Con Carne, om. Satu & Hannu Toivonen
09.07.2000 Kokkola, 7 aussia, joista 1 pentu (1 pist.)
Tuomari: Anne Tove Strande, Norja, RYP: Anne Tove Strande, Norja (Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)
RYP-3 (yli 6), ROP - BOB:
KANS & POHJ & FIN & S & N MVA, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
VSP - BOS:
FIN MVA Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Granström
PN-2: FIN & N & EST MVA EST KLBV-99 Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen
PN-3, SERT: Jaskarin Lounatuuli, om. Tiina Mäkinen & Saija Reiman-Walldén
ROP-PENTU: Jaskarin Salamanteri, om. Mikko Ojainväli
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Jaskarin Rosvo-Roope, om. Tarja & Torsti Viitanen & Saija Reiman-Walldén
POISSA: Silver Glangs Pure Fakir, om. Reetta Heinonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1: Selendia Jewel for Devil, om. Mervi Rintala
AVO - OPEN
yli 7v. 1/1 KP: Wippee Snake Juice, om. Päivi Rahko
05.08.2000 Alajärvi, 1 aussi (ei pisteitä)
Tuomari: Marja Talvitie
(Tulokset toimitti Susanna Öman)
ROP - BOB, SERT:
Silver Glangs Pure Blue Fakir
, om. Reetta Heinonen
VSP - BOS
06.08.2000 Turku, 16 aussia (3 pist.)
Tuomarit: Wilfried Peper, Saksa, BIS-kasvattajaluokat: Horst Kliebenstein, Saksa
(yli 6), BIS-jälkeläisluokat: Jaoa Vieira Lisboa, Portugali (alle 6) (Tulokset toimitti Saija Walldén)
ROP - BOB: 
INT&FIN&S&N CH, NORDW-98-99,LVJW-98 Bluepepper`s Godfatrher, om. Alli LIndroos & Saija Reiman-Walldén
VSP - BOS:  
FIN CH Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
PU-2: FIN CH Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén & Wettenhovit PN-2: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PU-3, SERT: Jaskarin Sam Solo, om. Sainio & Lindroos & Vuori PN-3, SERT: Terriway Chili Con Carne, om. Mikko & Satu Toivonen
PU-4: Cikitita Born Wild, om. Marika Nuorteva PN-4: Selendia Jewel For Devil, om. Mervi Rintala
PN-5: INT&FIN&DK CH,EUW-91-95 Sassatown Betty Boop, om. jurgen Rösner & Harto Hallikas
ROP-VETERAANI INT&FIN&DK CH,EUW-91-95 Sassatown Betty Boop, om. jurgen Rösner & Harto Hallikas
BIS-4 (yli 6) ROP-KASVATTAJA: Kennel Jaskarin, om. Saija Reiman-Walldén & Markus Walldén
BIS-1 (alle 6) ROP-JÄLKELÄISLUOKKA: INT&FIN&S&EST CH,KBHW-96 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén & Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
1/2: Melukylän Fallesmanni, om. Merja Elo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2: Black Back Midnight Sun, om. Satu Heinonen
2: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine
NUO - INTERMEDIATE
1/3: Terriway Ping-Pong, om. Hannu & Satu Toivonen
AVO - OPEN
1/2 SA: Haka-haun Åsa Från Åbo, om. Susanna Fränti-Luoto
1/3: Haka-Haun Zafir Suzanne, om. Maria Liira
1/4: Nette`s World Beauty, om. Riikka Dauksch
12.08.2000 Joensuu, 6 aussia (1 pist.)
Tuomari: Norman Huidobro Corbet, Espanja RYP & BIS-kasv: Norman Huidobro Corbet BIS-veteraani: Marja Talvitie  BIS: Agnes Ganami Kertes
(Tulokset toimitti Outi Valtonen)
BIS-3, RYP-1, (yli 6 osallistujaa)ROP - BOB: 
KANS, FIN, S, EST & RUS MVA, PLV-96, PZSg-96, ESTV-96 Bluepepper's Peter Pan om. Maire Jääskeläinen
VSP - BOS, SERT:  
Avocation Scarlet O'Hara om. Elina Alanen
PU-2: KANS & AM & CAN & FIN & S & EST MVA, WW2000 Bluepepper's Mickey Mouse om. Marjo Ahola PN-2: Bluepepper's Road Runner om. Marjo Ahola ja Johanna Höglund
PU-3, SERT: Bluepepper's Toppolino om. Kaija Leinonen PN-3: Vegaran Bel Ami om. Sirpa Surakka
BIS-1 (alle 6 osallistujaa), ROP-KASVATTAJA: Bluepepper's om. Marjo Ahola
13.08.2000 KV Kemi, 17 aussia (3 pist.)
Tuomari: Gitta Ringwall
(Tulokset toimitti Päivärinta Anne)
ROP - BOB  CACIB PN1 NUO 1/1 SA:
FIN MVA Bluepepper´s Gina go to Grimmy´s om. Ahola Marjo & Molander Gustaf
VSP - BOS PU1 JUN 1/1 SA SERT:
Twee-Dle-Dee Banana Bender
om. Ahola Marjo
PN2 JUN 1/1 SA SERT: Avocation Coma Benerices om. Lämsä Orvokki PU2 CACIB VET1/1 SA: FIN & S & DK & LUX & EST & MC MVA ÖSBG-98-99 & DBSG-99 Reimin Shy Boy om. Niemi Railo & Häyrynen Riitta
PN3 AVO 1/1 SA: FIN MVA Bluepepper´s Road Runner om. Ahola Marjo & Höglund Johanna PU3 NUO 1/1 SA: FIN MVA Bluepepper´s Tomahawk om. Ohtonen J & Ahola M
PN4 AVO 1/2 SA: Avocation Lucille Ball om. Päivärinta Anne PU4 VET1/2 SA: AM & FIN & S MVA Tatong´s Eclipse of the Moon om. Lämsä Orvokki
PN5 NUO 1/2 SA: Tatong´s Hells Angel om. Lämsä Orvokki PU5 AVO1/1 SA: FIN & S MVA Avocation Skywalker om. Röyttä Pasi
ROP-VETERAANIFIN & S & DK & LUX & EST & MC MVA ÖSBG-98-99 & DBSG-99 Reimin Shy Boy om. Niemi Railo & Häyrynen Riitta
ROP-KASVATTAJA:  Kennel Avocation om Orvokki Lämsä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2 KP: Avocation Centaurus om. Lämsä Orvokki & Karjalainen Minna
AVO - OPEN
2: Blueswing Ashton Archie om. Punnonen Mervi
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2: Akiba´s Outback Wild Rose om. Lämsä Orvokki
NUO - INTERMEDIATE
1/4: Avocation Long Tall Sally om. Takapuro Belinda
1/3: Punatassun Jalava om. Niemi Railo & Häyrynen Riitta
2: Terriway Pink Think om Ojala Leena & Ahola Marjo
AVO - OPEN
2: Avocation Helium Helga om. Lämsä Orvokki & Karjalainen Minna
POISSA: Härkmoen´s Kaffe-Böna om Wågström Annika
POISSA: Härkmoen´s Lilla Tieva om Isaksson Ann-Charlotte
POISSA: Tanamier's Anya om.Wågström Annika
19.08.2000 Kouvola, 10 aussia (2 pist.)
Tuomari: Matti Luoso
(Tulokset toimitti Riikka Björkman)
ROP - BOB: 
FIN & EST MVA BaltV-99-00 Unita's Proudly Presents, om. Riikka & Ulla Björkman
VSP - BOS
PN2: FIN MVA Crashboombang, om. Marjut Oinonen
PN3: FIN & S & DK & LTU MVA Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 KP: Black Back Original Dude, om. Vieno & Teuvo Sihvonen
1/2 KP: Jaskarin Sam Solo, om. Lindroos & Sainio & Vuori
1/3: Vegaran Cola, om. Jenni Mertala
NUO - INTERMEDIATE
2: Punatassun Vaahtera, om. Railo Niemi & Casper Heinonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1: Selendia Jazz Dancer, om Pia & Tom Lindqvist & Jenni Wahteristo
NUO - INTERMEDIATE
1/1: Punatassun Jalava, om. Railo Niemi & Riitta Häyrynen
AVO - OPEN
yli 7v.1/1KP: Agasos Dagarita, om. Jonna Tikka
20.08.2000 Heinola, 13 aussia (2 pist.)
Tuomari: Tanja Ahlman-Hallikas (Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, SERT: 
Ophelia's Beetle Bailey, om. Erja ja Jukka Ruuskanen
VSP - BOS, SERT:  
Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo ja Pia & Tom Lindqvist
PU2: Jaskarin Sam Solo, om. Lindroos & Sainio & Vuori PN2: Terriway Pink Champagne, om. Anna Riutta ja Aino Myllymaa
PN3: FIN MVA Acasos Dagarita, om. Jonna Tikka
PN4: FIN MVA Crashboombang, om Marjut Oinonen
PN5: Jaskarin Ryövärintytär, om. Saija Reiman-Walldén
ROP-VETERAANIFIN MVA Acasos Dagarita, om. Jonna Tikka
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
2: FIN MVA Jaskarin Raikulipoika, om. Wettenhovi Susanna & Johanna ja Walldén S & M
2: Punatassun Vaahtera, om. Railo Niemi & Casper Heinonen
AVO - OPEN
2: St.Cape's Blue Dreamer, om. Jenni Wahteristo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
2: Ophelia's Blue Jackpot, om. Erja ja Jukka Ruuskanen & Timo Nyqvist
NUO - INTERMEDIATE
1/3: Punatassun Jalava, om. Railo Niemi ja Riitta Häyrynen
VET - VETERAN
1/2: Sinimarjan Cilla, om. Terhi Pullinen
26.-27.08.2000 Hämeenlinna, 30 aussia, joista 1 pentu (5 pist.)
Tuomarit: Nenne Runsten, Ruotsi RYP: ??, Puola
(Tulokset toimitti Susanna Öman)
ROP - BOB : 
FIN MVA Bluepepper's Thunder King, om Marjo Ahola
VSP - BOS:  
FIN & N MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU2: KANS & POHJ & FIN & S & N MVA, PMV-98-99, LVJV-98 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén PN2: FIN MVA Jaskarin Risti-Nolla, om Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
PU3 : FIN & AM MVA Lille Regina Mr Swing King, om Erja & Jukka Ruuskanen PN3 : INT, FIN, S & RUS MVA, WW-96, SV-95 Bluepepper´s Roosa, om. Marjo Ahola
PU4: FIN MVA Selendia Classic Clown, om Leena Reini-Sievänen PN4, SERT: Silver Glangs Orient Spice, om Susanna Öman
PU5, SERT: Jaskarin Sam Solo, om Lindroos & Sainio & Vuori PN5: Selendia Jewel For Devil, om Mervi Rintala
ROP-PENTU: Nette's Christmas Bonus, om Minna Filppu & Hannu Linden
ROP-VETERAANIINT, FIN, S & RUS MVA, WW-96, SV-95 Bluepepper´s Roosa, om. Marjo Ahola
VSP-VETERAANI: FIN & AM MVA Lille Regina Mr Swing King, om Erja & Jukka Ruuskanen
 BIS 4-kasvattaja (yli 6) ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper's, om Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/4: Blueswing Cisco Kid, om. Leena Reini-Sievänen & M. Uski
1/3: Cikitita Born Wild, om Marika Nuorteva
1/5: Ophelia's Blue Quarter, om Suvi Kuhanen
1/2 KP: Twee-Dle-Dee Banana Bender, om Marjo Ahola
NUO - INTERMEDIATE
1/1: Silver Glangs Pure Blue Fakir, om Reetta Heinonen
AVO - OPEN
2: Blueswing Ashton Archie, om Mervi Punnonen
1/4: Ophelia's Beetle Bailey, om E & J Ruuskanen
1/3: Silver Glangs Northern Sound, om Susanna öman
VET - VETERAN
2: Wippee Smalltalktime, om Taisto Nieminen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
2: Avocation Polar Lights, om Kaisa Kotamäki & kasvattaja
2: Silver Glangs Proud To Be Me, om Tiia Silfberg
1/2: Silver Glangs Queer For You, om Satu Viljakainen & kasvattaja
NUO - INTERMEDIATE
1/4: Avocation Cassiopeia, om Susanna öman
1/3: Black Back Midnight Sun, om Satu Heinonen
1/2 KP: Ophelia's Blue Jackpot, om Timo Nyqvist & kasvattaja
1/5: Ouskan Nauru-Hermo, om Henna Laine
AVO - OPEN
2: Avocation Linda Brava, om Henna Laine
1/3: Bluepepper's Tutti-Frutti, om Leena Reini-Sievänen
1/4: Jaskarin Lounatuuli, om Tiina Mäkinen & Saija Reiman-Walldén
26.-27.08.2000 Savonlinna, 8 aussia, (1 pist.)
Tuomarit: Harry Tast, RYP: Nils Molin, Ruotsi
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)
RYP3 ROP - BOB: 
FIN, DK, S & N MVA, EUJV-99 Bluepepper´s Thunder Rose, om. Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP - BOS:  
FIN & N MVA, EUJW-99 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola
PN2: INT, FIN, S & RUS MVA, WW-96, SV-95 Bluepepper´s Roosa, om. Marjo Ahola PU2: Twee-Dle-Dee Banana Bender, om. Marjo Ahola
ROP-VETERAANI INT, FIN, S & RUS MVA, WW-96, SV-95 Bluepepper´s Roosa, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
2: Avocation Capricornus, om. Satu Seppänen
AVO - OPEN
2: Sinimarjan Hattivatti, om. Hanna Juutti
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1 KP: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & Pia Lindqvist
1/2: Sinimarjan Leading Lady, om. Helena Lybeck
03.09.2000 Helsinki, 21 aussia, (4 pist.)
Tuomari: Bengt Nilsson, Ruotsi, RYP: Anne Tove Strande, Norja, BIS-kasv. & BIS-jälk.: Paul Stanton, Ruotsi
(Tulokset toimitti Eira Malmstén)
RYP-3 (yli 6), ROP - BOB
INT & FIN & N & S MVA, PMV-98-99 Bluepepper's Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Walldén
VSP - BOS:  
FIN & S & N & DK MVA EUJV-99 Bluepepper's Thunder Rose, om. Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PU2: FIN & N MVA, EUJV-99 Bluepepper's Thunder King om. Marjo Ahola PN2: FIN MVA Crashboombang, om. Marjut Oinonen
PU3: KANS & FIN & S & EST & RUS MVA, PLZG-96, PLV-96, ESTV-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen PN3 SERT: Vegaran Clementin, om. Aki Vihersaari & Chrisse Asikainen
PU4: FIN MVA Jaskarin Raikulipoika, om. om. S. & J. Wettenhovi & S & M Walldén PN4: Jaskarin Lounatuuli, om. Tiina Mäkinen & S & M Walldén
PU5: Jaskarin Sam Solo, om. A. Lindroos & U Sainio & J vuori PN5: FIN & EST MVA Acasos Dagarita, om. Jonna Tikka
ROP-VETERAANIKANS & FIN & S & EST & RUS MVA, PLZG-96, PLV-96, ESTV-96 Bluepepper's Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANIFIN & EST MVA Acasos Dagarita, om. Jonna Tikka
BIS-3-kasv (yli 6)  ROP-KASVATTAJA: Kennel Jaskarin, om. Saija & Markus Walldén
BIS-1-jälkeläisluokka (alle 6) ROP-JÄLKELÄISLUOKKAKANS, FIN, S, DK, EST MVA, KBHV-96 Bluepepper's Tara Tammybear, om. S. & M Walldén
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2 SA: Melukylän Guru Kultamuru, om. Aalonen E & K
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Blueswing Cisco Kid, om. Leena Reini-Sievänen & M Uski
AVO - OPEN
1/5: FIN MVA Acasos Gamekeeper, om. Seija Halme
1/4: Dekadenz Archie Bunker, om. Seija Halme
1/3: Stranger's Tom Hardy, om. Tanja Ahlman Hallikas & H. Hallikas
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & P & T Lindqvist
NUO - INTERMEDIATE
1/1: FIN MVA Jaskarin Risti-Nolla, om. Alli Lindroos & S Walldén
1/2: Jaskarin Ryövärintytär, om. Raija Nordblad & Saija Walldén
1/3: Stranger's Barefoot Tessa, om. Tanja Ahlman Hallikas & H. Hallikas
AVO - OPEN
1/5: Avocation Scarlet O'Hara, om. Elina Alanen
1/4 SA: Bayjet Twist For Fun, om. Susanna Söderholm
POISSA: Bluepepper's Tutti-Frutti, om. Leena Reini-Sievänen
MUUT KASVATTAJAT:
1/2 KP: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
10.09.2000 Porvoo, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 2 aussipentua
Tuomari: Pirjo Hjelm
(Tulokset toimitti Irma Hardén)
ROP- BOB 1/KP: Tehill´s Force Majeure om. Marjut Oinonen, Vantaa VSP - BOS
MUUT NARTTUPENNUT:
1/-: Tehill´s Fifty-Fifty om. Irma Hardén, Pakaa
10.09.2000 Vihti, 14 aussia (2 pist)
Tuomari: Kirsti Smith
(Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB: 
FIN MVA Jaskarin Rokki-Rakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
VSP - BOS
PN2: FIN MVA Crashboombang, om. Marjut Oinonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1: Black Back Original Dude om. Vieno & Teuvo Sihvonen
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Blueswing Cisco Cid om. L Reini-Sievänen & M Uski
1/1: Punatassun Vaahtera om. Railo Niemi & Casper Heinonen
2: Whangdoodle Wiccelä om. Irene & Seppo Leander
AVO - OPEN
1/2: Melukylän Fallesmanni om. Merja Elo
1/1: Teraustralis Jackaroo om. Malmstén, Björkman, Hardén, Lämsä
VET - VETERAN
1/1 KP: Wippee Smalltalktime om. Taisto Nieminen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 KP: Black Back Midnight Sun om. Satu Heinonen
1/1 KP: Black Back Orange Blossom om. Mervi Soiletsalo & Terhi Pullinen
1/3: Ophelia's Blue Jackpot om. Ruuskanen E &J & Timo Nyqvist
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Punatassun Jalava om. Railo Niemi & Riitta Häyrynen
AVO - OPEN
1/2: Bluepepper's Tutti-Frutti om. Leena Reini-Sievänen
VET - VETERAN
POISSA: Sinimarjan Cilla om. Terhi Pullinen
16.-17.09.2000 KV Maarianhamina, 8 aussia, joista 1 pentu (1 / - pist)
Tuomari: Lars Aderheimer, Ruotsi
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB, PU1, CACIB, SERT, FIN MVA: 
S & N & DK Mva Twee-Dle-Dee Join The Circus, om. Carin & Roger Sandahl
VSP - BOS, PN1, CACIB, SERT:  
Selendia Iron Maiden, om. Minna Ylitalo & Pia Lindqvist
PU2, vara-CACIB: Nette´s World Warrior, om. Emma Lehtonen
ROP-PENTU: Nette´s Christmas Party, om. Oskari & Minna Ylitalo
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
1/1: Melukylän Guru Kultamuru, om. E & K Aaltonen
AVO - OPEN
1/2: Fin & Est Mva JWW-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
1/3: Hemmolan Huithapeli, om. E & K Aaltonen
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
2: S Mva Twee-Dle-Dee Take All of Me, om.Carin & Roger Sandahl
16.09.2000 Tampere, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 1 pentu
Tuomari: Markku Kipinä
(Tulokset toimitti Sanna Santala)
ROP-pentu / BOB-puppie
Terriway Tex-Mex
, om. Merja Elo
VSP - BOS
24.09.2000 Somero, ryhmät 1 & 3, 13 aussia (2 pist.)
Tuomari: Gitta Ringwall (Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB
FIN MVA Crashboombang, om. Marjut Oinonen
VSP - BOS SERT:  
Stranger's Tom Hardy, om. Tanja Ahlman-Hallikas & Harto Hallikas
PN2 SERT: Black Back Orange Blossom, om. Terhi Pullinen & Mervi Soiletsalo PU2: Black Back Midnight Express, om. Mervi Soiletsalo
PN3: FIN MVA Jaskarin Rokki-Rakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
PN4: Black Back Midnight Sun, om. Satu Heinonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1 KP: Jaskarin Salainen Ase, om. Alli Lindroos
AVO - OPEN
POISSA: Sassatown Cordell Walker, om. Paula Susi
2: Teraustralis Jackaroo, om. Malmsten, Björkman, Hardén, Lämsä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2 KP: Stranger's Rainy Kiss, om. Tanja Ahlman-Hallikas & Harto Hallikas
NUO - INTERMEDIATE
1/3: Jaskarin Ryövärintytär, om. Raija Nordblad & Saija Walldén
1/4: Stranger's strong Enough, om. Tanja Ahlman-Hallikas & Harto Hallikas
AVO - OPEN
1/2: Bayjet Twist For Fun, om. Susanna Söderholm & Maarit Suokko
1/3: Whangdoodle Fortunet Love, om. Minna Kangas
01.10.2000 Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 3 pentua
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
(Tulokset toimitti Seija Halme)
ROP-pentu / BOB-puppie 1/KP:
Black Back Please Please me , om. Mervi Soiletsalo
VSP-pentu / BOS-puppie 1/KP:
Black Back Pandora's Box, om. Seija Halme & Mervi Soiletsalo
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK 2 Black Back Panther's Pearl , om. Maarit Suokko
22.10.2000 Hollola, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 4 pentua
Tuomari: Harri Lehkonen
(Tulokset toimitti Anna Riutta)
RYP-4 ROP-pentu / BOB-puppie
Black Back Please Please Me, om. Mervi Soiletsalo
VSP-pentu / BOS-puppie
Terriway Thin Red Line
, om. Anna Riutta ja Sanna Santala
PU2-pentu: Terriway Tex-Mex, om. Merja Elo
PU3-pentu: Terriway Think Twice, om. Minna Riihiaho
22.10.2000 KV Oulu, 18 aussia, joista 2 pentua (3/- pist)
Tuomari & BIS-kasv.: Elke Peper, Saksa
(Tulokset toimitti O. Lämsä)
ROP - BOB, CACIB: 
EUJV-99 FIN & N MVA Bluepepper's Thunder King, om. M. Ahola
VSP - BOS, CACIB, KANS MVA* :  
EUJV-99 FIN & S & N & DK MVA Bluepepper's Thunder Rose, om. P. Saarinen ja M. Ahola
* Odottaa FCI:n vahvistusta
PU2, SERT: Avocation Centaurus, om. O. Lämsä ja M. Karjalainen PN2, vara-CACIB: KANS & FIN & S & RUS MVA MV-96 SV-95 Bluepepper's Roosa, om. M. Ahola
PU3, vara-CACIB: FIN & N MVA Bluepepper's Tomahawk, om. M. Ahola ja J. Ohtonen PN3, SERT: Avocation Coma Benerices, om. O. Lämsä
PU4: Bluepepper's Toppolino, om. K. Leinonen PN4: Bluepepper's Red Ridinghood, om. M. Ahola ja A-M. Majanen
PU5: Melukylän Guru Kultamuru, om. E. & K. Aaltonen PN5: FIN MVA Terriway Pink Think, om. L. Ojala ja M. Ahola
ROP-VETERAANIKANS & FIN & S & RUS MVA MV-96 SV-95 Bluepepper's Roosa, om. M. Ahola
ROP-PENTU: Bluepepper's Blueberry, om. M. Ahola ja L. Puikko
BIS-3-kasv (yli 6) ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. M. Ahola
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2 KP: Avocation Keepsake, om. A. Päivärinta
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
2: Avocation Blue Bossanova, om. E. Muranen
1/2 SA: Hemmolan Huithapeli, om. E. & K. Aaltonen ja J. Heikkilä
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
1/2: Avocation Long Tall Sally, om. B. Takapuro
2: Avocation Nefer Nefer, om. M. Harjajärvi
AVO - OPEN
1/3 SA: Avocation Lucille Ball, om. A. Päivärinta
yli 7v 1/2 KP: Wippee Snake Juice, om. P. Rahko
MUUT KASVATTAJAT:
Kasv-2: Kennel Avocation, om. O. Lämsä
05.11.2000 Espoo, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 3 pentua
Tuomari: Kirsi Sainio
RYP-3 ROP-pentu / BOB-puppie
Black Back Pandora's Box, om. Mervi Soiletsalo & Seija Halme
VSP-pentu / BOS-puppie
Tehill's Force Majeure
, om. Marjut Oinonen
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK-2: Whangdoodle Darlene, om. Onerva Saarinen & Eira Malmstén
18.-19.11.2000 KV Jyväskylä, 31 aussia, joista 8 pentua (+ 4 / 1 pist.)
Tuomari: Wenche Eikeseth, Norja
 
(Tulokset toimitti Mervi Rintala, joka puhelimitse sai ne Jyväskylän näytt. sihteeriltä)
ROP - BOB, CACIB: 
EUJV-99 FIN & N MVA Bluepepper's Thunder King, om. Grundstr&oumlm Elli & Ahola Marjo
VSP - BOS, CACIB:  
FIN MVA Jaskarin Rokkirakki, om. Ahola Marjo & Grandström Annemari
PU-2, SERT, vara-CACIB: JMV-00 Bluepepper's Eri-Terri, om. Liukkonen-J&aumlrvinen Terhi PN-2, SERT,vara-CACIB: Bluepepper's Red Ridinghood om. Ahola Marjo & Majanen Anne-Mari
PU-3: Melukylän Guru Kultamuru, om. Aaltonen E & K PN-3: FIN & N & EST MVA Black Back I Think I Can, om. Kaartinen Kari
PU-4: FIN MVA Black Back Knight Rider, om. Kuusela Seija PN-4: Selendia Jewel For Devil, om. Rintala Mervi
PU-5: KANS & FIN & EST & S MVA Bluepepper's Wilhelm Tell, om. Liukkonen-Järvinen Terhi PN-5, VSP-vet: KANS & FIN & S & RUS MVA SV-95 MV-96 Bluepepper's Roosa, om. Ahola Marjo
ROP-PENTU: Black Back Please Release Me, om. Matikainen Riitta
VSP-PENTU: Bluepepper´s Blueberry, om. Puikko Leena & Ahola Marjo
ROP-VETERAANIKANS & FIN & S & EST & RUS MVA ESTV-96 PL & PZSG-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Jääskeläinen Maire
ROP-KASVATTAJA: Kennel Black Back, om. Soiletsalo Mervi 
MUUT UROSPENNUT:
PEK3: Black Back Please Please Me om. Soiletsalo Mervi
PEK5: Sad Sack´s Thumbtack om. Leinonen Marja & Koskimies Arja
PEK4: Terriway Tex-Mex om. Elo Merja
PEK2: Terriway Think Twice om. Riihiaho Minna
Ei sij.: Tehill´s Force Majeure om. Oinonen Marjut
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2: Avocation Keepsake om. Päivärinta Anne
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/1: Jaskarin Salamanteri om. Reiman-Wallden S & Wallden M
NUO - INTERMEDIATE
1/3: Black Back Midnight Express om. Soiletsalo Mervi
2: FIN & N MVA Bluepepper´s Tomahawk om. Ohtonen Jaana & Ahola Marjo
2: Funfanny´s Overpower Oscar om. M&aumlkinen Mari
AVO - OPEN
1/-: FIN & S & N LTJV-98 Bluepepper´s Geronimo om. Grundstr&oumlm Elli & Ahola Marjo
POISSA: Melukylän Fallesmanni om. Elo Merja
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1, KP: Black Back Orange Blossom om. Pullinen Terhi
NUO - INTERMEDIATE
2: Funfanny´s Only Blue Angel om. Lintu Elina
POISSA: Reimin Sun Moon om. Aaltonen Kirsti
1/2: Selendia Jazz Dancer om. Wahteristo Jenni & Lindqvist Pia
POISSA: FIN MVA Terriway Pink Think om. Ojala Leena & Ahola Marjo
AVO - OPEN
1: Avocation Lucille Ball om.  Päivärinta Anne
1/4: FIN & S & N & DK MVA EUJV-99 Bluepepper´s Thunder Rose om. Saarinen P&aumlivi & Ahola Marjo
1/5: Bluepepper´s Cinderella om. Kotam&aumlki Janne & Pauliina
1: FIN MVA Crashboombang om. Oinonen Marjut
POISSA: Silver Glangs Orient Spice om. &oumlman Susanna
POISSA: Sinimarjan Cilla om. Pullinen Terhi
MUUT KASVATTAJAT:
KASV2 KP: Kennel Bluepepper´s om. Ahola Marjo
25.11.2000 Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille, 3 pentua
Tuomari: Olavi Pasanen
RYP-2 ROP-pentu / BOB-puppie
Whangdoodle Darlene, om. Onerva Saarinen & Eira Malmstén
VSP-pentu / BOS-puppie
Whangdoodle Jackpot
, om. Harri Koponen
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK-2: Terhierin Chic Chick, om. Terhi Pullinen & Minna Terkomaa
02.12.2000 KV Helsinki, Voittaja-näyttely, 44 aussia, joista 5 pentua (+ 7 / 1 pist.)
Tuomari: Marja Salminen  
ROP - BOB, CACIB, V-00
KANS & FIN & S & N MVA, PMV-98-99, LVJV-98, EuV-00 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
VSP - BOS, CACIB, V-00
FIN & DK MVA Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PU-2, SERT, vara-CACIB: JMV-00 Bluepepper´s Eri-Terri om. Liukkonen-J&aumlrvinen Terhi PN-2, SERT, vara-CACIB: Selendia Just So, om. Pia & Tom Lindqvist
PU-3: FIN & N MVA, EuJV-99 Bluepepper's Thunder King, om Marjo Ahola PN-3: FIN MVA Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Granström
PU-4: FIN MVA Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén & Wettenhovi S & J PN-4: KANS & FIN & DK & S & N MVA MV-00 PMV-99 Bluepepper´s Ghostbuster, om. Marjo Ahola & Leena Saarinen
PU-5: FIN MVA Terriway Pick-Wick, om. Päivi Nieminen & Sanna Santala PN-5: KANS & FIN & DK & S & EST MVA, KBHW-96 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Walldén M & Saija Reiman-Walldén
ROP-PENTU: Black Back Please Please Me om. Soiletsalo Mervi
VSP-PENTU: Bluepepper´s Blueberry om. Puikko Leena & Ahola Marjo
ROP-VETERAANIKANS & FIN & DK & S & EST MVA, KBHW-96 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Walldén M & Saija Reiman-Walldén
VSP-VETERAANIKANS & FIN & S & EST RUS MVA, RSTV-96 Bluepepper´s Peter Pan, om. Maire Jääskeläinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Jaskarin, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
ROP-JÄLKELÄISRYHMÄKANS & FIN & DK & S & EST MVA, KBHW-96 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Walldén M & Saija Reiman-Walldén
MUUT UROSPENNUT:
PEK-2: Sad Sack´s Thumbtack om. Leinonen Marja & Koskimies Arja
PEK-4: Tehill´s Force Majeure om. Oinonen Marjut
PEK-3: Terriway Tex-Mex om. Elo Merja
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
JV-00 1/1 SA:Jaskarin Salamanteri, om. Mikko Ojainväli
1/2 KP: Jaskarin Sam Solo, om. Lindroos A & Sainio U & Vuori J
2: Nette´s Christmas Party, om. Oskari & Minna Ylitalo
POISSA: Vegaran Cola, om. Mertala J
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Black Back Midnight Express, om. Soiletsalo M
POISSA: FIN & N MVA Bluepepper´s Tomahawk om. Ohtonen Jaana & Ahola Marjo
2: Blueswing Cisco Cid om. L Reini-Sievänen & M Uski
2: Funfanny´s Overpower Oscar om. M&aumlkinen Mari
1/3: Melukyl&aumln Guru Kultamuru om. Aaltonen E & K
AVO - OPEN
1/-: FIN & EST MVA JWW-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
1/5: FIN MVA Black Back Jam Session, om. Piirainen P & Soiletsalo M
1/-: FIN MVA Black Back Knight Rider, om. Kuusela S
1/4: KANS & FIN & S & EST MVA EUV-99 ESTV-97 Bluepepper's Pink Panther
2: Blueswing Ashton Archie om. Mervi Punnonen
2: Melukylän Fallesmanni, om. Merja Elo
POISSA: FIN & EST & RUS MVA Selendia Fire And Ice, om. Asikainen Chrisse
1/-: FIN & S & N MVA LTUJV-98 Bluepepper's Geronimo om. Elli Grunström & Marjo Ahola
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
2: Avocation Cassiopeia, om. Johanna Ranta
1/2: Avocation Keepsake om. Päivärinta Anne
1/1 KP: Black Back Orange Blossom, om. Pullinen T & Soiletsalo M
1/3: Nette's Sky Ladywalker, om. Riikka Dauksch
NUO - INTERMEDIATE
2: Avocation Polar Lights, om Kaisa Kotamäki & kasvattaja
2: Funfanny´s Only Blue Angel om. Lintu Elina
2: Ophelia's Blue Jackpot, om. Erja ja Jukka Ruuskanen & Timo Nyqvist
1/4: Selendia Iron Maiden, om. Minna Ylitalo & Pia Lindqvist
1/2 SA: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo ja Pia Lindqvist
1/3 SA: Selendia Jewel for Devil, om. Mervi Rintala
1/5: Terriway Pink Champange, om. Sanna Santala
AVO - OPEN
POISSA: S CH Avocation Marge Simpson, om. Coldemberg Barbro
1/4 SA: FIN & EST MVA SV-99 V-99 Black Back Grape-Vine,om. Soiletsalo Mervi
1/5: FIN & N & DK MVA EUJV-99 Bluepepper´s Thunder Rose om. Saarinen P&aumlivi & Ahola Marjo
1/-: Crashboombang, om. Marjut Oinonen
VET - VETERAN
1/2 SA: KANS & FIN & S MVA-96 SV-95 Bluepepper´s Roosa, om Ahola Marjo
MUUT KASVATTAJAT:
KAS 2: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
KAS 3: Kennel Selendia, om. Pia ja Tom Lindqvist
KAS 4: Kennel Black-Back, om. Mervi Soiletsalo

 

 

 

1.  (punainen nauha) - ERITTÄIN HYVÄ
2. (sininen nauha) - HYVÄ
3.  (keltainen nauha) - TYYDYTTÄVÄ
0. (harmaa nauha) - HYLKÄÄVÄ
EVA (ruskea nauha) - Ei voida kaikilta osin arvostella
SA (vaaleanpunainen nauha) - Sertifikaatinarvoinen eli voidaan pitää muotovalion arvoisena.
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

poissa - absent

| Näyttelytuloksia - Showresults |