1.  (punainen nauha) - ERITTÄIN HYVÄ
2. (sininen nauha) - HYVÄ
3. (keltainen nauha) - TYYDYTTÄVÄ
0. (harmaa nauha) - HYLKÄÄVÄ
EVA (ruskea nauha) - Ei voida kaikilta osin arvostella
SA (vaaleanpunainen nauha) - Sertifikaatinarvoinen eli voidaan pitää muotovalion arvoisena.
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male

www.australianterrierikerho.fi


03.01.2009 Göteborg, 17 aussia, joista 2 pentua
Tuomari - Judge: Runsten Nenne, BIS-vet tuomari: Eva Valinger, Ruotsi
  (Tulokset toimitti Eija Hyvönen)
kuva: ROP ROP - BOB, PU 1, VAL ERI 1:
EUW-08 GB&S MVA Silhill Red Rock At Sherex, om. Paul Eardley c/o Markus Walldén
kuva: VSP VSP - BOS, PN1, SERT, NUO ERI 1: 
JWW-08 NORDJV-08 NORDV-08 Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén
kuva: SERT PU2, SERT -> S MVA, AVO ERI 1: FIN MVA Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen ja Marjo Ahola PN2, VET ERI 1: INT&NORD MVA NORDV-00 SV-08 WW-02 VWW-08 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén
PU3, VET ERI1: DK&S MVA Devil In Disguise Av Falchebo, om. Nordgren Tina PN3, AVO ERI 1 : FIN MVA Bluepepper's Fun, om. Marjo Ahola ja Anne-Mari Kuusela
PU4, NUO ERI 1: Notice Dreamweaver, om. Andersson Anette PN4, AVO ERI 2: Nellyson's La Lucilla Ball, om. Nordgren Tina
PU5, AVO ERI2: N MVA Tanamier's Suprise I Am Superboy, om. Anne Marie Ingebretsen PN5, VAL ERI 1: KBHV-04 S MVA Nellyson's Bhalunsa Bruntotth, om. Nordgren Tina
ROP-PENTU (n): Santomay's Beautyqueen For Tanamier, om. Anne Marie Ingebretsen
VSP-PENTU (u): Pariservikens Earth Boy, om. Fast Marie
kuva: BIS1-vet BIS1-VET, ROP-VETERAANIINT&NORD MVA NORDV-00 SV-08 WW-02 VWW-08 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
H: Poo-Poo-Pi-Do's Chippen-Chips, om. Björklind Barbro
NUO - INTERMEDIATE
EH3: Nellyson's Give Me Five, om. Nordgren Tina
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1: Nellyson's Need My Nightie, om. Nordgren Tina
EH 2: Cooktown Modesty Blase, om. Dahlström Johan
NUO - INTERMEDIATE
H: Notice Javascript, om. Elisabeth Jansson Lau
14.02.2009 Tallinna, 10 aussia
Tuomari - Judge: Torsten Himmrich , Saksa, BIS: Torsten Himmrich, BIS-kasvattajat: Kirsi Sainio 
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola & Catharina Rantanen)
BIS 2  ROP - BOB SERT -> EST CH  VAL ERI1: 
FI MVA Bluepepper's King, om. Marjo Ahola, Maritsa Pietikäinen & Jaana Saloniemi
VSP - BOS JUN-SERT -> ESTJCH JUN ERI1: 
Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola, Eve Steele, Jaana Saloniemi
PU2 JUN-SERT -> ESTJCH JUN ERI1: Bluepepper's Rules the Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Eve Steele kuva: PN2 PN2 AVO ERI1: EE & LT JCH EST JW08 Truozzy's Hand in Hand, om. Ann-Lii Sild
PU3 JUN ERI2: Fairquest Kangaroo Jump, om. Catharina Rantanen PN3 JUN ERI2: Fairquest Killer Queen, om. Wilhelmina Rantanen
PU4 NUO ERI1: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen PN4 SERT AVO ERI2: Bluepepper's Jo-King, om. Jaana Saloniemi, Johanna Saloniemi & Marjo Ahola
ROP juniori: Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola, Eve Steele, Jaana Saloniemi
VSP juniori: Bluepepper's Rules the Ring, om. Jaana Saloniniemi, Marjo Ahola & Eve Steele
BIS 1-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
EH3: Strangers Two Step, om.(henkilöllä tietosuoja)
POISSA: Sinimarjan Quite A Chance, om. Catharina Rantanen
15.02.2009 Tallinna International Show, 9 aussia
Tuomari - Judge:  Miklos Levente, Unkari, BIS-juniorit: Miklos Levente, BIS-kasvattajat: Giuseppe Allesandro 
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola & Catharina Rantanen)
ROP - BOB JUN ERI1: 
Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola, Eve Steele, Jaana Saloniemi
VSP - BOS CACIB VAL ERI1: 
FIN & EST CH Bluepepper's King, om. Marjo Ahola, Maritsa Pietikäinen & Jaana Saloniemi
PN2 SERT CACIB AVO ERI1: Sinimarjan Quite A Chance, om. Catharina Rantanen PU2 JUN-SERT JUN ERI1: Fairquest Kangaroo Jump, om. Catharina Rantanen
PN3 JUN-SERT JUN ERI2: Fairquest Killer Queen, om. Wilhelmina Rantanen PU3 JUN ERI2: ESTJCH Bluepepper's Rules the Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Eve Steele
PN4 vara-CACIB AVO ERI2: Bluepepper's Jo-King, om. Jaana Saloniemi, Johanna Saloniemi & Marjo Ahola PU4 SERT NUO ERI1: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
BIS 3-juniori, ROP juniori: ESTJCH Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola, Eve Steele, Jaana Saloniemi
VSP juniori: Fairquest Kangaroo Jump, om. Catharina Rantanen
BIS 4-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
EH3: Strangers Two Step, om. (henkilöllä tietosuoja)
22.03.2009 Riga, Latvian Voittaja/Latvia Winner 2009, 5 aussia
Tuomari - Judge: Per Iversen
   (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, LW-09, JUN CAC -> LV J CH JUN ERI1: 
ESTJCH Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola, Eve Steele, Viivi Ahola
VSP - BOS, LW-09, JUN CAC -> LV J CH JUN ERI1:
ESTJCH Bluepepper's Rules the Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Eve Steele
PN2, CACIB, CAC AVO ERI1: EE & LT JCH EST JW08 Truozzy's Hand in Hand, om. Ann-Lii Sild PU2, CACIB, CAC -> LV MVA VAL ERI1: FIN & EST CH Bluepepper's King, om. Marjo Ahola & Maritsa Pietikäinen
PN3 vara-CACIB AVO ERI1: Bluepepper's Jo-King, om. Jaana Saloniemi, Johanna Saloniemi & Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POISSA: Fairquest Kangaroo Jump, om. Catharina Rantanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
POISSA: Fairquest Killer Queen, om. Wilhelmina Rantanen
AVO - OPEN
POISSA: Sinimarjan Quite A Chance, om. Catharina Rantanen
18.04.2009 KV Harstad, Norja
Tuomari - Judge: Martin Croeser, Etelä-Afrikka, Ryhmätuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi, Best In Show tuomari: Grethe Bergendahl, Norja
   (Tulokset toimitti Eija Hyvönen)
BIS1, RYP1, ROP - BOB, PU1, SERT (N CH), CACIB:
FIN & S CH Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen ja Marjo Ahola
VSP - BOS, PN1, CACIB (C.I.B):
FIN EST CH BATW-06 NORDJW-05 Bluepepper´s Catnap, om. Paavo Tervonen ja Marjo Ahola
PU2, vara-CACIB: Jaskarin Wild Red, om. Ursula S Winbjök, Sverige PN2, SERT (N CH), vara-CACIB: C.I.B FIN DK S CH WW-08 EUW-08 Bluepepper´s Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen, Marjo Ahola ja Erika Okkonen
PU3: For Fun A King, om. Maria Persson, Sverige PN3: N S CH Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Wågström, Sverige
PN4: For Fun A Jewel Polly, om. Kristina Nilsson, Sverige
18.04.2009 Grudziadz, Puola, ? aussia
Tuomari - Judge: ? 
  (Tulokset toimitti Harto Stockmari)
ROP - BOB, JUN SERT JUN ERI1: 
Sassatown Hard Days Night, om. Harto Stockmari

18.04.2009 Sillamäe, Viro, 3 aussia
Tuomari - Judge: Olga Morozova, Venäjä
  (Tulokset toimitti Satu Harden)
kuva: ROP RYP 1  ROP - BOB, SERT -> EE CH,, PU 1:
FI MVA Reimin Special Edition, om. Krista Riihelä, Marketta Sorjonen ja Henna Laine
kuva: VSP VSP - BOS, SERT -> EE CH, PN1, AVO ERI 1: 
Surely Sexbomb, om. Irma Harden
kuva: SERT PU2, JUN-SERT -> , JUN ERI 1: Surely Sharp Dressed Man, om. Satu Harden ja Mari Winqvist
02.05.2009 Dansk Terrie Klub, Hadsund, Tanska, 19 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Hans Van Der Berg, Hollanti, BIS: Britta Roos-Börjesson, Ruotsi BIS-veteraani: Sean Delmar, Irlanti
  (Tulokset toimitti Kennel Jaskarin)
kuva: ROP BIS 1  ROP - BOB, CERT:
JWW-08, NORDJV-08, NORDV-08, SV-09 Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén, Ruotsi
kuva: VSP VSP - BOS, CERT -> DK CH
FI & SE CH Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen, Suomi
PN2: NO CH Santomay`s Ariel Blue Angel, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja PU2NO & DK CH Tanamier`s Port Salut For Me, om. Marie Kjösnes & Anne Marie Ingebretsen, Norja
PN3: NO, DK, NORD, INT CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja PU3DK CH Kisamba`s Bluey Louis, om. Jörgen Grönlund & Deborah Sommer, Tanska
PN4: Avocation Lights Of Moon, om. Jörgen Grönlund, Tanska PU4DK CH Tatong`s Barnaby Bear, om. Minna Chatman, Tanska
PN5: DK CH Kisamba`s Naughty But Nice, Irene Thye, Tanska PU5: Kisamba`s Energizer, om. Helle Nörgaard, Tanska
ROP-PENTU (n): Santomay`s Covergirl, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja
BIS1-VET, ROP-VETERAANINO, DK, NORD, INT CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI 3: Kisamba`s Mister Busybody, om. Pia Vestergaard, Tanska
H: Santomay`s As Goog As It Gets, om. Tommy Nörgaard, Tanska
VET - VET
EH 1: DK CH Tatong`s Holy Smoke, om. Ruth Nielsen, Tanska
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 4: Nellyson`s oop`s Me And The Mouse, om. Marianne Elmgren, Tanska
EH: Santomay`s Beautiqueen For Tanamier, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja
ERI 2: Kisamba`s Hot`n Sweet, om. Irene Thye, Tanska
EH 3: Santomay`s Bling Bling, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja
AVO - OPEN
EH 2: Poo-Poo-Pi-Do`s Bella Ballerina, om. Minna Chatman, Tanska
KASVATTAJAT:
KASV 1: Kennel Santomay`s om. Marie & Cato Kjösnes, Norja
03.05.2009 Aalborg International, Tanska, 21 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: 
Britta Roos-Börjesson, Ruotsi, BIS-veteraanit: Hans Van Der Berg, Hollanti (Tulokset toimitti Kennel Jaskarin)
kuva: ROP ROP - BOB, CACIB, CERT, DK CH:
JWW-08, NORDJV-08, NORDV-08, SV-09 Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén, Ruotsi
kuva: VSP VSP - BOS, CACIB, KANS MVA
DK & FI & SE CH Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen, Suomi
PN2, R-CACIB: NO CH Santomay`s Ariel Blue Angel, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja PU2NO & DK CH Tanamier`s Port Salut For Me, om. Marie Kjösnes & Anne Marie Ingebretsen, Norja
PN3: NO, DK, NORD, INT CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja PU3DK CH Kisamba`s Bluey Louis, om. Jörgen Grönlund & Deborah Sommer, Tanska
PN4: Avocation Lights Of Moon, om. Jörgen Grönlund, Tanska PU4DK CH Tatong`s Barnaby Bear, om. Minna Chatman, Tanska
PN5: DK CH Kisamba`s Naughty But Nice, Irene Thye, Tanska PU5: Kisamba`s Energizer, om. Helle Nörgaard, Tanska
ROP-PENTU (n): Santomay`s Covergirl, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja
BIS2-VET, ROP-VETERAANINO, DK, NORD, INT CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
T: Rocko, om. Birthe Kristensen, Tanska
AVO - OPEN
EH 3: Kisamba`s Mister Busybody, om. Pia Vestergaard, Tanska
H: Santomay`s As Goog As It Gets, om. Tommy Nörgaard, Tanska
EH 2: Kisamba`s Energizer, om. Helle Nörgaard, Tanska
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 3: Nellyson`s oop`s Me And The Mouse, om. Marianne Elmgren, Tanska
H: Santomay`s Beautiqueen For Tanamier, om. Anne Marie Ingebretsen, Norja
ERI 2: Kisamba`s Hot`n Sweet, om. Irene Thye, Tanska
EH 4: Santomay`s Bling Bling, om. Marie & Cato Kjösnes, Norja
AVO - OPEN
EH 3: Surely Nothing To Lose, om. Ole Buch, Tanska
EH 4: Poo-Poo-Pi-Do`s Bella Ballerina, om. Minna Chatman, Tanska
06.06.2009 KV/INT Minsk, Valko-Venäjä, 4 aussia
Tuomari - Judge: Joanna Szczepanska-Korpetta
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP, CACIB, SERT, AVO ERI 1
Terriway Excalibur, om. Sanna Katavisto
VSP:tä ei jaeta
CACIB, SERT ->  BY MVA, VAL ERI 1: FI & LT & PL MVA, PL&PZV-08 Somehow Someday Maybe, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
ROP-juniori, junior-SERT, JUN ERI1: Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
junior-SERT, JUN ERI1: Viva Carnival Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
07.06.2009 KV/INT Minsk, Valko-Venäjä, 4 aussia
Tuomari - Judge: Partha Sekhar Chatterjee
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP, ROP-juniori, junior-SERT à BY JMVA, JUN ERI1: 
Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
VSP:tä ei jaeta
CACIB, SERT ->  BY MVA, AVO ERI 1: Terriway Excalibur, om. Sanna Katavisto
CACIB ->  KANS MVA, SERT, VAL ERI1: FI & LT & PL & BY MVA, PL&PZV-08 Somehow Someday Maybe, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
junior-SERT ->  BY JMVA, JUN ERI1: Viva Carnival Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
07.06.2009 Tallinna Eestin voittaja, 18 aussia
Tuomari - Judge: 
Ziv Kupzerberg, Israel (Tulokset toimitti Jaana Saloniemi)
ROP, Eestin voittaja 2009
Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi, Ahola&Steel
VSP, Eestin voittaja 2009
C.I.B CH, S&FIN&EST&RUS CH, JAW02, BALTW03 Wild West's Flower Power, om. Marjo Ahola
PU 2, sert ja cacib -> kans mva: FIN&S&N CH Jaskarin Peperonico, om. Marjo Ahola & Eija Hyvönen PN 2, sert & cacib: Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi & Marjo Virkkunen
PU 3: C.I.B CH, FIN&LT&RUS CH, LTJW02, BALTW02 Black Back Rhapsody in Rock, om. Tina Rinnet ja Anne Moilanen PN 3, vara-cacib: FIN CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Satu Harden ja Krista Riihelä
PU 4, vara-cacib: LVJ CH, EST J CH, LVW06, EST CH, FIN CH Reimin Air Force One, om. Satu Harden ja Krista Riihelä PN 4: Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari Aalto
kuva: Black Back Rhapsody in Rock ROP veteraani, Eestin veteraani voittaja 2009: C.I.B CH, FIN & LT & RUS CH, LTJW02, BALTW02 Black Back Rhapsody in Rock, om. Tina Rinnet ja Anne Moilanen
VSP veteraani, Eestin veteraani voittaja 2009: C.I.B CH, S & FIN & EST & RUS CH, JAW02, BALTW03 Wild West's Flower Power, om. Marjo Ahola
ROP juniori-voittaja 2009: Bluepepper's Rules The Ring, om Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Eve Steel
VSP juniori-voittaja 2009: Bluepepper's Glitte-Ring, om. Marjo Ahola ja Päivi Lappalainen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
JUN ERI 2: Surely Sharpdressedman, om. Satu Harden ja Krista Riihelä
JUN ERI 3: Somehow Focus Point, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo
NUO - INTERMEDIATE
NUO ERI 1: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
AVO - OPEN
AVO ERI 1: EST J CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden ja Krista Riihelä
AVO ERI 2: Black Back Worth a Million, om. Tanja Lempinen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
JUN ERI 1: Bluepepper's Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
JUN ERI 2: Reimin Darkpassionplay, om. Krista Riihelä ja Satu Harden
JUN EH 3: Temora's Make a Memory, om. Anne Moilanen ja Eva Funck
AVO - OPEN
NUO ERI 1: EST JW08, EST J CH, LVJ CH, BALTJCH, BLRJCH, RUSJCH Truozzy's Hand In Hand, om. Anne -Lii Sild Rae
13.06.2009 KV/INT Riga, Latvia, 5 aussia
Tuomari - Judge: 
Robert Kanas, Slovakia, RYP tuomari Robert Kanas, Slovakia (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP Reimin Special Edition RYP 4, ROP, CACIB, SERT-> INT MVA & LV MVA, VAL ERI 1: 
FIN & EST CH ESTJ CH Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
VSP, junior-SERT, JUN ERI 1: 
Surely Can Buy My Love, om. Satu Virtanen & Satu Harden
PU 2, junior-SERT, JUN ERI 1: Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden PN 2, CACIB, SERT -> LV MVA, AVO ERI 1: FIN & EST & RUS MVA, JMV-06, PL&PZV-06 Surely Mad About You, om. Mari Winqvist & Satu Hardén & Krista Riihelä
PN 3, vara-CACIB: FIN & EST CH ESTV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Pihla & Krista Riihelä
13.06.2009 KV/INT Vännäs, 25 aussia
Tuomari - Judge:  Anne Tove Strande, Norja
  (Tulokset toimitti Anne Norri ) CK= SA, HP=KP
RYP1, ROP - BOB, SERT-> SCH:
EE CH FI CH Bluepepper's Fun, om. Marjo Ahola
VSP - BOS, SERT:
Vitterklippens Mayon, om. U-B Norgren, Björna, Sverige
PN2: N S FICH NORDCH Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Wågström, Malmberget, Sverige PU2: FI NCH NORDCH Bluepepper's Mayor, om. Marjo Ahola
PN3: Vitterklippens Alice, om. U-B Norgren, Björna, Sverige PU3: FI NCH FIJV-06 Bluefell's Magic Arrow, om. Raili Pokka-Mattanen
PN4: ForFun A Jewel, om. Kristina Nilsson, Gällivare, Sverige PU4: Spruce-Mountain Etro, om. Linda Strömqvist, Vilhelmina, Sverige
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2: Vitterklippens Fursten, om. U-B Norgren, Björna, Sverige
1/3: Minozzy Izor, om. Karin Sjödin, Örnsköldsvik, Sverige
1/4: Spruce-Montain Dece, om. Linda Strömqvist, Vilhelmina, Sverige
1-R: Vitterklippens Gazton, om. U-B Norgren, Björna, Sverige
NUO - INTERMEDIATE
1/1: ForFun A King, om. Maria Persson/Ursula Skanefors-W, Gällivare, Sverige
AVO - OPEN
1/3: FIJV-07 FIV-07 Vitterklippens Dover, om. Anne Norri / Orvokki Lämsä
1/4: Jaskarin Wild Red, om. Ursula Skanefors-W, Gällivare, Sverige
2: Minozzy Theo, om. Karin Sjödin, Örnsköldsvik, Sverige
2: Vitterklippens Tiger, om. Sofie Croon, Örnsköldsvik, Sverige
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1,Hp: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Annika Wågström, Malmberget, Sverige
1/2,Hp: Vitterklippens Gnistra, om. U-B Norgren, Björna, Sverige
AVO - OPEN
1/3: Ålhammarens Ruffa Koppartroll, om. Gunilla Holte, Örebro, Sverige
1/4: FI NCH Nemma's Volare, om. Raili Pokka_Mattanen
R: Vitterklippens Herit , om. Linda Strömqvist, Vilhelmina, Sverige
2: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
3: Minozzy Cornelia, om. Karin Sjödin, Örnsköldsvik, Sverige
VAL - CHAMPION
2, ck: N SCH Härkmoen's Yasmine, om. Astrid Lundberg, Boden, Sverige
MUUT KASVATTAJAT:
Uppfödkl.  1/1, Hp: Vitterklippens Kennel
14.06.2009 KV/INT Riga, Latvia, 4 aussia
Tuomari - Judge: Mate Duran, Espanja
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP Reimin Special Edition ROP, CACIB, VAL ERI 1: 
INT & FIN & EST & LV CH & ESTJ CH Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen 
VSP, CACIB, SERT-> INT MVA & LV MVA, VAL ERI 1: 
FIN & EST CH ESTV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Pihla & Krista Riihelä
PU 2, junior-SERT, JUN ERI 1: Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden PN 2, junior-SERT, JUN ERI 1: Surely Can Buy My Love, om. Satu Virtanen & Satu Harden
14.06.2009 Vännäs, 27 aussia, joista 2 pentua
Tuomari - Judge: Wayne Burton Australia
  (Tulokset toimitti Anne Norri ) CK= SA, HP=KP
ROP - BOB, SERT, AVO 1/1 CK:
Jaskarin Wild Red, om. Skanefors-Winbjörk Ursula
VSP - BOS, SERT AVO 1/1 CK: 
Ålhammarens Ruffa Koppartroll, om Holte Gunilla
PU2, JUN 1/1 CK: Vitterklippens Fursten, om Norgren Ulla-Britt, Persson Wiklund Berit PN2, NUO 1/1 CK: For Fun A Jewel, om. Nillsson Kristina
PU3, AVO 1/2 CK:  FIJV-07, FI CH Vitteklippens Dover, om Norri Anne,Lämsä Orvokki, Väisänen Kauno PN3, AVO 1/2 CK: Bluepepper's Jump, om. Ahola Marjo
PU4, AVO 1/3 CK: FI CH JWW-08 Bluepepper's Will-Son, om Ahola Marjo PN4, AVO 1/3 CK: Avocation Brooke Logan, om Norri Anne
PU5 (vara), NUO 1/1 CK: For Fun A King, om Persson Maria PN5 (vara), VAL 1/1 CK: NUCH, SUCH FIUCH Tanamier's Olympia Red Of Yrhättä, om Wågström Annika
ROP-PENTU: Avocation Rockabilly, om. Holte Gunilla
MUUT UROSPENNUT :
Ålhammaren´s Xman, om Holte Gunilla
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
1/2: Minozzy Ivar, om. Sjödin Karin
1/3: Spruce-Mountain Dece, om. Strömqvist Linda
2: Spruce-Mountain Etro, om. Strömqvist Linda
1/4: Vitterklippens Gazton, om. Norgren Ulla-Britt
AVO - OPEN
1: FI&NUCH FIJV-07 Bluefell's Magic Arrow, om.Raili Pokka-Mattanen
1/4: Minozzy Theo, om Sjödin Karin
1: Vitterklippens Mayon, om. Norgren Ulla-Britt
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/1 HP: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoen's, om Vågström Annika
2: Vitterklippens Glimma, om Condrazon Britt-Inger
1/2: Vitterklippens Gnistra, om Norgren Ulla-Britt
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
POISSA ?: Minozzy Caramelle, om Åkesson Barbro
2: Minozzy Cornelia, om Sjödin Karin
1/2 CK: FI & NUCH Nemma's Volare, om Raili Pokka-Mattanen
1: Vitterklippens Alice, om Norgren Ulla-Britt
POISSA ?: Vitterklippens Herit, om Strömqvist Linda
POISSA ?: Vitterklippens Isis, om Siljelöv Jonsson Åsa
VAL - CHAMPION
2 CK: NUCH SUCH Härkmoen's Yasmine
KASVATTAJALUOKAT:
EI ESITETTY: Kennel Minozzy, Sjödin Karin
EI ESITETTY: Kennel Vitterklippens, Norgren Ulla-Britt
JÄLKELÄISLUOKAT:
EI ESITETTY: USCH Akiba's American Gigolo, om Norgren Ulla-Britt
EI ESITETTY: Surely Gimme A Break, om. Lämsä Orvokki
EI ESITETTY: NORDV-02 NUCH SUCH Vitterklippens Amorina, om Norgren Ulla-Britt
27.06.2009  KV Pärnu, Viro, 7 aussia
Tuomari - Judge: Anne Klaas, Eesti
  (Tulokset toimitti Marja Leinonen )
ROP - BOB, junior-SERT, PU1, JUN ERI1:
Surely Sharpdressedman, om. Satu Harden
VSP - BOS, CACIB, SERT -> EE CH, PN1, VAL ERI1:
FI CH Sad Sack's Happy-Go-Lucky, om. Aino Soininen & Marja Leinonen
PU2, CACIB, SERT, AVO ERI1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Outi Pitkänen, Leinonen & Ahola PN2, vara-CACIB, vara-SERT, AVO ERI1: Reimin I Have A Dream, om. Krisse Asikainen
PU3, vara-CACIB, vara-SERT, VAL ERI1: Roachan's Rhyme and Reason, om. Satu Harden & Krista Riihelä PN3, junior-SERT, JUN ERI1: Surely Can By My Love, om. Satu Harden & Satu Virtanen
PN4, NUO ERI1: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
ROP-juniori: Surely Sharpdressedman, om. Satu Harden
VSP-juniori: Surely Can By My Love, om. Satu Harden & Satu Virtanen
28.06.2009 Trondheim, Stjordal INT, 10 aussia
Tuomari - Judge: Elzbiet Chwalibog, Puola  (Tulokset toimitti Nina Janger ) CK= SA, HP=KP
kuva: ROP & VSP ROP - BOB, PU1, SERT, CACIB > NO & POHJ MVA (C.I.B.), VAL1 CK
 FI & SE MVA Nellyson's He Dog, om. Nina Janger & Kenneth Holmberg
VSP - BOS, PN1, CACIB, VAL 1 CK:
NO MVA Unnisax Sita, om. Hanssen Unni
PU2, vara-CACIB, JUN 1 CK: Minozzy Iver, om. Karin Sjödin PN2, VET 1 CK: INT NORD MVA NV-02 Tanamier's Cleopatra, om. Ingebretsen Anne-Marie
PU3, VAL 2 CK: N DK MVA NORDV-06 NV-07 Tanamier's Port Salut For Me, om. Kjosnes Marie PN3, SERT, vara-CACIB, AVO 1 CK: Minozzy Cornelia, om. Karin Sjödin
PU4, JUN 2 CK: Minozzy Izor, om. Karin Sjödin PN4, JUN 1 CK: Alvolin's Alice All Eyes On Me, om. Antonsen Lene & Sigrunn
ROP-VETERAANIINT NORD MVA NV-02 Tanamier's Cleopatra, om. Ingebretsen Anne-Marie
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
1/2:  Yasmin Beatrice Av Falchebo, om. Scholseth Trude
VAL - CHAMPION
1/2:  CK DK N MVA Tanamier's Sun Star AIsa om. Antonsen Lene & Sigrunn
28.06.2009 KV / INT Jällivaara, 11 aussia
Tuomari - Judge: Oliveira Rui, Portugali   (Tulokset toimitti Nina Janger ) CK= SA, HP=KP
ROP - BOB, CACIB, PU1, VAL 1/1, CK: 
SE MVA Jaskarin Wild Red, om. Ursula Skanefors-Winbjörk & Markus Walldén
VSP - BOS, CACIB, PN1, VAL 1/1, CK:
POHJ MVA Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Vågström
PU2, SERT -> SE MVA, vara-CACIB , AVO 1/1, CK: FI MVA Bristregal Jazz And Jive, om. Tapani Hämäläinen PN 2, SERT -> SE MVA, vara-CACIB, AVO 1/1, CK: FI & EE MVA Bluepepper's Jump, om. Marjo Ahola
PU 3, AVO 1/2, CK: FI MVA Bluepepper's Freestyler, om. Marjo Ahola PN 3, JUN 1/1, CK: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Annika Vågström
PU4, NUO 1/1, CK: ForFun A King, om. Maria Persson & Ursula Skanefors-Winbjörk PN 4, VAL 1/2 CK: SUCH NUCH Härkmoen's Yasmine, om. Astrid Lundberg
PN 5, JUN 1/2, CK: Tanamier's Yo-Yo Goes ForFun, om. Ursula Skanefors-Winbjörk
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
1/?: Vitterklippens Zingo, om. Birgitta & Mikael Fransson
1/?: Vitterklippens Isis, om. Åsa Jonsson Siljelöv
28.06.2009 Ogre, Latvia, 4 aussia
Tuomari: Petter Steen, Norja
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä )
kuva: ROP Roachan`s Rhyme and Reason ROP - BOB, PU 1, SERT -> LV MVA:
AM CH Roachan`s Rhyme and Reason, om. Krista Riihelä & Satu Harden
kuva: VSP Reimin I Have A Dream  VSP - BOS, PN 1, SERT ->LV MVA :
FI MVA Reimin I Have A Dream, om. Chrisse Asikainen
PU2, junior-SERT -> LV JMVA : EE JMVA Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden PN2, junior-SERT -> LV & EE JMVA: Surely Can Buy My Love, om. Satu Harden & Satu Virtanen
12.07.2009 Valga, Viro, 5 aussia
Tuomari - Judge: George Kostopoulus
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo )
kuva: ROP Truozzy's Handyman ROP - BOB, SERT, PU1, AVO ERI1:
Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
kuva: VSP Somehow Today Maybe VSP - BOS, SERT, PN1, AVO ERI1:
Somehow Today Maybe, om. Iida & Aarne Mansikka
PU2, AVO ERI2: LTU JCH Jaskarin Wild Side, om. Evelina Vilimaite & Markus Wallden PN2, junior-SERT, JUN ERI1: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
PU3, junior-SERT, JUN ERI1: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
ROP-juniori: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
VSP-juniori: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
15.08.2009 KR Väimela, Viro, 4 aussia
Tuomari - Judge: Anne Sume
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo )
ROP - BOB, PU1, SERT --> EE MVA, AVO ERI1:
Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
VSP - BOS, PN1, junior-SERT --> EE JMVA, JUN ERI1:
BY JMVA Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
PU2, junior-SERT, JUN ERI1: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori PN2, SERT --> EE MVA, AVO ERI1: Somehow Today Maybe, om. Iida & Aarne Mansikka
ROP-juniori: Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
VSP-juniori: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
22.08.2009 Balttian voittaja, terrierien erikoisnäyttely, Tallinna. 6 aussia
Tuomari - Judge: Siv Jernhake, Ruotsi, BIS-veteraanit Siv Jernhake
  (Tulokset toimitti Minna Kaartinen )
kuva: ROP- BOB ROP - BOB, PN 1, VAL ERI 1, Balttian terrieri voittaja 2009
CH Sad Sack's Happy-Go-Lucky, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
kuva: VSP- BOS VSP - BOS, PU 1, VET ERI, Balttian terrieri voittaja 2009
C.I.B Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
PN2, SERT, VET ERI 1: C.I.B. Wild West's Flower Power, om. Marjo Ahola & Eve Steele PU2, SERT, VAL ERI 1: CH Bluepepper's Mayor, om. Marjo Ahola
PN3junior-SERT, JUN ERI: Bluepepper's Devil´s Choice,om. Marjo Ahola
kuva: PN4 PN4, NUO EH 1: Avocation Fire Flower, om. Minna Kaartinen & Orvokki Lämsä
kuva: ROP-juniori ROP-juniori, Balttian juniori terrieri voittaja 2009: Bluepepper's Devil's Choice, om. Marjo Ahola
BIS1-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B. Wild West´s Flower Power, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANI: C.I.B. Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
24.08.2009 Baltian voittaja, Tallinna, Viro, 14 aussia
Tuomari - Judge: Anne Sume
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola )
kuva: ROP- BOB ROP - BOB, CACIB -> C.I.B. BALT W-09:
FI, N, EST, S & NORD MVA, BALTJV-06 LTUJV-06, LTUJCH, ESTJCH Bluepepper's Mayor, om. Marjo Ahola
VSP - BOS, BALTVW-09:
C.I.B CH, S&FIN&EST&RUS CH, JAW02, BALTW03, EEVCH, EEW-09 Wild West's Flower Power, om. Marjo Ahola & Eve Steele
kuva: PU2 PU2, BALTJW-09: Finsweng Niksipirkka, om. Seija Ristola & Minna Roivainen PN2, CACIB, BALTW-09: FI CH, EE CH Sad Sack's Happy-Go-Lucky, om. Aino Soininen & Marja Leinonen
PU3, BALTVW-09: C.I.B & POHJ & FIN & SE & DK & EE & LV MVA DKKJV-07 MVV-08 Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen kuva: SERT PN3, SERT, vara-CACIB: Avocation Fire Flower, om. Minna Kaartinen & Orvokki Lämsä
PU4: C.I.B CH, FIN & LT & RUS CH, LTJW02, BALTW02 Black Back Rhapsody in Rock, om. Tina Rinnet PN4: FI & LT MVA & BALT JV-04, BALT V-08 Black Back Yabbadabbadoo, om. Seija Ristola
kuva: PU2 ROP-juniori, BALTJW-09Finsweng Niksipirkka, om. Seija Ristola & Minna Roivainen
VSP-juniori, BALTJW-09Bluepepper's Devil´s Choise, om. Anu Sormunen & Marjo Ahola
kuva: ROP-veteraani ROP-VETERAANI, BALTVW-09, EE VET CH: C.I.B & POHJ & FIN & SE & DK & EE & LV MVA DKKJV-07 MVV-08 Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
VSP-VETERAANI, BALTVW-09: C.I.B CH, S&FIN&EST&RUS CH, JAW02, BALTW03, EEVCH, EEW-09 Wild West's Flower Power, om. Marjo Ahola & Eve Steele
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2: Temora Vai-Kuka-Se-Nyt-Oli, om. Anne Moilanen
NUO - INTERMEDIATE
SERT, ERI 1: Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
AVO - OPEN
ERI 1: BALT JV-07 & BALT V-08 Horrieglen Blue Legend, om. Jenni Wahteristo & Ristola Seija
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1, BALTJW-09 Bluepepper's Devil´s Choise, om. Anu Sormunen & Marjo Ahola
POISSA: Temora's Make A Memory, om. Eva Funck & Anne Moilanen
AVO - OPEN
ERI1: EE & LT JCH EST JW08 FI CH Truozzy's Hand In Hand, om. Anne-Lii Sild
VAL - CHAMPION
ERI 3: FI & EE MVA, BALT JMVA, LTUJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
29.08.2009 KV/INT, Valko-Venäjän Voittaja 2009, Minsk, 4 aussia
Tuomari - Judge: Anne Sume, Estonia
  (Tulokset toimitti Satu Toivonen )
ROP - BOB ,ROP-junior, junior-SERT, Valko-Venäjän juniorivoittaja 2009:
Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP - BOS , SERT, CACIB, Valko-Venäjän Voittaja 2009:
Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu ja Hannu Toivonen
SERT, CACIB, Valko-Venäjän Voittaja 2009: Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Perhe Lakaniemi 
ROP-juniori, junior-SERT, Valko-Venäjän juniorivoittaja 2009: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP-juniori, junior-SERT, Valko-Venäjän juniorivoittaja 2009: Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen
30.08.2009 KV/INT MINSK, Valko-Venäjä, 4 aussia
Tuomari - Judge:
Zvi Kupferberg, Israel  (Tulokset toimitti Satu Toivonen )
ROP - BOB, ROP-junior, junior-SERT -> BY JMVA:
Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP - BOS, SERT, CACIB -> BY MVA:
Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu ja Hannu Toivonen
SERT, CACIB -> BY MVA: Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Perhe Lakaniemi 
ROP-juniori, junior-SERT -> BY JMVA: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP-juniori, junior-SERT -> BY JMVA: Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen
05.09.2009 R Targu Mures, Romania, 1 aussi
Tuomari - Judge: Andras Korozs, Unkari
 (Tulokset toimitti Satu Toivonen & Anu Leinonen )
ROP - BOB, SERT- > Ro Mva, VAL ERI1:
CH Vempulan Simsalabim, Anu Leinonen
05.09.2009 KV Targu Mures, Romania, 2 aussia
Tuomari - Judge: Maite Gonzalbo, Espanj
a  (Tulokset toimitti Satu Toivonen & Anu Leinonen )
ROP - BOB, SERT, CACIB -> RO MVA Ch, NUO ERI1:
CH Dreampower's Dream in Red, Satu Toivonen & Anne Mustonen & Perhe Lakaniemi
VSP - BOS, SERT, CACIB, VAL ERI 1:
CH Vempulan Simsalabim, Anu Leinonen
06.09.2009 KV Targu Mures, Romania, 2 aussia
Tuomari - Judge: Sándor Szabó, Unkari
 (Tulokset toimitti Satu Toivonen & Anu Leinonen )
ROP - BOB, SERT, CACIB, NUO ERI1:
CH Dreampower's Dream in Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Perhe Lakaniemi
VSP - BOS, SERT, CACIB -> Ro Mva C.L (Romanian Cum Laude Champion), WIN, VAL ERI 1:
CH Vempulan Simsalabim, Anu Leinonen
09.10.2009 World Dog Show 2009 Bratislava, Slovakia, 24 aussia
Tuomari - Judge: C. V. Sudarsan, Intia
 (Saija Walldén )
kuva: ROP- BOB ROP - BOB, CACIB, SERT, World Winner-09:
C.I.B Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
kuva: ROP- JUNIORI ROP-juniori, jun-SERT, World Junior Winner-09:
Bluepepper's He-Devil, om. Markus Walldén & Lena Siversson
kuva: CACIB CACIB, SERT, World Winner-09:
C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Marjo Ahola, Paavo Tervonen & Erika Okkonen
kuva: jun-SERT jun-SERT, World Junior Winner-09:
Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
SERT, ERI 1: Pitlochrys PjotterI, om. Uzlová Pavlína Ing.
AVO - OPEN
kuva: SERT SERT, vara-CACIB, ERI 1: Jaskarin Master-Himself, om. Saija & Markus Walldén
vara-SERT, ERI 2: Jaskarin Beast-Himself, om. Vladimira Bučková & Markus Walldén
ERI 3: Bluepepper's Rules the Ring, om. Marjo Ahola, Jaana Saloniemi & Eve Steele
ERI 4: Burák Paluduz, om. Uzlová Pavlína
EH: Tineetown Takemeeova, om. Petlanová Jitka
EH: Nellyson's Let's Go Bananas, om. Santori Delia Finato
VAL - CHAMPION
vara-SERT, ERI 2: C.I.B. Bluepepper's Love-Machine, om. Marjo Ahola, Leena Saarinen & Mirella Lankinen
ERI 3: C.I.B Jaskarin Peperoncino, om. Marjo Ahola & Eija Hyvönen
ERI 4: Cliftop Stealin Gold, om. Behne Zuzana
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH: Jaskarin Do It Yourself, om. Walldén Markus
EH: Bene itsozi Top Line, om. Behne Zuzana
NUO - INTERMEDIATE
SERT, ERI 1: Gina Od Svejka Josefa, om. Tremlová Monika
vara-SERT, ERI 2: Bene Honey It's Snowtime, om. Behne Zuzana
AVO - OPEN
SERT, vara-CACIB, ERI 1: Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele 
vara-SERT, ERI 2: JJaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén
ERI 3: Kiela Aceman-Tyttö, om. Petlanová Jitka
EH: Dorica's Mary Poppins, om. Behne Zuzana & Ingo
POISSA: CH Jaskarin Carissima, om. Jaana Salonimei & Jaana Virkkunen 
POISSA: Amálka Soulad, om. Soukupová Ladislava
VAL - CHAMPION
vara-SERT, ERI 2: CH Bene Aussie Top Line, om. Behne Zuzana
ERI 3: CH Agáta Paluduz, om. Drábová Lucie
POISSA: Aranka Soulad, om. Soukupová Ladislava
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B. Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi 
17.10.2009 KR Rakvere, Viro, 3 aussia
Tuomari - Judge: Harri Lehkonen
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP - BOB, PN1, SERT --> EE & BALT MVA, VAL ERI1:
CH Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo
VSP - BOS, PU1, junior-SERT --> EE JMVA, JUN ERI1:
Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
PN2, VET ERI1: CH Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
ROP-junior: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
ROP-VETERAANI: CH Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
17.10.2009 KR Valmiera, Latvia, 1 aussi
Tuomari  - Judge: Elzbieta Chwalibog
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP - BOB, PU1, ROP-junior, junior-SERT --> LV JMVA, JUN ERI1:
JCH Viva Carnival Bella Vita, om. Aalto & Riutta-Salo & Aaltonen
18.10.2009 KR Siauliai, Liettua, 1 aussi
Tuomari - Judge: Julija Aidietiene
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
PU1, ROP-junior, junior-SERT --> LT JMVA, JUN ERI1:
JCH Viva Carnival Bella Vita, om. Aalto & Riutta-Salo & Aaltonen
31.10.2009 KV Riika, 4 aussia
Tuomari: Hans Gruttnr, Saksa
(Tulokset toimitti Maiju Lepistö)
kuva: ROP & VSP ROP - BOB, PU1, VAL ERI 1, SERT, CACIB--> LV MVA, C.I.B:
CH Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
kuva: ROP & VSP VSP - BOS, PN1, VAL ERI 1, SERT, CACIB--> LV MVA:
Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen
PN2, jun-SERT, JUN ERI 1: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen
PN3, JUN ERI 2 Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö & Sanna Katavisto
31.10.2009 ER Riika, 4 aussia
Tuomari: Sonia Bellan Falletti, Italia
(Tulokset toimitti Maiju Lepistö)
kuva: ROP & VSP BIS 5, ROP - BOB, PU1, VAL ERI 1, CACIB:
CH Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
kuva: ROP & VSP VSP - BOS, PN 1, VAL ERI 1, CACIB:
CH Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen
PN2, jun-SERT, JUN ERI 1: Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö & Sanna Katavisto
PN3, JUN ERI 2: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen
01.11.2009 KV Riika, 4 aussia
Tuomari: Martha Heine, Saksa
  (Tulokset toimitti Maiju Lepistö)
kuva: ROP & VSP RYP 4, ROP - BOB, PU1, VAL ERI 1, CACIB:
CH Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
kuva: ROP & VSP VSP - BOS, PN 1, VAL ERI 1, SERT, CACIB:
Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen
PN2, jun-SERT, JUN ERI 1: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen
PN3, JUN ERI 2: Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö & Sanna Katavisto

07.11.2009 KV Tartto, 12 aussia
Tuomari - Judge: Colette Muldoon, Irlanti
  (Tulokset toimitti Maritsa Pietikäinen)

ROP - BOB, CACIB -> C.I.B, VAL ERI1 :
CH Bluepepper's King, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, SERT -> EE CH:
CH Redwing Mona Lisa, om. Krsita Riihelä

PU2, SERT -> Ee Ch, vara-CACIB, VAL ERI2: CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä

PN2, vara-CACIB, AVO ERI1: CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU3, AVO ERI1: Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre PN3, junior-SERT, JUN ERI1: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
PU4, AVO ERI2: Black  Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman PN4 JUN ERI2: Bluepepper's Devil's Choice, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen
ROP-junior: Bluepepper's Flying Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
VSP-junior: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
junior-SERT, ERI1: Bluepepper's Flying Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
ERI2: Reimin Shoot to Thrill, om. Marko Hiekkanen
AVO - OPEN
ERI3: Sassatown Lamborghini, om. (henkilöllä tietosuoja)
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
ERI2: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
08.11.2009 KV Tartto, 12 aussia
Tuomari - Judge: Anne Tove Strande, Norja 
(Tulokset toimitti Maritsa Pietikäinen)
ROP - BOB, CACIB, SERT, AVO ERI1:
Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre
VSP - BOS, CACIB, SERT, AVO ERI1:
Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
PU2, vara-CACIB, VAL ERI1: C.I.B. CH Bluepepper's King, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola PN 2, vara-CACIB, VAL ERI1: CH Redwing Mona Lisa, om. Krsita Riihelä
PU3, AVO ERI2: Black  Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman PN3, AVO ERI2: Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU4, JUN ERI1, junior-SERT: Bluepepper's Flying Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen PN4, JUN ERI1, junior-SERT: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
ROP-junior: Bluepepper's Flying Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
VSP-junior: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI2: Reimin Shoot to Thrill, om. Marko Hiekkanen
AVO - OPEN
EH3: Sassatown Lamborghini, om. (henkilöllä tietosuoja)
VAL - CHAMPION
ERI2: Ch Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Bluepepper's Devil's Choice, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen
12.12.2009 Terrierien erikoisnäyttely, Latvia 3 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Ligita Zage, Latvia, BIS--tuomari: Ligita Zage
  (Tulokset toimitti Anne Moilanen)
kuva: ROP-pentu & ROP-junior ROP - BOB, PN 1, Junior SERT-> LV & EE JCH & LV Cl.W-09,  JUN ERI 1:
Temora's Make a Memory, om. Anne Moilanen
kuva: PN 2 PN2, SERT ->LV CH, AVO ERI 1: FI CH Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto
kuva: ROP-pentu & ROP-junior BIS4, ROP-PENTU: Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
kuva: ROP-pentu & ROP-junior ROP-junior: Temora's Make a Memory, om. Anne Moilanen


 

 

1.  (punainen nauha) - ERITTÄIN HYVÄ
2. (sininen nauha) - HYVÄ
3. (keltainen nauha) - TYYDYTTÄVÄ
0. (harmaa nauha) - HYLKÄÄVÄ
EVA (ruskea nauha) - Ei voida kaikilta osin arvostella
SA (vaaleanpunainen nauha) - Sertifikaatinarvoinen eli voidaan pitää muotovalion arvoisena.
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male
| Näyttelytuloksia - Showresults |