Otsikko

NÄYTTELYT & TULOKSET 2000
[SHOWS & RESULTS 2000]

( tulokset ulkomailta sivun alaosassa )

Aika ja paikka
Date & Place
    Tuomarit
Judge

määrä
aik.+pent

 
09.01.2000 K Kajaani Elsbeth Clerc, Sveitsi 14 Kajaani
22.01.2000 KV Turku William Browne-Cole, Iso-Britannia 47+6 KV Turku
12.02.2000 K Imatra Monique van Brempt, Belgia 13+4 Imatra
18-19.3.2000 KV Tampere Britta Roos-Börjeson, Ruotsi 41+4 KV Tampere
08.04.2000 KV Vaasa Marja Talvitie 17 KV Vaasa
24.04.2000 K Lappeenranta Glenyse Acreman, Australia 27 Lappeenranta
29.04.2000 KV Lahti Dianne Baillie, Australia 54 KV Lahti
07.05.2000 K Seinäjoki Dominic Harris, Irlanri 3 Seinäjoki
07.05.2000 K Kuopio Tanja Ahlman-Hallikas 8 Kuopio
13.05.2000 K Kausala Tarmo Viirtelä 5 Kausala
14.05.2000 K Oulu Rose Envall-Larsson, Ruotsi 11 Oulu
20.05.2000 K Hamina Marija Kavcic, Slovenia 15 Hamina
21.05.2000 K Rauma Raija Järvinen 14 Rauma
27.05.2000 K Tuusula/Nurmijärvi Hans Lehtinen 16+2 Tuusula/Nurmijärvi
27.05.2000 K Joensuu Harto Hallikas 8 Joensuu
28.05.2000 K Helsinki Kirsti Smith 19 Helsinki
11.06.2000 K Salo Marja Salminen 16+3 Salo
17.06.2000 K Mänttä Tarmo Viirtelä 5+1 Mänttä
18.06.2000 K Karjaa Marja Talvitie 11+2 Karjaa
24.06.2000 K Rovaniemi Benny Blid, Ruotsi 13+1 Rovaniemi
01.07.2000 K Iisalmi Matti Luoso 6+1 Iisalmi
01.07.2000 R Forssa Tapio Ranta, 9+2 Forssa, ryhmät 1 & 3
02.07.2000 K Mäntsälä Zsuzsanna Petik, Unkari 18+3 Mäntsälä
08.07.2000 K Somero Paula Heikkinen-Lehkonen 7 Somero
09.07.2000 K Kokkola Anne Tove Strande, Norja 7+1 Kokkola
16.07.2000 K Helsinki Cathy Delmar, Irlanti 14+1 Helsinki
22.07.2000 KV Mikkeli Lillian Hanniste, Eesti 13+2 KV Mikkeli
23.07.2000 R Helsinki Birgitta Hasselgren-Ericsson, Ruotsi 15+2 Helsinki, 3 & 9
29.07.2000 K Saarijärvi Nils Molin, Ruotsi 6 Saarijärvi
30.07.2000 K Pori Damir Skok, Kroatia 8 Pori
05.08.2000 K Alajärvi Marja Talvitie 1 Alajärvi
06.08.2000 K Turku Wilfried Peper, Saksa 16 Turku
12.08.2000 K Joensuu Norman Huidobro Corbet, Espanja 6 Joensuu
13.08.2000 KV Kemi Gitta Ringwall 17 KV Kemi
19.08.2000 K Kouvola Matti Luoso 10 Kouvola
20.08.2000 K Heinola Tanja Ahlman-Hallikas 13 Heinola
26.08.2000 K Hämeenlinna Nenne Runsten, Ruotsi 30+1 Hämeenlinna
26.08.2000 K Savonlinna Harry Tast 8 Savonlinna
02.09.2000 E Helsinki, AUSSIEN ERKKARI Anne Tove Strande, Norja 58+5 Australianterriereiden erikoisnäyttely
03.09.2000 K Helsinki Bengt Nilsson, Ruotsi 21 Helsinki
10.09.2000 P Porvoo, epävirallinen pentunäyttely Pirjo Hjelm 2 Porvoo, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
10.09.2000 K Vihti Kirsti Smith 14 Vihti
16.09.2000 KV Maarianhamina Lars Aderheimer, Ruotsi 8+1 KV Maarianhamina
16.09.2000 P Tampere, epävirallinen pentunäyttely Markku Kipinä 1 Tampere, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
24.09.2000 R Somero Gitta Ringwall 13 Somero, ryhmät 1 & 3
01.10.2000 P Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely Veli-Pekka Kumpumäki 3 Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
22.10.2000 KV Oulu Elke Peper, Saksa 18+2 KV Oulu
22.10.2000 P Hollola, epävirallinen pentunäyttely Harri Lehkonen 4 Hollola, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
05.11.2000 P Espoo, epävirallinen pentunäyttely Kirsi Sainio 3 Espoo, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
18.11.2000 KV Jyväskylä Wenche Eikeseth, Norja 31+8 KV Jyväskylä
25.11.2000 P Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely Olavi Pasanen 3 Hyvinkää, epävirallinen pentunäyttely kaikille roduille
02.12.2000 KV Helsinki, VOITTAJA 2000 Marja Salminen 44+5 KV Helsinki, SKL-FKK Voittaja-2000

Tulokset ulkomailta vuonna 2000

09.01.2000 KV Göteborg
22.01.2000 KV Fauske, Norja
12.02.2000 Ludvika, Ruotsi
12.02.2000 Tallinna, Viro
14.02.2000 The 124th Westminster Kennel Club Dog Show, USA
26-27.02.2000 Kongsberg KV, Norja
04.03.2000 Sollentuna, Ruotsi
25.03.2000 Vilna KV, Liettua
22.04.2000 Lilla Stockholm, Tukholma, Ruotsi
30.04.2000 Västerås Internationell hundutställning, Ruotsi
20.05.2000 Riga KV, Latvia
13.05.2000 Kothlajärvi KV, Viro
14.05.2000 Piteå, Ruotsi
03.06.2000 Lindköping KV, Ruotsi
10.06.2000 Skokloster, Terrieriklubin näyttely, Ruotsi
17.06.2000 Avesta, Ruotsi Dalarnas Terrierklubb
18.06.2000 Avesta, Ruotsi
17.06.2000, Tanska/Denmark, Fredriksvaerk
18.06.2000, Tanska/Denmark, INT-näyttely, Hilleröd
23.06.2000 Maailmanvoittajanäyttely, WW-2000, Milano, Italia/Italy
02.07.2000 Ruotsi, Gällivare, INT-näyttely
07.07.2000, Skellefteå, Ruotsi/Sweden
08.07.2000, Skellefteå, Ruotsi/Sweden, INT-näyttely
09.07.2000, Piteå, Ruotsi/Sweden, INT-näyttely
15.07.2000 Tromsö, Norja
16.07.2000 INT-näyttely, Tromsö, Norja
23.07.2000 Västerås, Ruotsi
27.07.2000 4 X Summer Dog Show, Ronneby, Ruotsi
28.07.2000 4 X Summer Dog Show, Ronneby, Ruotsi
12.08.2000 Askersund, Internationell, Ruotsi
13.08.2000 Tallinna KV
19.08.2000 Norrköping Ruotsi
20.08.2000 Nyköping KV, Ruotsi
16.09.2000, Danish Terrier Club Championship Show, Køge
17.09.2000 Brøndby KV, Kööppenhaminan Voittajanäyttely
24.09.2000 Australianterriereiden erikoisnäyttely, Ruotsi
28.10.2000 European Dog Show Poznan 2000, Poland
05.11.2000 Nordic Winner-2000 Dog Show, Herning, Danmark
12.11.2000 KV Riika
24-26.11.00 Norsk Vinnerutställning, Norjan Voittaja -00, Hamar , Norja
09-10.12.00 Hund-2000, Ruotsin Voittaja -00

1. (punainen nauha) - ERITTÄIN HYVÄ
2. (sininen nauha) - HYVÄ
3. (keltainen nauha) - TYYDYTTÄVÄ
0. (harmaa nauha) - HYLKÄÄVÄ
EVA (ruskea nauha) - Ei voida kaikilta osin arvostella
SA (vaaleanpunainen nauha) - Sertifikaatinarvoinen eli voidaan pitää muotovalion arvoisena.
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

poissa - absent

   

 

© Australianterrierikerho ry.