JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVä - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

09.01.2000 KV Göteborg, Ruotsi, 11 aussia, joista 1 pentu
Tuomari: Luis Pinto Teixeira, Portugal  
(Tulokset toimitti Saija Walldén)

ROP, CACIB: FIN MVA S MVA Bluepepper`s Gone With Wind, om. Saija & Vilhelmiina Walldén
PN-2,SERT,VACA: Willcox Red Female, om. Mildén Eva
PN-3: S MVA Avocation Marge Simpson, om. Agnethe Dietrich

VSP,CACIB,SERT,S MVA, KANS MVA, POHJ MVA: FIN MVA EST MVA FINV-98 ESTV-99 Jaskarin Pirkka-Pekka, om. Sini Lahti & S.Walldén
PU-2,VACA: POHJ MVA Vitterklippens Napoelon, om. Agnethe Dietrich
PU-3: S MVA Twee-Dle-Dee Jumping Jack Flash, om. Mari Leppäniemi-Berglund
PU-4:Twee-Dle-Dee Jonathan Edwards, om. Mari Leppäniemi-Berglund ja Carin Sandahl

ROP-pentu: Fårönas King Kreole, om.Coldenberg Barbro

Muut:
NUO 1/2 Cooktown Red Dream, om. Dahlström Johan
AVO 1/1 Jaccarac`s Fair-Mided Lady, om. Dahlström Johan
Valioluokka 3. : S MVA Willcox E-mail, om. Petra Forsberg


22.01.2000 KV Fauske, Norja, 5 aussia
Tuomari: Ferelith Somerfield, Englanti  
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB, KANS MVA: POHJ, FIN, N & S MVA, PMV-99, Advance Winner-99 Bluepepper´s Ghostbuster, om. Leena Saarinen & Marjo Ahola
PN-2, SERT,VACA: Bluepepper´s Road Runner, om. Johanna Höglund & Marjo Ahola
PN-3: Härkmoen´s Kaffe-Böna, om. Annika Wågström, Ruotsi
PN-4: Tanamier´s Anya, om. Annika Wågström, Ruotsi

VSP,SERT,CACIB: EUJV-99 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola


12.02.2000 Ludvika, Ruotsi, 3 aussia
Tuomari: Kenneth Ed  
(Tulokset toimitti Saija Walldén)

ROP: S MVA Twee-Dle-Dee Jumping Jack Flash, om. Mari Leppäniemi-Berglund
VSP, SERT: Jaskarin Risti-Nolla, om. Vilhelmiina & Saija Walldén

Muut:
NUO1/1: Twee-Dle-Dee Jonathan Edwards, om. Mari Leppäniemi-Berglund

Lapsi-ja koirakilpailun 1. sija: Vilhelmiina Walldén & australianterrrieri Susu


12.02.2000 KV Tallinna, Eesti, 1 aussi
Tuomari: Lillian Hanniste, Eesti
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, sert, CACIB, KANS MVA, EST MVA, DK MVA, ESTKLBCh-2000: FIN & LTU MVA, JWW-98, LJV-98, LTUV-98 Bluepepper´s Calamity Jane om. Marjo Ahola


14.02.2000 The 124th Westminster Kennel Club Dog Show, USA, 14 aussia
Tuomari: Dr. M. Josephine Deubler, USA  
(Tulostiedot tulleet e-mailitse maailmalta)

ROP, CH Crestwoods Contender, om. Owner:Margaret Reignier
VSP, CH Redwing Comic Relief NA, om. Susan K Holsinger
AWARD OF MERIT CH Seadog's Tyler Tiler Tieler, om. Chuck Bessant & Deborah Wolbach
AWARD OF MERIT CH Tatong's Eclipse Of The Moon, om. Orvokki Lämsä

Westminster Kennel Club Dog Show:n tulossivut.
Westminster Kennel Club Dog Show:n osallistujat.

27.7.2000 4 x Summer Dog Show, Ronneby, Ruotsi (11 aussia, joista 1 pentu)
Tuomari: Olga Smid, USA
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, CACIB: FIN & S & N CH Bluepepper`s Gome With Wind, om. Vilhelmiina Walldén & Saija Reiman-Walldén
PN-2, SERT, VACA: Cooktown Red Diamond, om. Bernt Bolin
PN-3: Fårönas Little Rose In Red, om. Agnethe Dietrich
PN-4, ROP-vet: S & N & INT CH Cooktown Arienne, om. Gunilla & Bo Möller

VSP, CACIB, SERT: FIN CH Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén & Susanna Wettenhovi
PU-2, VACA: Xlucive Blue Boy Av Falchebo, om. Bernt Bolin
PU-3: Tatong`s Chili Dog, om. Jill Grenaae & Helle Olsen
PU-4: Poormans Bushwalker, om. Boyle Ann-Marie

ROP-pentu: Cooktown Excalibur In Red, om. Bernt Bolin

muut:
JUN 1/2 Poormans Bouncy Blue, om. Ann-Marie Boyle
NUO 1/1 KP Sureprime`s Connie, om. Carina Liljeborg


28.7.2000 4 x Summer Dog Show, Ronneby, Ruotsi (9 aussia, joista 1 pentu)
Tuomari: Luis Pinto Teixeira, Portugali
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, CACIB: S & DK MVA Tatong`s Red Oak, om. Helle Olsen
PU-2, SERT, VACA: FIN MVA Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén & Susanna Wettenhovi

VSP, CACIB, SERT: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PN-2: Fårönas Lovley Red Dreamer, om. Agnethe Dietrich

ROP-pentu: Cooktown Excalibur In Red, om. Bernt Bolin

muut:

JUN 1/1 KP Vitterklipppens Whiskey, om. Tina Nordgren
AVO 2 Xlucive Blue Boy Av Falchebo, om. Bernt Bolin
POISSA Nellyson`s Amanda Awabba, om. Tina Nordgren
NUO 2 Sureprime`s Connie, om. Carina Liljeborg
AVO 2 Cooktown Red Diamond, om. Bernt Bolin


12.8.2000 Askersund, Internationell, Ruotsi (8 aussia, joista 1 pentu)
Tuomari: Anja Puumala
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, SERT, CACIB: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos

VSP, CACIB: INT & FIN & S & N CH, NORDW-98-99, LVJW-98 Bluepepper`s Godfather, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos

ROP-pentu: Twee-Dle-Dee Shake Me Baby, om. Ewa Karlsson

muut:

JUN 1/1 Twee-Dle-Dee Scandal Play, om. Mattias & Göran Thorèn
JUN 1/2 Twee-Dle-Dee Scandal Gossip, om. Bodil Lundkvist
JUN 1/1 Twee-Dle-Dee Scandal Rumour, om. Emma Åkesson
AVO 1/1 Willcox Red Female, om. Eva Nildén
Valioluokka 1. S CH Red Gem`s Good Luck To Willcox, om. Eva Nildén


13.08.2000 Tallinna KV (1 aussi)
Tuomari Harry O´Donoghue
(Tulokset toimitti Ulla Björkman)

ROP CACIB BALTV-00: FIN & EST MVA BALTV-99 Unita´s Proudly Presents om. Ulla & Riikka Björkman


19.8.2000 Norrköping Ruotsi (7 aussia)
Tuomari: Christer Jernhake, Ruotsi RYP: Christer Jernhake, Ruotsi
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

RYP-4,ROP: INT & NORD & FIN & S & N CH, NORDW-98-99, LVJW-98 Bluepepper`s Godfather, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PU-2, SERT: Vitterklippens Ulysses, om. Inga Wahlund

VSP: S CH Twee-Dle-Dee Take All Of Me, om. Carin & Roger Sandahl
PN-2: S & FIN & N CH Bluepepper`s Gone With Wind, om. Saija Reiman-Walldén & Vilhelmiina Walldèn

muut:
AVO 1/1 Tidlösa Trevor, om. Marie-Louise Wessman
JUN 1/1 KP Twee-Dle-Dee SCandal Beauty, om. Carin & Roger Sandahl
AVO 1/1 Tidlösa True Delight, om. Ulla Palmgren


20.8.2000 Nyköping KV, Ruotsi ( 6 aussia, joista 2 poissa)
Tuomari: Dan Ericsson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP: INT & NORD & FIN & S & N CH, NORDW-98-99, LVJW-98 Bluepepper`s Godfather, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PU-2, SERT,CACIB, S CH: Twee-Dle-Dee Don`t Shake before Use, om. Magnus Eman
PU-3, VACA: S CH Tailteller`s Domino, om. Annacarin Gustafsson-Mogren

VSP,SERT,CACIB: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli LIndroos

muut:
POISSA Tidlösa Trevor, om. Marie-Louise Wessman
POISSA Tidlösa True Delight, om. Ulla Palmgren


16.09.2000, Danish Terrier Club Championship Show, Køge, 16 aussia, joista 4 pentua
Tuomari: Katharina Bottenberg, Germany


ROP SERT BIS-4: Tatongs The Exorcist, om Jill Grenaae (1,1 CK, CERT, Best dog 1, BOB, BIS 4.)
PU-2: Int Ch Bluepeppers Godfather, om Saija & Markus Wallden (1,2 CK, Best dog 2.)
PU-3: Ch Bluepeppers GoodytoGrimmys, om Lillian Christiansen (1,1 CK, Clubcert, Best dog 3.)
PU-4: Tatongs Count Dracula, om Jørgen Grønlund (1,1 CK, Best youngster, Best dog 4.)

VSP: Ch Tatongs Touch of Chili, om Birgit & John Schreiber (1,1 CK, Clubcert. Clubchampionship, Best bitch 1, BOS)
PN-2 SERT DK Ch: Ch Jaskarin Risti-Nolla, om Saija and Markus Wallden (1,1 CK, CERT, Danish championship. Best bitch 2.)
PN-3: Ch Tatongs Jade Rose, om Kurt Andersen (1,2 CK, Best bitch 3.)
PN-4: Tatongs Summer Flirt, om Kurt Andersen (1,1 CK, Best bitch 4.)

Muut:

Urospennut:

PEK 1: Kisambas Always Happy, om Thomas & Lilly Lundgaard (Very Promising, Best baby 1.)
Katonga Leander, om Mette Arndt & Rene Jacob Jensen (Promising.)

Narttupennut:

PEK 2: Kisambas Alarming Charm, om Jill Grenaae (Very Promising. Best baby 2.)
PEK 3: Kisambas A True Smasher, om Irene Thye. (Very promising. Best baby 3.)

JUN 1/2: Katonga Joey, om Mette Arndt & Rene Jacob Jensen (1,2.)
*) CH1/3: Ch Bluepeppers GwentoGrimmys, om Inis Fliboe (1,3.)
JUN1/1: Tatongs Double Bubble, om Irene Thye (1,1.)
JUN1/2: Aussomes American Tale, om. Sabine Baker (1,2.)


17.09.2000 Brøndby KV, Kööppenhaminan Voittajanäyttely, 14 aussia
Tuomari: Marie Merchant, Australia


ROP, CACIB, KBHV-00: Ch Tatongs Dr. Jekyll, om Gitte & Kenneth Schreiber
PU-2, VACA: Ch Bluepeppers GoodytoGrimmys, om Lillian Christiansen
PU-3, SERT: Tatongs The Exorcist, om Jill Grenaae
PU-4: Ch Didgeridoos Turrawal Tohunga, om Irene Schotel

VSP, CACIB, KBHV-00: Ch Tatongs Touch of Chili, om Birgit & John Schreiber
PN-2, VACA: Ch Tatongs Jade Rose, om Kurt Andersen
PN-3: Ch Bluepeppers Thunder Queen, om Lillian Christiansen
PN-4, SERT: Aussomes American Tale, om Sabine Baker

KASV-1 KP: Tatong Kennels: Ch Tatongs Dr. Jekyll, Ch Tatongs Touch of Chili, Ch Tatongs Jade Rose and Tatongs The Exorcist.

muut:

JUN1/1 SA: Tatongs Count Dracula, om Jørgen Grønlund
AVO1/2: Intch Bluepeppers Godfather, om Saija and Markus Wallden

*) CH1/4 SA: Ch Jaskarin Risti-Nolla, om Saija & Markus Wallden
*) CH1/5: Ch Bluepeppers GwentoGrimmys, om Inis Fliboe
JUN1/2: Tatongs Double Bubble, om Irene Thye.
AVO1/1 SA: Intch Bluepeppers Gone With Wind, om Saija & Markus Wallden

*) CH=Champion luokka (ei käytössa Suomen näyttelyissä)


24.9.2000 Australianterriereiden erikoisnäyttely, Ruotsi, 63 aussia
Tuomari: Pia Lundberg, Ruotsi,
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

BIS: INT&FIN&S&N CH, NORW-98-99´, LVJW-98 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
PU-2: INT&NORD&FIN CH Twee-Dle-Dee Join The Circus, om. Carin & Roger Sandahl
PU-3: S CH Bluepepper`s Terri-Er, om. Ulla-Britt Norgren
PU-4: S CH Twee-Dle-Dee Jumping Jack Flash, om. Mari Leppäniemi-Berglund
PU-5: S CH Twee-Dle-Dee Don`t Shake Before Use, om. Magnus Eman

VSP: NORD&FIN&S&N CH Bluepepper`s Gone With Wind, om. Vilhelmiina Walldén & Saija Reiman-Walldén
PN-2: N & S CH Twee-Dle-Dee Take All of Me, om. Carin & Roger Sandahl
PN-3, SERT: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PN-4: Vitterklippens Ursula, om. Ulla-Britt Norgren
PN-5: Vitterklippens Ultra, om. Madeleine & Antti Ahonen

BIS-pentu: Vitterklippens Yasmin, om. Anne-marie Ingebretsen
VSP-pentu: Krabat`s to the Moon And Back, om. Petra F Schulze

BIS-veteraani: S CH Wintertorpets Chillylilly, om. Ulla-Britt Nordgren
VSP-veteraani: AUST & N & S CH Jangstar Kakadu, om. Anne-Marie Ingebretsen
BIS-Kasv.: Kennel Twee-Dle-Dee, om. Carin & Roger Sandahl BIS-jälk.: S CH Bluepepper`s Terri-Er, om. Ulla-Britt Norgren

muut:

Pikku pennut, urokset:
PEK 3 Possums Olibanum, om. Max & Aina Lindkvist
PEK 2 KP Sydney, om. Kerstin Sundling
PEK 1 KP VSP-pentu: Krabat`s to the Moon And Back, om. Petra F Schulze

Pikku pennut, nartut:
PEK 1 Fårönas Night Pideon, om. Siv Frilund

Pentuluokka, nartut
PEK 2 KP Fårönas Miss Moneypenny, om. May-Gun Johansson
PEK 1 KP BIS-pentu: Vitterklippens Yasmin, om. Anne-marie Ingebretsen

Junioriluokka, urokset
JUN 1/1 SA Fårönas Little Lucky Boy, om. Agnethe Dietrich & Siv Frilund
JUN 1/2 SA Twee-Dle-Dee Scandal Play, om. Mattias & Göran Thohren
JUN 1/4 Twee-Dle-Dee Scandal Press, om. Sofia Johnnerfelt
JUN 1/3 SA Twee-Dle-Dee Shaking News, om. Kristina Landström

Nuortenluokka, urokset
NUO 1/2 SA St. Cape`s Simply Red, om. Erik Mangroos
NUO 1/4 Twee-Dle-Dee Cucumber Slicer, om. Göran & Helena Brandt
NUO 2 Vitterklippens Tarras, om. Helene Lindeborg
NUO 1/3 SA Vitterklippens Ulysses, om. Inga Wahlund
NUO 1/1 SA, SERT: övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren

Avoinluokka, urokset
AVO 2 Fårönas Jack the Ripper, om. Tage Svensson
AVO 1/2 SA Twee-Dle-Dee Jonathan Edwards, om. Carin Sandahl & Mari Leppäniemi-Berglund
AVO 2 Twee-Dle-Dee Man in Blue, om. Anna-Karin Nilsson
AVO 2 Vitterklippens Nimbus, om. Marie Richardsson
AVO 2 Vitterklippens Panter, om. Gunbritt Moberg
AVO 1/1 SA Vitterklippens Lejonhjärta, om. Ulla-Britt Norgren

Valioluokka, urokset
CH - SA Rebelglen Time Bandit, om. Carola Ericsson
CH- SA NORD CH Vitterklippens Napoleon, om. Agnethe Dietrich
CH- SA N & S CH Zeppelin av Falchebo, om. Anne-marie Ingebretsen
CH- S CH Twee-Dle-Dee Gentleman in Blue, om. Gudrun Grip

Junioriluokka, nartut
JUN 1/4 SA Fårönas Little Rose in Red, om. Agnethe Dietrich
JUN 2 Sureprime`s Divina, om. Margareta Palmaer
JUN 1/5 KP Tanamier`s Dolche Vita, om. Anne-Mari Ingebretsen
JUN 1 Twee-Dle-Dee Hole Lotá Shaking, om. Carin & Roger Sandahl
JUN 1/2 SA Twee-Dle-Dee Scandahl Beauty, om. Carin & Roger Sandahl
JUN 1 Twee-Dle-Dee Scandal Gossip, om. Bodil Lundkvist
JUN 1/3 SA Twee-Dle-Dee Scandal Rumour, om. Emma Åkesson
JUN 1 Twee-Dle-Dee Shake Me Baby, om. Ewa Karlsson
JUN 2 Vitterklippens Wanda, om. Per-Anders Jonsson
JUN 1/1 SA Vitterklippens Wissla, om. Ulla-Britt Norgren

Nuortenluokka, nartut
NUO 1 Red Gem`s Moon Bean, om. Ulla Pålsson-Stråe
NUO 1 Sureprime`s Connie, om. Liljeborg & Thörnblad
NUO 1/4 SA Twee-Dle-Dee Aple Peeler, om. Siv Frilund
NUO 1/5 SA Twee-Dle-Dee Peach Shaver, om. Karin Sjödin

Avoinluokka , nartut
AVO 1/1 Lady, om. Karin Sjödin
AVO 1/2 Tailteller`s Arielle, om. Malin Petersson

Valioluokka, nartut
CH 3. SA S CH Vitterklippens Röda - Evelina, om. Ulla-Britt Norgren
CH 4. SA S & DK CH Tatong`s Jynx in Red, om. Agnethe Dietrich
CH 5. SA S CH Twee-Dle-Dee Remote Controlled, om. Elisabet Odén
CH- S CH Twee-Dle-Dee No Spring Chicken, om. Lennart Åkesson
CH- S CH Willcox E-mail, om. Petra F Schulze
CH- S CH Vitterklippens Galina, om. Carola Ericsson

Veteraaniluokka, nartut
VET 1/2 SA INT&FIN&S&DK&EST CH,KBHW-96 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén
VET 1/3 KP S CH All the Best, om. Carin & Roger Sandahl
VET 1/4 KP INT&N&S CH Cooktown Arienne, omm. Gunilla Möller


10.10.2000 Halstahammar, östsvenska Terrierklubb, 8 aussia
Tuomari: Harto Hallikas
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, SERT: FIN CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Walldén & Lindroos

VSP: INT & FIN & S & N CH, NORDW-98-99, LVJW-98 Bluepepper`s Godfather, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos

muut:

JUN 2 Twee-Dle-Dee Shaking News, om. Kristina Landström
NUO 2 Vitterklippens Ulysses, om. Inga Wahlund
JUN 1/1 Twee-Dle-Dee Scandal Beauty, om. Carin & Roger Sandahl
JUN 2 Twee-Dle-Dee Scandal Gossip, om. Bodil Lundkvist
JUN 2 Twee-Dle-Dee Shake Me Baby, om. Mikael Karlsson
NUO 2 Härkmoen`s Spader Dam, om. Ann-Marie Genetayn


28.10.2000 European Dog Show Poznan 2000, Poland, 13 aussia
Tuomari: Andrzej Jaworski, Puola
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, CACIB, SERT, EUW-2000, PLW-2000, PL CH: FIN CH Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
Vara-CACIB: DK CH, KBHV-99 Bluepepper`s Thunder Queen, om. Lillian Christiansen

VSP, CACIB, SERT, EUW-2000, PLW-2000, PL CH: INT&FIN&S&N CH, LVJW-98, NORDW-98-99 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
Vara-CACIB: Black Back Midnight Express, om. Mervi Soiletsalo
EUJW-2000, PLJW-2000: Jaskarin Sam Solo, om. Ulla Sainio & Alli Lindroos & Johanna Vuori
EUJW-2000, PLJW-2000: Black Back Orange Blossom, om. Pullinen T & Mervi Soiletsalo
Paras pari: Black Back Midnight Express & Black Back Grape Vine, om. Mervci Soiletsalo

muut:
NUO 1/2 Melukylän Guru Kultamuru, om. E.K. Aaltonen
Valioluokka 1/2 DK CH Bluepepper`s Goody to Grimmy`s, om. Lillian Christiansen
Valioluokka 1/3 AUS CH Taufield Kiwi Anzat, om. Susanne Wenzler
JUN 1/2 Illabo of Canberra, om. Susanne Wenzler
AVO 1/2 FIN&EST&S CH Black Back Grape Vine, om. Mervi Soiletsalo
AVO 1/3 Bluepepper`s Gwen to Grimmy`s, om. Inis Flibo
Valioluokka 1/2 MEX CH Gwai Billa of Canberra, om. Susanne Wenzler


05.11.2000 Nordic Winner-2000 Dog Show, Herning, Danmark, 17 aussia
Tuomari: Anja Puumala
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

ROP, NORDW-2000, CACIB: FIN & DK CH Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén
PN-2 Vara-CACIB: DK CH Tatong`s Touch of Chili, om. John Schreiber
PN-3, SERT, DK CH: FIN&S&N CH Bluepepper`s Gone With Wind, om. Saija Reiman-Walldén
PN-4: Aussome`s American Tale, om. Thomas Lundgaard

VSP, NORDW-2000, SERT, CACIB, DK CH: INT&FIN&S&N&PL CH, NORDW-98-99, EUW-2000, PLW-2000 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
PU-2,Vara-CACIB, SERT: KBHV00 Tatong`s Dr. Jekyll, om. Kenneth & Gitte Schrieber
PU-3: DK CH Tatong`s Excorcist, om. Jill Grenaae
ROP-pentu: Kisamba`s Alarming Charm, om. Jill Grenaae

muut:
PEK Kisamba`s Allways Happy, om. Thomas Lundgaard
PEK 4. Debsi, om. Marianne Kamp
PEK 3 Kisamba`s True Smasher, om. Irene Thye
Valioluokka 1/3 DK CH Bluepepper`s Goody to Grimmy`s, om. Lillian Christiansen
Valioluokka 1/3 DK CH Tatong`s Jade Rose, om. Kurt Andersen
Valioluokka 1/4 DK CH Bluepepper`s Gwen to Grimmy`s, om. Inis Flibo
JUN 2 Tho-Li Warren, om. Lis Rasmussen
JUN 1/1 Tatong`s Double Bubble, om. Irene Thye


12.11.2000 KV Riika, 2 aussia
Tuomari Maria Kavcic, Slovenia
(Tulokset toimitti Erja Kaartinen)
RYP-2, ROP, Cacib, sert, LV CH: FIN&EST&N MVA ESTklbV-99 Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen
VSP, CACIB, sert: Black Back Midnight Express, om. Mervi Soiletsalo


24-26.11.00 Norsk Vinnerutställning, Norjan Voittaja -00, Hamar , Norja, 14 aussia
Tuomari: Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
(Tulokset toimitti Saija Walldén)
ROP,NW-00, SERT, N CH, CACIB: FIN&DL CH, NORDW-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Walldén & Lindroos
PN-2, Vara-Cacib: INT&FIN&N&S CH Bluepepper`s Gone With Wind, om. Saija Reiman-Walldén & Viulhelmiina Walldén

VSP, NW-00,SERT, N CH, CACIB: FIN CH Jaskarin Raikulipoika, om. Wallden & Wettenhovit
PU-2, vara-Cacib: NW-99 St. Cape`s Rough Boy, om. Janna Oulie
PU-3: N CH Rudolphe Fidorex, om. Anne Mona & Rolf Subberud
PU-4: N CH Red Gem`s Wild Thing, om. Marte Falch ja Anki Hardstaff
PU-5 & Rop-veteraani: AUST&S&N CH, NW-97 Jangstar Kakadu, om. Anne-Marie Ingebretsen

muut:
JUN 1/1 KP Fårönas Mr. Mephisto, om. Jorun Grönvold
NUO 1/1 KP Emeldas Black Chicko, om. Nina Stryken
NUO 1/2 Tyson, om. Solveig Brarud
JUN 1/1 KP VK 2. Tanamier`s Dolce Vita, om. Anne-Marie Ingebretsen
JUN 1/2 Tanamier`s Carina Toya, om. Marit Nordseth
JUN 2 Tanamier`s Dancing Queen, om. Solveig Brarud
NUO 1/1 Önskedröm av Falchebo, om. Marte Falch

 


09-10.12.00 Hund-2000, Ruotsin Voittaja -00, 20 aussia
Tuomari: David Roche, Australia, ryhmätuomarina, Moa Persson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Susanna Öman)
ROP, ROP-VET, BIS-2 VET (sunnutain BIS-1 VET): Kbhv-96 Estch Dkch Finuch Intuch Bluepepper's Tara Tammybear, om Saija Reiman-Wallden
PN-2, CACIB: Such Nuch Twee-Dle-Dee Take All Of Me, om Carin & Roger Sandahl
PN-3, VACA, SERT, SUCH: Finuch Bluepepper's Gina G To Grimmy's om Gustaf Molander & Marjo Ahola
PN-4: Nuch Euw-99 Such Dkuch Finuch Bluepepper's Thunder Rose, om Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PN-5: Härkmoen's Spader Dam, om Ann-Marie Hansson Génetay

VSP, CACIB, SERT, SUCH: Nuch Finuch Bluepepper's Thunder King, om Marjo Ahola
PU-2, VACA: Such Twee-Dle-Dee Don't Shake Before Use, om Magnus Eman
PU-3, VSP-VET: Nv-97 Such Austch Jangstar kakadu, om Anne-Marie Ingebretsen

KAS1 KP: Kennel Bluepepper's, om Marjo Ahola

muut::
NUO 1/2 Små Sorkarnas Bamse, om Lena Gardelin
NUO1/1 KP Nv-99 Nuch St.Cape's Rough Boy, om Janna Oullé
NUO 2 St.Cape's Simply Red, om Erik J Mangroos
AVO
poissa Finuch Jaskarin Raikulipoika, om S & J Vettenhovi
poissa Vitterklippens Lakrits, om Bengt Lindner
Valiolukka/2 Such Finuch Bluepepper's Geromino, om Marjo Ahola & Elli Grundström

JUN 1/2 Tanamier's Dolche Vita, om Anne-Marie Ingebretsen
JUN 1/1 SA Twee-Dle-Dee Shake Me Baby, om Mikael & Eva Karlsson
NUO 1/2 Finsweng Azzy Alizia, om Lise-Lotte Andersson
NUO 2 Härkmoen's Kaffe-Böna, om Annika Wågström
NUO 1/3 Härkmoen's Lilla Tieva, om Ann-Charlotte Isaksson
Valioluokka/3 Such Finuch Bluepepper's Gone With Wind, om Saija Reiman-Walldén
Valioluokka/5 Nuch Nv-98 Euw-99 Such Finuch Bluepepper's Guess Why, om Marjo Ahola & Marja Ceinonen
Valioluokka/4 Such Twee-Dle-Dee Remote Controlled, om Elisabeth Odén
VET
poissa Tidlösa Delight, om Ulla Palmgren

KAS2 KP Kennel, Twee-Dle-Dee, om Carin Sandahl

 

 

JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVä - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC