JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVä - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

31.3.-1.4.2001 Bergen KV, Norja
Tuomari: Nenne Runsten, Ruotsi
(Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)

ROP, CACIB: N MVA NV-99 St.Cape's Rough Boy, om. Janna Oulie

VSP, CACIB, SERT: Selendia Jazz Dancer, om. Jenni Wahteristo & Pia Lindqvist
PN-2: Tanamier's Anastacya, om. Anne-Marie Ingebretsen


14.4.2001 Monaco
Tuomari: Zena Thorn-Andrews
(Tulokset toimitti Pasi Röyttä)

EXC, CACIB, ROP: INT* & FIN & S MVA Avocation Skywalker, om. Pasi Röyttä * odottaa FCI:n vahvistusta


14.4.2001 Lilla Stockholm
Tuomari: Nenne Runsten
(Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)

ROP, CACIB, SA: DK & NORD CH Bluepepper's Gone With Wind, om. Saija Reiman-Walldén
PN-2, VACA, SA: INT & S & FIN & DK & LTU CH Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
PN-3, SA: INT & EST & S & DK & FIN CH KBHV-96 SV-00 Bluepepper's Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén
PN-4, SERT: Jaskarin Ten Points, om. Saija Reiman-Walldén
PN-5, SA: Selendia Jazz Dancer, om. Pia&Tom Lindqvist ja Jenni Wahteristo

VSP, CACIB, SA: FIN CH Black Back Jam Session, om. Petra Piirainen
PU-2, SERT, S CH: Små Sorkarnas Bamse, om. Lena Gardelin

ROP-pentu, KP: Jaskarin My Way, om. Saija Reiman-Walldén
PEK 1/2 KP: St.Cape's Tasmanian Devil, om. Pirjo Eckhell


27.05.2001, Viro, Tallinna KV, Winner 2001
Tuomari: Anne Tove Strande, Norja
(Tulokset toimitti Anna Riutta)

ROP, SERT, CACIB, EST CH, INT CH (odottaa FCI vahvistusta): FIN MVA Black Back Jam Session, om. Petra Piirainen
PU2, VA-CA: Terriway Think Twice, om. Minna Riihiaho

VSP, SERT, CACIB: Terriway Pink Champagne, om. kasv. & Aino Myllymaa


21.4.2001 Narvik, Norja
Tuomari: Kari Nylen (N),
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 2, ROP, CACIB, sert, N MVA, POHJ MVA: FIN & S MVA Bluepepper´s Gina G to Grimmy´s, om. Gustaf Molander & Marjo Ahola
PN2, va-ca: FIN & S MVA Härkmoen´s Kaffe-Böna, om. Annika Wågström, Ruotsi
PN3: Blue Lady av Falcebo, om. Marte Falch, Norja

VSP, CACIB, INT CH: FIN & S & N MVA Bluepepper´s Geronimo, om. Elli Grundström & Marjo Ahola
PU2, sert: Sad Sack´s Thumb Tack, om. Marja Leinonen

muut:
AVO 1/2: Tanamier´s Anya, om. Annika Wågström, Ruotsi
POIS: What a Red Gem av Falcebo, om. Hege Kløkstad, Norja


10.06.2001 Drammen KV, Norja
Tuomari: Lilian Brown, Danmark,
(Tulokset toimitti Erik Mangroos)

ROP Cacib Sert Nch: Fin PL Ch EUV-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola Finland.
PN 2 R-Cacib: Tanamier's Cleopatra, om. Anne-Marie Ingebretsen, Begna.
PN 3: N ch Tineetown The Queenoharts, om Marte Falk, Prestfoss.
PN 4: Önskedröm av Falchebo, om. Marte Falk, Prestfoss.

VSP Cacib Sert: St Cape's Simply Red, om. Erik Mangroos, Sverige.
PU 2: R-Cacib: NV-99 N ch St Cape's Rough Boy, om. Janna Oulie, Oslo
PU 3: Fin, N ch NV-00 Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén & S & J Wettenhovi
PU 4: Vitterklippens Shere Khan, om. Marte Falk, Prestfoss
PU 5: N ch Red Gem's Wild Thing, om Marte Falk & Anki Hardstaff, Prestfoss.

muut:
1 KP Fåröna's Mr Mephisto, om. Frits Grönvold, Norge
1 KP Alko, om. Anne Grethe Skjolden, Hönefoss.
1 Tyson, om. Solveig Brarud / Synöve Fjellheim, Rolvsöy.
1 KP Ally, om. Anne Grethe Skjolden, Hönefoss
2 Tanamier's Dancing Queen, om. Solveig Brarud, Rolvsöy.


Maailmanvoittajanäyttely, WW-01, World Winner 2001, Porto, Portugal
Tuomari: ?
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

WW-01, ROP: INT, NORD, FIN, DK, S & EST MVA, KBHV-96, SV-00 Bluepepper´s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Wallden & kasv.
JWW, PN2: Bluepepper´s Blueberry, om. Marjo Ahola & Leena Puikko

WW-01, VSP: INT, AM, CAN, FIN, S & EST MVA, WW-01 Bluepepper´s Mickey Mouse, om. Marjo Ahola
PU2, sert, va-ca: Didgeridoo´s Red Eclipse of the Sun, om. Irene Schotel

ROP-pentu: Diroy Light Me Fire, om. Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden

Seuraavat koirat olivat myös paikalla, mutta valitettavasti en tiedä niiden
tuloksia. Tuloksia ei ollut missään kootusti ja laatuarvostelunauhoja ei jaettu.

NUO 1/2 Diroy Mr Watson
valio: Ningi Night Lover du Clos de Windorah
valio: Taufield Kiwi Anzat
avo: Illabo of Canberra
valio: Melba du clos de Windorah valio: Red Gem´s Juicy Fruit


23-24.6.2001 Pietari
Tuomari Revaz Khomasuridze, Venäjä
(Tulokset toimitti Erja Kaartinen)

ROP, CACIB, sert, RUS MVA: INT(vahvistusta vaille),FIN,S,EST MVA, ESTV-01 Black Back Jam Session, om. Petra Piirainen

VSP, CACIB, sert, RUS MVA: FIN,N,EST,LV MVA, ESTKlbV-99 Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen


31.6.-1.7.2001 Gällivare KV, Ruotsi/Sweden, 6 aussia
Tuomari: Birgitta Hasselgren-Eriksson (S), RYP: Dan Eriksson (S), BIS: Gunilla Fristedt (S)
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

BIS1, RYP1, ROP, CACIB, INT CH: FIN, S & N CH, SV-00, EUJV-99 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola
PU2, sert, va-ca, S MVA: FIN CH Twee-Dle-Dee Banana Bender, om. Marjo Ahola

VSP, CACIB: FIN & N & S CH Bluepepper´s Gina G to Grimmy´s, om. Gustaf Molander & Marjo Ahola
PN2, ca-ca: S & N & FIN CH Härkmoens Kaffe-Böna, om Annika Wågström
PN3, sert: JWW-01 Bluepepper´s Blueberry, om. Leena Puikko & Marjo Ahola

ROP-pentu: St Cape´s Kangaroo Kid, om Annika Wågström & Ann-Charlotte Isaksson, Ruotsi


16.06.2001 Klagenfurt Itävalta
Tuomari Otto Krcal, A


ROP, CACIB, SERT: Fin & Est Mva Melukylän Guru Kultamuru om. E & K Aaltonen

ROP-pentu: Sinimarjan Merry Mandarin om. E & K Aaltonen & M. Haimi.


30.06.2001 Brno Tsekki
Tuomari Stanislav Bucko, SK


ROP, CACIB, SERT: Fin & Est Mva Melukylän Guru Kultamuru om. E & K Aaltonen


6.7.2001 Skellefteå, Ruotsi, Sweden
Rotu & BIS-tuomari: Martha Heine, D
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

BIS 3, ROP/BOB: INT, NORD, FIN, S & N MVA, EUJW-99, SV-00 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola
PU2, sert, S MVA: Övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU3: FIN & S MVA Twee-Dle-Dee Banana Bender, om. Marjo Ahola

VSP/BOS, sert: Tatong´s I walk the line, om. Ulla-Britt Norgren
PN2: INT CH, FIN, DK, EST & LTU MVA, JWW-98, LTUV-98, LJV-98, ESTKLBSg-00 Bluepepper´s Calamity Jane, om. Marjo Ahola
PN3: FIN, N & S MVA Härkmoen´s Kaffe-Böna, om. Annika Wågström
PN4: JWW-01 Bluepepper´s Blueberry. om. Marjo Ahola & Leena Puikko

ROP/BOB-pentu/puppy, BIS 3-pentu: Vitterklippens Amorina, om. Ulla-Britt Norgren

muut:
JUN2: St Cape´s Kangaroo Kid, om. Annika Wågström
AVO2: Härkmoen´s Lilla Tieva, om. Ann-Charlott Isakson
AVO2: Tanamier´s Anya, om. Annika Wågström
POISSA (She was at home): Vitterklippen´s Ursula, om. Ulla-Britt Norgren


7.7.2001 Byske KV/International, Ruotsi/Sweden
tuomari: Jul Hamlot, N
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP/BOB, sert, S MVA, cacib: Tatong´s I walk the line, om. Ulla-Britt Norgren
PN2, va-ca: FIN, N & S MVA Bluepepper´s Gina G to Grimmy´s, om. Gustaf Molander & Marjo Ahola
PN3: FIN, N & S MVA Härkmoen´s Kaffe-Böna, om. Annika Wågström
PN4: Tanamier´s Anya, om. Annika Wågström
PN5: JWW-01 Bluepepper´s Blueberry. om. Marjo Ahola & Leena Puikko

VSP/BOS, CACIB: INT, NORD, FIN, S & N MVA, EUJW-99, SV-00 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola
PU2, va-ca: S MVA Övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU3, sert, S MVA: FIN & EST MVA, JWW-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
PU4: FIN & N MVA Bluepepper´s Tomahawk, om. Marjo Ahola & Jaana Ohtonen
PU5: St Cape´s Kangaroo Kid, om. Annika Wågström

ROP/BOB-kasvattaja/breeder: kennel Bluepepper´s
ROP/BOB-pentu/puppy, BIS 4-pentu: Vitterklippens Amorina, om. Ulla-Britt Norgren

muut:
AVO 1: Härkmoen´s Lilla Tieva, om. Ann-Charlott Isakson


8.7.2001 Piteå KV/International, Ruotsi/Sweden
rotu ja ryhmätuomari: Britta Roos-Börjeson, S BIS-tuomari: Marianne Fürst-Danielsson
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

BIS 3, RYP1, ROP/BOB, CACIB: INT, NORD, FIN, S & N MVA, EUJW-99, SV-00 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola
PU2, va-ca: S MVA Övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU3, sert, S MVA: FIN & N MVA Bluepepper´s Tomahawk, om. Marjo Ahola & Jaana Ohtonen

VSP/BOS, CACIB: FIN, N & S MVA Bluepepper´s Gina G to Grimmy´s, om. Gustaf Molander & Marjo Ahola
PN2, va-ca: FIN, N & S MVA Härkmoen´s Kaffe-Böna, om. Annika Wågström
PN3, sert: Tanamier´s Anya, om. Annika Wågström
PN4: JWW-01 Bluepepper´s Blueberry. om. Marjo Ahola & Leena Puikko
PN5: S MVA Tatong´s I walk the line, om. Ulla-Britt Norgren

ROP/BOB-kasvattaja/breeder: kennel Bluepepper´s
ROP/BOB-pentu/puppy, BIS 4: Vitterklippens Amorina, om. Ulla-Britt Norgren

muut:
JUN 1/1, HP: St Cape´s Kangaroo Kid, om. Annika Wågström
Valioluokan 1/3: FIN & EST MVA & S MVA , JWW-98 Bayjet Blue Warrior, om. Reima Mustonen
AVO 1: Härkmoen´s Lilla Tieva, om. Ann-Charlott Isakson


4.8.2001 Palanga KV, Liettua
tuomari: Revaz Khomasuridze, Venäjä
(Tulokset toimitti Erja Kaartinen)

ROP/BOB, CACIP, LTU MVA: FIN & N & EST & LV & RUS MVA Black Back I Think I Can, omistaja Kari Kaartinen


25.8.2001 Terriereiden erikoisnäyttely, Tallinna
tuomari: Ingela Nilsson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Terhi Pullinen)

ROP, sert, EST MVA: FIN MVA Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela
VSP, sert, EST MVA: FIN MVA, EUJV-00, PLJV-00, PZJV-00 Black Back Orange Blossom, om. Terhi Pullinen


26.8.2001 Tallinnan KV näyttely
tuomari: K. Johansson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Terhi Pullinen)

ROP, CACIB: FIN MVA Black Back Knight Rider, om. Seija Kuusela
VSP, CACIB: FIN MVA, EUJV-00, PLJV-00, PZJV-00 Black Back Orange Blossom, om. Terhi Pullinen


15.9 2001, Brondby Hallen , Kööpenhaminan Voittaja 2001, Tanska
Tuomari: Liz Cartledge, Englanti, BIS-kasvattajaluokat: Liz Cartledge, Englanti
(Tulokset toimitti Alli Lindroos)

ROP, KBHV-01, CACIB & ROP-veteraani: INT & NORD & FIN & S & DK & EST CH, KBHV-96, SW-00, WW-00 Bluepepper`s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén
PN-2,SERT, vara-CACIB: S CH Red Gem`s Juicy Fruit, om. Irene Schotel
PN-3: FIN & S & N & PL CH, EUV-00, PLV-00, PZSV-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
PN-4: POHJ & FIN & S & N & DK MVA, NORDV-00, NV-00, V-00 Jaskarin Risti-Nolla om. Saija Reiman-Walldén

VSP, KBHV-01, CACIB: INT & NORD & FIN & S & N & DK & PL CH, EUV-00, PLV-00, PLV-00, NORDV-98-99-00, V-00, LVJV-98 Bluepepper`s Godfather, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PU-2, vara-Cacib, SERT, DK MVA: NORD & FIN & S & N MVA, NV-00 Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén
PU-3: DK & S & KLB CH, KBHV-00 Tatong`s Dr. Jekyll, om. Kenneth & Gitte Schrieber
PU-4: DK & FIN CH Bluepepper`s Goody to Grimmy`s, om. Lillian Christiansen

ROP-pentu: Katonga Otokonoko, om. Mogens Sorensen
ROP-kasvattaja & BIS-1 kasvattaja: Kennel Jaskarin, om. Saija Reiman-Walldén & Markus Walldén

muut:

PEK1 KP: Katonga Onnanoko, om. Nina Hansen
PEK 2 KP: Katonga Okusama, om. Anne-Mari Ingebretsen
Valioluokka 1/4 SA CH Tatong`s Count Dracula, om. Jörgen Grönlund
Poissa Katonga Leander, om. Mette Arndt & Rene Jacob
JUN 1/1 SA Jaskarin Movie Star, om. Anne-Mari Ingebretsen
Poissa Tatong`s The Crooner, om. Jill Grenaae
Valioluokka 1/5 DK & KLB CH Tatong`s Jade Rose, om. Kurt Andersen
Valioluokka 1/4 DK CH, KBHV-99 Bluepepper`s Thunder Queen, om. Lillian Christiansen
Valioluokka 1/3 DK CH Bluepepper`s Gweng To Grimmy`s, om. Inis Flibo
JUN 1/1 SA Katonga Margarita, om. Inis Flibo
AVO 1/3 N CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne-Mari Ingebretsen
Ei esitetty kasv. Kennel Tatong`s, om. Jill Grenaae


16. 9. 2001 , Hårlev, Tanska, Tanskan terrieriklubi
Tuomari: Torsten Himmerich, Saksa, BIS-kasvattajaluokat: Yvonne v.d. Bogart, NL
(Tulokset toimitti Alli Lindroos)

ROP, KLB SERT: INT & NORD & FIN & S & N & DK & PL CH, EUV-00, PLSg-00, PLSg-00, NORDV-98-99-00, FINV-00, LVJV-98, KBHV-01 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos&Saija Reiman-Walldén
PU-2: DK & S & KLB CH, KBHV-00 Tatong`s Dr Jekyll, om. Kenneth & Gitte Schrieber
PU-3: NORD & FIN & S & N CH, NV-00 Jaskarin Raikulipoika, om. Saija Reiman-Walldén
PU-4: DK & FIN CH Bluepepper`s Goody to Grimmy`s, om. Lillian Christiansen

VSP, KLB SERT: NORD & FIN & S & N & DK CH, NORDV-00, NV-00, FINV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén
PN-2, SERT, DK MVA: FIN & S & N & PL CH, EUV-00, PLSg-00, PZSg-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Granström & Marjo Ahola
PN-3: DK & KLB CH Tatong`s Jade Rose, om. Kurt Andersen
PN-4: DK CH, KBHV-99 Bluepepper`s Thunder Queen, om. Lillian Christiansen

ROP-pentu: Katonga Okusama, om. Anne-Mari Ingebretsen
ROP-kasvattajaluokka & BIS-1 kasvattajaluokka: Kennel Jaskarin, om. Saija & Markus Walldén

muut:

PEK 2. KP Katonga Onnanoko, om. Nina Hansen
PEK 1. KP Katonga Otokonoko, om. Mogens Sorensen
Valioluokka 1/5 CH Tatong`s Count Dracula, om. Jörgen Grönlund
JUN 1/1 Jaskarin Movie Star, om. Anne-Meri Ingebretsen
Valioluokka 1/4 DK CH Bluepepper`s Gweng To Grimmy`s, om. Inis Flibo
JUN 2 Katonga Margarita, om.Inis Flibo
AVO 2 Tatong`s Summer Flirt, om. Kurt Andersen
AVO 2 N CH Tanamier`s Cleopatra, om. Anne-Mari Ingebretsen


21.10.2001 NKK Int, Tromsö, Norja
Tuomari: Dan Eriksson, Sverige
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB: KANS, POHJ, FIN, S & N MVA, NordV-01, SV-00, EUJV-99 Bluepepper´s Thunder King, omistaja: Marjo Ahola
PU-2, SERT, N MVA, POHJ MVA: FIN & S MVA Twee-Dle-Dee Banana Bender, omistaja: Marjo Ahola

VSP, CACIB, KANS MVA: POHJ, FIN, S & N MVA Bluepepper´s Gina G to Grimmys, omistaja: Gustaf Molander/Marjo Ahola
PN-2: POHJ MVA Härkmoens Kaffe-Böna, Ägare: Annika Wågström
PN-3, SERT: Tanamiers Anya, Ägare: Annika Wågström

muut:

POIS: ST. Cape´s Kangaroo Kid, omistaja: Annika Wågström ja A-C Isaksson
AVO 1: Vitterklippens Viking, omistaja: Astrid Johansen
JUN1, HP: Linneruds Alissa, omistaja: Astrid Johansen
AVO 1: Surprimes C Misa, omistaja: Astrid Johansen


17.-18.2001 Minsk, Valko-Venäjä
Tuomari:Petru Muntianu, Romania
(Tulokset toimitti Erja Kaartinen)

ROP, SERT, CACIB, BY MVA: FIN & N & EST & LV & RUS MVA Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen


25.11.2001 Norjan voittajanäyttely, Hamar
Tuomari: Elsbeth Clerc, Swizerland
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, NV -01: FIN & S & N & INT MVA, NORDV-01, SV-00, EUJW-99 Bluepepper`s Thunder King, om. Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-2, CACIB: N MVA St. Cape`s Rough Boy, om. Janna
PU-3: Jaskarin Movie Star, om. Anne-Marie Ingebretsen
PU-4, va-cacib: Emeldas Black Chicko, om. Jorun & Friz & Ann Kristi Grönvold
PU-5, SERT: Fåröna Mr Mephisto, om. Jorun Grönvold

VSP, NV-01, SERT: Stranger`s Sweet Soul, om. Tanja Ahlman-Hallikas & Saija Reiman-Walldén
PN-2, CACIB: NORD MVA, NORDW-00, NV-00, FINV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén
PN-3, va-cacib: N MVA Tanamier`s Cleopatra, om. Anne-Marie Ingebretsen

Muut:
POIS: Stranger`s Tom Hardy, om. Marte Falch & Tanja Ahlman-Hallikas
VALIO 1/4: Tyson, om. Brarud & Solveig Synove
JUN 2: Linnearud`s Alissa, om. Astrid & Jenny Johansen
JUN 1/2: Diva Deviline av Falchebo, om. Nina Stryken
POIS: Vitterklippens Jasmin, om. Anne Marie Ingebretsen
POIS: Önskedröm av Falchebo, om. Marte Falch
POIS: N & S MVA Tineetown Thequeenofhearts, om. Marte Falch


15.12.2001 Ruotsin voittaja, SV-01. Stora Stockholm
Tuomari: Olga Smid, USA
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, SV-01, CACIB: INT & NORD & FIN & S & N & DK & PL CH, EUV-00, PLSg-00, PLSg-00, NORDV-98-99-00, FINV-00, LVJV-98, KBHV-01 Bluepepper`s Godfather, om. Alli Lindroos & Saija Reiman-Walldén
PU-2, va-ca: INT, NORD, FIN, S & N MVA, SV-00, NORDV-01, NV-01, EUJV-99 Bluepepper´s Thunder King, Om. Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-3: S MVA Övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU-4, CERT: Twee-Dle-Dee Cucumber Slider, om. Helena Brandt

VSP, SV-01: KANS, NORD, FIN, DK, S & EST MVA, KBHV-96-01, SV-00, WW-01 Bluepepper´s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PN-2, CACIB: KANS, POHJ, FIN, DK, S & N MVA Bluepepper´s Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén & Vilhelmiina Walldén
PN-3, CERT: Vitterklippens Amorina, om. Ulla-Britt Norgren
PN-4, va-ca: KANS, POHJ, FIN, N, S & DK MVA, FINV-00, NV-00, NORDV-00Jaskarin Risti-Nolla, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
PN-5: POHJ MVA Härkmoen´s Kaffe Bööna, om. Annika Vågström

ROP-veteraani: KANS, NORD, FIN, DK, S & EST MVA, KBHV-96-01, SV-00, WW-01 Bluepepper´s Tara Tammybear, om. Saija Reiman-Walldén & Alli Lindroos
ROP-kasvattaja: kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola

Muut:
POIS: ST Cape´s Kangaroo Kid, om. Annika Vågström
Valioluokka 4. NV-99 S & N MVA St. Cape`s Rough Boy, om. Janna Oulie
Valioluokka 5. S & N MVA Bluepepper`s Terri-Er, om. Ulla-Britt Norgren
JUN 1 /2 KP : NV-01 Sranger´s Sweet Soul, om. Saija Reiman-Walldén & Tanja Ahlman-Hallikas
NUO 3: Fårönas Night Crane, om. Jannica Lindblom
AVO 2: Tanamier´s Anya, om. Annika Vågström
AVO 1/ 1: Härkmoen´s Spader Dam, om. Ann-Marie Hansson Genetay
Valioluokka 5.: S CH Red Gem´s Spice Girl, om. Ulla-Britt Norgren

 

 

JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVä - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
| index | Näyttelytuloksia - Showresults | Tuloksia 2001 - Results 2001 |