JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVä - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

12.02.2005 Tallinna, International, Eesti, 5 aussia
Tuomari: Owe Germudson, RYP: Nils Molin
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 1, ROP, CACIB, SERT: FIN, N & LV MVA, BALTW-04 Bluepepper´s Ginny, om. Marja Leinonen
VSP, CACIB, SERT: Bluepepper´s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden
ROP-juniori, junior-SERT: Bluepepper´s Bee to Wild West, om. Marjo Ahola & Eve Steele

muut:
JUN (uros): POIS Truozzy´s Quixotic Regent, om. Anne Moilanen & Kaarina Katas
JUN (narttu): JUN I/2: Terriway Incredible, om. Jemina Pekkonen


05.03.2005 Vilna, Terrierien erikoisnäyttely, Club Winner 2005, 8 aussia
Tuomari: Elsbeth Clerc
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, sert, CLBW-05 (Ki.N-05): Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Pietikäinen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen

Narttujen sert-voittaja, CLBW-05 (Ki.N-05): Terriway Incredible, om. Jemina Pekkonen

Junior-ROP, CLBJW-05, junior-sert: Wild Wests King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele
CLBJW-05, junior-sert: Bluepepper´s Bee to Wild West, om. Marjo Ahola & Eve Steele

luokka-sert, AVO ERI 1: Terriway Too Much, om. Anna Riutta-Salo & Kirsi Tamminen

muut:
JUN ERI 2: Black Back Zen Café, om. Sanna Santala
JUN EH 2: Truozzy´s Quixotic Relena, om. Sanna Santala
AVO ERI 2: Wild West´s Dixie Chick, om. Marjo Ahola & Eve Steele


05.03.2005 Vilna KV, Liettuan voittaja-näyttely, LTUW-05, 8 aussia
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP: Wild Wests King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele
CACIB-voittaja, SERT, LTUW-05: Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Pietikäinen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen

CACIB-voittaja, SERT, LTUW-05: Wild West´s Dixie Chick, om. Marjo Ahola & Eve Steele

Junior-ROP, LTUJW-05, junior-sert: Wild Wests King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele
LTUJW-05, junior-sert: Bluepepper´s Bee to Wild West, om. Marjo Ahola & Eve Steele

muut:
JUN ERI 2: Black Back Zen Café, om. Sanna Santala
AVO EH 1: Terriway Too Much, om. Anna Riutta-Salo & Kirsi Tamminen
JUN ERI 2: Truozzy´s Quixotic Relena, om. Sanna Santala
AVO ERI 2, vara-CACIB: Terriway Incredible, om. Jemina Pekkonen


06.03.2005 Vilna KV, Vilnan Voittaja 2005, Vilnius Cup-winner-05, 8 aussia
Tuomari: Monique Van Brempt
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB, SERT, VW-05 : Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Pietikäinen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen

CACIB, SERT, VW-05: Terriway Incredible, om. Jemina Pekkonen

Junior-ROP, VJW-05, junior-sert -> LTU JCH: Wild Wests King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VJW-05, junior-sert -> LTU JCH & EST JCH: Bluepepper´s Bee to Wild West, om. Marjo Ahola & Eve Steele

luokka-sert, AVO ERI 1, vara-CACIB -> EST & LTU MVA: Terriway Too Much, om. Anna Riutta-Salo & Kirsi Tamminen

muut:
JUN ERI 2: Black Back Zen Café, om. Sanna Santala
JUN ERI 2: Truozzy´s Quixotic Relena, om. Sanna Santala
AVO ERI 2: Wild West´s Dixie Chick, om. Marjo Ahola & Eve Steele


16.4.2005 Harstad, KV/INT, Norja/Norway, 16 australianterrieriä
Tuomari: Peter Harsanyit
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 2, ROP, CACIB, SERT, NUO 1/1 CK: LTUW-05, LW-05, Kl.N-05 Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Pietikäinen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PU 2, vara-CACIB, VAL 1/1 CK: POHJ, FIN, N & S MVA Bluepepepr´s Boogie-Man, om. Susanna Eskelinen
PU 3, VAL 1 / 2 CH: N CH Herr Ruffe av Falchebo, om. Hege Kløkstad & Inge Jansen
PU 4, VAL 1 / 3 CK: N & FIN CH Vitterklippens Cosmo, om. Astrid-Merete Johansen

VSP, SERT: Juniori-narttu
PN 2, CACIB: Linnearud´s Betty Spagetti, om. Jenny Marie Johansen
PN 3, vara-CACIB: FIN & EST MVA Bluepepper´s Hermione, om. Susanna Eskelinen & Marjo Ahola
PN 4: N CH Hetolix Chevrolet, om. Hege Kløkstad & Inge Jansen

muut urokset:
JUN 1 / 1 HP: Hetolix Griffin the Boy, om. Glenn-Patrick Laxå
JUN 1 / 2 HP: Linnearud´s Edvard Baileys, om. Catre Jorunn Molund
AVO 1 / 1: Linnerud´s Dronten Houdini, om. Anna Sekse Pedersen

muut nartut:
JUN Hetolix Gullet, om. Tore-Olav Steffensen
JUN Hetolix Grace-Kelly, om. Anita Frantzen
JUN Hetolix Frøken Hira, om. Unni Hassen
AVO Hetolix Embla, om. Grete Johansen
AVO Hetolix Enja, om. Hege Kløkstad
AVO Hetolix Emmy Samira, om. Lillian Solem

KASV 1 KP: Hetolix, om. Hege Kløkstad & Inge Jansen


30.4.2005 Tallinna, Terriereiden erikoisnäyttely, 6 australianterrieriä, joista 1 pentu
Tuomari: Colin Smith, Suomi
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)

ROP, PU-1 & Sert: Avocation Skipper, om. Tiina Aalto

VSP, PN-1 & Sert: Flashstyle´s Step by Step, om. Riina Viinikkala
PN-2, Jun-sert: Vempulan Simsalabim, om. Riina Viinikkala & Anu Leinonen

ROP-junior & BIS-4 Junior: Vempulan Simsalabim, om. Riina Viinikkala & Anu Leinonen

ROP-pentu: Black Back Ällitälli, om. J & N Jalviste

muut:
pois. Black Back Zen Cafe, om. Sanna Santala
JUN EH2 Truozzy´s Quixotic Re´Lena, om. Anne Moilanen


14.05. 2005, Piteå, kaikkien rotujen näyttely/all breeds dog show, Ruotsi/Sweden, 10 australianterrieriä
Tuomari: Kenneth Edh, RYP/BIG: Kenneth Edh, Sweden
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)


RYP/BIG 3, ROP/BOB, SERT/CAC -> S MVA/CH & POHJ MVA/NORD CH: FIN & N CH, JW-03, EUJW-03 Bluepepper´s Fox-Fire, om. Leena Puikko & Ahola, Suomi/Finland
PN 2: Benayr Little Alice, om. Barbara Schmidt, Saksa/Germany
PN 3: Härkmoen´s U-Kola-Böna, om. Annika Vågström, Ruotsi/Sweden

VSP/BOS, SERT/CAC: Selendia Northern Light, om. Barbara Schmidt, Saksa/Germany
PU 2: INT, FIN, N & EST CH Bluepepepr´s Oliver Wood, om. Maire Jääskeläinen, Suomi/Finland
PU 3: NORD CH Vitterklippens Cosmo, om. A-M Johansen & A-M Linnerud, Norja/Norway

muut urokset/other males:
NUO POIS: Vitterklippens John Silver, om. Barbro Åkesson, Ruotsi/Sweden
AVO 1/3: Härkmoen´s U-Twin-Nut, om. Lena Häreskog, Ruotsi/Sweden
AVO 1/4: Vitterklippens Ecco, om. Maud Holmgren, Ruotsi/Sweden

muut nartut/other famales:
NUO 1/1, KP: Härkmoen´s Yasmine, om. Astrid Lundberg, Ruotsi/Sweden
AVO 2: Linnearud´s Betty Spagetti, om. Jenny-Marie Johansen, Norja/Norway


15.05.2005 Tallinna ESTV-95, Eestin voittaja/Eesti Winner 2005, Eesti/Estonia, 3 australianterrieriä, joista 1 pentu
Tuomari: Natalia Sedykh, Russia
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP/BOB, SERT/CAC, CACIB, ESTW-95 -> EST MVA/CH: GB & FIN MVA/CH Iandor Summertime Blues at Sherex, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Saija Reiman Walldén

VSP/BOS, SERT/CAC, CACIB, ESTW-95: Bluepepper´s Deep Purple, om. Päivi Jokinen, Jaana Saloniemi & Marjo Ahola

ROP-pentu/BOB-puppy: Black Back Ällitälli, om. om. J & N Jalviste


3.-5. 06. 2005 European Dog Show 2005 Tulln/Austria/Itävalta, 12 australianterrieriä, joista 1 pentu
Tuomari: Marto Steinbacher, Itävalta (uroksille ja nartuille jaettiin kaksi sertiä)
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

BOB, CACIB, CACA/SERT, EUW-05: Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén
BOS, CACIB, CACA/SERT, EUW-05: Killara of Canberra, om. Susanne & Hans-Peter Wendzler, Saksa
EUJW-05 V1: Bluepepper`s Bee to Wild West, om. Marjo Ahola & Eve Steele

Urosten Reserv-CACIB, CACA/SERT V1: Iandor Summertime Blues At Sherex, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén

Narttujen Reserv-CACIB, Reserv CACA/vara-SERT V2: Lady Luceretia vom Zerbster Schloss, om. Ines & Jürgen Höhne, Saksa

Narttujen CACA/SERT V1: Ch Illabo of Canberra, om. Susanne & Hans-Peter Wendzler, Saksa

Narttujen Reserv-CACA/vara-SERT V2: Ch Jaskarin Catwalk, om. Marjo Ahola, Eve Steele & Saija Reiman-Walldén

muut urokset:
PEN V V Lancelot of Canberra, om. Ines & Jürgen Höhne, Saksa
JUN SG1 : Wildwests King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele

muut nartut:
AVO SG4: Baruma Ionmhain Norman, om. V. Tulpova
AVO V3: Bluepepper`s Devil-Herself, om. Lotta Helkiölä & Saija Reiman-Walldén & Marjo Ahola
VAL V3: Australia Ionmhain Norman, om. Dana Adamikova


12.6 2005 Australianterriereiden erikoisnäyttely Ruotsissa/Aussie Special, Sweden, 39 australianterrieriä, joista 11 pentua
Tuomari: Ingela Nilsson

Ruotsin erikoisnäyttelyssä koirat mitataan. Suluissa on mittaustulos, jos koira on ollut edellisinä vuosina mitattavana erikoisnäyttelyssä.


ROP, Ukl 1/1 Ck Cert Aussieklubbens VP Christa Jablonowskis VP: Finjv-04, Finv-04, Sv-04 Jaskarin Bravo, 30 cm, e. Bluepepper´s Woody Woodpecker u. Jaskarin Rokkirakki, ägare Saija Reiman-Walldén
PU2, ökl 1/1 Ck: Nordjw-04 Jaskarin Oliver Twist, 31 cm (32 cm), e. Bluepepper´s Oliver Wood u. Jaskarin Lounatuuli, ägare Saija Reiman-Walldén
PU3, ökl 1/2: Ålhammarens Impulz, 30 cm (30 cm), e. Twee-Dle-Dee Blue And True u. Twee-Dle-Dee Shake Me Baby, ägare Anette öberg
PU4, Ukl 1/2 Ck: Twee-Dle-Dee Talking To You, 30 cm, e. Tasdale Last Laugh u. Twee-Dle-Dee Makes People Talk, ägare Carin & Roger Sandahl
PU5, ökl 1/3 Ck: Cooktown Red Gasolin, 30 cm, e. Nellyson´s Balloha Bubbelgumh u. Cooktown Red Diamond, ägare Bern Bolin

VSP, Ckl 1 Ck Aussieklubbens VP: Intuch Norduch ECH JWW-03 NORDV-03 Jaskarin Catwalk, 28 cm (28 cm), e. Wild West Regency Red Devil u. Jaskarin Lounatuuli, ägare Saija Reiman-Walldén & Marjo Ahola & Eve Steele
PN2, Ckl 2 Ck: INT NORD S UCH Finv-00 Nordv-00 Nv-00 Ww-02 Jaskarin Risti-Nolla, 27 cm, e. Eager April Thunder u. Bluepepper´s Tara Tammybear, ägare Saija Reiman-Walldén & Marjo Ahola
PN3, ökl 1/1 Ck Cert: Adelaide, 27 cm, e. Bluepepper´s Godfather u. Twee-Dle-Dee Blue Yonder, ägare Ann-Britt Andersson
PN4, Ckl 3 Ck: Such Nellyson´s Ellen Dellen Doit, 26 cm, e. Devil In Disguise av Falchebo u. Poormans Another Story, ägare Britten Thörnblad
PN5, Jkl 1/1 Ck: Twee-Dle-Dee Talk About A Devil, 25 cm, Devil In Disguise av Falchebo u. Tatong´s Heavenly, ägare Bernt Bolin

BIS-veteraani: Vitterklippens Galina,26 cm, e. Tatong´s Eclipse Of The Moon u. Vitterklippens Saida, ägare Carola Ericsson

BIS-pentu:: Jaskarin Mox-Metustar, e. Jaskarin Metualem u. Jaskarin Risti-Nolla, ägare Helena Moxstad
VSP-pentu: Cooktown Hellraiser In Red, e. Tatong´s Don Corleone u. Cooktown Greta Garbo In Red, ägare Robert Persson

BIS-kasvattaja Aussieklubbens VP: Kennel Jaskarin ägare Saija Reiman Walldén & Markus Walldén
ryhmässä koirat: Jaskarin Bravo - Jaskarin Oliver Twist - Jaskarin Catwalk - Jaskarin Risti-Nolla

BIS-jälkeläisryhmä Aussieklubbens VP: Such Tatong´s Heavenly
ryhmässä koirat: TDD Devils Right Hand - TDD Heaven Forbid - TDD Daughter Of Darkness - TDD Talk About A Devil

muut urokset:

Pikku pennut, urokset 4-6 kk:
BIS VALP Hp: Nellyson´s He Dog, e. Tatong´s The Namn Of The Game u. Tatong´s Indiana, ägare Tina Nordgren
2 Hp: Ålhammarens Nemo, e. Twee-Dle-Dee Heaven And Hell u. Twee-Dle-Dee Scandal Gossip, ägare Birgitta Sundell
3: Scallywag, e. Redwings Paw de Deux u. Jaskarin After Eight, ägare Margaretha Jarnebo Högberg
4: Caramut, e. Redwings Paw de Deux u. Jaskarin After Eight, ägare Bodil Lundkvist
5: Ålhammarens Nanor, e. Twee-Dle-Dee Heaven And Hell u. Twee-Dle-Dee Scandal Gossip, ägare Gunilla Holte

Isot pennut, urokset 6 - 9 mån:
Nellyson´s Goody-Goody, pois

muut aikuiset urokset:
Jkl 1/1 Ck Hoksel Rassel, 32 cm, e. Bluepepper´s Godfather u. Hoksel Lystra, ägare Christina Karlsson
Jkl 1/2 Twee-Dle-Dee Devils Right Hand, 30 cm, e. Devil In Disguise av Falchebo u. Tatong´s Heavenly, ägare Louise Svensson
ökl 1/4 Zixten, 26 cm, e. Vitterklippens Oskar u. Twee-Dle-Dee Peach Shaver, ägare Annica Ericsson
ökl 1/R Redwing Paw de Deux, 31 cm, e. Lodiah Red Hawk u. Redwing Putting On The Ritz, ägare Tina Nordgren
ökl 1 Cadillac, 34 cm (30 cm), e. Xlusive Blue Boy Av Falchebo u. Jacarrac´s Fair-Minded Lady, ägare Louise Svensson
ökl 1 Cooktown Gunvald, 27 cm, e. Nellyson´s Balloha Bubbelgumh u. Cooktown Red Diamond, ägare Bern Bolin
ökl 1 Twee-Dle-Dee Heaven Forbid, 30 cm, e. Devil In Disguise av Falchebo u. Tatong´s Heavenly, ägare Maud Bergkvist
ökl 1 Vitterklippens Brandy, 28 cm, e. övikspojken Av Falchebo u. Vitterklippens Wissla, ägare Gun-Britt Moberg
ökl 1 Zeb, 30 cm, Vitterklippens Oskar u. Twee-Dle-Dee Peach Shaver, ägare Tord Persson & Ulla Kihlstrand
Tysk Junch EurSieger VDH Bundesjugensieger Selinda Nothern Light, pois
Such Twee-Dlee-Dee Just Show Me How, pois

Pikku pennut, nartut 4-6 kk:
BIM Hp Raggamuffin, e. Redwings Paw de Deux u. Jaskarin After Eight, ägare Herman Block
2 BizzyLizzy, e. Redwings Paw de Deux u. Jaskarin After Eight, ägare Maj-Britt Holmström
3 Fårönas Vackra Vega, e. Tatong´s Don Corleone u. Dassov´s Beauty, ägare DNS & Louise Svensson
4 HonySuccelRos, e. Redwings Paw de Deux u. Jaskarin After Eight, ägare Inga Wahlund

muut nartut::
Jkl 1/2 Ck Twee-Dle-Dee Daughter Of Darkness, 29 cm, Devil In Disguise av Falchebo u. Tatong´s Heavenly, ägare Carin & Roger Sandahl
Jkl 1/3 Ck Ålhammarens Louisiana, 28 cm, e. Ålhammarens Impulz u. Ålhammarens Hera , ägare Bodil Lundkvist
Jkl 1/4 Twee-Dle-Dee Simply The Best, 27 cm, u. St.cape´s Simply Red e. Twee-Dle-Dee Lot A Shaking, ägare Carin & Roger Sandahl
Jkl 1/R Isa-Disa, 26 cm, e. övikspojken Av Falchebo u. Adelaide, ägare Ann-Britt Andersson
Jkl 1 Flis-Lisa, 25 cm, e. övikspojken Av Falchebo u. Adelaide, ägare Nina Nilsson
Ukl 1/1 Ck Christa Jablonowskis VP Twee-Dle-Dee Laughing Face, 26 cm, e. Tasdale Last Laugh u. Twee-Dle-Dee Makes People Talk, ägare Carin & Roger Sandahl
The Bandicoot Blue Bayou, pois
ökl 1/3 Ck Twee-Dle-Dee I´m No Angel, 27 cm (27 cm), e. Tatong´s Don Corleone u. Tatong´s Heavenly, ägare Bodil Lundkvist
Ckl 4 Ck Such Cooktown Greta Garbo In Red, 26 cm, e. Nellyson´s Balloha Bubbelgumh u. Cooktown Red Diamond, ägare Bern Bolin
KASV HP Kennel Twee-Dle-Dee ägare Carin & Roger Sandahl deltog med TDD Devils Right Hand - TDD Talking To You - TDD Talk About A Devil - TDD Laughing Face
JäLK: Such DKuch Devil In Disguise av Falchebo deltog ej


24.06.2005 KV/INT Gällivare, Ruotsi/Sweden, 3 australianterrieriä
Tuomari, myös ryhmätuomari: Carl Gunnar Stafberg



RYP 3, ROP, CACIB, SERT: LtuW-05 LW-05 Ki.N-05 Bluepepper's Smile om. Maritsa Pietikäinen& Päivi Saarinen & Marjo Ahola

VSP, CACIB, SERT: Bluepepper´s She-Devil, om. Helena Kuikka & Marjo Ahola
PN 2, vara-CACIB: Härkmoen´s U-kola-Böna, om. Annika Vågström


26.06.2005 KV/INT Trondheim, Norja/Norway, 12 australianterrieriä
Tuomari, myös ryhmätuomari: Peter Machetanz


RYP 2, ROP, CACIB, SERT: Bluepepper´s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU 2, vara-CACIB: KANS & FIN & EST & DK MVA Melukylän Guru Kultamuru, om. Eija & Kimmo Aaltonen
PU 3: N & DK MVA Tanamier´s Gorgenzola Blue, om. Anne-Marie Ingebretsen
PU 4: N MVA Marco Av Falchebo, om. Sigrunn Antonsen & Lene Wilsgaard

VSP, CACIB, SERT: Bluepepper´s She-Devil, om. Helena Kuikka & Marjo Ahola
PN 2, vara-CACIB: KANS & POHJ MVA, NV-02 Tanamier´s Cleopatra, om. Anne-Marie Ingebretsen
PN 3: Hetolix Fröken Hira, om. Unni Hanssen

BIS 5-kasvattaja, ROP-kasvattaja: Kennel Tanamier´s, om. om. Anne-Marie Ingebretsen

muut urokset:
NUO pois: Hetolix Fuzzy Friend, om. Marte Falch
AVO 1 / 2: Tanamier´s Iver Julius, om. Randi Reklev
AVO 1 / 3: Hetolix Charlie Chaplin, om. Nina Nordheim

muut nartut:
NUO 1 / 3: Phobe Av Falchebo, om. Marte Falch
AVO 1 / 1: Tanamier´s Kylie, om. Elisabeth Sievertsen
AVO 1 / 2: Tanamier´s Konstance Angeliga, om. Anne-Marie Ingebretsen
VAL POIS: POHJ MVA Tinee Town Thequeenotarts, om. Marte Falch
VET POIS: POHJ MVA Tinee Town Thequeenotarts, om. Marte Falch


02.07.2005 KV Piteå, Ruotsi, 7 australianterrieriä
Tuomari, myös BIS-kasv tuomari: Peter Lauber, Sveitsi
(tulokset toimitti Anne Päivärinta)


ROP Cacib, Sert, ->SUCH, AVO: Fin CH Avocation Amazing Race, om. Lämsä Orvokki
PU 2, res-Cacib, Sa, AVO: Fin & Est CH Avocation Centaurus, om. Karjalainen Minna

VSP Cacib, Sert ->SUCH, AVO: Fin CH Avocation Lucille Ball, om. Päivärinta Anne
PN 2, res-Cacib VAL: Fin & S & NUCH Bluepepper´s Fox-Fire, om. Puikko Leena & Ahola Marjo

ROP-kasvattaja, BIS 5-kasvattaja: kennel Avocation, Lämsä Orvokki

muut nartut:
Nuo 2?? Härmoen´s Yasmine om. Lundberg Astrid
Avo 1/2 Fin CH Avocation Keepsake om. Päivärinta Anne
Avo 1/3 Härkmoen´s U-Kola-Böna om. Vågström Annika


03.07.2005 Terrieriryhmänäyttely Piteå, Ruotsi, 5 australianterrieriä
Tuomari: Maija Mäkinen, BIS-tuomari Peter Lauber, Sveitsi, BIS-kasv tuomari Maija Mäkinen
(tulokset toimitti Anne Päivärinta)

BIS-5, ROP, VAL: Fin & S CH, Avocation Amazing Race, om. Lämsä Orvokki.
PU2, Sert -> SUCH AVO: Fin & Est CH Avocation Centaurus, om. Karjalainen Minna
PU3, Sa, AVO: Vitterklippens Ecco, om. Holmgren Maud

VSP, Sert, -> SUCH AVO: Fin CH Avocation Keepsake om. Päivärinta Anne
PN2, Sa, VAL: Fin & S CH Avocation Lucille Ball om. Päivärinta Anne

BIS 3-kasvattaja, ROP-kasvattaja: kennel Avocation, Lämsä Orvokki

pois JUN Fåränas Uranus, om. Backlund Margareta


02.07.2005 Borås, kaikkien rotujen näyttely/Ruotsi, 6 australianterrieriä, joista 3 pentua
Tuomari: Sue Weiss, Usa, BIS pentu Richard Paquette,Canada
(tulokset toimitti Kimmo Aaltonen)

ROP, SERT -> S CH, NORD CH: Kans & Fin & Est & DK Ch Melukylän Guru Kultamuru om. Eija & Kimmo Aaltonen
PU-2: Vitterklippens Styrbjörn Den Starke om. Lena Csore, Ruotsi

VSP, SERT: Selendia Quite Simply om. Erik Mangroos, Ruotsi

ROP-pentu, BIS-5 pentu: Jaskarin Metu-Metu om. Ninna Odehag, Ruotsi

muut pennut
2 kp Färonas Vackra Vilda om. Ewa Söderberg, Ruotsi
3 kp Tanamier´s Moonlight Serenade om. Jeanette Ivarsson, Ruotsi


24.07.2005 Haapsalu, 4 australianterrieriä
Tuomari: Elcbeth Clerc, Sveitsi
(tulokset toimitti Riina Viinikkala)

RYP-3, ROP, ROP-junior & junior-sert -> EST JCH: Vempulan Simsalabim om. Riina Viinikkala & Anu Leinonen
PN-2, Sert -> EST CH: Flashtyle´s Step by Step om. Riina Viinikkala

VSP, VSP-junior & Junior-sert: Black Back ällitälli om. J & N Jalviste
PU-2: Vempulan Vilijokkus om. Riina Viinikkala & Tarja Salminen


06.08.2005 Trakai, Liettua Terrierien erikoisnäyttely, 4 australianterrieriä
Tuomari: Katalin Radvansky, Unkari
(tulokset toimitti Riina Viinikkala)

ROP, LTUCW-05 & Sert -> LTU CH : Fin, Gb & Est Ch ESTW-05 Iandor Summertime Blues at Sherex om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden
ROP-junior, LTUCJW-05 & Jun-sert: Vempulan Vilijokkus om. Riina Viinikkala & Tarja Salminen
Jun-sert, LTUCJW-05 -> LTU JUN CH: Est Jch Vempulan Simsalabim om. Riina Viinikkala & Anu Leinonen
SERT & LTUCW-05 -> LTU CH: EST CH Flashstyle´s Step by Step om. Riina Viinikkala


07.08.2005 Trakai KV, BALTW-05, 4 australianterrieriä
Tuomari: Petr Reharnek, Tshekki
(tulokset toimitti Riina Viinikkala)

ROP, CACIB, BALTW-05: Fin, Est, Gb & Ltu Ch Estw-05 Ltucw-05: Iandor Summertime Blues at Sherex om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden
CACIB, BALTW-05: Est & Ltu Ch Ltucw-05 Flashstyle´s Step by Step om. Riina Viinikkala
ROP-jun, Jun-sert & BALTJW-05: Ltucjw-05 Vempulan Vilijokkus om. Riina Viinikkala & Tarja Salminen
BALTJW-05: Est & Ltu JCH Ltucjw-05 Vempulan Simsalabim om. Riina Viinikkala & Anu Leinonen


27.08.2005 Tallinna KV, 4 australianterrieriä
Tuomari: Gerthe Bergendahl
(tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, SERT, CACIB-> KANS MVA, EST MVA: POHJ, FIN MVA, S MVA, N MVA, JW-04, EUJW-04 Bluepepper´s Fox-Fire, om. Leena Puikko & Marjo Ahola
PN 2, vara-CACIB: FIN & DK MVA Melukylän Gangsteripimu om. Satu Harden
PN 3: Sinimarjan Quite A Change, om. Catharina Rantanen

VSP, CACIB, SERT -> EST MVA: FIN MVA Reimin Totta Vai Tarua, om. Mari ja Raimo Winqvist


28.08.2005 Terrierien erikoisnäyttely, Tallinna, 1 australianterrieri
Tuomari: Ruta Merkeviciene Liettua
(tulokset toimitti Catharina Rantanen)

ROP, PN 1, SERT: Sinimarjan Quite A Change, om. Catharina Rantanen


17.09.2005 KV/INT Copenhagen Winner show 2005 Bröndby, Danmark, 8 australianterrieriä
Tuomari: Annika Ulltvelt- Moe, S, RYP/BIG: Pirjo Hjelm, FIN



RYP-2, ROP, SERT, CACIB, KBHV-05: FINV-04, FINJV-04, SV-04, EUW-05 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-2, Vara-Cacib: DK CH, NORDV04, DKKV04 Bluepepper`s Finnigan, om. Lillian Schnell
PU-3: DKCH Tatong`s Pirate King, om. Birthe Kirkholt

VSP, SERT, CACIB, KBHV-05: Bluepepper`s Devil-Herself, om. Lotta Helkiölä, Saija Reiman-Walldén & Marjo Ahola
PN-2, Vara-Cacib: Katonga Rena, om. Benny & Margit Kristensen

muut urokset:
POISSA DK CH Tatong`s Red Letter Day, om. Jill Grenaae

muut nartut:
UKL 1/1 Twee-Dle-Dee Makes Me Laugh, om. Birthe Kirkholt
öKL1/4 Nellyson`s Eartha Cat, om. Mikkel Obelitz
POISSA NCH NORDJV02 SCH Jaskarin A Touch of Magic, om. Anne Marie Ingebretsen
öKL 1/3 Härkmoen`s U-Kola Böna, om. Annika Wågström & Anders NIlsson


09.10.2005 KV/INT Sundsvall, Sweden/Ruotsi, 20 australianterrieriä
Tuomari: Birgit Seloy


ROP/BOB, CACIB, SERT/CAC -> S MVA/CH, POHJ MVA/NORD CH: FIN MVA, N MVA, LTU MMVA, LtuW-05 LW-05 Ki.N-05 Bluepepper's Smile om. Maritsa Pietikäinen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU 2, va-CACIB: S & FIN MVA övikspojken av Falchebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU 3: Tanamier´s Most Thojole Jatt, om. G & J Stenbrenden
PU 4: NORD CH, N CH, S CH Tanamier´s Gorgenzole Blue, om. Anne-Marie Ingebretsen
PU 5: Vitterklippens Tandoori Masala, om. Ulla-Britt Norgren

VSP/BOS, CACIB, SERT/CAC -> S CH/MVA: FIN & EST MVA Bluepepper´s Hermione, om. Susanna Eskelinen & Marjo Ahola
PN 2, va-CACIC: Vitterklippens Cayanne, om. Ulla-Britt Norgren
PN 3: INT & NORD CH, NV-02 Tanamier´s Cleopatra, om. Anne-Marie Ingebretsen
PN 4: FIN & S MVA Avocation Keepsake, om. Anne Päivärinta
PN 5: S CH Twee-Dle-Dee Peach Saver, om. Karin Sjödin

muut urokset:
JUN POIS: Vitterklippens Broder Tuck, om. Ylva Johnnson
NUO 2: Fårönas Uranut, om. Lars Backlund
NUO 2: Theo, om. Karin Sjödin
AVO 2: Vitterklippens Harald Hårfarge, om. Ulla-Britt Norgren
VAL POIS: FIN & S MVA Avocation Amazing Race, om. Orvokki Lämsä
VET 1 CK, ROP-veteraani: S CH Tanamier´s Astrix, om. Ylva Johnnson

muut nartut:
NUO 1 / 1, CH: Tindra, om. Karin Sjödin
AVO 2: Fårönas Night Crane, om. Jannica Lindblom
AVO 1 / 3: Vitterklippens Belladonna, om. Linda Strömqvist
AVO 1 / 2 CK: Vitterklippens Kitara, om. Ulla-Britt Norgren
AVO 2: Åbackens Blåa Anija, om. Maj-Britt Sjöström
VAL 1 / 4 CK: FIN & S MVA Avocation Lucille Ball, om. Anna Päivärinta


06.11.2005 KV/INT Tarto, Viro, 3 australianterrieriä
Tuomari: Dan Ericsson
(tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP/BOB, CACIB, SERT/CAC: LTUJCH, LTUJW-05, LJW-05, Kl.JN-05 Wild West´s King of the Road, om. Marjo Ahola & Eve Steele

VSP/BOS, CACIB, SERT/CAC: Jaskarin Besser-Wisser, om. Jaana Okkonen & Marjo Ahola

muut/others:
JUN EH 1: Black Back Ällitälli, om. Natalie & Juho Jalviste


19.11.2005 Norway Winner 2005, Hamar, 20 australianterrieriä
Tuomari: Sigurd Knut Wilberg, UK, RYP: Kevin Brown, Tanska
(tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

RYP-4, ROP,CACIB, SERT, NV-05: FINJV-04, FINV-04, SV-04, EUW-05, KBHV-05 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-2, Reserv-Cacib: NORD UCH Vitterklippens Cosmo, om. Astrid-Merete Johanssen & Jenny M
PU-3: INT&NORD UCH, NV-99, SV-02, NORDV-03, KBHV-03 St. Cape`s Rough Boy, om. Janna Oulie
PU-4: Nellyson`s He Dog, om. Tina Nordgren
PU-5: NORD UCH Tanamier`s Corgezola Blue, om. Anna.-Marie Ingebretsen

VSP, CACIB, SERT, NV-05: KBHV-05 Bluepepper`s Devil-Herself, om. Lotta Helkiölä & Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PN-2, Reserv-Cacib: S UCH, KBHV-04 Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. Tina Nordgren
PN-3: N UCH Förånas Piece of Cake, om. Ann Carol
PN-4: INT & NORD UCH, NV-02 Tanamier`s Cleopatra, om. Anne-Marie Ingebretsen

muut urokset:
poissa JUN Tanamier`s Nokia Talk To Me Ozzy, om. Grete Egeland & Karl Ove Landsverk
JUN 2 Tanamier`s Most Thojole Jatt, om. Stenbrenden Sand & Johnny & Grete S
JUN 1/2 Scallywag, om. Margaretha Holmberg
JUN 2 Hetolix Isac, om. Hege Klökstad & Unni Hanssen
AVO 1/1 Hp, segrarklass 3. : S UCH Zixten, om. Annica Ericsson

muut nartut:
JUN 1/1 HP Tanamier`s Manta Blue, om. Kjösnes & Marie Skutlaberg
poissa NUO Tanamier`s Linnea Goes For Evjelund, om. Solveig Brarud
CH klass 3. : Linnearud`s Betty Spagetti, om. Jenny Marie Johanssen
poissa CH klass N UCH NV-03-04 Härkmoen`s U-Nougat, om. Annette Kallevik & Björn Evjen
CH klass 4. : N UCH Hetolix Fröken Hira, om. Unni Hanssen
poissa Ch klass: N UCH Hetolix Chevrolet, om. Inge Jansen & Hege Klökstad
ei esitetty kasv Kennel Tanamier`s, om. Anne-Marie Ingebretsen


20.11.2005 Terrierderby, Enköping, Sweden, 3 australianterrieriä
Tuomari: Dan Ericsson, Ruotsi , BIS & BIS-vet: Ann-Christin Molin, Ruotsi
(tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)

Tämä oli viimeinen Terrieriklubin näyttely ja Vuoden Terrieri kisan voittajat ratkesivat, voittajat palkittiin tässä näyttelyssä:

Vuoden Terrieri / Årets Terrier 2005: Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
Vuoden Terrieri Kasvattaja / Årets Terrier Uppfödare 2005: Kennel Jaskarin, om. Saija Reiman-Walldén & Markus Walldén

BIS-2, ROP, SERT: FINJV-04, FINV-04, SV-04, EUW-05, KBHV-05, NV-05 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-2: Caramut, om. Bodil Lundqvist

VSP : INT & NORD UCH, V-00, NORDW-00, NV-00, WW-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2, SERT: KBHV-05, NV-05 Bluepepper`s Devil-Herself, om. Lotta Helkiölä & Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PN-3: S UCH, KBHV-04 Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. Tina Nordgren
PN-4: Selendia Quite Simply, om. Erik Mangroos

ROP-pentu: Bluepepper`s May-Be, om. Saija Reiman-Walldén

ROP-veteraani, BIS-2 vet: INT & NORD UCH, V-00, NORDW-00, NV-00, WW-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola

ROP-Kasv: Kennel Nellyson`s, om. Tina Nordgren

ROP-jälk: S UCH Redwing Paw de Deux, om. Tina NOrdgren

muut urokset:
JUN 1/3 HP Nellyson`s Goody-Goody, om. Sandra Nordgren
JUN 1/2 HP Nellyson`s He Dpg, om. TIna Nordgren
poissa S UCH Nellyson`s Elliot Express, Annette Andersson

muut nartut:
JUN 1/1 HP Honysuccelrose, om. Inga Wahlund
JUN 1/2 Nellyson`s Grafitti Kitti, om. Tina Nordgren
Poissa JUN Raggamuffin, om. Herman Block
NUO 1/3 Twee-Dle-Dee Daughter of Darkness
NUO 1/2 HP Ålhammarens Louisiana, om. Bodil Lundqvist


10.12.2005 HUND2005 / Swedish Winner 2005, Stockholmsmässan, Älvsjö, 3 australianterrieriä
Tuomari: Johan Juslin, RYP: Sandra Goose Allen, USA
(tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


RYP-4, ROP, SV-05, CACIB, SERT--> S, DK & N MVA: FINJV-04, FINV-04, SV-04, EUW-05, KBHV-05, NV-05 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén

VSP, SV-05, ROP-veteraani: KANS, POHJ, FIN, DK, S, N & PL MVA, EUV-00, PLSG & PLV-00, V-01, SV-04, NORDV-04 WW-03 Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Kuusela & Marjo Ahola

muut urokset:
Poissa JUN Nellyson`s He Dog, om. TIna NOrdgren
NUO 1/1 HOksel Rassel, om. Christina Karlsson

muut nartut:
JUN 1/1 Honysuccelrose, om. Inga Wahlund
Poissa NUO Selendia Quite Simply, om. Erik Mangroos
AVO 1/1 Twee-Dle-Dee Laughing Face, om. Carin Sandahl
CHLUOKKA 1. LPI S UCH Hoksel Lystra, om. Elisabet Odén
CHLUOKKA 2. S UCH Hoksel Pamina, om. Elisabet Odén
poissa CHLUOKKA KBHV-04 SUCH Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. TIna Nordgren

Junior Handler SM-final: tuomari Rickhard Hagström

BIS-2 Junior Handler : Vilhelmiina Walldén & aussi Red (Millvalley Styled In Red For Silhill)

 

 

JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVä - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
| index | Näyttelytuloksia - Showresults | Tuloksia 2007 - Results 2007 |