JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTäIN HYVä - VERY GOOD
H - HYVä - GOOD
T - TYYDYTTäVä - SATISFACTORY
HYL - HYLäTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

12.02.2005 KV Tallinna, 3 aussia
Tuomari: Petter Fodstad
(Tulokset toimitti Jaana Saloniemi)

ROP, CACIB, SERT: Black Back Ällintälli om. Jalviste Natalia & Juho Tähe

VSP, CACIB, SERT: Bluepepper's Rock-Dog om. Saloniemi & Ahola

muut nartut:
AVO EH Reimin no one like you om. Satu Harden ja Krista Riihelä

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.02.2006 Moskova, Euraasia Winner I 2006, 3 aussia
Tuomari: Richard Calloch
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB, SERT, Euraasia W-06 -> INT CH, RKF CH, RUS CH: FIN & S & EST CH Bluepepper´s Hermione, om. Susanna Eskelinen & Marjo Ahola

VSP, CACIB, SERT -> RKF CH, RUS CH: FIN CH Bluepepper´s Devil´s Kiss, om. Anne-Mari Kuusela
PU 2, SERT: Black Back Ällintälli, om. Natalie & Juho Jalviste

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.02.2006 Moskova, Euraasia Winner II 2006, 3 aussia
Tuomari: Monique Van Brempt
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB, SERT, Euraasia W-06: FIN & RUS & RKF CH Bluepepper´s Devil´s Kiss, om. Anne-Mari Kuusela
PU 2, SERT: Black Back Ällintälli, om. Natalie & Juho Jalviste

VSP, CACIB, SERT: INT, FIN, S, EST, RKF & RUS CH, Euraasia W-06 Bluepepper´s Hermione, om. Susanna Eskelinen & Marjo Ahola

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.03.2006 Terrierien Erikoisnäyttely, Vilna, Liettua, 4 aussia
Tuomari: Lyudmila Tchistiakova, BIS-juniorit: Carl-Gunnar Stafberg
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)


ROP, CAC, Ki.N-06: Bluepepper´s Devil-Indeed, om. Marjo Ahola & Marja Koskivirta
VSP, CAC, Ki.N-06: Jaskarin Besser Wisser, om. Marjo Ahola & Jaana Okkonen

BIS 2-juniori, ROP-juniori, jun-CAC, Kl.JN-06: Bluepepper´s Love-In-Heart, om. Milja Kuikka and Marjo Ahola
VSP-juniori, jun-CAC, Kl.JN-06: Bluepepper´s Mayor, om. Karla Kuikka and Marjo Ahola

muut:
JUN uros POIS: Truozzy`s Rock Me , om. Moilanen Anne & Riutta-Salo Anna
VAL uros POIS: EST CH Black Back Mister-x, om. Moilanen Anne & Rinnet Tina
JUN narttu POIS: Reimin Kultu Kimallus, om. Moilanen Anne & Riihelä Krista
VAL narttu POIS: FIN, EST CH Reimin No One Like You, om. Moilanen Anne & Harden Satu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.03.2006 Liettuan Voittaja 2006-näyttely, kansainvälinen/international, 4 aussia
Tuomari: Wera Hübenthal, RYP: Birgitta Hasselgren
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 3, ROP, CAC, CACIB, LTUV-06: Bluepepper´s Devil-Indeed, om. Marjo Ahola & Marja Koskivirta
VSP, CACIB, CAC, LTUV-06 -> INT CH, LTU CH: FIN & EST CH Bluepepper´s Rock-Dog, om. Jaana Saloniemi and Marjo Ahola


ROP-juniori, jun-CAC, LTUJV-06: Bluepepper´s Love-In-Heart, om. Milja Kuikka and Marjo Ahola
VSP-juniori, jun-CAC, LTUJV-06: Bluepepper´s Mayor, om. Karla Kuikka and Marjo Ahola

muut:
JUN uros POIS: Truozzy`s Rock Me , om. Moilanen Anne & Riutta-Salo Anna
VAL uros POIS: FIN CH Reimin Ringmaster, om. Moilanen Anne & Aaltonen K.
JUN narttu POIS: Reimin Kultu Kimallus, om. Moilanen Anne & Riihelä Krista
VAL narttu POIS: FIN, EST CH Reimin No One Like You, om. Moilanen Anne & Harden Satu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.03.2006 Vilnius Cup 2006 -näyttely, kansainvälinen/international, 4 aussia
Tuomari: Birgitta Hasselgren, RYP: Rodi Hübenthal
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 5, ROP, CAC, CACIB, LVV-06: Bluepepper´s Devil-Indeed, om. Marjo Ahola & Marja Koskivirta
VSP, CAC, CACIB, LVV-06: Jaskarin Besser Wisser, om. Marjo Ahola & Jaana Okkonen

ROP-juniori, jun-CAC, LJW-06 -> LTUJCH: Bluepepper´s Love-In-Heart, om. Milja Kuikka and Marjo Ahola
VSP-juniori, jun-CAC, LJW-06 -> LTUJCH: Bluepepper´s Mayor, om. Karla Kuikka and Marjo Ahola

muut:
JUN uros POIS: Truozzy`s Rock Me , om. Moilanen Anne & Riutta-Salo Anna
VAL uros POIS: EST CH Black Back Mister-x, om. Moilanen Anne & Rinnet Tina
VAL uros POIS: FIN CH Reimin Ringmaster, om. Moilanen Anne & Aaltonen K.
JUN narttu POIS: Reimin Kultu Kimallus, om. Moilanen Anne & Riihelä Krista
VAL narttu POIS: FIN, EST CH Reimin No One Like You, om. Moilanen Anne & Harden Satu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.03.2006 Latvian voittaja 2006, kansainvälinen/international, 3 aussia
Tuomari: K. Butrimova
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)

ROP, LVW-06, jun-CAC: Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä

VSP, CACIB,CAC,LVW-06 ->LV CH: FIN CH Reimin No One Like You, om.Satu Harden and Krista Riihelä
PN 2, jun-CAC: Somehow Some Tru`n Oz, om. Anne Moilanen and Minna Rasinkangas

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.4.2006 KV/INT Pietari, 2 aussia
Tuomari: L. Terentieva
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, CACIB, SERT, RKFW-06: LTUV-06, LVV-06, Ki.N-06 Bluepepper´s Devil-Indeed, om. Marjo Ahola & Marja Koskivirta

VSP, CACIB, SERT, RKFW-06: LTUV-05 Wild West Dixie Chick, om. Marjo Ahola & Eve Steele

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22.4.2006 Skellefteå, Övre Norra Terrierklubben, 14 aussia
Tuomari: Kirsti Lummelampi
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, SERT -> S MVA, POHJ MVA: KANS, FIN, N & EST MVA Bluepepper´s Devil-Again om. Leena Rautiainen, Saija Reiman-Wallden ja Marjo Ahola
PU 2: Vitterkilppen´s Ecco, om. Maud Holmgren
PU 3: Akiba´s American Gigolo, om. Ulla-Britt Norgren
PU 4: Vitterklippens Stromboli, om. Ylva Jonsson

VSP, SERT -> S MVA: FIN & EST & LTU MVA, LVV-06, Ki.N-06 Jaskarin Besser-Wisser, om. Jaana Okkonen & Marjo Ahola
PN 2, BIS 3-juniori: Vitterklippens Silvana om. Carina Eriksson

ROP-pentu, BIS 2-pentu: Tanamier´s Phantasy of Pilar, om. Ulla-Britt Norgren
VSP-pentu: Vitterklippens Prince Charming, om. Ulla-Britt Norgren

muut urokset:
NUO 2: Theo, om. Karin Sjödin
NUO 2: Vitterklippens Broder Tuck, om. Ylva Jonsson
NUO 1: Vitterklippens Tiger, om. Sofie Croon

muut nartut:
JUN POIS: Hetolix Kakariki, om. Ylva Jonsson
JUN 2: Vitterklippens Cassandra, om. Ylva Jonsson
NUO POIS: Tindra, om. Karin Sjödin
AVO POIS: Vitterklippens Flisan, om. Sofie Croon

KASV ei esitetty: Vitterklippens, om. Ulla-Britt Norgren

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.4.2006 KV/INT Harstad, Norja, 7 aussia
Tuomari (myös RYP): Lillian Brown
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

RYP 2, ROP, CACIB, SERT -> N MVA, POHJ MVA: FIN & S & EST & LTU MVA, LVV-06, Ki.N-06 Jaskarin Besser-Wisser, om. Jaana Okkonen & Marjo Ahola
PN 2: N CH Hetolix Fröken Hira, om. Unni Hanssen

VSP, CACIB, SERT -> N MVA: FIN MVA, RUS MVA, RKF CH, Eurasia Winner-06 Bluepepper´s Devil´s Kiss, om. Anne-Mari Kuusela & kasv.
PU 2: Hetolix Isac, om. Unni Hanssen
PU 3: Hetolix James Dean, om. Grete Johansen

muut urokset:
VAL POIS: N CH Marco av Falchebo, om. Sigrunn Antonsen

muut nartut:
JUN 2: Hetolix Kleopatra Dina, om. Anita Frantzen
NUO 2: Linnearud´s Frytelige Foxy, om. Svein Pedersen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.-14.5.2006 Piteå, kaikkien rotujen näyttely, Ruotsi, 7 aussia
Tuomari (myös RYP): Eikeseth Wenche (myös RYP), BIS Göran Bodegård
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

BIS 4, RYP 1, ROP: Kans & Pohj & Fin & S & N & Est Mva Bluepepper´s Devil-Again om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén

VSP, SERT-> Pohj & S Mva: Kans & Fin & N & Lv & Est MVa & BALTW-04 Bluepepper´s Ginny om. Marja Leinonen

muut urokset:
NUO 1/1 Theo om. Karin Sjödin
AVO2 Vitterklippens Ecco om. Maud Holmgren

muut nartut:
? Vitterklippens Hekla om: Anita Kajok
? Vitterklippens Silvana om: Carina Erikssons
NUO 1/1 Tindra om: Karin Sjödin
AVO 2 Stebas Zelda om: Elsa Jonsson

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.5.2006 Hörby, Sydsvenska Terrierklubben, 21 aussia
Tuomari: Alex Krasilnikoff, Tanska BIS: Bengt Nilsson, Ruotsi BIS-unghund: Ulla Lethenström, Ruotsi
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)


BIS-2, ROP: FIN & S & N & EST MVA Bluepepper`s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-2,SERT, BIS-unghund-3 : Nellyson`s He Dog, om. Tina Nordgren

VSP: NORD & DK MVA Jaskarin After Eight, om. Inga Wahlund
PN-2: S & GB MVA Millvalley Styled In Red For Silhill, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-3, SERT: Benayr Little Alice, om. Barbara Smidt
PN-4: Jaskarin Metu-Metu, om. NInna Odehag
PN-5: KBHV-04, S MVA Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. Tina Nordgren

ROP-pentu: Dassov`s Dixon, om. Agnethe Dietrich

muut urokset:
PEK 2. Cooktown If It Is, om. Bernt Bolin
PEK 3. Cooktown Red Indian, om. Bernt Bolin
NUO 2 Nellyson`s Goody-Goody, om. Sandra Nordgren
AVO 1/2 Cooktown Red Gasolin, om. Bernt Bolin
AVO 1/3 HOksel Rassel, om. Christina & Anton Karlsson
AVO 1/1 D & DK CH Selendia Northern Light, om. Barbara Smidt

muut nartut:
JUN 1/2 HP Nellyson`s Izzyozzy, om. Tina Nordgren
JUN 1/1 HP Nellyson`s Jazzjammer, om. Tina Nordgren
POISSA: Twee-Dle-Dee Hush Baby Hush, om. Carola Eriksson
NUO 3 Fårönas Vacra Vilda, om. Eva Söderberg
NUO 1/3 Tarnmas Honysuccelrose, om. Inga Wahlund
NUO 3 Tarnmas Raggamuffin, om. Herman Block
NUO 1/2 HP Twee-Dle-Dee Talk About Devil, om. Bernt Bolin
AVO 1/2 Förånas Tonga Trixie, om. Agnethe Dietrich

EI ESITETTY JALK: S MVA Redwing Paw de Deux, om. Tina Nordgren
EI ESITETTY KASV: Kennel Nellyson`s, om. Tina Nordgren

Junior Handler :
BIS-Handler : Vilhelmiina Walldén & Jack Russel "Kidde" (MacBraedly Kid Galahad )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.5.2006 Hässleholm, international, Sydskånska Kennelklubben, 25 aussia
Tuomari: Ann Rode, Ruotsi
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP: INT & NORD & FIN & S & DK & N MVA , NORDV-00, FINV-00, NV-00, WW-02, WA-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2, CACIB: KBHV-04, S MVA Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. Tina Nordgren
PN-3, Reserv-CACIB, CERT: Jaskarin Metu-Metu, om. Ninna Odehag
PN-4: S & GB MVA Millvalley Styled In Red For Silhill, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-5: Förånas Tonga Trixie, om. Agnethe Dietrich

VSP, CACIB, CERT---> S MVA: AM & CAN & FIN MVA, JWW-02 Jaskarin After Me, om. Markus Walldén
PU-2, Vara-CACIB: INT & NORD & S & FIN & DK & N MVA, FINV-04, FINJV-04, SV-05, SV-05, EUW-05, KBHV-05 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-3: Cooktown Red Gasolin, om. Bernt Bolin
PU-4: Nellyson`s He Dog, om. Tina Nordgren
PU-5: Cooktown Hellraiser In Red, om. Robert Persson

ROP-veteraani: INT & NORD & FIN & S & DK & N MVA , NORDV-00, FINV-00, NV-00, WW-02, WA-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola

ROP-kasvattaja: Kennel Jaskarin, om Saija Reiman-Walldén & Makus Walldén

muut urokset:
NUO 1/3 Nellyson`s Give Me Five, om. Lisa Sjöstrand
NUO 1/5 Nellyson`s Goody-Goody, om. Sandra Nordgren
NUO 1/4 Nellyson`s His Holy Pipe, om. Anders Hullegaard
NUO 2 Twee-Dle-Dee Devils Right Hand, om. Louise Svensson
AVO 2 Cadillac, om. Louise Svensson
AVO 1/3 Hoksel Rassel, om. Christina & Anton Karlsson
AVO 2 D & DK CH Selendia Northern Light, om. Barbara Smidt
POISSA Tatong`s Spy In The Sky, om. Carin Sandahl

muut nartut:
JUN 1/1 Nellyson`s Izzyozzy, om. Tina Nordgren
NUO 1/2 Förånas Vacra Vega, om. Louise Svensson
NUO 2 Fårönas Vacra Vilda, om. Evöml;derberg
NUO 2 Nellyson`s Graffiti Kitti, om. Pernilla Svensson
NUO 1/3 Twee-Dle-Dee Talk About Devil, om. Bernt Bolin
AVO 1/2 CK Benayr Little Alice, om. Barbara Smidt
AVO 1/3 Tatong`s Let The Music Play, om. Ida Nordgren
VAL 3. S MVA Nellyson`s Ellie Minelli, om. Anne-Marie Gustavsson

EI ESITETTY JäLK DK & S MVA Devil In Disquise Av Falchebo, om.Ida Nordgren
EI ESITETTY JäLK POHJ MVA Tatong`s Don Corleone, om. Agnethe Dietrich
KASV 2. HP Kennel Nellyson`s , om. Tina Nordgren

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.05.2006 Valmiera, Latvia, kansainvälinen/international, 7 aussia
Tuomari: Maija Mäkinen
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)

ROP, CACIB: FIN & LV CH, LVW-06 Reimin No One Like You, om. Satu Harden & Krista Riihelä
PN 2, ROP veteraani: KANS & FIN & N & EST & RUS & LV & LTU & BLR MVA, EstKlb-V-99-01 Black Back I think I Can, om. Erja Kaartinen
PN 3, SERT - > LV CH: BALTJW-05, LTUCJW-05, BALT JCH, Est, Lv & Ltu JCH & EST CH Vempulan Simsalabim, om. Riina Viinikkala

VSP, SERT, CACIB: Black Back ällitälli, om. Natalia Jalviste & Juho Tähe
PU 2, jun-CAC: LVW-06 Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä

muut:
JUN EH: Somehow Some Tru`n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas
JUN EH: Vempulan Clementine, om. Riina Viinikkala

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.05.2006 KV Näyttely Animalia St.Gallen Sveitsi, 6 aussia
Tuomari: Peter Lauber, Sveitsi
(Tulokset toimitti Anne Päivärinta)

Urokset:
JUN Jugendsieger Cac ERI1: Outback´s A Little Champ om. Peter Haymoz
AVO Cac, Cacib, ERI1: Ike of Buffalo Creek om.Beat Zollinger
AVO EH2: Iron of Buffalo Creek, om. Barbara Schwarz

Nartut:
JUN EH1: Just for me of Buffalo Creek: om. Karin Kunstner
AVO Cac, Res-Cacib ERI1: Iffi of Buffalo Creek, om. Peter/Anita Haymoz/Riner


VAL ROP, Cac, Cacib, ERI1 -> INT CH (odottaa FCI:n vahvistusta): Avocation Lucille Ball, om. Anne Päivärinta

(Sveitsissä jaetaan sertti/luokka Erin saaneille, VSP:tä ei valita)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.05.2006 KV Näyttely Animalia St.Gallen Sveitsi, 8 aussia
Tuomari: P. McLeod, Australia
(Tulokset toimitti Anne Päivärinta)

Urokset:
JUN Jügendsieger Cac ERI1: Outback´s A Little Champ om. Peter Haymoz
JUN Res-jgd.Cac, ERI2: Esbeck´s Lively Attila, om Pia Kohler
AVO Cac, Cacib, ERI1: Ike of Buffalo Creek om.Beat Zollinger
AVO Res-Cac ERI2: Iron of Buffalo Creek, om. Barbara Schwarz
VAL Res-Cacib, Cac, ERI1: Aljoscha v.d. Turlmuhle, om. Liliana Voegtli

Nartut:
JUN JügendSieger, Jgd Cac, ERI1: Just for me of Buffalo Creek, om. Karin Kunstner
AVO Cac, Res-Cacib ERI1: Iffi of Buffalo Creek, om. Peter/Anita Haymoz/Riner


VAL ROP, Cac, Cacib, ERI1: Avocation Lucille Ball, om. Anne Päivärinta

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.05.2006 Tånga Hed /Västsvenska Terrierklubben, 10 aussia
Tuomari: Ingela Nilsson
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP: FIN & S & N & EST MVA Bluepepper`s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-2: N & S MVA Twee-Dle-Dee Jumping Jack Flash, om. Mari Leppäniemi-Berglund
PU-3: DK & NORD & N & S MVA Twee-Dle-Dee Jonathan Edwards, om. Mari Leppäniemi-Berglund
PU-4, SERT: Fårönas Tånga Tarzan, om. Betty-Anne Schöld
PU-5: Cooktown Red Gasolin, om. Bernt Bolin

VSP: S & GB MVA Millvalley Styled In Red For Silhill, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2, SERT: Twee-Dle-Dee Talk About Devil, om. Bernt Bolin
PN-3: Förånas Tonga Trixie, om. Agnethe Dietrich

ROP-veteraani: N & S MVA Twee-Dle-Dee Jumping Jack Flash, om. Mari Leppäniemi-Berglund
ROP-pentu: Dassov`s Dixon, om. Agnethe Dietrich

muut nartut:
NUO 1/2 Fårönas Vacra Vilda, om. Eva Söderberg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03.06.2006 Österbybruk, Uppsala Läns Kennelklubb, 10 aussia
Tuomari: Linda Stevens, Australia RYP: Don Mahony, Australia
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)


RYP-4, ROP: S & GB MVA Millvalley Styled In Red For Silhill, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2: NORD&DK MVA Jaskarin After Eight, om. Inga Wahlund
PN-3, SERT, S MVA: Twee-Dle-Dee Dark Angel, om. Carin Sandahl
PN-4: Tarnmas Honeysuccelrose, om. Inga Wahlund
PN-5: Ålhammarens Pompeji, om. Bodil Lundqvist & Birgitta Johansson

VSP: NORD & FIN & S & N & EST MVA Bluepepper`s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-2, SERT: Bluepepper`s May-Be, om. Saija Reiman-Walldén
PU-3 : Tatong`s Spy In The Sky, om. Carin Sandahl
PU-4: Pariservikens Cross My Heart, om. Eva-Lena Karlsson

muut nartut:
JUN 2 Ålhammarens Pomperipossa, om. Bodil Lundqvist & Birgitta Johansson
NUO 2 Tarnmas Raggamuffin, om. Herman Block
staljeuppf

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

04.06.2006 Södertälje, Östsvenska Terrierklubben, 7 aussia
Tuomari: Linda Stevens, Australia RYP: Don Mahony, Australia
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP: NORD&FIN&S&N&EST MVA Bluepepper`s Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PU-2, SERT: Bluepepper`s May-Be, om. Saija Reiman-Walldén
VSP: INT&NORD& FIN& S&DK& N MVA , NORDV-00, FINV-00, NV-00, WW-02, WA-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2, BIS-3 nuorikoira, SERT: Jaskarin Mox-Metustar, om. Helena Moxstad


ROP-veteraani, BIS-1 veteraani: INT&NORD& FIN& S&DK& N MVA , NORDV-00, FINV-00, NV-00, WW-02, WA-02, SV-02 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola


ROP-kasvattaja, BIS-5: Kennel Jaskarin

muut urokset:
NUO 1/1 KP Jaskarin Mister-Metu, om. Saija Reiman-Walldén
AVO 2 Hoksel Rassel, om. Christina Karlsson

muut nartut:
JUN 1/1 KP Jaskarin Wild Cat, om. Saija Reiman-Walldén

BIS-5 Junior Handler: Paricia Eriksson & Ossi (Jaskarin After Me)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03.06.2006 Tallinna, Terrier Special, Balter Winner 2006, 12 aussia
Tuomari: Peter Green, USA. BIS-juniorit: Ann Rode, S. Bis-kasvattajaryhmä: Ann Rode
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, Balter W-06, SERT -> EST CH: POHJ, FIN, N, S & LTU MVA, LtuW-05 LW-05 Ki.N-05 Bluepepper's Smile om. Maritsa Pietikäinen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU 2, BIS 4-juniori, Balter JW-06, jun-SERT -> EST J CH: LTU JMVA, LJV-06, LTUV-06, Ki.N-06 Bluepepper´s Mayor, om. Karla Kuikka & Marjo Ahola
PU 3: Black Back ällitälli, om. Natalia & Juho Jalviste
PU 4: Avocation Skipper, om. Tiina Aalto

VSP, Balter W-06, SERT: Vempulan Piparminttu, om. Riina Viinikkala
PN 2: LTU JMVA, LTUJV-06, LJV-06, KI.JN-06 Bluepepper's Love-In-Heart om. Marjo Ahola & Milja Kuikka
PN 3: Somehow Some Tru`n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas
PN 4: BALTJW-05, LTUCJW-05, BALT JCH, Est, Lv & Ltu JCH & EST CH Vempulan Simsalabim, om. Riina Viinikkala

BIS 1-kasvattaja, ROP-kasvattaja: kennel Vempulen, om. Riina Viinikkala

muut urokset:
JUN ERI 2: Truozzy´s Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
JUN ERI 3: Vempulan Cuba Libre, om. Arja Säily

muut nartut:
JUN ERI 1, jun-SERT, Balter JW-06: Vempulan Clementine, om. Riina Viinikkala
POIS: Ouskan Voimanainen, om. Tiina Aalto

lp 2.: Riku-Petteri Aalto ja Nakki (Avocation Skipper)

Terrier Special, Balter Winner 2006
lp 3.: Riku-Petteri Aalto ja Nakki (Avocation Skipper)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

04.06.2006 Tallinna, 14 aussia
Tuomari: Cristian Stefanescu, Romania
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, BALTW-06, CACIB, SERT -> INT CH: POHJ, FIN, N, S & LTU MVA, LtuW-05 LW-05 Ki.N-05 Balter W-06 Bluepepper's Smile om. Maritsa Pietikäinen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola
PU 2, res-CACIB: Black Back ällitälli, om. Natalia & Juho Jalviste
PU 3: FIN MVA Selendia Name Of The Game, om. Lindqvist Pia
PU 4, BALTJW-06: EST J CH, LTU JMVA, LJV-06, LTUV-06, Ki.N-06, Balter JW-06 Bluepepper´s Mayor, om. Karla Kuikka & Marjo Ahola

VSP, SERT, CACIB, BALTW-06: POHJ JV-05 Bluepepper´s Catnap, om. Paavo Tervonen & Marjo Ahola
PN 2, res-CACIB: FIN MVA Selendia Mambo Number One, om. Jankola Nina
PN 3: KANS & FIN & N & EST & RUS & LV & LTU & BLR MVA, EstKlb-V-99-01 Black Back I think I Can, om. Erja Kaartinen
PN 4, BALTJW-06: Somehow Some Tru`n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas

ROP-kasvattaja: kennel Vempulan, om. Riina Viinikkala

muut urokset:
JUN EH 2: Truozzy´s Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
JUN EH 3: Vempulan Cuba Libre, om. Arja Säily
AVO EH 1: Avocation Skipper, om. Tiina Aalto

muut nartut:
JUN EH 2: Balter JW-06 Vempulan Clementine, om. Riina Viinikkala
AVO ERI 1: Balter W-06 Vempulan Piparminttu, om. Riina Viinikkala

VAL POIS: FIN MVA Ouskan Voimanainen, om. Tiina Aalto
VAL ERI 2: BALTJW-05, LTUCJW-05, BALT JCH, Est, Lv & Ltu JCH & EST CH Vempulan Simsalabim, om. Riina Viinikkala

lp 3.: Riku-Petteri Aalto ja Nakki (Avocation Skipper)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.06.2006 KV Pärnu , Viro, 6 aussia
Tuomari: Astrid Aas-Lundava, Viro
(Tulokset toimitti Anne Moilanen ja Kimmo Aaltonen)

ROP, CACIB: INT, FIN, DK, S, EST CH Melukylän Guru Kultamuru, om. Eija & Kimmo Aaltonen
PU 2, res-CACIB: Black Back ällitälli, om. Natalia & Juho Jalviste
PU 3: SERT ->EST CH: FIN, RUS, LTU CH Reimin Ringmaster, om. Kirsti Aaltonen


PU 4, ROP-junior, junor Sert: EUJW'06 Truozzy´s Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas

VSP, SERT, CACIB: Reddenblue Boisterous Bomb, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Marjut Oinonen
PN 2, res-CACIB: FIN MVA Reimin No One Like You, om. Satu Hardén & Krista Riihelä

muut nartut:
JUN POIS Avocation Aino, om. Krista Riihelä

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.06.2006 INT Dalarnas Kennelklubb Avesta, 8 aussia
Tuomari: Pia Lundberg, Ruotsi, RYP: Britta Roos-Börjesson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)


RYP-3, ROP, CACIB: NORD, S, DK, N, FIN CH, FINJW-04,FINW-04, SW-04, EUW-05, NW-05, SW-05, EUW-06 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-2, VARA-CACIB, SERT, S MVA: Tatong`s Spy In The Sky, om. Carin Sandahl
PU-3: GB & FIN & EST & LTU CH, ESTW-05, LtuClW-05, BALTW-05 Iandor Summertime Blues at Sherex, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén

VSP, CACIB, SERT, S MVA, INT MVA: FIN & N MVA Bluepepper`s She-Devil, om. Marjo Ahola
PN-2, VARA-CACIB: Förånas Tonga Trixie, om. Agnethe Dietrich

ROP-pentu: Dassov`s Dixon, om. Agnethe Dietrich
ROP-veteraani: INT MVA Black Back I Think I Can, om. Erja Kaartinen

muut:
JUN 1/1 Twee-Dle-Dee Mum`s the Word, om. Asbjörn Kaspersen
VET 1/1 KP INT MVA Black Back I Think I Can, om. Erja Kaartinen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.06.2006 INT Vännäs, Ruotsi, 8 aussia
Tuomari: Kenneth Edh
(Tulokset toimitti Marjo Ahola)

ROP, JUN 1/1, SERT: Vitterklippens Stromboli, om. Jonsson Ylva


PU 2, AVO 1/1, CACIB, KANS MVA: GB CH, FIN CH, EST CH, LTU CH, ESTW-05, BALTW-05, LTUClW-05 Iandor Summertime Blues at Sherex, om.Saloniemi, Ahola ja Reiman-Walldén

VSP, AVO 1/1, SERT, CACIB: Tindra om. Sjödin Karin
PN 2, AVO 1/2 vara-CACIB: FIN&N CH Bluepepper's She-Devil om. Marjo Ahola & Helena Kuikka
PN 3, JUN 1/1: Vitterklippens Silvana, om.Norgren Ulla-Britt

ROP-veteraani: Tanamier's Astrix, om. Jonsson Ylva

ROP-kasvattaja: Vitterklippens, om.Norgren Ulla-Britt

Muut urokset:
JUN ?: Vitterklippens Prince Charming, om.Norgren Ulla-Britt
NUO 1/1: Vitterklippens Tiger, om.Croon Sofie
AVO 2: Theo, om. Sjödin Karin
AVO 2: Vitterklippens Gandalf, om.Norgren Ulla-Britt

Muut nartut:
JUN 1/2 KP: Tanamier's Phantacy Of Pilar, om.Norgren Ulla-Britt
NUO 1/1 KP: Vitterklippens Cassandra, om. Jonsson Ylva
AVO 1/3: Vitterklippens Brumma, om.Norgren Ulla-Britt
AVO 1/4: Vitterklippens Flisan, om. Croon Sofie
POIS AVO: St.Cape's Helmielina, om. Bylund Lina

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

08.07.2006 INT Luige, Viro, 4 aussia
Tuomari: Anne Klaas, Viro
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)

ROP, SERT: Reimin Tuli ja Leimaus, om. Krista & Timo Riihelä
PU 2, ROP- junior, junior SERT: Surely Money for Nothing, om. Satu Harden

VSP,SERT: Surely Sexbomb, om. Irma & Satu Harden
PN 2, VSP- junior, junior SERT: Surely Me, Myself and I, om. Satu Harden

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22.07.2006 Haapsalu, Viro, 3 aussia
Tuomari: Martha Heine, Saksa
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, SERT: Surely Sexbomb, om. Irma Hardén
PN 2, VSP-junior, junior sert: Surely Me Myself and I, om. Satu Hardén

VSP, ROP-junior, junior Sert: EUJW'06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.07.2006 Högbo International Dog Show, 15 aussia
Tuomari: Dan Ericsson, Ruotsi RYP: Ronald Irving, Englanti
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


RYP-5, ROP, CACIB: NORD, S, FIN, N, DK MVA, EUW-05, -06, JV-04, V-04, KBHV-05, NV-05, SV-04-05 Jaskarin Bravo, om Markus Walldén
PU-2, SERT, VARA-CACIB, S MVA: FIN MVA Jaskarin Hot Dog, omm. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
PU-3: Vitterklippens Stromboli, om. Ylva Jonsson
PU-4: Tananier`s Notabene Obs I Am Rd, om. Anne Marie Ingebretsen
PU-5: FIN; N; S MVA Vitterklippens Cosmo, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen

VSP: INT, S, FIN, N, DK MVA, MV-02, SV-02, V-00, NORV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-2, CACIB: GB, FIN, S MVA, EUW-06 Millvalley Styled In Red For Silhill, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-3, SERT, VARA-CACIB, S MVA: FIN MVA Jaskarin Baby Face, om. Mira Haarala
PN-4: N MVA Tanamier`s Manta Blue, om. Marie Kjosnes
PN-5: Vitterklippens Cassandra, om. Ylva Jonsson

ROP-veteraani: INT, S, FIN, N, DK MVA, MV-02, SV-02, V-00, NORV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola

ROP-pentu: Linnearud`s Grevinne Vol An Vent, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen

ROP-kasvattaja: Kennel Jaskarin, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén

muut Urokset:
JUN 1/2 KP Tanamier´s Port Salut, om. Anne Marie Ingebretsen

muut nartut:
JUN 1/1 KP: Parisivikens Can`t Stp Loving You, om. Malin Johansson
POISSA AVO Hoksel Rindi, om. Mona samlin
AVO 2 VItterklippnes Kitara, om. Lindblom Jannica & Ulla-Britt Norgren
CHKL 2. N & S MVA Supeprime`s Misa, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen
EI ESITETTY KASV: Kennel Vitterklippens, om., Ulla-Britt Norgren

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.07.2006 Högbo International Dog Show, 18 aussia
Tuomari: Torsten Himmrich, Saksa RYP: Dan Ericsson, Ruotsi
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


RYP-3, ROP, CACIB: NORD, S, FIN, N, DK MVA, EUW-05, -06, JV-04, V-04, KBHV-05, NV-05, SV-04-05 Jaskarin Bravo, om Markus Walldén
PU-2: NORD MVA Övikspojken av Falcebo, om. Ulla-Britt Norgren
PU-3, VARA-CACIB: FIN & S MVA Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
PU-4. SERT: US CH Akiba`s American Giglo, om. Ulla-Britt Norgren
PU-5: Tanamier`s Notabene Obs I Am Red, om. Anne Marie Ingebretsen

VSP, CACIB: FIN & S MVA Jaskarin Baby Face, om. Mira Haarala
PN-2: INT, S, FIN, N, DK MVA, MV-02, SV-02, V-00, NORV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-3, VARA-CACIB: S MVA Vitterklippens Brumma, om. Ulla-Britt Norgren
PN-4, SERT: Tanamier`s Phantasy Of Pilar, om. Ulla-Britt Norgren
PN-5: N MVA Tanamier`s Manta Blue, om. Marie Kjosnes

ROP-veteraani: NORD MVA Övikspojken av Falcebo, om. Ulla-Britt Norgren

ROP-pentu: Linnearud`s Grevinne Vol An Vent, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen

ROP-kasvattaja: Kennel Jaskarin, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén

muut urokset:
JUN 1/2 KP Tanamier´s Port Salut, om. Anne Marie Ingebretsen`
JUN 1/1 KP Vitterklippens Stromboli, om. Ylva Jonsson
CHKL 3. FIN; N; S MVA Vitterklippens Cosmo, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen

muut nartut:
JUN 2 Parisivikens Can`t Stop Loving You, om. Malin Johansson
NUO 1/1 KP Vitterklippens Cassandra, Ylva Jonsson
POISSA AVO Hoksel Rindi, om. Mona Samlin
AVO 1/2 Vitterklippens Kitara, om. Lindblom Jannica & Ulla-Britt Norgren
CHKL 3. N & S MVA Supeprime`s Misa, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen
KASV 2. KP: Kennel Vitterklippens, om. Ulla-Britt Norgren
KASV 3.: Kennel Tanamier`s , om. Anne Marie Ingebretsen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.07.2006 Högbo International Dog Show, 19 aussia
Tuomari: Peter Machetanz, Saksa RYP: Torsten Himmrich, Saksa
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


RYP-2, ROP, CACIB: NORD, S, FIN, N, DK MVA, EUW-05, -06, JV-04, V-04, KBHV-05, NV-05, SV-04-05 Jaskarin Bravo, om Markus Walldén
PU-2, VARA-CACIB: FIN & S MVA Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
PU-3: FIN; N; S MVA Vitterklippens Cosmo, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen
PU-4: S MVA Tatong`s Spy In The Sky, om. Carin Sandahl
PU-5, SERT: US CH Akiba`s American Giglo, om. Ulla-Britt Norgren

VSP, CACIB: FIN & S MVA Jaskarin Baby Face, om. Mira Haarala
PN-2, VARA-CACIB: N & S MVA Supeprime`s Misa, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen
PN-3: INT, S, FIN, N, DK MVA, MV-02, SV-02, V-00, NORV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola
PN-4, SERT: N MVA Tanamier`s Manta Blue, om. Marie Kjosnes
PN-5: Vitterklippens Cassandra, Ylva Jonsson

ROP-veteraani: INT, S, FIN, N, DK MVA, MV-02, SV-02, V-00, NORV-00 Jaskarin Risti-Nolla, om. Markus Walldén & Marjo Ahola

ROP-pentu: Linnearud`s Grevinne Vol An Vent, om. Astrid-Merete Linnerud Johanssen & Jenny-Marie Johanssen

ROP-kasvattaja: Kennel Jaskarin, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén

muut urokset:
JUN 1/1 CK: Tanamier´s Port Salut, om. Anne Marie Ingebretsen
JUN 1/2 CK: Vitterklippens Stromboli, om. Ylva Jonsson
NUO 1/2 KP: Tanamier`s Notabene Obs I Am Red, om. Anne Marie Ingebretsen
VET 1/1 CK: NORD MVA Övikspojken av Falcebo, om. Ulla-Britt Norgren

muut nartut:
JUN 1/1 KP: Parisivikens Can`t Stop Loving You, om. Malin Johansson
JUN 1/2 KP: Tanamier`s Phantasy Of Pilar, om. Ulla-Britt Norgren
POISSA AVO Hoksel Rindi, om. Mona Samlin
AVO 1/2 Vitterklippens Cayenne, om. Ulla-Britt Norgren
AVO 1/3: Vitterklippens Kitara, om. Lindblom Jannica & Ulla-Britt Norgren
KASV 2. KP: Kennel Vitterklippens, om. Ulla-Britt Norgren
EI ESITETTY KASV.: Kennel Tanamier`s , om. Anne Marie Ingebretsen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29.07.2006 Marupe, Latvia, 3 aussia
Tuomari: Lars Aderheimer, Ruotsi
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, Jun-SERT->LV JCH: LVW'06 Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä

VSP, jJun-SERT->EST & LV JCH: BaltJW'06 Somehow Some Tru'n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas

ROP-pentu: Temora's American Express, om. Anne Moilanen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29.07.2006 Räpina, Viro, 2 aussia
Tuomari: Zeljka Fon Zidar , Slovenia
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, Junior-SERT-> EST JCH: EUJW'06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
PU 2, SERT: Avocation Skipper, om. Tiina Aalto

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

05.08.2006 INT Vilna, Liettua, 3 aussia
Tuomari: Hans E. Gruttner, Saksa
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, ROP-junior, Jun-SERT->LTU JCH: EST JCH, EUJW'06 Truozzy's Rock, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas

VAL 1, CACIB, SERT->LTU CH: FIN CH Reimin Remember Me, om. Anna Uimonen
JUN 1, jun-SERT-> LTU JCH->BALT JCH: EST JCH, LV JCH, BaltJW'06 Somehow Some Tru'n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas

ROP-veteran: Multi-champion Black Back I Think I Can, om. Kari Kaartinen

POIS Reimin Ringmaster, om. Kirsti Aaltonen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06.08.2006 Terrierien erikoisnäyttely Vilna, Liettua, 4 aussia
Tuomari: Martha Heine, Saksa
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, SERT -> LTU CH, LTU Kl.N-06 : EST JCH, EUJW'06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
NUO 1, SERT-> LTU MVA, LTU Kl.N-06 : BALT & EST & LV & LTU JMVA, BALTJV-06, LTU Kl.N-06 Somehow Some Tru'n Oz, om. Anne Moilanen & Minna Rasinkangas

ROP-junior, jun-SERT-> LTU JCH, LTU Kl.JN-06 : LV JCH, LVW'06 Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä
JUN 1, jun-SERT, LTU Kl.JN-06 : Surely Me Myself And I, om. Satu Hardén

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02.09.2006 Padise, Viro, 4 aussia
Tuomari: Lillian Hanniste, Viro
(Tulokset toimitti Satu Harden)

ROP, ROP-junior, jun-sert -> EST JMVA: Surely Me Myself and I, om. Satu Harden
VSP, VSP-junior, jun-sert -> EST JMVA: Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä

muut:
EH 1: Avocation Skipper, om. Tiina Aalto
EH 1: Surely Sexbomb, om. Irma Harden

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.10.2006 Kaikkien rotujen näyttely Valmiera, Latvia, 3 aussia
Tuomari: Jüratè Butkienè, Liettua
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, Junior SERT -> LV JCH-> BALT JCH : LTU CH, LTU & EST JCH, EUJW-06, LTU VJW-06, LTU Kl.N-06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
VSP, jun-SERT, LV JCH-> BALT JCH: LTU & EST & RUS JCH, LTU Kl.JN-06 Surely Me Myself And I, om. Satu Hardén

EH 1: Surely Sexbomb, om. Irma Harden

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.10.2006 Kaikkien rotujen näyttely Rakvere, Viro, 3 aussia
Tuomari: Nils Molin, Ruotsi
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)

ROP, SERT ->EST CH: LTU CH, BALT & LV & LTU & EST JCH, EUJW-06, LTU VJW-06, LTU Kl.N-06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
PU2, ROP-junior, jun-SERT: Surely Money For Nothing, om. Satu Hardén
VSP, SERT: Reimin Kultu Kimallus, om. Krista Riihelä

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

05.11.2006 KV / INT Tarto, Viro, 4 aussia
Tuomari: Martha Heine, Saksa
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)

ROP, CACIB, SERT: Reimin Helter Skelter, om.Krista Riihelä

VSP, CACIB: EST CH Black Back Ällitälli, om. Natalia & Juho Jalviste
PU 2, VARA-CACIB, SERT -> EST CH: BALT & LV & LTU & EST JCH, LVW-06 Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä
PU 3, ROP-junior, junior sert, -> EST JCH -> RUS JCH: Surely Money For Nothing, om. Satu Harden

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.11.2006 World Dog Show 2006, Puola, Poznan, 23 aussia
Tuomari: Horst Kliebenstein, Saksa
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


ROP, WW-06, PLV-06, PZV-06, PL MVA, CACIB, SERT: INT, NORD, S, DK, N, FIN CH, FINW-04, FINJW-04, SW-04, EUW-05, KBHW-05, NW-05,SW-05, EUW-06, NW-06 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén

WW-06, PLV-06, PZV-06, PL MVA, CACIB, SERT, INT MVA: NORD & S & N & FIN & EST & LTU CH, Ki.N-06, LVV-06, NORDW-06 Jaskarin Besser Wisser, om. Marjo Ahola & Jaana Okkonen
ROP-juniori, WJW-06, PLJV-06, PZJV-06: Surely Mad About You, om. Hardèn, Winqvist, Riihelä
WJW-06, PLJV-06, PZJV-06: Temora American Express, om. Satu Harde´n & Anne Moilanen

Junioriluokka-urokset:
1.WJW-06, PLJV-06, PZJV-06: Temora American Express, om. Satu Harde´n & Anne Moilanen
2. Qualifield vom Zerbster Schloss, om. Höhne J. & Poppe

Nuortenluokka- urokset:
1. SERT, Reserv-CACIB, PL MVA: Truozzy`s Rock Me, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo
2. Lesnoy`s Donatello, om. Anka, Werner Van De Sand
3. Ariel Celtic Alandz, om. Prezmyslaw Mazan
4. Artus Celtic Alanda, om. Jakub Sumowski

Avoinluokka - urokset:
1. SERT, PL MVA: NORD & N & S & FIN & CAN & AM CH , JWW-02, AJW-02 Jaskarin After Me, om. Markus Walldén
2. Blac Back ällitälli, om. Natalia, Juho Jalviste
3. Vitterklippens Cosmo, om. A.M. Linnerud & J.M. Johanssen
4. Lancelot of Canberra, om. Ines Hohne

Valioluokka-urokset:
1. ROP, WW-06, PLV-06, PZV-06PL MVA, CACIB, SERT: INT, NORD, S, DK, N, FIN CH, FINW-04, FINJW-04, SW-04, EUW-05, KBHW-05, NW-05,SW-05, EUW-06, NW-06 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén´
2. INT, VDH, D, KFT, CZ, PL CH Dorica`s Zorro The Dark, om. Beate Tolksdorf

Junioriluokka nartut:
1. ROP-juniori, WJW-06, PLJV-06, PZJV-06: Surely Mad About You, om. Hardèn, Winqvist, Riihelä
2. Linnearud`s Grevinne Vol An Vent, om. A.M. Linnerud & J.M. Johanssen
3. EUJW-06 Bluepepper`s Jumper, om. T. Tuomisto & P. Välimäki
4. Dorica`s Lovely Victortia, om. Prezmyslaw Mazan

Nuortenluokka- nartut:
1. SERT, PL MVA: Somehow Some Tru N Oz, om. Anne Moilanen
2. Lesnoy`s Dasha Yar, om. Anka, Werner Van De Sand
3. Astoria Celtic Alanda, om. Roman Jarczak

Avoinluokka - nartut:
1. Ambra Beskydska Zahrada, om. Fier V. , Buckova V.
2. Ayashee Aarkas-Eden, om. Kinga Oscilowska
poissa: Agata Beskydska Zahrada

Valioluokka-nartut:
1. WW-06, PLV-06, PZV-06 PL MVA, CACIB, SERT, INT MVA: NORD & S & N & FIN & EST & LTU CH, Ki.N-06, LVV-06, NORDW-06 Jaskarin Besser Wisser, om. Marjo Ahola & Jaana Okkonen
2. SK & CZ CH Cindy od Svejka Josefsa, om. Ladislava Soukupova

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Swedish Winner 2006 / Ruotsin Voittaja 2006 Stockholm, Älvsjö , 17 aussia
Tuomari: Rui Oliveira, Portugal
(Tulokset toimitti Saija Reiman-Walldén)


ROP, CACIB, SV-06: INT, NORD, S, DK, N, FIN CH, FINW-04, FINJW-04, SW-04, EUW-05, KBHW-05, NW-05,SW-05, EUW-06, NW-06, WW-06, PL&PZW-06 Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
PU-2: INT & NORD CH, NORDV-03, NV-99, SV-02 St.Cape`s Rough Boy, om. Janna Oulie
PU-3, SERT, VARA-CACIB: Hoksel Rassel, om. Christina Karlsson
PU-4: Nellyson`s He Dog, om. Tina Nordgren
PU-5: Vitterklippens Stromboli, om. Ylva Jonsson

VSP, CACIB, SV-06: NORD & S & N & FIN & EST & LTU CH, Ki.N-06, LVV-06, WW-06, PL&PZW-06, NORDW-06, FINW-06, Jaskarin Besser Wisser, om. Marjo Ahola & Jaana Okkonen
PN-2, VARA-CACIB, SERT, S MVA: Jaskarin Mox-Metustar, om. Helena Moxstad
PN-3: Vitterklippens Titania, om. Ylva Jonsson
PN-4: Nellyson`s Ikkitikkitavi, om. Nina Janger & Kenneth Holmberg
PN-5: Vitterklippens Cassandra, om. Ylva Jonsson

ROP-veteraani: INT & NORD CH, NORDV-03, NV-99, SV-02 St.Cape`s Rough Boy, om. Janna Oulie

ROP-Kasv: Kennel Vitterklipppens, om. Ulla-Britt Norgren

muut urokset:
NUO 1/3 CK Vitterklippens Tiger, om. Sofie Croon
POISSA: FIN&S CH Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen

muut nartut:
JUN 1/2 CK Vitterklippens Julia, om. Linda Bergendahl
NUO 1/2 CK Tanamier`s Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Vågström
AVO 1/4 Härkmoen`s Yasmine, om. Astrid Lundberg
AVO 1/3 Selendia Quite Simply, om. Erik Mangroos
AVO 1/5 Vitterklippens Flisan, om. Sofie Croon
VAL 2. CK: S CH, KBHV.04 Nellyson`s Bhalunsa Bruntotth, om. Tina Nordgren
EI ESITETTY KASV: Kennel Jaskarin, om. Saija Reiman-Waldén & Markus Walldén

 

 

 

JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTäIN HYVä - VERY GOOD
H - HYVä - GOOD
T - TYYDYTTäVä - SATISFACTORY
HYL - HYLäTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
| index | Näyttelytuloksia - Showresults | Tuloksia 2006 - Results 2006 |