ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male

Kuvaa klikkaamalla avautuu suurempi kuva ! Kuvien latautuminen voi kestää jonkin aikaa !
Click photos so open larger image ! Pictures load could last some time !

Arvostelut 11.01.2009 KV Kajaani, 32 aussia joista 0 pentua ( 6 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Margorzata Supronowicz, Puola, RYP Juha Palosaari, BIS-kasv Malgorzata Supronowicz  (Tulokset toimitti Erika Okkonen)
RYP3, ROP - BOB, CACIB, PN1, VAL ERI1:  
POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI1: 
KANS, POHJ, FIN, DK, S, N & EST MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Saarinen Leena & Päivi, Lankinen Mirella
PN2, VARA-CACIB, VAL ERI2: Fin MVA Sad Sack's Happy-Go-Lucky, om. Marja Leinonen & Aino Soininen PU2, VARA-CACIB, VAL ERI2: KANS MVA & POHJ MVA & FIN MVA& S MVA & NMVA & EST MVA Bluepepper's Devil-Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
PN3, SERT ->FIN MVA, AVO ERI1: Wildcape's Black Eyed Pea, om. Roosa Jokinen & Jaana Saloniemi PU3, VET ERI1: KANS, FIN, S, N, DK, PL MVA PMV-98-99-00 EUV-00-04 V-00 KBHV-01 SV-01 NV-03 LVJV-98 PL&PZSG-00 Bluepepper´s Godfather, om. Jaana Okkonen & Saija Reiman-Walldén
PN4, VET ERI1: KANS & POHJ & FIN & S & N MVA, JV-01 Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi kuva: SERT PU4, SERT, AVO ERI1: Jaskarin Speeder Boss, om. Leena Rautiainen
ROP-VETERAANIKANS, FIN, S, N, DK, PL MVA PMV-98-99-00 EUV-00-04 V-00 KBHV-01 SV-01 NV-03 LVJV-98 PL&PZSG-00 Bluepepper's Godfather, om. Jaana Okkonen & Saija Reiman-Walldén
VSP-VETERAANIKANS & POHJ & FIN & S & N MVA, JV-01 Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi
BIS1-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ROP-juniori, ERI1: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Bluepepper's Will-I, om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola
ERI1: Jaskarin Wild Red, om. Ursula Skanefors-Winbjörk
POIS: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen
ERI3: Vitterklippens Dover, om. Anne Päivärinta & Orvokki Lämsä
AVO - OPEN
ERI: Aslan, om. Anita Kaisanlahti
ERI4: Moonlinght, om. Risto & Anna-Kaisa Heinistö
VARA-SERT, ERI2: Sad Sack's Lucky Slipper, om. Leena Ojala & Marjo Ahola
ERI3: Unita´s Lord Of The Rings, om. Henna Liehu-Lehtola
VAL - CHAMPION
ERI4: FIN & S MVA Avocation Amazing Race, om. Orvokki Lämsä
ERI: JV-06 FIN & N MVA Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
ERI3: FIN & S MVA Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
VET - VETERAN
ERI2: Unita's Ringmaster, om. Henna Liehu-Lehtola
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI3: Bluefell´s Take My Heart, om. Sorja Anu & Jari & Greus Raija
ERI2: Kiela Aavistus, om. Päivärinta Anne ja Luhtaniemi Sara
POIS: Kiela Abba-Fani, om. Sorja Anu & Lämsä Orvokki
ERI1, VARA-SERT: Sad Sack´s Make Me Smile, om. Leinonen Marja
ERI4: Sad Sack´s Rose´s Smile, om. Bomström Jenna & Nina
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Sad Sack's After The Storm, om. Bomström Mari & Kotiranta Jorma
ERI1: Sad Sack's Storm Wind, om. Leinonen Marja & Malinen Marja
AVO - OPEN
ERI2: Avocation Brooke Logan, om. Päivärinta Anne
ERI3: Minozzy Tintomara, om. Kivelä Päivi & Lämsä Orvokki
EH4: Pikku-Riiviön Olivia, om. Bomström Mari
VAL - CHAMPION
ERI: FIN & N MVA BH TK2 Nemma's Volare, om. Pokka-Mattanen Raili
ERI3: FIN MVA Sad Sack's Baby Rose, om. Parviainen Annamari & Elisa
ERI4: N & S MVA Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Wågström Annika
VET - VETERAN
POISSA: FIN MVA Avocation Helium Helga, om. Kaartinen Minna
MUUT KASVATTAJAT:
2. KP: Sad Sack's , om Marja Leinonen
Arvostelut 17.01.2009 RY Juva, 13 aussia joista 0 pentua ( 2 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Markku Kipinä, RYP-veteraani: Markku Kipinä, RYP-kasvattaja: Marja Talvitie
  (Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS ROP - BOB, SERT, PU1, JUN ERI1:
Bristregal Nice and Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS VSP - BOS, PN1, VET ERI1: 
KANS & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
PU2, vara-SERT, JUN ERI2: Bluepepper's Hero-In, om. Alanen Elina & Ahola Marjo PN2, SERT, JUN ERI1: Bluepepper's Ring, om. Ahola Marjo ja Viivi & Steele Eve
PU3, AVO ERI1: JMV-08 Bluepepper's Will-Son, om. Okkonen Jaana & Ahola Marjo PN3, vara-SERT, JUN ERI2: Finsweng Dancing Queen, om. Wahteristo Jenni
PU4, VAL ERI1: KANS & FIN & EST & RUS MVA Reimin Totta Vai Tarua, om. Winqwist Mari ja Raimo PN4, JUN ERI3: Dreampower's In My Dreams, om. Huovinen Susanna
BIS1-veteraani, ROP-VETERAANIKANS & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
VSP-VETERAANIKANS & POHJ & FIN & S & N & DK & PL MVA LVJV-98 PMV-98-99-00 EUV-00-04 V-04 Bluepepper's Godfather, om. Okkonen & Reiman-Wallden c/o Ahola
BIS1-kasvattaja (alle 4),ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 3: Surely Sharpdressedman, om. Winqvist Mari & Harden Satu
EH 4: Finsweng Super Trouper, om. Wahteristo Jenni
AVO - OPEN
H: Bayjet Amazing Indiana, om. Hokkanen Elisa ja Vesa
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
H: Terhierin Nut To Crack, om. Rytkönen Reetta & Oksanen Terhi
Arvostelut 24.01.2009 KV Turku, 47 aussia joista 2 pentua ( 7 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Eugen Megelea, Romania
  (Tulokset toimitti Päivi Saarinen & Marjo Ahola)
(tulokset tulivat ilman titteleitä & omistaja tietoja, päivittäjä lisäsi ne, joten virheitä saattaa olla ja niistä saa huomauttaa)
kuva: ROP - BOB RYP-2, ROP - BOB, CACIB, VAL ERI1:
POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI1:
FIN & S MVA Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
PN2, SERT, vara-CACIB, AVO ERI1: JWW-08 NORDJV-08 NORDV-08 Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén PU2, SERT, JUN ERI1: Dreampower Blue Dreamer, om. Vesa Lainio
PN3, VET ERI1: KANS & POHJ & FIN & S & N MVA, JV-01 Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi kuva: vara-SERT PU3vara-SERT, vara-CACIB, AVO ERI1: Somehow Trial Run, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
PN4, vara-SERT, JUN ERI1: Vitterklippens Mycket Mera, om. Sanna Katavisto PU4, VET ERI: KANS MVA FIN MVA V-06 EUVV-06 N MVA S MVA POHJ MVA Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
ROP-PENTU (n): Terriway Good For You, om. Lepistö Maiju & Katavisto Sanna
ROP-VETERAANIKANS MVA FIN MVA V-06 EUVV-06 N MVA S MVA POHJ MVA Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANIKANS & POHJ & FIN & S & N MVA, JV-01 Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi
kuva: ROP-kasvattaja ROP-KASVATTAJA: Kennel Bristregal, om. Nina Janger
MUUT UROSPENNUT :
PEK1: Terhierin Boss In Motion, om. ?
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Avocation Magic of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
EH: Black Back Fly-N-Dive, om. ?
EH: Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
ERI4: Bristregal Next Door, om. Petteri Niinikoski
EH: Terhierin Pirate Jack, om. Elina Mäkeläinen
ERI2: Terriway Follow Me, om. Sanna Katavisto & Marika Sironen
EH: Truozzy's Final Flash, om. Funck Eva & Moilanen Anne
EH: Dreampower's Dream Maker, om. Alina & Aleksi Goossen
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Arctic Soul Re Markable, om. Emmi Vertanen
ERI2: Truozzy's Handynan, om. Pirjo Lehtonen ja Anne Moilanen
AVO - OPEN
ERI2: Bluepepper's Will-Son, om. Jaana Okkonen & Marjo Ahola
ERI4: Blueswing Jolly-Boy, om. Jaana Saloniemi, Markus Walldén & Päivi Nurmi
EH: Dreampower Candy King, om. Satu Toivonen & Jaana Raitanen
ERI: Meriuikun Cessna Pilot, om. Tiina Rantamaa
ERI3: Vegara Ice Face, om. Anu Häyhä & Chrisse Asikainen
VAL - CHAMPION
ERI2: FIN MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Saarinen Leena & Päivi, Lankinen Mirella
ERI3: EST MVA LTU JMVA EST JMVA LTUJV-07 PL&PZV-08 Lord Lorderon Bella Vita, om. Sanna Katavisto &. Tanya Ahlman-Stockmari
ERI4: FIN MVA Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
VET - VETERAN
ERI2: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI3: Bristregal Never say Never, om. Matilda Martikainen
ERI2: Bristregal Non-Stop Regal, om. Anu Pirkkalainen & Nina Janger
ERI4: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
ERI: Dreampower's Wild Dream, om. Minna Nurminen & Satu Toivonen
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Temora's Made in USA, om. Anne Moilanen & Minna Laine
ERI1: Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen, Minna Laine & Mari Aalto
AVO - OPEN
ERI: Black Back Ähäkutti, om. Päivi Pyöli
ERI2: Bluepepper's Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
POISSA: Hemmolan Neiti Nötterö, om. Toni & Terhi Haapanen
ERI3: Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi
ERI: Lasmirkatin First Surprice, om. Jaana Valkonen
EH: Reimin I Have Dream, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
ERI4: Sinimarjan Unique Energy, om. Pirkko Oinonen
ERI: Somehow Today Maybe, om. Iida & Aarne Mansikka
ERI: Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari Aalto
VAL - CHAMPION
ERI3: FIN CH, LTU CH, PL CH, LV CH, LTU Cl. CH BALT JCH, EST JCH, LV JCH, LTU JCH BALT JW-06, LTU VJW-06, LTU Kl.N-06, BALT W-07 Somehow Some Tru'n Oz, om. Minna Laine
ERI4: FIN MVA LTU MVA PL&PZV-08 Somehow Someday Maybe, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
ERI2: EST JMVA LTUJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
EH: Ouskan Nauruhermo, om. Henna Laine
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITTÄNYT: Kennel Black Back, om. Mervi Soiletsalo
-: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
3: Kennel Dreampower, om. Satu Toivonen
4: Kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo
2 KP: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
07.02.2009 RY Keuruu, 16 aussia joista 0 pentua ( 3 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen
  (Tulokset toimitti Kimmo Aaltonen & Marjo Ahola)
ROP - BOB, PU1, SERT, JUN ERI1:
Bluepepper's Rules The Ring, om. Ahola Marjo & Steele Eve & Saloniemi Jaana
VSP - BOS, PN1, SERT, NUO ERI1 :
Melukylän Olan Kohautus, om. Ola Kirsi
PU2, VET ERI1: KANS MVA FIN MVA V-06 EUVV-06 N MVA S MVA POHJ MVA Bluepepper's Golden Cap, om. Ahola Marjo & Jääskeläinen Maire Sotkamo PN2, vara-SERT, JUN ERI1 Bluepepper's Ring, om. Ahola Marjo & Steele Eve & Ahola Viivi
PU3, vara-SERT, JUN ERI2: Surely Sharp Dressed Man, om. Harden Satu & Winqvist Mari PN3, JUN ERI2: Surely Serve Chilled, om. Harden Satu & Syrjäpalo Erja
PU4, VAL ERI1: FIN MVA Reimin Special Edition, om. Riihelä Krista & Sorjonen Marketta PN4, VAL ERI1: FIN, EST MVA ESTV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Riihelä Krista & Pihla
ROP-VETERAANIKANS MVA FIN MVA V-06 EUVV-06 N MVA S MVA POHJ MVA Bluepepper's Golden Cap, om. Ahola Marjo & Jääskeläinen Maire Sotkamo
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Riihelä Krista
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH4: Avocation Magic Of Moon, om. Onkamo Matti & Tuula
EH3: Melukylän Pläski Poika, om. Kaarre Maria
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Truozzy's Handyman, om. Lehtonen Pirjo
EH2: Vitterklippens Dover, om. Päivärinta Anne & Lämsä Orvokki & Väisänen Kauno
VAL - CHAMPION
ERI2: Reimin Totta Vai Tarua, om. Riihelä Krista & Winqvist Mari Luhtikylä
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
H: Arctic Soul Re Loved, om. Hannunen Anita & Pajaskoski Mari Riiho
AVO - OPEN
EH1: Avocation Brooke Logan, om. Päivärinta Anne
EH2: Reimin Sweetchildomine, om. Tuomisalo Tiina & Riihelä Krista
VET - VETERAN
POISSA: KANS & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja & Matti
Arvostelut 15.03.2009 KV/INT Tampere, 38 aussia joista 2 pentua ( 7 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Marit Sunde, Norja, RYP: Juha Kares, BIS-veteraanit: Marit Sunde
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
RYP 4, ROP - BOB, PN1, SERT, JUN ERI1: 
ESTJCH Bluepepper's Ring, om. Ahola Viivi & Steele Eve & kasv.
VSP - BOS, PU1, VET ERI1: 
KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
PN2, CACIB, VAL ERI1: KANS MVA, POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola kuva: SERT PU2, SERT, JUN ERI 1: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius
kuva: vara-SERT PN3, vara-SERT, vara-CACIB: Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari Aalto PU3, vara-SERT, AVO ERI 1: Vegaran Ice Face, om. Anu Häyhä & Chrisse Asikainen
PN4: AVO ERI 2: Reimin I Have Dream, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä PU4, VAL ERI 1: KANS, POHJ, FIN, DK, S, N & EST MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Saarinen Leena & Päivi, Lankinen Mirella
BIS4-veteraani ROP-VETERAANI: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
14.03.2009 JUNIOR HANDLER, tuomari Saija Juutilainen : 
JH5
, vanhemmat: Juuli Huuhtanen & "Hulda" (Vempulan Tutti-Frutti)
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN 1: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
PEN 2: Terriway Good for You, Maiju Lepistö ja Sanna Katavisto
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH3: JV-08, V-08 Avocation Magic Of Moon, om. Onkamo Matti & Tuula
EH: Gogdandelion, om. Jarmo Ojaniemi
EH2: Terriway Fill The Bill, om. Katavisto Sanna
EH4: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
H: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
AVO - OPEN
EH: Black Back Worth A Million, om. Tanja Lempinen
EH3: Bluepepper's Will-I, om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola
EH: Meriuikun Cessna Pilot, om. Tiina Rantamaa
EH4: Selendia Sugar Daddy, om. Ola Kirsi & Harden Satu & Tarja Kerttula
EH2: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori
VAL - CHAMPION
ERI2: JV-06 FIN & N MVA Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
EH: FIN MVA Bluepepper's Freestyler, om. Nina Oikarinen & Marjo Ahola
ERI 3: FIN & S MVA Nellyson's He Dog, om. Nina Janger & Kenneth Holmberg
EH: FIN MVA Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
ERI4: FIN MVA Reimin Special Edition, om. Henna Laine, Riihelä Krista & Sorjonen Marketta
ERI: FIN & LT MVA Terhierin Hell of A Devil, om. Arri Stenroos
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH3: Bristregal Never say Never, om. Matilda Martikainen
EH2: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola
NUO - INTERMEDIATE
H: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
POISSA: Truozzy's Hand's Off, om. Anne Moilanen ja Mari-Susanna Aalto
AVO - OPEN
H: Bayjet Hot Life Affair, om. Miia Leppälammi & Susanna Sörerholm
EH: Big ida Full of Fun, om. Maiju Lepistö
H: Black Back Ähäkutti, om. Päivi Pyöli
EH4: Bluepepper's Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
H: Lasmirkatin First Surprise, om. Jaana Valkonen
ERI3: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Arjoranta
VAL - CHAMPION
EH3: KANS, FIN, DK & EST MVA Bluepepper´s Love-In-Heart, om. Leena & Päivi Saarinen & kasv
EH2: FIN & N MVA BH TK2 Nemma's Volare, om. Pokka-Mattanen Raili
VET - VETERAN
EH: Ouskan Nauruhermo, om. Henna Laine
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
04.04.2009 RY Rautio, 10 aussia joista 1 pentu (1/0 pist)
Tuomari - Judge:  Paavo Mattila, BIS-veteraanit: Paavo Mattila
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, PN1, VET ERI1:
KANS & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
PN2, SERT, JUN ERI1: Bluepepper's Ring, om. Ahola Marjo ja Viivi & Steele Eve
PN3: FIN MVA LTU MVA PL&PZV-08 Somehow Someday Maybe, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
BIS 3- VETERAANI, ROP-VETERAANIKANS & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN 1: Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
AVO - OPEN
H: JMV-08 Bluepepper's Will-Son, om. Okkonen Jaana & Ahola Marjo
VAL - CHAMPION
EH 1: EST MVA LTU JMVA EST JMVA LTUJV-07 PL&PZV-08 Lord Lorderon Bella Vita, om. Sanna Katavisto
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Terriway Good For You, om. Lepistö Maiju & Katavisto Sanna
NUO - INTERMEDIATE
H: Sad Sack's Storm Wind, om. Marja Leinonen & Marja Malinen
VET - VETERAN
H: FIN & RUS & LV MVA Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
Arvostelut 04.04.2009 RY Savitaipale, 19 aussia, joista 4 pentua ( 3/0 pist. )
Tuomari - Judge: Veli-Pekka Kumpumäki, BIS-kasvattajat: Pekka Teini, BIS-veteraanit: Arvi Ellmen
  (Tulokset toimitti Satu Virtanen)
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS ROP - BOB, PN1, SERT, JUN ERI1:
Fairquest Killer Queen, om. Catharina & Wilhelmina Rantanen
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS VSP - BOS, PU1, VAL ERI1:
C.I.B & FI & RU & EE MVA Reimin Totta Vai Tarua, om. Mari & Raimo Winqvist
PN2, vara-SERT, AVO ERI1: Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi & Marjo Virkkunen PU2, SERT, JUN ERI1: Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
PN3, AVO ERI2: Reimin I Have A Dream, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä PU3, VAL ERI2: FI MVA Reimin Special Edition, om. Krista Riihelä & Marketta Sorjonen & Henna Laine
PN4, VET ERI1: FI & RU & LT MVA  Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä PU4, vara-SERT, JUN ERI2: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
kuva: ROP-pentu ROP-PENTU (n): Reimin Dark Passion Play, om. Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
kuva: VSP-pentu VSP-PENTU(u): Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
BIS3- VETERAANI (yli 4), ROP-VETERAANI: FI & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
kuva: ROP-kasvattaja BIS3-KASVATTAJA (alle 4), ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROSPENNUT :
PEN2 KP: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN2 KP: Reimin Denim And Leather, om. Irma Harden
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Fairquest Kangaroo Jump, om. Catharina Rantanen
NUO - INTERMEDIATE
EH1: Melukylän Punanahka, om. Riikka Ristimäki c/o Kirsi Ola
AVO - OPEN
H: Black Back Worth A Million, om. Tanja Lempinen
ERI1: Wildcape's Jack Daniels, om. Jaana Saloniemi & Tarja Ikävalko-Pasanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Melukylän Pikkumusta, om. Pia Keskimaa & Kirsi Ola
ERI3: Dreampower's In My Dreams, om. Susanna & Jenni Huovinen
AVO - OPEN
ERI3: Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
VAL - CHAMPION
POISSA: FI & EE MVA Sinimarjan Quite A Chance, om. Catharina Rantanen
11.04.2009 Kokemäki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua ( 0 pist. )
Tuomari - Judge: Kirsti Louhi, myös RYP-tuomari  (Tulokset toimitti Anne Mustonen)
kuva: ROP-BOB RYP3, ROP-PENTU / BOB-puppie, PU1, KP:
Benayr MR Goodwill, om. Anne Mustonen ja Satu Toivonen
kuva: VSP-BOS VSP-PENTU / BOS-puppie, PN1, KP:
Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen ja Kirsi Nikkinen
Arvostelut 13.04.2009 KV Lappeenranta, 21 aussia, joista 1 pentu ( 4/0 pist. )
Tuomari - Judge: Tino Pehar, BIS-veteraanit: Elena Ruskovaara
(Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
ROP - BOB, PU1, VET ERI1:
C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP - BOS, CACIB, PN1, VAL ERI1:
C.I.B & POHJ & FIN & DK & SE MVA V-07 JV-06 EUJV-07 EUV-08 MV-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Tervonen Paavo & Okkonen Erika & Ahola Marjo
kuva: Bristregal Nice And Spicey PU2, SERT, JUN ERI1: Bristregal Nice and Spicy, om. Jenni ja Susanna Huovinen PN2, SERT, JUN ERI1: EE JMVA Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola ja Eve Steele
PU3, CACIB, VAL ERI1: C.I.B & FIN & EE & NO & SE & DK MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Saarinen Päivi & Leena & Lankinen Mirella PN3, vara-CACIB, vara-SERT, AVO ERI1: Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU4, vara-SERT, vara-CACIB, NUO ERI1: Bluepepper's Hero-In, om. Alanen Eline & Ahola Marjo PN4, JUN ERI2: Bristregal Non-Stop Regal, om. Janger Nina & Pirkkalainen Anu
ROP-PENTU (u): Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Riihelä Krista
BIS2- VETERAANI (yli 4), ROP-VETERAANI: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Bristregal One Lucky Dog, om. Tenlenius Tiina
ERI2: Surely Sharpdressedman, om. Winqvist Mari & Harden Satu
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: EE & LT & LV & PL JMVA Stranger's Looking Smart, om. Stockmari N. C. M.
VAL - CHAMPION
ERI2: C.I.B & FIN & EE & NO & SE & DK MVA Reimin Totta vai Tarua, om. Winqvist Mari
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH: JV-08 Bristregal Never Say Never, om. Martikainen Matilda
ERI4: Bristregal Online Regal, om. Janger Nina
EH: Dreampower's In My Dreams, om. Huovinen Susanna
ERI3: Ryba's Orange Blossom Express, om. Ola Kirsi
AVO - OPEN
H: Unita's Zophie, om. Saija Ruuth
VAL - CHAMPION
EH3: FIN & EE & DK MVA LT JMVA LT JV-06 Bluepepper's Love-In-Heart, om. Ahola Marjo & Saarinen Leena & Päivi
EH2: FIN MVA Nellyson's Goose on the Loose, om. Valtonen Outi
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: Kennel Bristregal, om. Nina Janger
Arvostelut 25.04.2009 RY Kiuruvesi, 12 aussia joista 3 pentua (1/0 pist)
Tuomari - Judge:  Harto Stockmari
  (Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
ROP - BOB, SERT, PU1, JUN ERI1:
Surely Sharpdressedman, om. Mari Winqvist ja Satu Harden
VSP - BOS, SERT, PN1, AVO ERI 1: 
Avocation Last Solaris, om. Merja ja Teuvo Leinonen
PU2, VAL ERI1: C.I.B & FI & RU & EE MVA Reimin Totta vai Tarua, om. Mari ja Raimo Winqvist PN2, VAL ERI 1: FIN MVA Sac Sack's Happy-Go-Lucky, om. Marja Leinonen
PU3, vara-SERT,  AVO ERI1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen, Outi Pitkänen ja Marjo Ahola
ROP-PENTU, KP (n): Nemma's Yo-Yo, om. Merja ja Teuvo Leinonen
VSP-PENTU, KP (u): Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
MUUT UROSPENNUT :
PEN2: Nemma's Yesman, om. Kati Partanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: Bristregal Nice and Spicy, om. Jenni ja Susanna Huovinen
AVO - OPEN
H: Avocation Wagga Wagga, om. Merja Halttunen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Sad Sack's Storm Wind, om. Marja Leinonen ja Marja Malinen
H: Arctic Soul Re Loved, om. Mari Pajaskosksi ja Anita Hannunen
Arvostelut 25.04.2009 KV LAHTI, 25 aussia joista 0 pentua (5/0 pist)
Tuomari - Judge:  Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi

KoiraNet

 

Arvostelut 26.04.2009 KV Vaasa, 18 aussia joista 0 pentua (3/0 pist)
Tuomari - Judge:  Tapio Ranta

KoiraNet

 

Arvostelut 02.05.2009 RY Somero, 34 aussia joista 3 pentu (6/0 pist)
Tuomari - Judge: Marja Salminen
  (Tulokset KoiraNetistä, muut tiedot googlesta)
ROP - BOB, PN1, VAL ERI1:
FIN & EST MVA Bluepepper's Fun, om. Ahola Marjo & Kuusela Anne-Mari & Riitta Niemi
VSP - BOS, PU1, SERT, NUO ERI 1:
Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
PN2, VET ERI1: KANS FIN DK PL S N POHJ MVA MV-03 EUV-00 V-01 EUV-04 PMV-04 SV-04 SV-05 PL&PZSG00 Jaskarin Rokkirakki, om. Ahola Marjo PU2, vara-SERT, JUN ERI1: Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
PN3, VAL ERI2: FI & LV & LT & RUS MVA, BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto PU3, JUN ERI2: Avocation Magic Of Moon, om. Onkamo Matti & Tuula
PN4, VAL ERI3: FI MVA Reimin I Have Dream, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä PU4, NUO ERI2: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
ROP-PENTU: Finsweng Napakymppi, om. Stiina Koskinen
VSP-PENTU: Reimin Dark Passion Play, om. M. Sorjonen & K. Riihelä
ROP-VETERAANIKANS FIN DK PL S N POHJ MVA MV-03 EUV-00 V-01 EUV-04 PMV-04 SV-04 SV-05 PL&PZSG00 Jaskarin Rokkirakki, om. Ahola Marjo
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROSPENNUT :
PEK2: Reimin Dragonheart, om. Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH3: Barbarossa, om. Tanja Myllylä
EH4: Black Back Fly-N-Dive, om. ?
H: Terriway Fill The Bill, om. Katavisto Sanna & Matikka Jenni
NUO - INTERMEDIATE
EH3: ESTJV-08 Truozzy's Handsome, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
EH4: Truozzy's Final Flash, om. Funck Eva & Moilanen Anne
AVO - OPEN
EH1: Bluepepper's Will-I, om. Saarinen Päivi & Ahola Marjo
H: Meriuikun Cessna Pilot, om. Tiina Rantamaa
EH2: Truozzy's Handyman om. Lehtonen Pirjo
EH3: Vegaran Ice Face, om. Asikainen Chrisse & Häyhä Anu
VAL - CHAMPION
EH2: FIN MVA Reimin Red Moonraker om. Henna Laine
EH3: C.I.B & FI & RU & EE MVA Reimin Totta vai Tarua, om. Mari & Raimo Winqvist
ERI1: FIN & EE MVA EE JMVA Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Beatybubble, om. 
H: Reimin This is The Hit, om. Minna Filppu
EH1: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Reimin Sonata Arctica, om. Hernesniemi Annikka & Riihelä Krista
EH2: Truozzy's Kick-Off Flash, om. Moilanen Anne& Skogberg Roni
AVO - OPEN
H: Funfanny's Perdita, om. Laine Mia 
vara-SERT, ERI2: Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari Aalto
SERT, ERI1: Wandaalin Chrisse, om. Oona Pomppu & Ilkka Tamminen
VAL - CHAMPION
ERI4: FIN & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Riihelä Krista & Pihla
VET - VETERAN
EH3:Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nuorteva
ERI2: FIN&LTU&RUS MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Riihelä Krista & Pihla
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
03.05.2009 PE Hollola, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua ( 0 pist. )
Tuomari - Judge: Juha Palosaari  (Tulokset toimitti Anna-Mari Uimonen)
kuva: ROP-pentu ROP-PENTU / BOB-puppie, PN1, KP:
Tehill's Julie Jewel, om. Anna-Mari Uimonen
PN2, KP: Surely Can Buy My Love, om. Satu Virtanen ja Satu Harden
09.05.2009 PE Kannus, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 1 pentua ( 0 pist. )
Tuomari - Judge: Markku Kipinä (Tulokset toimitti Arja Säily)
ROP-PENTU / BOB-puppie, PN1, KP:
Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
16.05.2009 PE Tampere, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 3 pentua ( 0 pist. )
Tuomari - Judge: Karin Bergbom  (Tulokset toimitti Anne Mustonen)
ROP-PENTU / BOB-puppie, PN1, KP:
Mericorun Rommirusina, om. Kirsi Nikkinen & Anne Mustonen
VSP-PENTU / BOS-puppie, PU1, KP:
Mericorun Rantarosvo, om. Mirja Jankes & Anne Mustonen & Satu Toivonen
PN2, KP: Tehill´s Ina Blue, om. Irma Harden
Arvostelut 17.05.2009 KR Varkaus, 11 aussia joista 1 pentu (2/0 pist)
Tuomari - Judge:  Pirjo Hjelm, BIS-VET tuomari Ligita Zake
(Tulokset toimitti Outi Valtonen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, SERT, PN1, VAL ERI 1:
FIN MVA Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen
VSP - BOS: VET ERI ERI 1: 
C.I.B, FIN, S, N, DK, PL MVA PMV-98-99-00 EUV-00-04 V-00 KBHV-01 SV-01 NV-03 LVJV-98 PL&PZSG-00 Bluepepper´s Godfather, om. Jaana Okkonen & Saija Reiman-Walldén
PN2, VET ERI 1: C.I.B, FIN, DK, SE, NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsi-Marja & Matti Lukkari PU2, SERT, AVO ERI 1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen& Outi Pitkänen & Marjo Ahola
kuva: Dreampower's In My Dreams PN3, SERT,  JUN ERI 1: Dreampower's In My Dreams, om. Susanna Huovinen PU3, vara-SERT, JUN ERI 1: Bristregal Nice And Spicy, om. Susanna& Jenni Huovinen
PN4, vara-SERT, JUN ERI 2: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen PU4, AVO ERI 2: Bluepepper's Bagman, om. Marjo Ahola& Tuula Lisitsin
ROP-PENTU, KP (n): Finsweng Neliapila, om. Kirsi Häkkinen& Jenni Wahteristo
kuva: BIS 1 veteraani / VSP BIS 1 VETERAANI, ROP-VETERAANI: C.I.B, FIN, S, N, DK, PL MVA PMV-98-99-00 EUV-00-04 V-00 KBHV-01 SV-01 NV-03 LVJV-98 PL&PZSG-00 Bluepepper's Godfather, om. Jaana Okkonen & Saija Reiman-Walldén
VSP-VETERAANI: C.I.B, FIN, DK, SE, NO MVA Bluepepper´s Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsi-Marja & Matti Lukkari
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Bluepepper's Hero-In, om.Elina Alanen& Marjo Ahola
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 3: Bluepepper's Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
Arvostelut 16.05.2009 KR Hamina, 20 aussia joista 3 pentua ( 3 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Marja Talvitie
(Tulokset toimitti Jaana Saloniemi)
ROP - BOB, PN1, VET ERI 1:
INT & NORD & FIN & S & N & PL & DK CH Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Kuusela
VSP - BOS, SERT, PU1, VAL ERI 1: 
FIN MVA Reimin Special Edition, om. Laine H & Riihelä K & Sorjonen M
PN2, SERT, JUN ERI 1: Reimin Sonata Arctica, om. Annikka Hernesniemi ja Krista Riihelä PU2, VAL ERI 2: FIN MVA Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
PN3, VAL ERI 1: FIN MVA Reimin I Have A Dream, om. Asikainen C & Riihelä K PU3, VAL ERI 3: FIN MVA Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
PN4, VAL ERI 2: FIN & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Riihelä Krista & Pihla
ROP-PENTU (n): Reimin Dark Passion Play, om. M. Sorjonen & K. Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin om. K. Riihelä
MUUT UROSPENNUT:
PEK 1: Reimin Dark Diamond om. Sakki Tea ja Riihelä Krista
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK 2: Surely Can Buy My Love, om. Harden Satu ja Virtanen Satu
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1: Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi, Ahola & Steel
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: EE JMVA Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden ja Krista Riihelä
EH 2: Melukylän Punanahka, om. Ristimäki Riikka ja Kirsi Ola
EH 3: Arctic Soul Re Member, om. Marttila Marika ja Pajaskoski Mari
AVO - OPEN
EH 1: Black Back Worth a Million, om. Tanja Lempinen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1: Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
AVO - OPEN
H: Funfanny's Ruby-Doo, om. Ristola Seija ja Susanna Herranen
ERI 2: Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi ja Marjo Virkkunen
ERI 1: Melukylän Olankohautus, om. Kirsi Ola
VET -VET
ERI 2: FI & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
Arvostelut 17.05.2009 RY Salo, 23 aussia joista 4 pentua (3/0 pist)
Tuomari - Judge:  Irina Poletaeva myös BIS-VET ja BIS KASV
(Tulokset toimitti Päivi Pyöli)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, SERT, PU1, NUO ERI 1:
Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
VSP - BOS, SERT, PN1, AVO ERI 1: 
Melukylän Olankohautus, om. Kirsi Ola
PU2, VAL ERI 1: FIN MVA Reimin Special Edition, om. Laine H & Riihelä K & Sorjonen M PN2, VAL ERI 1: FIN & EST MVA ESTV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Riihelä Krista & Pihla
PU3, vara-SERT,  JUN ERI 1: Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen PN3, VAL ERI 2: FIN MVA Reimin I Have A Dream, om. Asikainen C & Riihelä K
PU4, VET ERI 1: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä PN4, VET ERI 1: FIN & LTU & RUS MVA Reimin Sun Moon Stars, om Krista Riihelä
ROP-PENTU, KP (u): Finsweng Napakymppi, om. Stiina Koskinen
VSP-PENTU, KP (n): Reimin Denim And Leather, om. Irma Harden
BIS 2-VETERAANI ROP-VETERAANI: FIN & LTU & RUS MVA Reimin Sun Moon Stars, om Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
BIS 1- KASVATTAJA  ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om Krista Riihelä
MUUT NARTTUPENNUT:
PEN 2 KP: Reimin Dark Passion Play, om. M. Sorjonen & K. Riihelä
PEN 3: Surlely Can Buy My Love, om. S. Harden & Satu Virtanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: JV-08 V-08 Avocation Magic Of Moon, om. Matti Onkamo
EH3:  Black Back Fly-N-Dive, om. Erika Uutela
NUO - INTERMEDIATE
EH2 Truozzy´s Final Flash, om. Moilanen A & Funck E
POISSA: Truozzy´s Handsome, om. Riutta-Salo A & Mattila H
AVO - OPEN
POISSA: Meriuikun Cessna Pilot, om. Tiina Rantamaa
EH1: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori
EH2: Truozzy´s Handyman, om. Moilanen A & Lehtonen P
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH1: Temora´s Make A Memory, om. Molanen A & Funck E
AVO - OPEN
EH: Funfanny´s Perdita, om. Mia Laine
EH4: Horrieglen Blu Bonnet, om. Irma Harden
ERI3: Reimin Final Fantasy, om. Annika hernesniemi & Krista Riihelä
ERI2 vara-SERT: Somehow True Touch, om. Molanen A & Aalto M-S
VAL - CHAMPION
ERI3: FI & EE MVA BALT & LT & LV JMVA EE JMVA LTJV-08 Truozzy´s Black Cat, om. Moilanen A & Elonen R
VET - VET
POISSA: Jaskarin Rokkirakki
MUUT KASVATTAJALUOKAT:
EI ESITETTY: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
Arvostelut 23.05.2009 KR Rauma, 18 aussia, joista 3 pentua ( 3 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Juha Kares (myös BIS-kasv.)
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FI & EE MVA, BALT & EE & LV & LT JMVA, LTJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, PU1, SERT -> FI MVA, AVO ERI 1: 
Dreampower's Candy King, om. Satu Toivonen & Jaana Raitanen 
kuva: Somehow True Touch PN2, SERT -> FI MVA, AVO ERI 1: Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto kuva: Truozzy's Final Flash PU2, vara-SERT, AVO ERI 2: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
kuva: Dreampower's Wild Dream PN3, vara-SERT, JUN ERI 1: Dreampower's Wild Dream, om. Satu Toivonen & Minna Nurminen kuva: Dreampower's Dream In Red PU3, JUN ERI 1: Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Vesa Lakaniemi
PN4, VET ERI 1: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
kuva: Benayr Mr Goodwill ROP-PENTU (u ): Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP-PENTU (n): Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
ROP-VETERAANI: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
BIS 3 -KASVATTAJA (yli 4), ROP-KASVATTAJA: Kennel Terriway, om. Sanna Katavisto
MUUT NARTTUPENNUT:
PEN2: Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen & Anu Leinonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH3: Dreampower's Dream Maker, om. Satu Toivonen & Alina Goossen
EH2: Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto & Jenni Matikka
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Dreampower's Blue Dreamer, om. Vesa Lainio
POISSA: Truozzy's Handsome, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
EH2: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
AVO - OPEN
POISSA: Meriuikun Cessna Pilot, om. Tiina Rantamaa
EH3: Terriway Excalibur, om. Sanna Katavisto
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH3: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
ERI2: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
VAL - CHAMPION
ERI2: FI & LT MVA, EE & LT JMVA Terriway Incredible, om. Sanna Katavisto & Jemina Pekkonen 
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP: Kennel Dreampower's, om. Satu Toivonen
EI ESITETTY: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
Arvostelut 24.05.2009 RY Sulkava, 10 aussia, joista 2 pentua ( 1 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen
(Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
kuva: ROP-BOB & PN2, SERT ROP - BOB, PN 1, VAL ERI 1:
FIN MVA Nellyson's Goose on the Loose, om. Valtonen Outi
PN2, SERT, NUO ERI 1: Finsweng Dancing Queen, om. Wahteristo Jenni
ROP-PENTU (n): Finsweng Neliapila, om. Wahteristo Jenni ja Häkkinen Kirsi
VSP-PENTU (u): Finsweng Niksipirkka, om. Roivainen Minna
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 1: Finsweng Super Trouper, om. Wahteristo Jenni ja Salminen Sini
EH 2: Bluepepper's Hero-In, om. Alanen Elina ja Ahola Marjo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1: Dreampower's In My Dreams, om. Huovinen Susanna
H: Huovispäivän Heinäsirkka, om. Rossi Sari ja Jouni
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Finsweng Mamma Mia, om. Vasko Saara
AVO - OPEN
EH 1: Reimin Neliapila, om. Eskelinen Anne
Arvostelut 24.05.2009 RY Pello, 18 aussia, joista 0 pentua ( 3 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Lillian Lleton, Tanska, BIS_VET: Cindy Petterson
(Tulokset toimitti Arja Säily & Orvokki Lämsä)
ROP - BOB, PU1, VET ERI 1:
KANS MVA FIN MVA DK MVA S MVA EST MVA LV MVA MVV-08 POHJ MVA Avocation Centaurus, om. Kaartinen Minna & Karjalainen Leena 
VSP - BOS, PN1, SERT -> FI MVA, VAL ERI 1: 
N & S CH Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Wågström Annika, Sweden 
PU2, VAL ERI 1: KANS MVA FIN MVA EST MVA N MVA S MVA Bluepepper's Devil Again, om. Rautiainen Leena & Ahola marjo & Reiman-Wallden S  PN2, VAL ERI 2: FIN MVA N MVA Nemma's Volare, Pokka-Mattanen Raili
PU3, SERT, -> FIN MVA AVO ERI 1: Vitterklippens Dover, om. Norri Anne & Lämsä Orvokki & Väisänen Kauno PN3, vara-SERT, JUN ERI 1: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Wågström Annika, Sweden
PU4, FIN MVA NO MVA JV-06 Bluefell's Magic Arrow, om. Mattanen Henna-Emilia & Lämsä Orvokki  PN4, AVO ERI 1 : Avocation Brooke Logan, om. Norri Anne
BIS-4-VETERAANI  ROP-VETERAANI: KANS MVA FIN MVA DK MVA S MVA EST MVA LV MVA MVV-08 POHJ MVA Avocation Centaurus, om. Kaartinen Minna & Karjalainen Leena 
VSP-VETERAANI: KANS MVA FIN MVA EST MVA N MVA Terriway Pink Think, om. Ojala Leena
ROP-KASVATTAJA: Kennel Avocation, om. Lämsä Orvokki
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POISSA: For Fun A King, Om. Skanefors-Winbjörk Ursula & Persson Maria, Sweden
ERI 2: Nemma's Yamma Yamma, om. Halttunen Merja
ERI 1: Yläkitkan Vihtori, om. Jakkila Jutta & Heikkinen Päivi 
AVO - OPEN
vara-SERT, ERI 2: Avocation Wagga Wagga, om. Halttunen Merja
ERI 4: Jaskarin Speeder Boss, om. Rautiainen Leena
ERI 3: Sad Sack's Lucky Slipper, om. Ojala leena & Ahola Marjo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Sad Sacks Rose's Smile, om. Bomström Jenna & Nina
POISSA: Tanamier's Yo-Yo Goes For Fun, om Skanefors-Winbjörk Ursula, Sweden 
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Avocation Fire Flower, om. Kaartinen Minna & Lämsä Orvokki
ERI 2: Linnearud's Lavendel Brun, om. Säily Arja
AVO - OPEN
EH 2: Sad Sack's After The Storm, om. Bomström Mari & Kotiranta Jorma
VET - VET
POISSA: FIN MVA Avocation Helium Helga, om. Kaartinen Minna
Arvostelut 24.05.2009 KV Helsinki, 25 aussia, joista 0 pentua ( 5 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Claudio de Giuliani, Italia, BIS-kasv. tuomari Chantal Mery, Ranska
(Tulokset toimitti Riina Viinikkala)
ROP - BOB, PU1, VET ERI 1:
KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP - BOS, CACIB, SERT, PN1, AVO ERI 1: 
Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi
kuva: Bristregal One Lucky Dog PU2, SERT, JUN ERI1: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius PN2, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI 1: Bristregal Non-Stop Regal, om. Anu Pirkkalainen & Nina Janger
PU3, CACIB, vara-SERT, AVO ERI 1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola PN3, VAL ERI 1: FI MVA Sac Sack's Happy-Go-Lucky, om. Marja Leinonen
PU4, vara-CACIB, VAL ERI 1: FIN S MVA Nellyson's He Dog om. Nina Janger & Kenneth Holmberg PN4, AVO ERI 2: Melukylän Olan Kohautus, om. Ola Kirsi
ROP-VETERAANI: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
ROP-JUNIORI: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius
kuva: Kennel Bristregal BIS 3 -KASVATTAJA, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bristregal, om. Nina Janger
JUNIORHADLER:
kuva: Maija Saarinen 1. sija 10-13 vuotiaissa ja päivän 2. paras: Maija Saarinen, Helsinki & "Marwin" FI & SE MVA Nellyson's He Dog
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI2 Bluepepper's Rules The Ring, om. Ahola Marjo & Steele Eve & Saloniemi Jaana
ERI3 Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
EH4 Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Vesa Lakaniemi
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Bristregal Next Door Fella, om. Petteri Niinikoski & Heidi Mattila
EH3: Truozzy´s Final Flash om. om. Anne Moilanen & Eva Funck
ERI1: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
AVO - OPEN
ERI2: Twee-Dle-Dee Pokerface, om. Irma ja Satu Hardén
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH1: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen ja Eija Keskinen
H: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
POIS Bristregal Never say Never, om. Matilda Martikainen
POIS Fairquest Killer Queen, om. Catharina & Wilhelmina Rantanen
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Bluepepper's Ring, om. Ahola Marjo ja Viivi & Steele Eve
ERI3: Melukylän Pikkumusta, om. Pia Keskimaa & Kirsi Ola
ERI4: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
POIS Truozzy's Kick-Off Flash, om. Moilanen Anne& Skogberg Roni
AVO - OPEN
ERI3: Surely Nothing To Lose om. Buch Ole, Vejle Denmark
VAL-CHAMPION
ERI2: FI MVA Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto
ERI3: FI & EE MVA, BALT & EE & LV & LT JMVA, LTJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
ERI4: FI MVA Black Back Ärripurri om. Mustonen Anne
MUUT KASVATTAJAT:
Ei esitetty: Kennel Truozzy´s om. Anne Moilanen
Arvostelut 30.05.2009 RY Helsinki, 25 aussia, joista 3 pentua ( 4 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Colin A. Smith
(Tulokset toimitti Terhi Oksanen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FIN MVA Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, PU1, VAL ERI 1: 
FIN MVA Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
PN2, VAL ERI 2: FIN & EE MVA, JMV-06, PL&PZV-06 Surely Mad About You, om. Mari Winqvist, Krista Riihelä & Satu Hardén PU2, SERT, AVO ERI 1: Twee-Dle-Dee Pokerface, om. Satu & Irma Hardén
PN3, SERT, AVO ERI 1: Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi PU3, vara-SERT, JUN ERI 1: Bristregal Next Door Fella, om. Petteri Niinikoski
PN4, vara-SERT, AVO ERI 2: Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola PU4, JUN ERI 2:  Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius
ROP-PENTU, PEK 1, kp : Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
VSP-PENTU, PEK 1, kp: Surelu Can Buy My Love, om. Satu Hardén & Satu Virtanen
BIS 2 -KASVATTAJA, ROP-KASVATTAJA: Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK 2: Melukylän Q-sama, om. Kirsi Ola & Maija Blomqvist
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 3: Terhierin Boss in Motion, om. Päivi Mäntynen
EH 4: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
EH: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Melukylän Punanahka, om. Riikka Ristimäki
AVO - OPEN
ERI 2: Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
ERI 3: Selendia Quite Sharp, om. Anna-Kristiina Ostamo
EH 4: Wildcape´s Jack Daniels, om. Jaana Saloniemi
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH1: Terhierin Ibiza Hippie, om. Terhi Oksanen & Jaana Viilamo
EH2: Surely As You Like It, om. Irma & Satu Hardén
POISSA: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
H: Reimin Darkpassionplay, om. Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
H: Reimin This Is The Hit, om. Minna Filppu
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola & Jarmo Kejonen & Virpi Juvonen
POISSA: Bristregal Online Regal, om. Nina Janger
AVO - OPEN
ERI 3: Melukylän Nasta Rasta, om. Maija Blomqvist
VAL-CHAMPION
ERI 3: FIN & EE MVA, EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Krista & Pihla Riihelä
MUUT KASVATTAJAT:
2, KP: kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
EI ESITETTY: kennel Bristregal, om. Nina Janger
EI ESITETTY: kennel Reimin, om. Krista Riihelä
Arvostelut 31.05.2009 KR Mänttä, 8 aussia, joista 0 pentua ( 1 / 0 pist )
Tuomari - Judge: Marja Salminen, Suomi. RYP-tuomari: Päivi Eerola
(Tulokset toimitti Marjatta Luostarinen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FIN & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Riihelä Krista & Pihla
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, SERT, PU1, NUO ERI 1: 
Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
PN2, SERT, JUN ERI1: Pikku-Riiviön Q-Luisa, om. Kuivasniemi Marko
PN3, vara-SERT, NUO ERI 1: Arctic Soul Re Loved, om. Hannunen Anita & Pajaskoski Mari
PN4, VET ERI 1: FIN & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Riihelä Krista & Pihla
ROP-VETERAANI: FIN & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Riihelä Krista & Pihla
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
EH : Pikku - Riiviön Kuningasjätkä, om. Riikonen Pertti & Vehmas Sari
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 2 : Reimin Darkpassionplay, om. Riihelä Krista & Sorjonen Marketta
AVO - OPEN
ERI 1 : Pikku-Riiviön Miss Salarakas, om. Nyqvist T & Kymäläinen Tarja
31.05.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua ( 0 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Saija Juutilaineni   (Tulokset toimitti Riitta Ajanto)
kuva: ROP-BOB RYP2, ROP-PENTU / BOB-puppie, PN 1, KP:
Avocation Raindance, om. Riitta Ajanto ja Mirka Väistö
PN 2, KP: Mericorun Riviera, om. Järvinen Sirpa ja Osmo
Arvostelut 06.06.2009 KR Salo, 16 aussia, joista 3 pentua ( 2 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Tanya Ahlman-Stockmari
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FI & LV & LT & RUS MVA, BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, SERT, PU1, SERT, JUN ERI 1: 
Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Vesa Lakaniemi
kuva: Nellyson's Miss Mc Muffin PN2, SERT, NUO ERI 1: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen kuva: Avocation Magic Of Moon PU2, vara-SERT, JUN ERI 2: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
PN3, VET ERI 1: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
PN4, vara-SERT, AVO ERI 1: Wandaalin Chrisse, om. Oona Pomppu & Ilkka Tamminen
kuva: Benayr Miss High Five ROP-PENTU (n): Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen & Anu Leinonen
kuva: Benayr Mr Goodwill VSP-PENTU (u): Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
ROP-VETERAANI: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
H: Barbarossa, om. Tanja Myllylä
H: Makalu, om. Anu Suur-Näkki & Heikki Luhtala
NUO - INTERMEDIATE
H: Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
VET - VET
H: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
ERI1: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
AVO - OPEN
T: Vempulan Cherimoya, om. Tanja Myllylä
Arvostelut 07.06.2009 KR Tuuri, 14 aussia, joista 2 pentua ( 2 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Satu Stenroos, BIS-kasv. Paula Heikkinen-Lehkonen
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FI & LV & LT & RUS MVA, BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, SERT, PU1, JUN ERI 1: 
Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto
PN2, SERT, NUO ERI 1: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily PU2, vara-SERT, AVO ERI 1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
PN3, VET ERI 1: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
kuva: Terriway Daylight PN4, vara-SERT, AVO ERI 1: Terriway Daylight, om. Sanna Katavisto
kuva: Benayr Mr Goodwill ROP-PENTU (u): Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP-PENTU (n): Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
ROP-VETERAANI: FI & LV & RU MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
kuva: Kennel Terriway BIS 4 -KASVATTAJA (yli 4), ROP-KASVATTAJA: Kennel Terriway, om. Sanna Katavisto
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 2: Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Vesa Lakaniemi
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Truozzy's Handsome, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
VAL - CHAMPION
POISSA: Dreampower's Candy King, om. Satu Toivonen & Jaana Raitanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 3: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
EH 1: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
EH 2: Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö & Sanna Katavisto
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
AVO - OPEN
EH 2: Sad Sack's Storm Wind, om. Marja Leinonen & Marja Malinen
Arvostelut 14.06.2009 KV Kotka, 13 aussia ( 2 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Mirja Lapanja
(Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, CACIB, SERT -> KANS & FI MVA, PU1, VAL ERI 1:
PL & EE MVA, PL&PZV-08, LT & EE JMVA, LTJV-07 Lord Lorderon Bella Vita, om. Sanna Katavisto & (henkilöllä tietosuoja)
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, CACIB, PN1, VAL ERI 1: 
FI MVA Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen
PU2, vara-SERT, JUN ERI 1: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä PN2, vara-CACIB, VAL ERI 2: FI & LV & LT & RUS MVA, BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
PU3, vara-CACIB, AVO ERI 1: BALTJV-07, BALTV-08 Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo kuva: Finsweng Dancing Queen PN3, SERT, NUO ERI 1: Finsweng Dancing Queen, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
PU4, NUO ERI 1: Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola PN4, vara-SERT, NUO ERI 2: Reimin Sonata Arctica, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
kuva: Kennel Reimin ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI2: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
EH2: Funfanny's Ruby-Doo, om. Seija Ristola & Susanna Herranen
ERI1: Reimin Final Fantasy, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
VAL - CHAMPION
ERI3: FI & LT MVA, BALTJV-04, BALTV-08 Black Back Yabbadabbadoo, om. Seija Ristola
EH4: FI MVA Black Back Apricot Jam, om. Susanna Kinnunen & Mervi Soiletsalo
Arvostelut 20.06.2009 KV Rovaniemi, 19 aussia ( 3 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Johan Juslin
(Tulokset toimitti Marja Leinonen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, CACIB, SERT, PU1, AVO ERI 1:
Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, PN1, VAL ERI 1: 
C.I.B, POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
PU2, VAL ERI 1: KANS, POHJ, FIN, S & N CH Jaskarin Peperoncino, om. Marjo Ahola & Eija Hyvönen PN2, SERT, JUN ERI 1: Bluepepper's Glitte-Ring om. Ahola Marjo & Lappalainen Päivi
PU3 VET ERI  1: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele PN3, VET ERI 1: C.I.B, FI, EE & N CH Terriway Pink Think
kuva: Avocation Wagga Wagga PU4, vara-SERT, AVO ERI 1: Avocation Wagga Wagga, om. Halttunen Merja
kuva: Sad Sack's Make Me Smile PN4, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI  1: Sad Sack's Make Me Smile om. Marja Leinonen
ROP-VETERAANI: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANI: C.I.B, FI, EE & N CH Terriway Pink Think
BIS-3-KASV, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
ERI2 Surely Sharpdressedman om. Winqvist Mari
H: Yläkitkan Vihtori, om.Jakkila Jutta & Heikkinen Päivi
AVO - OPEN
H: Black Back Worth A Million om.Lempinen Tanja
H: Sad Sack's Lucky Slipper om. Ojala Leena ja Ahola Marjo
T: Sad Sack's Storm Petrel om. Petäjä Pertti & Tervo Tuulikki
VAL - CHAMPION
EH4: FIN & NO MVA JV-06 Bluefell's Magic Arrow om.Mattanen Henna-Emilia & Lämsä Orvokki
ERI2: C.I.B, FIN, NO, EE & SE CH Bluepepper's Devil Again om. Rautiainen Leena & Ahola Marjo & Reiman-Walden Saija
ERI3: C.I.B , FIN, EE & RU MVA Reimin Totta Vai Tarua om. Wnqvist Mari
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Sad Sack's Rose's Smile om. Bomström Jenna & Nina
AVO - OPEN
ERI1: Sad Sack's After The Storm om. Bomström Mari & Kotiranta Jorma
MUUT KASVATTAJAT:
2 KP: Kennel Sad Sack's om. Leinonen Marja
Arvostelut 27.06.2009 KR Hämeenlinna, 15 aussia, joista 3 pentua ( 2 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Julia Aidietiene, Liettua
(Tulokset toimitti Anne Moilanen)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS ROP - BOB, SERT, PU1, AVO ERI 1:
Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, PN1, VAL ERI 1: 
FI & EE MVA & LT JW'08, BALT & EE & LV & LTU JMVA Truozzy's Black Cat, om. Raine Elonen & Anne Moilanen
PU2, vara-SERT, NUO ERI 1: Arctic Soul Re Volver, om. Luostarinen Marjatta PN2, SERT -> FI MVA, AVO ERI 1: Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU3, NUO ERI 2: Truozzy's Final Flash, om. Eva Funck & Anne Moilanen PN3, vara-SERT, JUN ERI 1: Dreampower's Wild Dream, om.Satu Toivonen & Minna Nurminen
PU4, JUN ERI 1: Dreampower's Dream In Red, om. Anne Mustonen & Satu Toivonen & Vesa Lakaniemi PN4, VAL ERI 2: FI MVA Somehow True Touch, om. Mari-Susanna Aalto & Anne Moilanen
ROP-PENTU (u): Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
VSP-PENTU (n): Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen & Anu Leinonen
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK2: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 3: Bristregal Never Say Never, om.Matilda Martikainen
ERI 2: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
ERI 4: Temora's Make A Memory, om. Eva Funck & Anne Moilanen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
Arvostelut 04.07.2009 KV Kokkola, 8 aussia joista 1 pentua ( 1 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Nina Karlsdotter Ruotsi, kasvattajat Hans Rosenberg Ruotsi
(Tulokset toimitti Erika Okkonen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, CACIB, VAL ERI1: 
POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, SERT->FIN MVA, AVO ERI1:
Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
PN2, vara-CACIB, SERT, NUO ERI1,: Sad Sack's Make Me Smile, om. Leinonen Marja PU2, VET ERI1: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
PN3, VET ERI1: C.I.B, FIN, DK, SE, NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsi-Marja & Matti Lukkari PU3, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI1: Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
PN4, vara-SERT, NUO ERI2: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
ROP-pentu : Tehill's Jessie Jade, om. Säily Arja
ROP-VETERAANI: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANI: C.I.B, FIN, DK, SE, NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsi-Marja & Matti Lukkari
BIS2-KASV, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
Arvostelut 04.07.2009 KR Tuusula, 33 aussia joista 3 pentua ( 6 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Elzbieta Chalibog, Puola
  (Tulokset toimitti Jaana Saloniemi)
kuva: ROP-BOB RYP 2, ROP - BOB, SERT, PU1, JUN ERI1: 
Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi & Ahola & Steele
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, PN1, VAL ERI 1:
FI & EE MVA LV & EE JMVA LtJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen
PU2, VAL ERI1: FI MVA Terhierin Not a Spacecase, om. Oksanen Terhi & Seppälä Arja PN2, VAL ERI 2: FI & EE MVA, PL&PzJV-06 Surely Mad About You, om. Winqvist Mari & Harden Satu & Riihelä Krista
PU3, vara-SERT, NUO ERI1: Melukylän Pläski Poika, om. Kaarre Maria PN3, VAL ERI 3: FI MVA Melukylän Olankohautus, om. Kirsi Ola
PU4, AVO ERI1: Twee-Dle-Dee Pokerface, om. Satu ja Irma Harden kuva: SERT Jaskarin Carissima PN4, SERT - > VALIO, AVO ERI 2: Jaskarin Carissima, om. Saloniemi&Virkkunen
ROP-PENTU (u): Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
VSP-PENTU (n): Tehill's Julie Jewel, om. Anna-Mari Uimonen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
MUUT NARTTUPENNUT:
PEK 2, KP: Bluepepper's Devil's Chick, om. Saloniemi&Honkanen
POISSA: Vegaran Dark Diamond, om. Kiiski-Arosuo Salla & Asikainen Chrisse
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
ERI4: Reimin Dragonheart, om. Asikainen Chrisse & Riihelä Krista
EH: Snapdragon, om. Kaunismäki Kalevi
ERI3: Surely Sharpdressed Man, om. Winqvist Mari & Harden Satu
ERI2: Terhierin Boss In Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Melukylän Pelimies, om. Roos-Luumi Tiina & Uimonen Anna-Mari
ERI3: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen
AVO - OPEN
ERI3, BaltJV-07, BaltV-07 Horriglen Blue Legend, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
ERI2: Tryozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Dreampower's Wild Dream, om. Satu Toivonen
EH3: Surely As You Like It, om. Satu ja Irma Harden
EH: Temora's Make a Memory, om, Anne Moilanen
EH4: Terhierin Ibiza Hippie, om. Viilamo Jaana ja Oksanen Terhi
ERI1: Reimin Ticettothemoon, om. Laakso Maarit ja Riihelä Krista
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Black Back Very Cherry, om. Kuusiluoma Juhani & Soiletsalo Mervi
EH3: EuJV-08 Jaskarin Highness-Herself, om. Kareinen Marko & Kati & Ahola Marjo
ERI1: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola & Virpi Juvonen & Jarmo Kejonen
AVO - OPEN
EH3: Funfanny's Fun For Two, om. Varjoluoto Marja-Liisa & Ristola Seija
vara-SERT, ERI1: Sinimarjan Unique Fantasy, om. Marja Haimi
EH4: Whangdoodle Corinella, om. Eira ja Rea Malmsten
VAL - CHAMPION
ERI4: FI MVA Somehow True Touch, om. Anne Moilanen
ERI: FI MVA Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen
MUUT KASVATTAJAT:
KASV2: Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
05.07.2009 KR Hyvinkää, 35 aussia, joista 4 pentua (6 / 0 pist)
Tuomari - Judge:  Jurate Butkiene, Liettua
  (Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FIN & EE MVA Bluepepper's Fun, om Marjo Ahola & Anne-Mari Kuusela & Riitta Niemi
VSP - BOS, PU1, SERT, JUN ERI 1:
Terhierin Boss in Motion, om. Päivi Mäntynen
PN2, VAL ERI 2: FIN MVA Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola PU2, VAL ERI 2: FIN MVA Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
PN3, VET ERI 1: C.I.B. & NORD & FIN & S & N & PL & SE & NO & DK CH EUV-00 PLV & PXV-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Kuusela PU3, vara-SERT, JUN ERI 2: Bluepepper's Rules The Ring, om. Ahola Marjo & Steele Eve & Saloniemi Jaana
PN4, SERT, JUN ERI 1: Surely Can Buy My Love, om. Harden Satu ja Virtanen Satu PU4, AVO ERI 1: Truozzy's Handyman, om Pirjo Lehtonen
ROP-PENTU, PEK 1, kp (u) : Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
VSP-PENTU, PEK 1, kp (n) : Bluepepper's Devills Chick, om. Jaana Saloniemi & Hilkka Honkanen
ROP-VETERAANIC.I.B. & NORD & FIN & S & N & PL & SE & NO & DK CH EUV-00 PLV & PXV-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Kuusela
MUUT UROSPENNUT :
PEK 2 : St. Cape's Vallgossen, om Irma Harden & Riitta Pääkkönen
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK 2 : Tehill's Julie Jewel, om. Anna-Mari Uimonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
JUN EH: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
JUN EH: Pikkuriiviön Q-Makalle, om. Niina Mutikainen
JUN ERI3: Snapdragon, om. Kalevi Kaurismäki
JUN ERI4: Surely Sharpdressed Man om. Winqvist Mari & Harden Satu
NUO - INTERMEDIATE
NUO ERI1: Melukylän Pelimies, om. Tiina RoosLuumi & Anna-Mari Uimonen
NUO ERI2: Truozzy's Final Flash, om. Eva Funck & Anne Moilanen
AVO - OPEN
AVO ERI 2: Twee-Dle-Dee Pokerface, om. Satu & Irma Hardén 
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
JUN ERI4: Dreampower's Wild Dream, om. Satu Toivonen & Minna Nurminen
JUN EH: Pikkuriiviön Q-Luisa, om. Marko Kuivasniemi
JUN ERI3: Reimin Tickettothemoon, om. Krista Riihelä
JUN ERI2: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola
JUN EH: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
JUN ERI: Terhierin Ibiza Hippie, om. Terhi Oksanen & Jaana Viilamo
NUO - INTERMEDIATE
vara-SERT NUO ERI1: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
NUO ERI2: EuJV-08 Jaskarin Highness-Herself, om. Kati & Marko Kareinen Marjo Ahola
AVO - OPEN
AVO H: Horrieglen Blu Bonnet, om. Irma Harden
AVO EH1: Whangdoodle Corinella, om. Eira & Rea Malmstén
VAL - CHAMPION
VAL ERI3: FIN MVA Jaskarin Carissima, om. Jaana Saloniemi & Marjo Virkkunen
VAL ERI: FIN MVA Somehow True Touch, om. Anne Moilanen & Mari Aalto
VAL EH: FIN & EE MVA, JMV-06, PL&PZV-06 Surely Mad About You, om. Mari Winqvist, Krista Riihelä & Satu Hardén
VAL EH: FIN MVA Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen
VAL ERI4: FI & EE MVA, BALT & EE & LV & LT JMVA, LTJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
VET ERI2: FIN & LTU & RUS MVA Reimin Sun Moon Stars, om Krista Riihelä
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 1: Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
Arvostelut 11.07.2009 KR Laukaa, 15 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen, RYP: Michael Gavin, BIS: Harry Tast, BIS-veteraanit: Irina Poleteva
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
kuva: ROP-BOB BIS 4, RYP 1, ROP - BOB:
C.I.B, POHJ MVA, FIN, N, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, SERT:
Bluepepper´s Tex-Will-Er, om. Maire Jääskeläinen
PN2: FI&RU&LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä PU2: KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
PN3, SERT: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola
PN4, vara-SERT: Bluepepper´s Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
ROP-PENTU: Bluepepper´s Devil´s Choise, om. Anu Sormunen & Marjo Ahola
VSP-PENTU: Melukylän Q-Luu Kauas, om. Kirsi Ola
BIS 2-veteraani, ROP-VETERAANI KANS, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANIFI&RU&LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 1: Reimin Dragonheart, om. Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Finsweng Super Trouper, om. Wahteristo Jenni ja Salminen Sini
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Finsweng Neliapila, om. Wahteristo Jenni ja Häkkinen Kirsi
EH 3: Reimin Ticettothemoon, om. Maarit Laakso & Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
AVO - OPEN
ERI 2: Reimin Sweetchildomine, om. Tuomisalo Tiina & Riihelä Krista
VAL - CHAMPION
ERI 2: FIN MVA Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
VET - VETERAN
ERI 2: C.I.B, FIN, DK, SE, NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsi-Marja & Matti Lukkari
MUUT KASVATTAJAT:
KAS 2, KP: kennel Reimin, om. Krista Riihelä
Arvostelut 12.07.2009 KR Kemi, 20 aussia, joista 0 pentua (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Paavo Mattila, RYP: Lars Adehaimer, BIS-kasvattajat: Paavo Mattila, BIS-veteraanit: Paavo Mattila
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
kuva: ROP-BOB RYP 3, ROP - BOB:
C.I.B, FIN, NO, EE & SE CH Bluepepper's Devil Again, om. Rautiainen Leena & Ahola Marjo & Reiman-Walden Saija
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, SERT -> FI & EE MVA:
Bluepepper's Jo-King, om. Jaana & Johanna Saloniemi
kuva: PU2 Jaskarin Speeder Boss PU2, SERT -> FI MVA: Jaskarin Speeder Boss, om. Leena Rautiainen PN2: C.I.B & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
PU3: C.I.B, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele PN3: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoen´s, om. Annika Wågström
PU4, vara-SERT: Avocation Wagga-Wagga, om. Merja Halttunen PN4: C.I.B, FI, EE & N CH Terriway Pink Think, om. Leena Ojala
BIS 1-veteraani, ROP-VETERAANIC.I.B, AM, POHJ, FIN, DK, N & S CH, WW-02, AW-02, NORDW-01-02, SV-01, NV-01-02, KBHW-02, JWW-99 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANIC.I.B & POHJ & FIN & DK & S & N MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja ja Matti
kuva: ROP-KASV Bluepepper's BIS 2-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
AVO - OPEN
ERI 3: Bluepepper´s Bagman, om. Tuula Lisitsin & Marjo Ahola
ERI: Jaskarin Wild Red, om. Ursula Skanefors-Winbjörk & Markus Walldén
ERI 4: Sad Sack's Lucky Slipper om. Ojala Leena ja Ahola Marjo
POISSA: Sad Sack's Storm Petrel om. Petäjä Pertti & Tervo Tuulikki
EH: Unita´s Lord of Rings, om. Henna Liehu-Lehtola
EH: Vitterklippen´s Tasman, om. Mira & Päivi Liikanen 
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 2: Nemma´s Yo-Yo, om. Merja & Teuvo Leinonen
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Pipsa, om. Miia Heikura & Kari Tervahauta
EH 1: Sad Sack's Rose's Smile om. Bomström Jenna & Nina
AVO - OPEN
ERI 1: Avocation Last Solaris, om. Merja & Teuvo Leinonen
ERI 2: Sad Sack's After The Storm om. Bomström Mari & Kotiranta Jorma
ERI 3: Tanamier´s Sun Star Aisa, om. Lene & Sigrunn Antonsen
VAL - CHAMPION
POISSA: C.I.B, POHJ MVA, FIN, S & DK MVA, FINJV-06, EUJV-06, FINW-07, WW-08, EUW-08 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Sad Sack's om. Leinonen Marja
Arvostelut 12.07.2009 KR Karjaa, 17 aussia, joista 1 pentua (3 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Marjo Nygård
  (Tulokset toimitti Nina Janger)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS ROP - BOB PU1 SERT NUO ERI1:
Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS PN1 VAL ERI1:
FI&LV MVA BALT JMVA BALT JV-07 LVV-08 LTV-08 Somehow Take-Away, om. Tiina Aalto
kuva: PU2 Avocation Magic Of Moon PU2 vara-SERT JUN ERI1: JV-08 V-08 Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo PN2 SERT JUN ERI1: Surely Can Buy My Love, om Satu Harden & Satu Virtanen
PU3 AVO ERI1: Twee-Dle-Dee Pokerface, om. Satu & Irma Harden PN3 vara-SERT: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Arjoranta
PU4 VET ERI1: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä PN4 VET ERI1: FI&RU&LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ROP-PENTU: Melukylän Q-Luu Kauas, om. Kirsi Ola
ROP-VETERAANIFI&RU&LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ROP-kasvattaja: kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT NARTTUPENNUT :
POISSA: Bluepepper's Devils Chick, om. Jaana Saloniemi & Hilkka Honkanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: Reimin Dragonheart, om. Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
EH3: Finsweng Napakymppi, om. Stiina Koskinen
POISSA: Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola & Eve Steel
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
VET - VETERAN
ERI 2: C.I.B.& FI&EE&LT&LV&RU MVA BALTV-02 LVJV-02 LTJV-02 LVV-03 Black Back Rhapsody In Rock, om. Tina Rinnet
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Reimin Darkpassionplay, om. Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
NUO - INTERMEDIATE
EH1: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen
AVO - OPEN
ERI2: Reimin Sweetchildomine, om. Tiina Tuomisalo & Krista Riihelä
VAL - CHAMPION
ERI2: FI & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Krista & Pihla Riihelä
EH3: FI MVA Somehow Ture Touch, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B. & FI&PL&SE&NO&DK MVA EUV-00 Jaskarin Rokkirakki
18.07.2009 Heinola, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 1 pentu ( 0 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Anne-Catherine Unesrod,norja (myös ryp)
  (Tulokset toimitti Kimmo Aaltonen)
kuva: ROP-BOB RYP4, ROP-pentu / BOB-puppie:
Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
Arvostelut 18.07.2009 KV Oulu, 29 aussia, joista 2 pentua (5 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Luis Gorjao-Henriques, Portugali
  (Tulokset toimitti Henna-Emilia Mattanen)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, CACIB, VAL ERI1:
FIN & NO MVA JV-06 Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen ja Orvokki Lämsä
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, CACIB, VAL ERI1:
NO & SE & FIN MVA Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Wågström
PU2, vara-CACIB, SERT -> FIN MVA, AVO ERI1: Jaskarin Wild Red, om. Ursula Winbjörk PN2, SERT, JUN ERI1: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Annika Wågström
PU3, vara-SERT, AVO ERI2: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen PN3, vara-CACIB, vara-SERT, AVO ERI1: EE & LV JMVA LVV-09 Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele
PU4: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO & MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele PN4, VAL ERI2: C.I.B & FIN & SE & NO MVA MV-08 V-07 JV-06 EUJV-07 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
ROP-VETERAANIC.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO & MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANIC.I.B & FIN & DK & SE & NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsimarja & Matti Lukkari
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's om. Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK2, KP: Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Nemma's Yesman, om. Kati Partanen
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
POISSA: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
AVO - OPEN
EH: Bluepepper's Will-O-The-Wisp, om. Pirjo Savolainen
POISSA: Jaskarin Speeder Boss, om. Leena Rautiainen
EH4: Sad Sack's Lucky Slipper, om. Leena Ojala & Marjo Ahola
ERI3: Unita's Lord Of The Rings, om. Henna Liehu-Lehtola
POISSA: JV-07 Vitterklippens Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä & Kauno Väisänen
VAL - CHAMPION
EH4: FIN MVA Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
ERI3: C.I.B & FIN & NO & EE & SE MVA Bluepepper's Devil-Again, om. Leena Rautiainen & Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden
ERI2: C.I.B & FIN & EE & NO & SE & DK MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Päivi Saarinen & Leena Saarinen & Mirella Lankinen
VET - VETERAN
ERI2: C.I.B & POHJ & FIN & SE & DK & EE & LV MVA DKKJV-07 MVV-08 Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Nemma's Yo-Yo, om. Merja & Teuvo Leinonen
POISSA: Temora's Make A Memory, om. Anne Moilanen & Eva Funck
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
ERI1: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
AVO - OPEN
ERI3: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
EH4: Avocation Last Solaris, om. Merja & Teuvo Leinonen
ERI2: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Ajoranta
VAL - CHAMPION
POISSA: FIN & EE MVA LV & EE & LT JMVA LTJV-08 Truozzy's Black Cat ,om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
POISSA: FIN MVA Avocation Helium Helga, om. Minna Kaartinen
ERI2: C.I.B & FIN & EE & NO MVA Terriway Pink Think, om. Leena Ojala
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
Arvostelut 19.07.2009 KV Oulu, 28 aussia, joista 2 pentua (5 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Kelvin Brown, RYP: Andrew Brace, BIS-veteranit: Carlos Saevich
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
kuva: ROP-BOB RYP 3, ROP - BOB, CACIB, VAL ERI1:
C.I.B & POHJ, DK, FIN & SE & NO MVA MV-08 V-07 JV-06 EUJV-07 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI1:
FIN & NO MVA JV-06 Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen ja Orvokki Lämsä 
PN2, SERT, JUN ERI1: Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Annika Wågström PU2, vara-CACIB, VAL ERI 2: C.I.B & FIN & EE & NO & SE & DK MVA Bluepepper's Love-Machine, om. Päivi Saarinen & Leena Saarinen & Mirella Lankinen 
PN3, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI1: EE & LV JMVA LVV-09 Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele PU3, VAL ERI 3: FIN MVA Avocation Joukahainen, om. Päivi Kivelä & Juha Ronkainen
PN4: NO & SE & FIN MVA Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Annika Wågström PU4, VAL ERI 4: FIN MVA Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
BIS 1-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO & MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
VSP-VETERAANI: C.I.B & FIN & EE & NO MVA Terriway Pink Think, om. Leena Ojala
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK2, KP: Avocation Round Dance, om. Eija Korva
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
vara-SERT, ERI2: Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen & Maiju ja Timo Pykälä
kuva: SERT SERT, ERI1: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
AVO - OPEN
EH2: Avocation Lemminkäinen, om. Anu Väisänen
H: Sad Sack's Lucky Slipper, om. Leena Ojala & Marjo Ahola
EH1: Surely Gimme A Break, om. Orvokki Lämsä
POISSA: JV-07 Vitterklippens Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä & Kauno Väisänen 
VAL - CHAMPION
ERI: C.I.B & FIN & NO & EE & SE MVA Bluepepper's Devil-Again, om. Leena Rautiainen & Marjo Ahola & Saija Reiman-Wallden
ERI: Jaskarin Wild Red, om. Ursula Winbjörk
VET - VETERAN
ERI2: C.I.B & POHJ & FIN & SE & DK & EE & LV MVA DKKJV-07 MVV-08 Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Avocation Fire Flower, om. Lämsä Orvokki & Minna Kaartinen
AVO - OPEN
EH3: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
H: Avocation Last Seirene, om. Orvokki Lämsä
ERI1: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Ajoranta 
ERI2: Sad Sack´s After the Storm, om. Mari Bomström & Jorma Kotiranta
VAL - CHAMPION
H: FI & EE MVA Bluepepper´s Jo-King, om. Johanna Lähetkangas & Jaana Saloniemi
ERI3: FIN MVA Sad Sack´s Happy-Go-Lucky, om. Marja Leinonen & Aino Soininen
VET - VETERAN
POISSA: FIN MVA Avocation Helium Helga, om. Minna Kaartinen
ERI2: C.I.B & FIN & DK & SE & NO MVA Bluepepper's Gone With Wind, om. Marjo Ahola & Kirsimarja & Matti Lukkari
MUUT KASVATTAJAT:
KAS 2, KP: kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
EI ESITETTY: kennel Sad Sack´s, om. Marja Leinonen
24.07.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 3 pentu ( 0 / 0 pist. )
Tuomari - Judge: Marja Salminen
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB ROP-pentu / BOB-puppie, PN 1, KP:
Reimin Seventh Sign, om. Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä
VSP-pentu / BOS-puppie, PU 1, KP:
Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om: Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
PN2, KP: Avocation Merry-Go-Round, om: Harri & Henna-Emilia Mattanen & Raili Pokka-Mattanen
Arvostelut 25.07.2009 Eukanuba Summer Show, KR Helsinki, 24 aussia, joista 1 pentu (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Tino Pehar, RYP: Peter Green, BIS-veteraanit: Dan Ericsson  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS RYP 2, ROP - BOB, VAL ERI1:
C.I.B & POHJ, DK, FIN & SE & NO MVA MV-08 V-07 JV-06 EUJV-07 Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, AVO ERI1:
EST J CH, LV J CH, LVW-09, EEW-09, EE JW-09 Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi & Ahola & Steele
kuva: SERT PN2, SERT, NUO ERI1: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen PU2, VET ERI1: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO & MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
PN3, VAL ERI2: FIN MVA Melukylän Olankohautus, om. Kirsi Ola PU3, VAL ERI1: KANS, POHJ, FIN, S & N CH Jaskarin Peperoncino, om. Marjo Ahola & Eija Hyvönen
PN4, vara-SERT, AVO ERI1: Bluepepper's Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola PU4, VAL ERI2: C.I.B, FI & SE & DK MVA Jaskarin Hod Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi
BIS 4-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO & MVA SEV-00 PMV-01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
ERI2: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
ERI 3: Terhierin Boss in Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
vara-SERT, NUO ERI1: Melukylän Pläski Poika, om. Kaarre Maria
AVO - OPEN
EH 3: EE JMVA Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden ja Krista Riihelä
EH2: Terhierin Mr Brownstone, om. Mia Korpiniemi
EH4: Vegaran Ice Face, om. Asikainen Chrisse & Anu Häyhä
VAL - CHAMPION
ERI 3: FI MVA Terhierin Not A Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen 
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI1: Reimin Tickettothemoon, om. Krista Riihelä & Maarit Laakso
ERI 2: Terhierin Ibiza Hippie, om. Terhi Oksanen & Jaana Viilamo
NUO - INTERMEDIATE
NUO ERI2: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
EH3: Royal Smile Jestas Sentään, om. Eeva Suvanto
AVO - OPEN
EH 2: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Ajoranta
VAL - CHAMPION
ERI 4: FI & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Krista & Pihla Riihelä
ERI 3: FI MVA Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen
MUUT KASVATTAJAT:
KAS 2, KP: kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
KAS 3, KP: kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
26.07.2009  E R I K O I S N Ä Y T T E L Y - SPECIALITY SHOW, Vihti, Haimoo, 89 aussia, joista 15 pentua
Tuomari - Judge:  Markku Kipinä

KAIKKI TULOKSET & VALOKUVAT ALL RESULTS
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS BIS, PN1, AVO ERI1:
Bluepepper's Ring, om. Viivi & Marjo Ahola ja Eve Steele
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, PU1, VET ERI1:
Bluepepper's Golden Cap C.I.B. FI MVA V-06 EUVV-06 NO SE POHJ MVA, om. Maire Jääskeläinen ja Marjo Ahola
PN2 VAL ERI 1: Bluepepper's Funny-Bunny C.I.B. FI SE DK NO MVA FIjV-06 EUjV-06 FIW-07 WW-08 EUW-08, om. Paavo Tervonen, Erika Okkonen ja Marjo Ahola PU2 VAL ERI 1: Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
PN3 VAL ERI 2: Bluepepper's Fun C.I.B. FI SE EE MVA V-08, om. Anne-Mari Kuusela ja Marjo Ahola PU3 SERT NUO ERI 1: Melukylän Pelimies, om. Tiina Roos-Luumi ja Anna-Mari Uimonen
PN4 SERT NUO ERI 1: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma ja Mervi Soiletsalo PU4 vara-SERT JUN ERI 1: Avocation Magic Of Moon JV-08 V-08, om. Matti & Tuula Onkamo
BIS - PENTU (Urokset pentuluokka 5-alle 7 kk): Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
VSP - PENTU (Nartut pentuluokka 5-alle 7 kk): Reimin Seventh Sign, om. Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä
BIS-VETERAANI: Bluepepper's Golden Cap C.I.B. FI MVA V-06 EUVV-06 NO SE POHJ MVA, om. Maire Jääskeläinen ja Marjo Ahola
VSP-VETERAANI: Bluepepper's Gone With Wind C.I.B. FI NO SE POHJ MVA, om. Marjo Ahola & Matti ja Kirsi-Marja Lukkari
BIS-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
BIS-JÄLKELÄISLUOKKA: Nellyson's He Dog FI SE MVA, om. Nina Janger & Kenneth Holmberg
Arvostelut 26.07.2009 KV Mikkeli, 28 aussia, joista 0 pentua (5 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Astrid Lundava
  (Tulokset toimitti Anne Moilanen)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS ROP - BOB, CACIB:
FI MVA, EE MVA, LTJW'08, BALT JCH, EE JMVA, LV JMVA, LTU JMVA Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, CACIB, SERT:
Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
PN2, vara-CACIB: FI MVA Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen PU2, vara-CACIB: C.I.B, FI & SE & DK MVA Jaskarin Hod Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
PN3: FI MVA Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen  PU3: FI & EE & LT MVA Bluepepper's King, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola
PN4: FI & EE MVA, PL&PzJV-06 Surely Mad About You, om. Winqvist Mari & Harden Satu & Riihelä PU4, vara-SERT: Surely Sharpdressedman, om. Mari Winqvist & Satu Harden
ROP-KASVATTAJA: kennel Finsweng, om. Jenni Wahteristo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Finsweng Napakymppi, om. Stina Koskinen
ERI2: Finsweng Niksipirkka, om. Minna Roivainen & Jenni Wahteristo
EH4: Huovispäivän Hepokatti, om. Veli-Matti & Asta Poikolainen & Susanna Huovinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI3: Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
EH4: Finsweng Super Trouper, om. Sini Salminen & Jenni Wahteristo
EH: Huovispäivän Hopeaseppä, om. Pirjo Liikanen & Susanna Huovinen
ERI2: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Eva Funck
AVO - OPEN
ERI1: BALT JV-07 & BALT V-08 Horrieglen Blue Legend, om. Jenni Wahteristo & Ristola Seija
VAL - CHAMPION
EH3: C.I.B, FI & RUS MVA Reimin Totta Vai Tarua, om. Raimo & Mari Winqvist
EH4: FI MVA Terhierin Not A Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Finsweng Neliapila, om. Kirsi Häkkinen & Jenni Wahteristo
EH: Huovispäivän Herhiläinen, om. Anne Backman & Susanna Huovinen
H: Temora's Make A Memory, om. Eva Funck & Anne Moilanen
SERT, ERI1: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
NUO - INTERMEDIATE
EH 2:Dreampower's In My Dream, om. Susanna Huovinen
vara-SERT, ERI1: Finsweng Mamma Mia, om. Saara Vasko
EH 3: Huovispäivän Heinäsirkka, om. Sari Rossi & Susanna Huovinen
AVO - OPEN
H: Funfanny's Fun Flashdance, om. Sirpa Helanneva & Seija Ristola
ERI1: Reimin Neliapila, om. Anne Eskelinen
VAL - CHAMPION
EH: FI & LT MVA & BALT JV-04, BALT V-08 Black Back Yabbadabbadoo, om. Seija Ristola
Arvostelut 01.08.2009 KV Pori, 18 aussia, joista 0 pentua (3 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Hans Lehtinen
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, PN1, CACIB, VAL ERI 1:
FI MVA Reimin I Have A Dream, om. Chrisse Asikainen
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, PU1, CACIB, VAL ERI 1: 
FI & EE MVA EE JMVA Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
PN2, SERT, JUN ERI 1: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsti Nikkanen kuva: PU2 PU2, SERT, JUN ERI 1: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
PN3, VET ERI 1: FI & LT & RU MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä kuva: PU3 PU3, vara-CACIB, VAL ERI 2: FI & EE MVA EE & LV & LT JMVA LVV-06 Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä
PN4, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI 1: Reimin Sonata Arctica, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
kuva: ROP-veteraani ROP-VETERAANIFI & LT & RU MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 3: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
POISSA: Mericorun Rantarosvo, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
EH 2: Terhierin Boss Is Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
EH 2: Dreampower's Dream In Red, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen & Vesa Lakaniemi
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen 
EH 3: Reimin Dark Passion Play, om. Krista Riihelä
EH 2: Reimin Denim and Leather, om. Harden Irma
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
EH 3: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
AVO - OPEN
T: Cliftop Im Cuternyou, om. Irma Harden
VET - VETERAN
EH 2: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nuorteva
Arvostelut 02.08.2009 KV Iisalmi, 21 aussia, joista 1 pentu (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Elena Spector, Argentiina, RYP-tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
  (Tulokset toimitti Eija Hyvönen)
kuva: ROP-BOB RYP 2 (yli 4), ROP - BOB, PU 1, CACIB, VAL ERI 1:
C.I.B, NORD, FIN, N, S & EE MVA Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
VSP - BOS, PN1, CACIB, SERT -> FIN MVA, AVO ERI1: 
Avocation Last Solaris, om. Merja & Teuvo Leinonen
PU2, vara-CACIB, SERT, AVO ERI 1: Unita's Lord Of The Rings, om. Henna Liehu-Lehtola PN2, vara-CACIB, VAL ERI1: FIN MVA Sad Sack´s Happy-Go-Lucky, om. Marja Leinonen & Aino Soininen
PU3, vara-SERT, NUO ERI1: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen PN3, VAL ERI2: FIN MVA Nellyson´s Goose On The Loose, om. Outi Valtonen
PU4, NUO ERI 2: Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
ROP-PENTU (n): Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
kuva: ROP-veteraani BIS4- VETERAANI (yli 4), ROP-VETERAANIKANS & FIN & SE & NO & EE MVA BALTV-03 Bluepepper's Ali-Baba, om. Jaana Ohtonen & Marjo Ahola
kuva: ROP-kasvattaja ROP-KASVATTAJA: Kennel Sad Sack's, om. Marja Leinonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1: Nemma's Yeoman, om. Tanja Kananen
ERI 2: Nemma's Yesman, om Kati Partanen
EH 3: Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
AVO - OPEN
ERI 2: Avocation Wagga Wagga, om. Merja Halttunen
ERI 3: Bluepepper´s Bagman, om Marjo Ahola ja Eve Steele
VAL - CHAMPION
ERI 2: FIN MVA Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen, Outi Pitkänen ja Marjo Ahola
EH 3: Sad Sack's Lucky Luke, om Jaana Ohtonen ja Marjo Ahola
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B & POHJ & US & FIN & DK & SE & NO MVA SEV-00 PMV01-02 NOV-01 MV-02 WA-02 V-07 Bluepepper´s Thunder King, om. Marjo Ahola ja Eve Steele
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1: Nemma's Yo-Yo, om. Merja ja Teuvo Leinonen
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
EH 2: Sad Sack's Make Me Smile, om Marja Leinonen
AVO - OPEN
EH 2: Sad Sack's After The Storm, Mari Bomström ja Jorma Kotiranta
POISSA: Sad Sack's Rose´s Smile, om. Jenna ja Nina Bomström
VAL - CHAMPION
EH 3: FIN & DK MVA LTJV-05 LT & EE JMVA EUJV-05 Bluepepper's Bee To Wildwest, om. Marjo Ahola ja Eve Steele
Arvostelut 08.08.2009 KR Mäntyharju, 5 aussia, joista 0 pentu (1 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen
  (Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, PN1, VET ERI 1:
C.I.B & FIN & SE & DK & LT MVA LTV-00 KBHV-02 LVV-07 Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
PN2, JUN ERI 1, SERT: Finsweng Neliapila, om. Kirsi Häkkinen & Jenni Wahteristo
ROP-VETERAANI C.I.B & FIN & SE & DK & LT MVA LTV-00 KBHV-02 LVV-07 Blueswing Widgie, om. Jenni Wahteristo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POISSA: Mericorun Rantarosvo, om. Anne Mustonen & Satu Toivonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Huovispäivän Herhiläinen, om. Susanna Huovinen & Anne Backman
POISSA: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
NUO - INTERMEDIATE
EH: Dreampower's In My Dreams, om. Susanna Huovinen
AVO - OPEN
H: Sinimarjan Unique Fantasy, om. Marja Haimi
Arvostelut 08.08.2009 KR Turku, 31 aussia, joista 3 pentua (5 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Zafra Sirik (myös RYP)
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB RYP4, ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1:
FI & RU & LV & LT MVA, BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Tiina Aalto & Anna Riutta-Salo
VSP - BOS, PU1, SERT, AVO ERI1: 
Arctic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
PN2, VET ERI1: FI & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä PU2, vara-SERT, NUO ERI1: Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
PN3, SERT, JUN ERI1: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola PU3, NUO ERI2: Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto
PN4, vara-SERT, JUN ERI2: Surely Can Buy My Love, om. Satu Harden & Satu Virtanen PU4, AVO ERI2: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori
ROP-PENTU (u): Notice Monopoly, om. Jaana Saloniemi & Markus Wallden
kuva: ROP-veteraani ROP-VETERAANIFI & RU & LT MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo
MUUT UROSPENNUT :
PEK2, KP: Jillbayn Arjenonni, om. Minna Niemikorpi & Aila Karvinen
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK1: Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
EH3: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
EH2: Somehow Focus Point, om. Anna Riutta-Salo & Marja-Liisa Vuori
NUO - INTERMEDIATE
ERI4: Terhierin Pirate Jack, om. Elina Mäkeläinen
ERI3: Truozzy's Final Flash, om. Eva Funck & Anne Moilanen
AVO - OPEN
ERI: EST & LV JMVA, EEV-09, EEJV-09 Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola
ERI4: Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
ERI3: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
VAL - CHAMPION
ERI1: FI & EE MVA Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH3: Benayr Miss High Five, om. Satu Toivonen
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
ERI1: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
AVO - OPEN
ERI4: Reimin Final Fantasy, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI3: Terriway Daylight, om. Sanna Katavisto
ERI2: Truozzy's Hands Off, om. Mari Aalto & Anne Moilanen & Minna Laine
ERI1: Vempulan Tutti-Frutti, om. Juuli Huuhtanen
VAL - CHAMPION
ERI3: FI & LT & PL & BY MVA, PL&PZV-08 Somehow Someday Maybe, om. Tiina Aalto & Anna Riutta-Salo
ERI2: FI & EE MVA, BALT JMVA, LTUJV-08 Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
ERI3: KANS & FI & DK & PL & S & N & POHJ MVA, MV-03, EUV-00-04, V-01, PMV-04, SV-04-05, PL&PZW-00 Jaskarin Rokkirakki, om. Anne-Mari Kuusela & Marjo Ahola & Riina Niemi
ERI2: FI & RU & LV MVA, EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
Arvostelut 09.08.2009 PE Kajaani, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 3 pentua.
Tuomari - Judge:  Katja Korhonen
  (Tulokset toimitti Leena Puikko)
RYP1, ROP-pentu / BOB-puppie, PN1, KP:
Bluepepper's Fox-Berry, om. Leena Puikko & Marjo Ahola
VSP-pentu / BOS-puppie, PU1, KP:
Sad Sack's Faithful Friend, om. Marjo Kyyriäinen
PN2, KP: Sad Sack's Happy Friend, om. Marja Leinonen & Jaana Laakko
Arvostelut 09.08.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 3 pentua
Tuomari - Judge: Päivi Eerola
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB RYP2, ROP-pentu / BOB-puppie, PU1, KP:
Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen
kuva: VSP-BOS VSP-pentu / BOS-puppie, PN1, KP:
Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
PN2, KP: Avocation Raindance, om. Riitta Ajanto & Mirka Väistö
Arvostelut 09.08.2009 RY Honkajoki, 24 aussia, joista 2 pentua (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Ingrid Borchorst, Tanska (myös RYP), BIS- Tuomari  (myös BIS-vet): Lesley Chalmers, Uusi-Seelanti , BIS-Kasvattaja: Lessi Chistyakova, Venäjä
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB BIS1, RYP1(yli 4), ROP - BOB, PU1, VAL ERI 1:
FI& EE MVA EE JMVA Reimin Special Edition, om. Krista Riihelä & Henna Laine & Marketta Sorjonen
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1:
Bluepepper's Devil´s Choise, om. Anu Sormunen & Marjo Ahola
PU2, VAL ERI2 : CIB&POHJ&NO&SE&FI&DK&LT MVA BALTV--06 EUV-07, EEV-07, LTV-05 Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola PN 2, VET ERI 1 : RU&LV&FI MVA EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om., Anna Riutta-Salo & Arto Salo
PU3, SERT ->FI MVA, AVO ERI1: EE & LV JMVA Redwing Rhinestone Cowboy, om., Satu Hardén & Krista Riihelä PN3, VAL ERI 1 : EE&LT&FI MVA EE&LT&LV JMVA LTV-08 Truozzy´s Black Cat, om. Anne Moilanen, Raine Elonen
PU4, VAL ERI3: FI MVA JV-07 Vitterklippens Dover, om. Norri A & Lämsä O & Väisänen K PN4, VAL ERI 2 : FI & EE MVA EEV-08 Reimin Kultu Kimallus, om. Krista & Pihla Riihelä
ROP-PENTU (u): Notice Monopoly, om. Jaana Saloniemi & Markus Walden
kuva: VSP-pentu VSP-PENTU (n): Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
BIS2-VETERAANI (Alle 4), ROP-VETERAANIRU&LV&FI MVA EEVV-08 Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
BIS1-KASV (alle 4), ROP-KASVATTAJA: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen & Funck Eva
AVO - OPEN
EH: Bluepepper´s Tex-Will-er, om. Maire Jääskeläinen & Marjo Ahola
ERI4: BALT JV-07& BALV-08 Horieglen Blue Legend,om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
vara-SERT, AVO ERI2: Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto
ERI3: Truozzy's Handyman, om. Anne Moilanen
VAL - CHAMPION
ERI: BY MVA Terriway Excalibur, om. Sanna Katavisto
ERI4: CIB&FN&EE&PL&LT&RU&LV MVA EUJV-06 LTUJV-06 Truozzy's Rock Me, om. Anna Riutta-Salo & Anita Rasinkangas
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Surely Chick in Furs, om. Tarja Hovi & Satu Hardén
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
EH2: Kiela Aavistus, om. Sara Luhtaniemi & Anne Norri
EH3: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
AVO - OPEN
T: Bluepepper´s Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
ERI2: Terriway Daylight, om. Sanna Katavisto
vara-SERT, ERI1: Truozzy's Hands Off, om. Minna Laine & Anne Moilanen
VAL - CHAMPION
ERI3: LV&LT&FI&RU MVA BALTJV-07 LVV-08 LTUV-08 Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
KASV 2, KP: Kennel Terriway, om. Sanna Katavisto
Arvostelut 15.08.2009 KR Joensuu, 7 aussia, joista 0 pentua (1 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Fernando Madeira Rodriques, Portugali RYP-tuomari Maija Mäkinen
(Tulokset toimitti Outi Valtonen)
kuva: ROP-BOB RYP3, ROP - BOB, VAL ERI 1:
C.I.B & FI & SE & EE MVA V-08 Bluepepper's Fun, om. Ahola Marjo & Kuuslea Anne-Mari
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, VET ERI 1:
C.I.B, FI & SE & NO & EE MVA BALTV-03 Bluepepper's Ali-Baba, om. Ohtonen Jaana & Heikkinen Elina & Ahola Marjo
PN2, VAL ERI 2: FI MVA Nellyson's Goose On The Loose, om. Valtonen Outi PU2, SERT, NUO ERI 1: Bluepepper's Hero-In, om. Alanen Elina & Ahola Marjo
PN3, VAL ERI 3: FI & LV MVA BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Aalto Tiina & Riutta-Salo Anna
kuva: SERT PN4, SERT, NUO ERI 1: EEJV-09 Bluepepper's Glitte-Ring, om. Ahola Marjo & Lappalainen Päivi
ROP-VETERAANIC.I.B, FI & SE & NO & EE MVA BALTV-03 Bluepepper's Ali-Baba, om. Ohtonen Jaana & Heikkinen Elina & Ahola Marjo
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
VET - VETERAN
POISSA: Bluepepper's Thunder King, om. Ahola Marjo & Steele Eve
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Sad Sack's Make Me Smile, om. Leinonen Marja
VET - VETERAN
POISSA: Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja & Matti
16.08.2009 KV Joensuu, 7 aussia, joista 0 pentua (1 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Ove Germundsson, Ruotsi
  (Tulokset toimitti Outi Valtonen)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS RYP2, ROP - BOB, SERT, CACIB, NUO ERI 1:
EEJV-09 Bluepepper's Glitte-Ring, om. Ahola Marjo & Lappalainen Päivi
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, SERT, CACIB, NUO ERI 1:
Bluepepper's Hero-In, om. Alanen Elina & Ahola Marjo
PN2, vara-CACIB VAL ERI 1: FI MVA Nellyson's Goose On The Loose, om. Valtonen Outi
PN3, VAL ERI 2: C.I.B & FI & SE & EE MVA V-08 Bluepepper's Fun, om. Ahola Marjo & Kuuslea Anne-Mari
PN4, VAL ERI 3: FI & LV MVA BALT JMVA, BALTJV-07, LVV-08, LTV-08 Somehow Take-Away, om. Aalto Tiina & Riutta-Salo Anna
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
VAL - CHAMPION
POISSA: Bluepepper's Devil-Again, om. Leena Rautiainen
POISSA: Jaskarin Speeder Boss, om. Leena Rautiainen
VET - VETERAN
POISSA: Bluepepper's Thunder King, om. Ahola Marjo & Steele Eve
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
vara-SERT, ERI 1: Sad Sack's Make Me Smile, om. Leinonen Marja
VET - VETERAN
POISSA: Bluepepper's Gone With Wind, om. Ahola Marjo & Lukkari Kirsi-Marja & Matti
Arvostelut 16.08.2009 RY Porvoo, 18 Aussia, joista 1 pentu (3 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Anne Klaas, Viro, Myös RYP 
(Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB RYP 3 (yli 4), ROP - BOB, PU 1 VAL ERI:
FI & EE MVA EEJ MVA Reimin Special Edition, om. Krista Riihelä & Henna Laine & Marketta Sorjonen
VSP - BOS, PN 1, SERT, AVO ERI 1:
Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Arjoranta
PU 2, VET ERI 1: FI MVA Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine PN 2, vara-SERT, NUO ERI 1: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola & Virpi Juvonen & Jarmo Kejonen
PU 3, VAL ERI 2: FI MVA EE & LV JMVA Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Hardén & Krista Riihelä PN 3, VET ERI 1: FI & LT & RU MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
PU 4, SERT, NUO ERI 1: LV & EE JCH Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Hardén PN 4, VAL ERI 1: FI & EE & RU CH JWW-06, PL & PWW-06 Surely Mad About You, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä & Satu Hardén
ROP-PENTU (u): Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
kuva: ROP-veteraani ROP-VETERAANIFI & LT & RU MVA Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANIFI MVA Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
vara - SERT, ERI 1: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Melukylän Pläski Poika, om. Kirsi Ola & Maria Kaarre
AVO - OPEN
ERI 1: ESTJ CH LVJ CH LVW-09 EEW-09 EEJW-09 Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola
EH 2: Seledo Scott Onyx , om. Susanna ja Jenni Huovinen & Mrs Pat Call
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1: Surely Can Buy My Love, om. Satu Hardén & Satu Virtanen
ERI 2: Vegaran Dark Diamond, om. Salla Kiiski-Arosuo ja Chrisse Asikainen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Erja Koskinen
ERI 3: Dreampower´s In My Dreams, om. Susanna ja Jenni Huovinen
AVO - OPEN
EH 2: Whangdoodle Corinella, om. Eira & Rea Malmstén
Arvostelut 22.08.2009 KR Kouvola, 22 aussia joista 1 pentu (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Pirjo Hjelm (myös RYP) BIS Cristian Stavarache Romania 
(Tulokset toimitti Erika Okkonen)
BIS3, RYP1, ROP - BOB, VAL ERI1:
C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, VAL ERI1:
CH Terhierin Not A Spacecase, om. Arja Seppälä
kuva: SERT PN2, VAL ERI2, SERT->FI CH: CH Truozzy's Hand In Hand, om. Anne-Lii Sild kuva: SERT PU2, SERT, AVO ERI1: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
PN3, VAL ERI3: CH Terhierin Kiss Kiss, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen kuva: vara-SERT PU3, vara-SERT, JUN ERI1: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
PN4, vara-SERT, NUO ERI1: Surely Serve Chilled, om. Satu Harden & Erja Syrjäpalo PU4, AVO ERI2: JCH Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola & Eve Steele
ROP-PENTU: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
ROP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine & Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
ERI2: Terhierin Boss In Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
EH1: JCH Surely Sharpdressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
VAL - CHAMPION
ERI2: CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B. Bluepepper's Thunder King, om. Marjo Ahola & Eve Steele
ERI1: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine & Krista Riihelä
Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
POISSA: Surely Chick in Furs, om. Tarja Hovi
EH1: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Sad Sack's Rose's Smile, om. Jenna & Nina Bomström
AVO - OPEN
ERI1: Reimin Final Fantasy, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI2: Sad Sack's After The Storm, om. Jorma Kotiranta & Mari Bomström
VAL - CHAMPION
Arvostelut 23.08.2009 KR Heinola, 27 aussia, joista 1 pentu (5 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Irina Poletaeva, RYP Markku Kipinä 
(Tulokset toimitti Elina Alanen)
kuva: ROP-BOB RYP2 (yli 4), ROP - BOB, PN 1, VAL ERI 1:
C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen, Erika Okkonen & Marjo Ahola
kuva: VSP-BOS VSP - BOS, PU1, SERT, AVO ERI 1:
Reimin What A Surprise, om. Mikko Syrjälä
kuva: SERT PN2, SERT, NUO ERI 1: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen PU2, VAL ERI 1: CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
PN3, VET ERI 1: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä PU3, vara-SERT, JUN ERI 1: Terhierin Boss In Motion, om. Päivi Mäntynen
PN4 , vara-SERT, AVO ERI 1: Ophelia's Rosepepper, om. Erja Syrjäpalo PU4, VET ERI 1: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine & Krista Riihelä
ROP-PENTU (u): Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
VSP-PENTU:
ROP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine & Krista Riihelä
kuva: ROP-kasvattaja ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
EH 3: Arctic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
EH 1: Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
EH 2: Bristregal Next Door Fella, om. Petteri Niinikoski
EH 4: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius
AVO - OPEN
POISSA: Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola & Eve Steele
EH 2: Hemmolan Ilmiriita, om. Heli Ranta
EH 3. Seledo Scott Onyx, om. Susanna & Jenni Huovinen
VAL - CHAMPION
ERI 2: CH Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi & Honkanen
POISSA: Surely Chick in Furs, om. Tarja Hovi
ERI 1: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
NUO - INTERMEDIATE
EH: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
EH: Dreampower's In My Dreams, om. Susanna & Jenni Huovinen
ERI 2: Reimin Sonata Arctica, om. Krista Riihelä & Annikka Hernesniemi
EH 4: Sad Sack's Rose's Smile, om. Jenna & Nina Bomström
ERI 3: Surely Serve Chilled, om. Satu Harden & Erja Syrjäpalo
AVO - OPEN
EH 2: Black Back Back To Business, om. Mari Pajaskoski
EH 3: Sad Sack's After The Storm, om. Jorma Kotiranta & Mari Bomström
VAL - CHAMPION
ERI 2: CH Terhierin Kiss Kiss, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
VET - VETERAN
ERI 2: Reddenblue Absolute Pitch, om. Heli Ranta
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
KASV 2, KP: Kennel Bristregal, om. Nina Janger
KASV 3, Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
29.08.2009 Terri-Eri, Helsinki, Suomen Terrierijärjestön päänäyttely, 47 aussia, joista 11 pentua (7 / 2 pist.)
Tuomari - Judge:  Päivi Eerola (myös BIS-vet), BIS Hans-Erhard Grüttner, Saksa 
(Tulokset toimitti Erika Okkonen)
kuva: ROP-BOB BIS1, ROP - BOB, PU1, VAL ERI1: 
C.I.B. Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén
VSP - BOS, PN1, VAL ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen, Erika Okkonen, Marjo Ahola
PU2, VAL ERI2: CH Reimin Special Edition, om Krista Riihelä, Henna Laine, Marketta Sorjonen PN2, VAL ERI2: CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Krista Riihelä
PU3,VET ERI1: C.I.B. Bluepepper´s Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen PN3, VAL ERI3: Reimin I Have A Dream, om. Chrisse Asikainen
kuva: SERT PU4, SERT, NUO ERI1: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo PN4, SERT, JUN ERI1: JCH Surely Can Buy My Love, om. Satu Harden & Satu Virtanen
ROP-PENTU: Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
VSP-PENTU: Bluepepper´s Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
kuva: ROP-veteraani BIS2-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANI:  CH Reimin Sun Moon Star, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA:  kennel Reimin, on. Krista Riihelä
MUUT UROSPENNUT 5-7kk :
3. KP: Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen
2. KP: Truozzy´s Fat Cat, om. Anne Moilanen
MUUT UROSPENNUT 7-9kk :
1. KP: Notice Monopoly, om. Jaana Saloniemi & Markus Walldén
2. KP: Redwing Kiss and Tell, om. Satu & Irma Harden
3. KP: Reimin Shoot To Trill, om. Marko Hiekkanen
4. KP: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Kimmo & Eija Aaltonen, Kirsi Ola
MUUT NARTTUPENNUT 5-7kk :
2. KP: Avocation Merry-Go-Round, om. H Mattanen, H. Mattanen, R Pokka-Mattanen
POISSA: Truozzy´s Black Cat Blues, om. Anne Moilanen & Anna Vahe
MUUT NARTTUPENNUT 7-9kk :
1. KP: Reimin Sevent Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
2. KP: Somehow Cappuccino, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
EH3: Reimin Dark Diamond, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
EH1: Terhierin Boss In Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
vara-SERT, ERI2: Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre
POISSA: JCH Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
POIS:SA Terhierin Pirate Jack, om. Elina Mäkeläinen
AVO - OPEN
EH4: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
POISSA: JCH Bluepepper´s Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola, Eve Steele
EH1: Melukylän Pelimies, om. Tiina Roos-Luumi & Anna-Mari Uimonen
EH2: Terhierin Mr Brownstone, om. Mia Korpiniemi
EH3: Truozzy´s Handyman, om. Pirjo Lehtonen
VAL - CHAMPION
EH: CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
ERI3: CH Jaskarin Hitch-Hiker, om. Nina Oikarinen
EH: CH Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
ERI3: Truozzy´s Rock Me, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo
VET - VETERAN
ERI2: CH Reimin Red Moonraker, om. Krista Riihelä & Henna Laine
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
ERI3: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
ERI4: Bluepepper´s Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
vara-SERT, ERI1: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI2: Ryba´s Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola
EH: Truozzy´s Kick-Of Flash, om. Anne Moilanen
AVO - OPEN
ERI1: Melukylän Pikkumusta, om. Pia Keskimaa & Kirsi Ola
EH4: Pikku-Riiviön Miss Salarakas, om. Timo Nyqvist
ERI2: Reimin Sweet Child O Mine, om. Tiina Tuomisalo & Krista Riihelä
EH3: Truozzy´s Hands Off, om. Anne Moilanen, Minna Laine, Mari-Susanna Aalto
EH: Whangdoodle Corinella, om. Eira & Rea Malmstén
VAL - CHAMPION
ERI4: CH Jaskarin Carissima, om. Saloniemi & Virkkunen
POISSA: CH Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén
POISSA: CH Surely Mad About You, om. Mari Winqvist, S Harden, Terhi Oksanen
ERI: CH Terhierin Kiss Kiss, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
ERI: CH Truozzy´s Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
EH2: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nuorteva
MUUT KASVATTAJAT:
POISSA: kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
3.: kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen 
2.: kennel Truozzy´s, om. Anne Moilanen 
Arvostelut 30.08.2009 KV Tervakoski, 40 aussia, joista 3 pentua (7 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Dakic Rade, Serbia 
(Tulokset toimitti Erika Okkonen)
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS ROP - BOB, PU1, VET ERI1:
C.I.B. Bluepepper´s Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
kuva: ROP-BOB & VSP-BOS VSP - BOS, PN1, CACIB, VAL ERI1: 
C.I.B. Bluepepper´s Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen, Erika Okkonen, Marjo Ahola
PU2, CACIB, VAL ERI1: C.I.B. Jaskarin Bravo, om. Markus Walldén PN2, vara-CACIB, VAL ERI2: CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU3, vara-CACIB, VAL ERI2: C.I.B. Truozzy´s Rock Me, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo PN3, SERT->FI MVA, AVO ERI1: Bluepepper´s Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
PU4, SERT, AVO ERI1: Terhierin Mr Brownstone, om. Mia Korpiniemi PN4, vara-SERT, JUN ERI1: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
ROP-PENTU: Notice Monopoly, om. Jaana Saloniemi & Markus Walldén
kuva: VSP-pentu VSP-PENTU: Somehow Cappuccino, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper´s Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Star, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT :
2. KP: Avocation Raindance, om. Mirka Väistö & Riitta Ajanto
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI3: Black Back Drag-N-Fly, om. Arja & Timo Lumiaho
ERI2: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
EH4: Pikku-Riiviön Reissumies, om. Pirkko Kesti
ERI1: Terhierin Boss In Motion, om. Päivi Mäntynen
NUO - INTERMEDIATE
vara-SERT, ERI1: JCH Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
AVO - OPEN
ERI4: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
ERI2: Black Back Back On Track, om. Arja Lumiaho
POISSA: JCH Bluepepper´s Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi, Marjo Ahola, Eve Steele
ERI3: Truozzy´s Handyman, om. Pirjo Lehtonen
VAL - CHAMPION
ERI: CH Redwing Rhinestone Cowboy, om. Satu Harden & Krista Riihelä
ERI: CH Reimin Air Force One, om. Krista Riihelä
ERI: CH Reimin Special Edition, om Krista Riihelä, Henna Laine, Marketta Sorjonen
ERI4: CH Terhierin Hell of a Devil, om. Auri Stenroos
ERI3: CH Terhierin Not a Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
VET - VETERAN
ERI2: CH Reimin Red Moonraker, om. Krista Riihelä & Henna Laine
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
EH: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
ERI3: Bluepepper´s Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
ERI2: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola, Virpi Juvonen, Jarmo Kejonen
ERI1: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI4: Surely Serve Chilled, om. Erja Syrjäpalo & Satu Harden
AVO - OPEN
ERI2: Jaskarin Highness-Herself, om. Kati Kareinen & Marjo Ahola
ERI3: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Arjoranta & Kirsi Ola
ERI4: Ophelia´s Rosepepper, om. Erja Syrjäpalo
ERI: Truozzy´s Hands Off, om. Anne Moilanen, Minna Laine, Mari-Susanna Aalto
VAL - CHAMPION
POISSA: CH Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén
ERI: CH Somehow Take-Away, om. Tiina Aalto & Anna Riutta-Salo
ERI: CH Surely Mad About You, om. Mari Winqvist, S Harden, Terhi Oksanen
ERI3: CH Terhierin Kiss Kiss, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
ERI4: CH Truozzy´s Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen
VET - VETERAN
ERI2: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nuorteva
MUUT KASVATTAJAT:
2. KP: kennel Reimin, om. Krista Riihelä
5. KP: kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
4. KP: kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
3. KP: kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen 
30.08.2009 PE Köyliö, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 1 pentu
Tuomari - Judge: Harto Stockmari
  (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
kuva: ROP-BOB ROP-pentu / BOB-puppie, PN1, KP:
Somehow Cafe Au Lait, om. Mervi Ruohonen
Arvostelut 06.09.2009 RY Tampere,17 aussia, joista 3 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen  (Tulokset toimitti Juuli Huuhtanen)
ROP - BOB, PU1, SERT, AVO ERI1:
Black Back Back On Track, om. Lumiaho Arja
VSP - BOS, PN1, VAL ERI1:
CH Reimin I Have A Dream, om. Riihelä Krista & Asikainen Chrisse
PU2, vara-SERT, NUO ERI1: Terriway Fill The Bill, om. Katavisto Sanna PN2, VET ERI1: CH Reimin Sun Moon Star, om. Riihelä Krista
PU3, VAL ERI1: CH Reimin Special Edition, om. Riihelä Krista&Laine Henna & Sorjonen Marketta PN3, VET ERI2: C.I.B. Bluepeppper's Black Mint, om. Saloniemi Jaana
PN4, SERT, AVO ERI1: Truozzy's Hands Off, om. Moilanen Anne & Laine Minna
ROP-PENTU (n): Reimin Seventh Sign, om. Nuutinen-Mäntylä Anne & Riihelä Krista
VSP-PENTU (u): Reimin Spotlight Kid, om. Häyhä Anu
ROP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Star, om. Riihelä Krista
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Riihelä Krista
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN2 KP: Somehow Cappuccino, om. Riutta-Salo Anna & Mattila Heidi
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
H: Black Back Drag-N-Fly, om. Lumiaho Arja & Timo
EH1: Terriway Great Black, om. Katavisto Sanna & Savioja Maija-Liisa
AVO - OPEN
EH2: Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi & Ahola & Steele
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
H: Black Back Very Cherry, om. Kuusiluoma Juhani & Soiletsalo Mervi
AVO - OPEN
EH2: Reimin Final Fantasy, om. Hernesniemi A.& Riihelä K.
VAL - CHAMPION
ERI2: CH Truozzy's Black Cat, om. Moilanen Anne & Elonen Raine
VET - VETERAN
EH3: Ouskan Nauru-Hermo, om. Nuorteva Marika & Laine Henna
Arvostelut 06.09.2009 KR Vantaa, 18 aussia josta 1 pentua (3 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Hassi Assenmacher, Saksa, RYP: Sonia Pagani, BIS-veteraanit: Christian Jouanchicot, BIS-kasvattaja: Hans Almgren  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
RYP 2, ROP - BOB, VAL1: :
C.I.B Bluepepper's Love-Machine, om. Leena & Päivi Saarinen ja Mirella Lankinen
VSP - BOS, VAL ERI1:
C.I.B Bluepepper's Fun, om. Anne-Mari Kuusela & Marjo Ahola
PU2, VET ERI1: C.I.B Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen PN2, SERT, AVO ERI1: Jaskarin Highness-Herself, om. Kati Kareinen & Marjo Ahola
PU3, SERT, AVO ERI1: Bluepepper's Will-I, om. Päivi Saarinen & Marjo Ahola PN3, vara-SERT, NUO ERI1: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
PU4, vara-SERT, NUO ERI1: Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre PN4, VET ERI1: Ch Selendia In Kozmic Blue, om. Anna Nurmio-Lahdenmäki & Heikki Lahdenmäki
ROP-PENTU: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Aaltonen Eija & Kimmo & Ola Kirsi
BIS 1-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
VSP-VETERAANI: Ch Selendia In Kozmic Blue, om. Anna Nurmio-Lahdenmäki & Heikki Lahdenmäki
BIS 2-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper's, om. Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Avocation Magic Of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
EH 3: Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen & Maiju ja Timo Pykälä
AVO - OPEN
ERI 2: Black Back Las Vivaz, om. Sjöman Tarja
EH 3: Vegaran Ice Face, om. Chrisse Asikainen & Anu Häyhä
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1: Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Melukylän Pikkumusta, om. Pia Keskimaa
H: Royal Smile Jestas Sentään, om. Eeva Suvanto
AVO - OPEN
EH 2: Top-Knot Lindeman's Red, om. om. Anna Nurmio-Lahdenmäki
VAL - CHAMPION
ERI 2: Ch Surely Mad About You, om. Satu Hardén, Mari Winkvist & Krista Riihelä
12.09.2009 KR Porvoo, 27 aussia josta 4 pentua (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Nils Molin, BIS-juniorit: Nils Molin, BIS-veteraanit: Rita Reyniers, BIS-kasvattajat: Ove Germundsson
  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB, VET ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
VSP - BOS, VAL ERI 1:
C.I.B. Bluepepper's Fun, om. Anne-Mari Kuusela ja Marjo Ahola
PU2, VAL ERI 1: C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen PN2, VAL ERI 2: CH Reimin I have A Dream, om. Chrisse Asikainen
PU3, VAL ERI 2: CH Vegaran Ice Fever, om. Maria & Jorunn Andersson PN3, SERT, JUN ERI 1: Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi & Honkanen
PU4, SERT, NUO ERI 1: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius PN4, vara-SERT: Fairquest Killer Queen, om. Wilhelmiina Rantanen
ROP-PENTU: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
VSP-PENTU: Reimin Sevent Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
kuva: ROP-junior 12.09.2009 BIS 1-juniori, ROP-juniori: Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi & Honkanen
13.9.2009 finaalissa BIS 2-juniori: Bluepepper's Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi & Honkanen
kuva: ROP-veteraani BIS 3-veteraani, ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
BIS 2-kasvattaja, ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
kuva: junior handler JUNIOR HANDLER, tuomari Anne Eriksson, 10-13 vuotiaat:
2.  Maija Saarinen australianterrierillä Bristregal Never Say Never
MUUT UROSPENNUT :
PEK2, KP: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija ja Kimmo Aaltonen ja Kirsi Ola
PEK3: Reimin Shoot To Trill, om. Marko Hiekkanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1: Reimin Dark Diamont, om. Tea Sakki & Krista Riihelä
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen & Maiju ja Timo Pykälä
ERI2: Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre
EH3: Surely Sharp Dressed Man, om. Mari Winqvist & Satu Harden
AVO - OPEN
EH3: Artic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
vara-SERT, ERI1: Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
EH2: Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola & Eve Steele
VET - VETERAN
ERI2: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
ERI3: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
EH: Bristregal Online Regal, om. Nina Janger & Anita Mäkelä
ERI4: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola, Virpi Juvonen, Jarmo Kejonen
ERI2: Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
AVO - OPEN
EH3: Bristregal Just Like BB, om. Mari Pajaskoski
ERI1: Jaskarin Highness-Herself, om. Kati Kareinen & Marjo Ahola
EH2: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Arjoranta & Kirsi Ola
VAL - CHAMPION
ERI3: CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Krista Riihelä
ERI4: CH Surely Mad About You, om. Mari Winqvist, Satu Harden & Krista Riihelä
MUUT KASVATTAJAT:
KASV 3, KP: Kennel Bristregal, om. Nina Janger
KASV 2, KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
19.09.2009 PE Siikajoki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua
Tuomari - Judge: Marjo Nygård
  (Tulokset toimitti Leena Puikko)
RYP2, ROP-pentu / BOB-puppie:
Bluepepper's Fox-Berry, om. Leena Puikko ja Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK 2,KP: Bluepepper's Fox-Blossom, om. Riitta Vainionpää
19.09.2009 RY Tampere, 35 aussia, joista 4 pentua (6 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Mats Lindborg, Ruotsi
  (Tulokset toimitti Krista Riihelä)
kuva: ROP-BOB ROP - BOB PN1 VAL ERI 1: 
CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Krista Riihelä
kuva: VSP-BOS VSP - BOS PU 1 SERT NUO ERI 1: 
Dreampower's Blue Dreamer, om. Vesa Lainio
PN2 SERT AVO ERI1: JCH Bluepepper's Ring, om. Viivi & Marjo Ahola, Eve Steele PU2 vara-SERT AVO ERI1: JCH Bluepepper's Rules The Ring, om. Jaana Saloniemi & Marjo Ahola & Eve Steele
PN3 VAL ERI2: CH Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo PU3 VAL ERI1: C.I.B Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
PN4 VET ERI1: C.I.B Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi PU4 VAL ERI2: CH Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
kuva: ROP & VSP pennut ROP-PENTU: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
kuva: ROP & VSP pennut VSP-PENTU: Somehow Cappuccino, om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
kuva: ROP-veteraani BIS 2-veteraani ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi
kuva: ROP-kasvattaja BIS1-KASV ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROSPENNUT :
2. KP Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Kimmo & Eija Aaltonen & Kirsi Ola
MUUT NARTTUPENNUT :
2. KP Reimin Sevent Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
NUO - INTERMEDIATE
EH4: Black Back Drag-N-Fly, om. Lumiaho Arja & Timo
ERI3: Dreampower's Dream In Red, om. Anne Mustonen & Satu Toivonen
ERI2: Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto
AVO - OPEN
EH3: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
ERI2: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori
VAL - CHAMPION
ERI3: CH Dreampower's Candy King, om. Minna Nurminen & Satu Toivonen
VET - VETERAN
EH2: Bluepepper's Billy-The-Kid, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
EH1: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI1: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
EH2: Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
EH4: Bristregal Overpower, om. Anne Mustonen & Eija Keskinen
vara-SERT ERI1: Dreampower's Wild Dream, om. Minna Nurminen & Satu Toivonen
ERI3: Melukylän Pikkumusta, om. KIrsi Ola & Piia Keskima
AVO - OPEN
ERI4: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
ERI3: Melukylän Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Arjoranta
ERI2: Truozzy's Hand`s Off, om. Mari-Susanna Aalto & Anne Moilanen & Minna Laine
VAL - CHAMPION
ERI3: C.I.B Bluepepper's Fun, om. Anne-Mari Kusela & Marjo Ahola
ERI4: CH Truozzy's Black Cat, om. Raine Elonen & Anne Moilanen
VET - VETERAN
EH4: Ouskan Nauru-Hermo, om. Marika Nuorteva & Henna Laine
ERI3: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
ERI2: CH Terriway Thin Red Line, om. Anna Riutta-Salo & Arto Salo
MUUT KASVATTAJAT:
2 KP: kennel Dreampower's, om. Satu Toivonen
Arvostelut 20.09.2009 RY Parainen, 34 aussia, joista 4 pentua (6 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Lia Obee, Alankomaat
  (Tulokset toimitti Marjaana Linnainmaa-Syrjänen & Jaana Saloniemi)
kuva: ROP-BOB BIS 2, RYP 1, ROP - BOB, PU1:
C.I.B Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
VSP - BOS, SERT, AVO ERI1: 
Bluepepper's Ring, om. Viivi & Marjo Ahola & Eve Steele
kuva: SERT PU2, SERT, AVO ERI1: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori PN2, VAL ERI1: C.I.B Bluepepper's Fun, om. Marjo Ahola & Anne-Mari Kuusela
PU3, vara-SERT, VET ERI1: Black Back Red Rooster om. Henna Jänkälä PN3, VET ERI1: C.I.B Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi
PU4, VAL ERI2: Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen PN4, VAL ERI2: CH Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
ROP-PENTU (u): Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
kuva: VSP pentu VSP-PENTU: (n): Reimin Seventh Sign, om Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä
ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Black Mint, om. Jaana Saloniemi
VSP-VETERAANIBlack Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
ROP-KASVATTAJA: kennel Reimin, on. Krista Riihelä
MUUT UROSPENNUT :
2. KP: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija ja Kimmo Aaltonen ja Kirsi Ola
MUUT NARTTUPENNUT :
2.: Somehow Cappucino, om. Anna Riutta-Salo ja Heidi Mattila
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: Finsweng Napakymppi, om. Stiina Koskinen
EH1: Melukylän Q-luu Kauas, om. Kirsi Ola ja Pia Erlund
EH3: Millhouse's Barbarossa, Om. Tanja Myllylä
NUO - INTERMEDIATE
EH1: Truozzy's Final Flash, om. Anne Moilanen ja Eva Funck
AVO - OPEN
EH3: J CH Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi, Ahola & Steele
ERI2: Reimin What a Surprise, om. Mikko Syrjälä
VAL - CHAMPION
ERI3: CH Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen
VET - VETERAN
EH3: Bluepepper's Billy The Kid, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
ERI2: Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Tehill's Jessio Jade, om. Arja Säily
EH1: Viva La Vida Bella Vita, om. Anna Riutta-Salo, Tiina Aalto, Tuuli Marjomaa
NUO - INTERMEDIATE
EH1: Melukylän Pikkumusta, om. Kirsi Ola & Piia Keskimaa
AVO - OPEN
EH: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
EH2: Melukylä Ola-Laa, om. Kirsi Ola & Kirsi Arjoranta
EH4: Reimin Final Fantasy, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
EH3: Truozzy's Hands Off, om. Minna Laine & Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto
EH: Whangdoodle Corinella, om. Rea & Eira Malmsten
VAL - CHAMPION
EH: CH Somehow Some Tru'n Oz, om. Minna Laine
ERI4: CH Somehow Someday Maybe, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
ERI3: CH Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen, Minna Laine ja Raine Elonen
VET - VETERAN
EH3: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nurteva
ERI2: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
MUUT KASVATTAJAT:
2 KP: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
3: Kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo
4: Kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen
Arvostelut 04.10.2009 PE Kotka, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, pentuja 3
Tuomari - Judge: Juha Palosaari, Ryhmätuomari Juha palosaari  (Tulokset toimitti Mari Winqvist)
kuva: ROP-BOB RYP4, ROP-pentu / BOB-puppie, Pen 7-9 kk (n):
Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
VSP-pentu / BOS-puppie, Pen 7-9 kk (u):
Reimin Holy Diver, om. Krista Riihelä & Satu Harden
MUUT NARTTUPENNUT 5-7kk :
PEN1: Selendia Xtra Favour, om. Lohko Hanna & Ropo Tuija
Arvostelut 24.10.2009 KV Seinäjoki, 23 aussia, joista 6 pentua (3 / 1 pist.)
Tuomari - Judge: Paavo Mattila
  (Tulokset toimitti Erika Okkonen)
ROP - BOB, PN1, CACIB, VAL ERI1:
C.I.B Bluepepper's Funny -Bunny om. Tervonen Paavo & Okkonen Erika & Ahola Marjo
VSP - BOS, PU1, CACIB, SERT -> FI MVA, VAL ERI1:
EE CH Truozzy's Handyman, om. Lehtonen Pirjo
PN2, vara-CACIB, VAL ERI2: CH Truozzy's Black Cat, om. Moilanen Anne & Elonen Raine PU2, vara-CACIB, VAL ERI2: CH Reimin Special Edition, om. Riihelä Krista & Laine Henna & Sorjonen Marketta
PN3, SERT -> FI MVA, AVO ERI1: Reimin Sonate Arctica om. Riihelä Krista & Hernesniemi Annikka PU3, vara-SERT, NUO ERI 1: Melukylän Pläski Poika, om. Kaarre Maria
PN4, VAL ERI3: CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Riihelä Krista
kuva: ROP pentu ROP-PENTU (u): Truozzy's Fat Cat, om. Moilanen Anne
VSP-PENTU (n): Reimin Hello Kitty, om. Vinqvist Mari &Riihelä Krista
MUUT UROSPENNUT :
2: Bluepepper's Flying-Fox, om. Ahola Marjo & Leinonen Marja
MUUT NARTTUPENNUT :
3:  Black Back Bananarama, om. Hautala Katriina & Leena
4:  Bluepepper's Fox-Blossom, om. Vainionpää Riitta
2 KP:  Bluepepper's Fox-Berry, om. Puikko Leena & Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1: Sassatown Lamborghini ,om. Ahlman-Stockmari Tanya
NUO - INTERMEDIATE
POISSA: Bluepepper's Rules The Ring, om. Saloniemi Jaana & Ahola Marjo & Steele Eve
VAL - CHAMPION
EH3: CH Sad Sack's Thunderstrom, om. Leinonen Marja & Pitkänen Outi & Ahola Marjo
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Reimin Seventh Sign, om. Nuutinen-Mäntylä Anne & Riihelä Krista
EH 3: Sassatown Lullaby, om. Ahlman -Stockmari Tanya
vara-SERT, ERI1: Somehow, Cappuccino, om. Riutta - Salo Anna
H: Tehill's Ina Blue, om. Hardèn Irma & Saariniemi Tuija
NUO - INTERMEDIATE
EH3: Black Back Very Cherry, om. Kuusiluoma Juhani & Soiletsalo Mervi
EH2: Melukylän Pikkumusta, om. Ola Kirsi & Keskimaa Piia
ERI1: Sad Sack's Make Me Smile, om. Leinonen Marja
AVO - OPEN
ERI2: Truozzy's Hands off, om. Moilanen Anne & Laine Minna & Aalto Mari - Susanna
VET - VETERAN
POISSA: C.I.B Bluepepper's Black Mint, om. Saloniemi Jaana
25.10.2009 PE Lahti, epävirallinen pentunäyttely, puppy show, 2 pentua
Tuomari - Judge: Paula Valakari  (Tulokset toimitti Satu Kivioja)
ROP-pentu / BOB-puppie:
Truozzy's Off The Record, om. Satu Kivioja & Matti Svensk
PN2, KP: ??????
Arvostelut 25.10.2009 RY Tuulonen/ Hämeenlinna 32 aussia, joista 4 pentua (6 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Tapio Eerola
  (Tulokset toimitti Eira Malmstén)
ROP - BOB, SERT -> FI MVA, AVO ERI1:
Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
VSP - BOS, VAL ERI1:
CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU2, VAL ERI1: CH Reimin Special Edition, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Marketta Sorjonen PN2, SERT -> FI MVA, AVO ERI1: Reimin Final Fantasy, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
PU3, VAL ERI2: EE MVA Truozzy's Handynan, om. Pirjo Lehtonen ja Anne Moilanen PN3, vara-SERT, NUO ERI: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola & Jarmo Kejonen & Virpi Juvonen
PU4: VET ERI 1: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä PN4, VAL ERI2: CH Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo & Tiina Aalto
kuva: ROP pentu ROP-PENTU (u): Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
VSP-PENTU (n): Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
ROP-VETERAANIBlack Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROSPENNUT :
PEK 2, KP: Ophelia's I Am Happy, om. Erja Syrjäpalo
PEK 3: Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 1: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
EH 2: Melukylän Q-Tamokeikka, om. Anu Levänen
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Surely Sharpdressedman om. Winqvist Mari
EH1: Terriway Fill The Bill, om. Sanna Katavisto
AVO - OPEN
H: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI1: Reimin Seventh Sign, om. Krista Riihelä & Anne Nuutinen-Mäntylä
EH3: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsti Nikkanen
EH2: Somehow Capuccino: om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
H: Vegaran Dark Diamond, om. Kiiski-Arosuo Salla & Asikainen Chrisse
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Fairquest Killer Queen, om. Catharina & Wilhelmina Rantanen
EH4: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
H: Sinimarjan Xia, om. Marja Haimi
H: Surely Sealed With A Kiss: Krista Riihelä & Pia Vuori
EH3: Surely Served Chilled, om. Erja Syrjäpalo & kasv.
AVO - OPEN
EH4: Arctic Soul Re Loved, om. Hannunen Anita & Pajaskoski Mari
EH3: Fairquest Kilkenny Cat, om Catharina Rantanen
H: Whangdoodle Corinella, om. Eira ja Rea Malmsten
ERI2: Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen & Minna Laine
VAL - CHAMPION
EH4: Reimin Sonata Arctica, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI3: CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Krista Riihelä
08.11.2009 PE Turku, epävirallinen pentunäyttely, puppy show, 3 pentua
Tuomari - Judge: Kari Salminen, Ryhmätuomari Kari Salminen
  (Tulokset toimitti Anne Moilanen)
kuva: ROP pentu RYP1, ROP-pentu / BOB-puppie, PEN1 (7-9 kk (u)):
Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
VSP-pentu / BOS-puppie, PEN1 (7-9 kk (n)):
Dreampower's Take It Easy, om. Satu Toivonen
PN2, PEN1, KP (5-7kk): Truozzy's Off-The-Off, om. Anne Moilanen & Anna Hankala
Arvostelut 08.11.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely, puppy show , 1 pentu
Tuomari - Judge: Kirsi Sainio
  (Tulokset toimitti Mari Winqvist)
ROP-pentu / BOB-puppie, PEN1, KP:
Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist
Arvostelut 15.11.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely, puppy show , 1 pentu
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen
  (Tulokset toimitti Mari Winqvist)
ROP-pentu / BOB-puppie, PEN1, KP:
Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
Arvostelut 22.11.2009 KV Jyväskylä, 52 aussia josta 6 pentua (9 / 1 pist.)
Tuomari - Judge: Dianne Jolly, Australia
  (Tulokset toimitti Kirsi Ola)
kuva: VSP-BOS & ROP-BOB ROP - BOB, SERT, PN1, JUN ERI1:
Melukylän Q-Sama, om. Kirsi Ola & Maija & Sami Blomqvist
kuva: VSP-BOS & ROP-BOB VSP - BOS, PU1, VET ERI1:
CH Bluepepper's Eri-Terri, om. Terhi Liukkonen-Järvinen
PN2, CACIB, VAL ERI1: CH Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen PU2, CACIB, SERT, AVO ERI1: Melukylän Pelimies, om. Anna Uimonen & Tiina Luumi-Roos
PN3, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI1: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen PU3, vara-CACIB, VAL ERI1: CH Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
PN4 JUN ERI2: Bluepepper's Devil's Choise, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen kuva: PU4 PU4, vara-SERT, NUO ERI1: Bristregal Nice And Spicy, om. Susanna & Jenni Huovinen
kuva: ROP-pentu ROP-PENTU (n): Terriway Hot Or What, om. Maiju Lepistö
ROP-VETERAANI: C.I.B. Flashstyle's Jovial Girl, om. Anne Moilanen
VSP-VETERAANI: CH Bluepepper's Eri-Terri, om. Terhi Liukkonen-Järvinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
21.11.2009 JUNIOR HANDLER, tuomari Marianne Holm, 10-13 vuotiaat:
3.  Maija Saarinen australianterrierillä Marwin (CH Nellyson's He Dog)
kuva: junior handler 22.11.2009 JUNIOR HANDLER, tuomari Joao Vasco Pocas, Portugali, 10-13 vuotiaat:
2.  Maija Saarinen australianterrierillä Marwin (CH Nellyson's He Dog)
MUUT UROSPENNUT :
PEK2: Chiliberry's Napoleon, om. Juhani Kuusiluoma
PEK1: Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK3: Chiliberry's Angelica, om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa
PEK4: Ophelia's Simply The Best, om. Raimo Eskelinen
PEK2: Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH2: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
EH3: Bluepepper's Fox-Tail, om. Terhi Liukkonen-Järvinen & Timo Järvinen
EH1: Finsweng Niksipirkka, om. Jenni Wahteristo & Minna Roivainen
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Terhierin Boss in Motion, om. Päivi Mäntynen
AVO - OPEN
EH: Arctic Soul Revolver, om. Marjatta Luostarinen
EH4: Bluepepper's Tex-Will-Er, om. Marjo Ahola & Maire Jääskeläinen
EH3: Horrieglen Blue Legend, om. Jenni Wahteristo & Seija Ristola
EH: Reimin What A Suprise, om. Mikko Syrjälä
H: Seledo Scott Onyx, om. Susanna & Jenni Huovinen
ERI2: Terhierin Mr Brownstone, om. Mia Korpiniemi
VAL - CHAMPION
ERI2: C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen
POISSA: C.I.B. Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
EH4: CH Sad Sack's Thunderstorm, om. Marja Leinonen & Outi Pitkänen & Marjo Ahola
EH3: CH Terhierin Not A Spacecase, om. Arja Seppälä & Terhi Oksanen
EH: CH Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen & Anne Moilanen
VET - VETERAN
ERI2: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Marjo Ahola & Maire Jääskeläinen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH: Black Back Bananarama, om. Katriina & Leena Hautala
EH: Finsweng Neliapila, om. Jenni Wahteristo & Kirsi Häkkinen
ERI4: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
ERI3: Somehow Capuccino, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo
EH: Tehill's Jessie Jade, om. Arja Säily
EH: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
EH: Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö & Sanna Katavisto
NUO - INTERMEDIATE
EH3: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma & Mervi Soiletsalo
EH: Dreampower's In My Dreams, om. Susanna & Jenni Huovinen
EH2: Finsweng Mamma Mia, om. Saara Vasko
EH4: Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
AVO - OPEN
EH: Arctic Soul Re Loved, om. Anita Hannunen & Mari Pajaskoski
EH3: Black Back Blackberry Jam, om. Juhani Kuusiluoma
ERI2: Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele
EH4: Linnearud's Lavendel Brun, om. Arja Säily
ERI1: Melukylän Papupata, om. Kirsi Ola & Jarmo Kejonen & Virpi Juvonen
EH: Somehow She's Howgirl, Katriina & Leena Hautala
POISSA: Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen & Mari Aalto & Minna Laine
VAL - CHAMPION
POISSA: CH Black Back Yabbadabbadoo, om. Jenni Wahteristo & Seija Ristola
ERI4: C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
ERI2: CH Bluepepper's Will-Be, om. Elias Järvinen & Marjo Ahola
ERI3: CH Redwing Mona Lisa Smile, om. Krista Riihelä
ERI: CH Reimin Final Fantasy, om. Annikka Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI: CH Somehow Take-Away, om. Anne Moilanen & Anna Riutta-Salo
MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: kennel Black Back, om. Mervi Soiletsalo
KASV2: kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
29.11.2009 KV Turku,  31 aussia joista 1 pentu (6 / 0 pist)
Tuomari - Judge:  Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi  (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, CACIB, VAL ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI 1:
Ch Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
PN2, SERT, vara-CACIB, AVO ERI 1: Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele PU2, VET ERI 1: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
PN3, VAL ERI 2: Ch Truozzy's Black Cat, om. Anne Moilanen & Raine Elonen PU3, SERT -> FIN MVA, VET ERI2: Black Back Red Rooster, om. Henna Jänkälä
PN4, JUN ERI 1: Black Back Bahama Mama, om. Jaana Valkonen & Päivi Pyöli PU4, vara-SERT, JUN ERI 1: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
ROP-PENTU: Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
ROP-VETERAANI:  C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
ROP-KASVATTAJA:  Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT NARTTUPENNUT :
POISSA: Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 3: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
ERI 4: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
ERI 2: Reimin Spotlight Kid, om. Anu Puotsaari
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Avocation Magic of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
EH 3: Dreampower's Blue Dreamer, om. Vesa Lainio
ERI 2: Melukylän Pläski Poika, om. Maria Kaarre
AVO - OPEN
EH 2: Arctic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
POISSA: Reimin What a Surprise, om. Mikko Syrjälä
EH 1: Somehow Trial Run, om. Marja-Liisa Vuori
VAL - CHAMPION
POISSA: Ch Jaskarin Master-Himself, om. Markus Walldén
ERI 3: Ch Reimin Special Edition, om. Henna Laine, Riihelä Krista & Sorjonen Marketta
EH 4: Ch Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
ERI 2: Ch Vegaran Ice Fever, om. Maria Andersson & Jorunn
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
EH 3: Somehow Cafe Au Lait, om. Mervi Ruohonen
EH 4: Somehow Cafe Mocha, om. Nina Kjellman & Aleksi Kullberg
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
AVO - OPEN
EH 2: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
ERI 1: Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen, Minna Laine & Mari-Susanna Aalto
VAL - CHAMPION
EH: Ch Reimin Sonata Arctica, om. Annika Hernesniemi & Krista Riihelä
ERI 3: Ch Black Back Ärripurri, om. Anne Mustonen
POISSA: Ch Jaskarin Surprise-Herself, om. Markus Walldén
EH: Ch Somehow Some Tru'n Oz, om. Minna Laine
ERI 4: Ch Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo
VET - VETERAN
EH 1: Ouskan Nauru-Hermo, om. Henna Laine & Marika Nuorteva
MUUT KASVATTAJAT:
2 KP: Kennel Black Back, om. Mervi Soiletsalo
3 KP: Kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo
4 KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
05.12.2009 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua
Tuomari - Judge: Matti Luoso  (Tulokset toimitti Päivi Pyöli)
ROP-pentu / BOB-puppie, PN1, KP (5-7kk):
Lasmirkatin Moon Melody, om. Pirjo Mönkkönen
VSP-pentu / BOS-puppie, PU1, KP (5-7kk):
Lasmirkatin Hard Rock Moon, om. Tuire Virtanen
pdf 12.12.2009 KV Helsinki Voittaja 2009 -näyttely, 33 aussia, joista 0 pentua (6 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Dodo Sandahl, Ruotsi, SM-juniorhandlerit: Radek Blazo Slovakia  (Anu Sormusen muistiinpanojen mukaan, tulokset kirjoitti puhtaaksi Marjo Ahola. Tuloksissa voi olla virheitä. Jos huomaat virheen, ilmoita webmasterille.)
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS ROP - BOB, CACIB, V-09, VAL ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS VSP - BOS, CACIB, V-09, VAL ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PN2, SERT, vara-CACIB, NUO ERI1: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola  PU2, vara-CACIB, VAL ERI2: CH Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
PN3, vara-SERT, AVO ERI1: Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele PU3, SERT, NUO ERI1: Bluepepper´s Rules the Ring, om. Jaana Saloniemi, Eva Steele & Marjo Ahola
PN4, VAL ERI2: Ch Reimin I Have a Dream, om. Chrisse Asikainen PU4, vara-SERT, JV-09, JUN ERI1: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
ROP-KASVATTAJA:  Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
V-09: C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
V-09: C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen
JV-09: Bluepepper's Devil's Choise, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen
JV-09: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
Juniorhandlereiden SM-09 JUNIOR HANDLER:
Juniorhandlereiden SM-09: Paavo Tervonen australianterrierillä "Bratz" (Bluepepper´s Ring)
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI2: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
EH4: Reimin Dragonheart, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
EH: Reimin Holy Diver, om. Krista Riihelä & Satu Hardén
EH3: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Avocation Magic of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
EH3: Bristregal Nice and Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
AVO - OPEN
POISSA: Arctic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
VAL - CHAMPION
ERI3: Ch Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
ERI4: Reimin Special Edition, om. Henna Laine, Riihelä Krista & Sorjonen Marketta
EH: Ch Vegaran Ice Fever, om. Maria Andersson & Jorunn
EH: Vitterklippens Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä
VET - VETERAN
EH1: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Marjo Ahola & Maire Jääskeläinen
EH2: C.I.B Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH: Avocation Merry-Go-Round, om. Mattanen Harri & Henna-Emilia & Pokka-Mattanen Raili
EH: Black Back Bahama Mama, om. Jaana Valkonen & Päivi Pyöli
EH: Bluepepper´s Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
JV-09, ERI1: Bluepepper's Devil's Choise, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen
ERI3: Bluepepper´s Devil's Chick, om. Jaana Saloniemi & Hilkka Honkanen
EH: Bluepepper´s Fox-Berry, om. Leena Puikko & Marjo Ahola
ERI4: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
ERI2: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
EH: Surely Can Buy My Love, om. Satu Hardén & Satu Virtanen
POISSA: Vegaran Dark Diamond, om. Salla Arosuo & Chrisse Asikainen
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
AVO - OPEN
EH3: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
EH4: Avocation Fire Flower, om. Orvokki Lämsä & Minna Kaartinen
ERI2: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen
POISSA: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
VAL - CHAMPION
POISSA: Ch Black Back Ärripurri, om. Anne Mustonen
MUUT KASVATTAJAT:
KP 2: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
KP 3: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
Arvostelut 13.12.2009 KV Helsinki Pohjoismaiden Voittaja 2009 -näyttely, 38 aussia, joista 0 pentua (7 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Jeff Luscott, Iso-Britannia  (Anu Sormusen muistiinpanojen mukaan, tulokset kirjoitti puhtaaksi Marjo Ahola. Tuloksissa voi olla virheitä. Jos huomaat virheen, ilmoita webmasterille.)
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS ROP - BOB, CACIB, POHJ V-09, VAL ERI1:
C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
kuva: ROP - BOB & VSP - BOS VSP - BOS, CACIB, POHJ V-09, VAL ERI 1:
C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PN2, SERT, vara-CACIB, AVO ERI1: Bluepepper's Ring, om. Marjo & Viivi Ahola & Eve Steele PU2, SERT, POHJ JV-09, JUN ERI 1: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
PN3, vara-SERT, NUO ERI1: Fairquest Killer Queen, om. Catharina & Wilhelmiina Rantanen kuva: PU3 PU3, vara-CACIB, vara-SERT, NUO ERI 1: Avocation Magic of Moon, om. Matti & Tuula Onkamo
PN4: Ch Terhierin Kiss Kiss, om. Terhi Oksanen PU4, VAL ERI 2: Ch Bluefell's Magic Arrow, om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
kuva: ROP - kasvattaja ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
POHJ V-09: C.I.B. Bluepepper's Funny-Bunny, om. Paavo Tervonen & Erika Okkonen & Marjo Ahola
POHJ V-09: C.I.B. Bluepepper's Smile, om. Maritsa Pietikäinen & Marjo Ahola & Päivi Saarinen
POHJ JV-09: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
POHJ JV-09: Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI2: Benayr Mr Goodwill, om. Satu Toivonen & Anne Mustonen
EH3: Reimin Holy Diver, om. Krista Riihelä & Satu Hardén
EH4: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
NUO - INTERMEDIATE
EH3: Bluepepper´s Rules the Ring, om. Jaana Saloniemi, Eva Steele & Marjo Ahola
EH: Bristregal Nice and Spicy, om. Jenni & Susanna Huovinen
ERI2: Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius
EH4: Terhierin Boss in Motion, om. Päivi Mäntynen
AVO - OPEN
POISSA: Arctic Soul Re Loaded, om. Anni Ikäläinen
EH: Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
VAL - CHAMPION
ERI: Ch Black Back Las Vivaz, om. Tarja Sjöman
ERI: C.I.B Bluepepper´s Devil Again, om. Leena Rautiainen, Marjo Ahola & Saija Reiman-Walldén
POIS: C.I.B Jaskarin Hot Dog, om. Marjaana Linnainmaa-Syrjänen
ERI4: Ch Reimin Special Edition, om. Henna Laine, Riihelä Krista & Sorjonen Marketta
EH: Ch Terhierin Not A Spacecase, om. Terhi Oksanen
EH: Ch Vitterkilippens Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä
VET - VETERAN
ERI1: C.I.B. Bluepepper's Golden Cap, om. Maire Jääskeläinen
ERI2: C.I.B Avocation Centaurus, om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH: Bluepepper's Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
EH 3: Bluepepper's Devil's Choise, om. Marjo Ahola & Anu Sormunen
EH: Bluepepper's Devil´s Chick, om. Jaana Saloniemi & Hilkka Honkanen
EH: Bluepepper's Fox-Berry, om. Leena Puikko & Marjo Ahola
EH: Mericorun Rommirusina, om. Anne Mustonen & Kirsi Nikkinen
POHJ JV-09, ERI 1: Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Krista Riihelä
EH 2: Surely Can Buy My Love, om. Satu Hardén & Satu Virtanen
EH 4: Surely Chick In Furs, om. Tarja Hovi
EH: Vegaran Dark Diamond, om. Salla Arosuo & Chrisse Asikainen
NUO - INTERMEDIATE
EH 4: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
ERI 2: Ryba's Orange Blossom Express, om. Kirsi Ola
EH 3: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo & Terhi Oksanen
AVO - OPEN
EH 4: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
EH 3: Avocation Fire Flower, om. Orvokki Lämsä & Minna Kaartinen
EH 2: Bristregal Non-Stop Regal, om. Nina Janger & Anu Pirkkalainen
POISSA: Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
VAL - CHAMPION
POISSA: Ch Black Back Ärripurri, om. Anne Mustonen
MUUT KASVATTAJAT:
KP 4: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
KP 3: Kennel Terhierin, om. Terhi Oksanen
KP 2: Kennel Bristregal, om. Nina Janger

 

Kuvaa klikkaamalla avautuu suurempi kuva ! Kuvien latautuminen voi kestää jonkin aikaa !
Click photos so open larger image ! Pictures load could last some time !

ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male

| Näyttelytuloksia - Showresults |

5 paikalla aikuisia -> 1 pist.
10 paikalla  -> 2 pist.
15 paikalla -> 3 pist
20 paikalla -> 4 pist
25 paikalla -> 5 pist
30 paikalla -> 6 pist
35 paikalla -> 7 pist
40 paikalla -> 8 pist
jne ...