Otsikko

NÄYTTELYT & TULOKSET 2010
[SHOWS & RESULTS 2010]

Päivitetty-Updated 08.01.2012 18:19

» Tulokset ulkomailta

Aika Date

Paikka Place Tuomarit Judge viim. ilm. aik. pent. tulok.
09.01.2010 KV Kajaani Julija Aidietiene, Liettua 29 0 09.01.2010 KV/INT Kajaani
23.01.2010 RY Ylivieska (3 & osa 5 & osa 6) Maija Mäkinen 8 0 23.01.2010 RY Ylivieska
24.01.2010 KV Turku Rony Doedijns, Alankomaat 35 4 24.01.2010 KV Turku
06.02.2010 RY Keuruu (3 & 5) Pirjo Hjelm 20 0 06.02.2010 RY Keuruu
20.02.2010 RY Tornio (3 & osa 5 & osa 6) Gertrud Hagström, Ruotsi 23 0 20.02.2010 RY Tornio
06.03.2010 RY Ähtäri (3 & 7/8) Paavo Mattila 21 0 06.03.2010 RY Ähtäri
20.03.2010 epävir WINTER SHOW Kimmo Mustonen 20 3 Winter Show 2010
21.03.2010 KV Tampere Jorge Nallem, Uruguay 55 0 21.03.2010 KV Tampere
28.03.2010 PE Helsinki Raisa Savander   3 28.03.2010 PE Helsinki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show
04.04.2010 KR Lappeenranta Denis Kuzelj, Unkari 28 2 04.04.2010 KR Lappeenranta
18.04.2010 KV Vaasa Tiina Taulos 28 0 18.04.2010 KV Vaasa
25.04.2010 KV Lahti Petter Steen, Norja 40 0 25.04.2010 KV Lahti
02.05.2010 RY Somero (2 & 3) Maija Mäkinen 28 1 02.05.2010 RY Somero
13.05.2010 KR Kangasniemi Markku Kipinä 27 0 13.05.2010 Kangasniemi
13.05.2010 PE Hollola Harry Tast
13.05.2010 PE Loviisa Hilkka Salohalla
15.05.2010 PE Helsinki Jetta Tshokkinen 0 1
15.05.2010 PE Tampere Satu Stenroos 00 1 15.05.2010 PE Tampere, epävirallinen pentunäyttely  puppy show
15.05.2010 RY Hyrynsalmi (3 & osa 5 & osa 6) Marjo Nygård 24 0 15.05.2010 Hyrynsalmi
15.05.2010 RY Turenki (3 & 4/6) Maija Mäkinen 13 0 15.05.2010 RY Turenki
15.05.2010 KR Rauma Britta Roos-Börjeson, Ruotsi 29 1 15.05.2010 KR Rauma
16.05.2010 PE Riihimäki Karin Bergbom 00 9 16.05.2010 Riihimäki, epävirallinen pentunäyttely  puppy show
16.05.2010 KR Mynämäki Marit Sunde, Norja 19 1 16.05.2010 KR Mynämäki
22.05.2010 KV Hamina Zeljko Gajic, Slovenia 34 1 pdf 22.5.2010_KV_Hamina
23.05.2010 KV Helsinki Andreas Schemel, Itävalta 22 0 23.05.2010_KV_Helsinki
29.05.2010 KR Joensuu Veli-Pekka Kumpumäki 17 1
30.05.2010 KV Joensuu Markku Kipinä 17 1 arvostelut
30.05.2010 KR Järvenpää Päivi Eerola 22 0
06.06.2010 KR Jämsä Martin Phillips, Iso-Britannia 17 0
06.06.2010 RY Karttula (3 & osa 5 & osa 6) Pirjo Hjelm 14 0
12.06.2010 KR Orivesi Maija Mäkinen 12 0
13.06.2010 PE Vantaa Karin Bergbom 0 4
13.06.2010 KR Tuuri Marja Talvitie 28 0
19.06.2010 KV Rovaniemi Per Iversen, Norja 23 3 pdf
20.06.2010 PE Helsinki Paula Valakari 0 2
20.06.2010 KV Kotka Elena Spector, Argentiina 25 0 pdf
25.06.2010 KV WW-10
Herning, Tanska
Wayne Burton, AU 52 0
03.07.2010 KR Forssa K-E Johansson, Ruotsi 28 5
04.07.2010 KV Pori Marja Talvitie 24 3
10.07.2010 KV Oulu Britta Roos-Börjeson, Ruotsi 15 2 pdf
11.07.2010 KV Oulu Arne Foss, Norja 15 2
11.07.2010 KR Karjaa Svante Frisk, Ruotsi 12 3 pdf
11.07.2010 PE Riihimäki Vesa Lehtonen  
17.07.2010 KV Ylivieska Yvonne Cannon, Irlanti 14 1
18.07.2010 KR Mäntsälä Orietta Zilli, Italia 18 3
24.07.2010 KR Kemi/Keminmaa Irina Poletaeva 22 2
25.07.2010 KR Helsinki Colin Smith 15 1 pdf
31.07.2010 KR Ristiina Anne Klaas, Viro 27 3 tulos
31.07.2010 RY Ikaalinen (3 & 4/6) Tarmo Viirtelä 7 1
06.08.2010 KV Kuopio Rainer Vuorinen 26 1
07.08.2010 KV Kuopio Andrew Burt, Australia 17 1
07.08.2010 RY Porvoo (1 & 3) Jeff Luscott, Iso-Britannia   15 1
08.08.2010 KV Kuopio Stefan Sinko, Slovenia   29 1
14.08.2010 KR Raisio Tanya Ahlman-Stockmari   12 0
14.08.2010 RY Lohtaja (3 & osa 5 & osa 6) Tarmo Viirtelä   6 1 Arvostelut
21.08.2010 KR Kouvola Tanya Ahlman-Stockmari   3 1
22.08.2010 KR Heinola Harri Lehkonen   13 1
28.08.2010 KV Tervakoski Karin Bergbom   29 3 tulokset
29.08.2010 ER TERRI-ERI 2010
Helsinki
Ole Staunskjaer, Tanska 28 1 pdf
04.09.2010 ER AUSSIEN ERKKARI
Speciality Show

Lahti
Lesley Crawley (UK) 67 5 pdf tulokset
04.09.2010 RY Tampere (1 & 3) Juha Putkonen 20 0 tulokset
04.09.2010 RY Oulun seutu (2 & 3) Kornelija Butrimova, Liettua 23 0 tulokset
05.09.2010 KR Helsinki Matti Luoso 16 1 tulokset
05.09.2010 RY Oulun seutu (3 & 9) Cindy Pettersson, Ruotsi 27 0 tulokset
11.09.2010 RY Vantaa (2 & 3) Pirjo Hjelm 17 0 pdf tulokset
12.09.2010 KR Porvoo Tuire Okkola   14 0 tulokset
18.09.2010 PE Orivesi Maija Mäkinen  
18.09.2010 PE Turku Tanya Ahlman-Stockmari   0 3 tulnuoli
26.09.2010 KV Eckerö Veli-Pekka Kumpumäki   9 0 pdf
01.10.2010 KV EW-10
Celje, Slovenia

Sean Delmar, Irlanti  
02.10.2010 PE Lohja Kimmo Mustonen    
09.10.2010 RY Hämeenlinna (2 & 3) Marja Salminen   42 0
23.10.2010 KV Seinäjoki Maja Korošec, Slovenia   31 2
24.10.2010 PE Lahti Tanya Ahlman-Stockmari   0 2
30.10.2010 KV Lahti Tanya Ahlman-Stockmari    36 0
7.11.2010 PE Lohja Markku Mähönen   0 6
13.11.2010 KV Jyväskylä Luis Gorjão-Henriques, Portugali   37 2 pdf
27.11.2010 PE Tampere Jetta Tschokkinen 0 6
27.11..2010 PE Helsinki Vesa Lehtonen   0 6
11.12.2010 KV Helsinki Harto Stockmari   24 0
12.12.2010 KV VOITTAJA 2010
Helsinki
Valentina Ivanischeva, Venäjä   45 0 pdf

TULOKSET ULKOMAILTA 2010

Aika Date Paikka Place Tuomari  Judge ausseja tulok.

09.01.2010

Tartu, Eesti Tuire Okkola 3 09.01.2010 Tartu, Eesti,

16.01.2010

KV Slovenia, Ljubljana Elsbeth Clerc 2 16.01.2010 Slovenia, kansainvälinen koiranäyttely Ljubljana
17.01.2010 KV Tromostovje, Slovenia Reiner Jacobs, D 1 17.01.2010 KV Tromostovje, Slovenia
23.01.2010 Liettua, Kaunas Zivine Povilaitiene, Liettua 4 23.01.2010 Liettua, Kaunas
06.02.2010 Pietari, Venäjä CH RKF A. Khachaturjan 2 06.02.2010 Pietari, Venäjä CH RKF
07.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely A. Babaeva 2 07.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely
07.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely L. Botnina 2 7.2.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely
13.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely L. Chistyakova 2 13.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely
13.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely N. Sedyh 2 13.02.2010 Pietari, Venäjä kansallinen näyttely
13.02.2010 Tallinna, Eesti, Terrierien Erikoisnäyttely Matti Luoso 8 13.02.2010 RY Tallinna, Viro, Terrierien Erikoisnäyttely
14.02.2010 KV Tallinna, Eesti Csaba Zsolt Lokodi 9 14.02.2010 KV Tallinna, Viro
14.02.2010 Belgrade Serbia Istvan Nagy, Unkari 1 14.02.2010 Belgrade Serbia
20.02.2010 Latvia, Valmiera Harto Stockmari 4 20.02.2010 Latvia, Valmiera
21.02.2010 Liettua, Panevezys Jurate Butkiene 1 21.02.2010 Liettua, Panevezys
27.02.2010 KV Zagreb, Kroatia Rui Oliveira, Portugal 2 27.02.2010 KV Zagreb, Kroatia
28.02.2010 Leszno, Puola, champion of the year 2010 in Poland Krystyna Opara, Puola 1 28.02.2010 Leszno, Puola, champion of the year 2010 in Poland
06.03.2010 KV Minsk, Valkovenäjä Kornelija Butrimova, Liettua 2 06.03.2010 KV Minsk, Valkovenäjä
07.03.2010 KV Minsk, Valkovenäjä Liliane de Ridder-Onghena 2 07.03.2010 KV  Minsk, Valkovenäjä
13.03.2010 KV Vilna, Liettua, Liettuan Voittaja 2010 Alenka Cerne, Slovenia 8 13.03.2010 KV Vilna, Liettua
14.03.2010 KV Vilna, Liettua, Vilnius Cup 2010 Elzbieta Chwalibog, Puola 8 14.03.2010 KV Vilna, Liettua
27.03.2010 INT Riga, Latvia Peter Harsanyi, Unkari 7 27.03.2010 INT Riga, Latvia
27.03.2010 INT Moskova, Eurasia-1 2010 Peerapong Pisitwuttinan, Thailand 2 27.03.2010 INT Moskova
27.03.2010 INT Luxemburg Harri Lehkonen 10 27.03.2010 KV Luxemburg
28.03.2010 INT Moskova, Eurasia-2 2010 Anne Klaas, Viro 2 28.03.2010 INT Moskova
10.04.2010 Rakvere, Eesti Tino Pehair, Kroatia 11 10.04.2010 Kansallinen näyttely Rakvere, Viro
17.04.2010 Sillamäe, Eesti Anne Sume, Viro 4 17.04.2010 Sillamäe, Viro
08.05.2010 Lviv, Ukraina Andrzej Kazmierski, Puola 1 08.05.2010 Lviv, Ukraina
09.05.2010 Lviv, Ukraina Zoya Oleynikova, Ukraina 1 09.05.2010 Lviv, Ukraina
05.06.2010 Tallinna, Eesti Tiina Taulos, Suomi 9+2
06.06.2010 Tallinna, Eesti(Terrier Speciality) Gitty Schwab, Sveitsi 3
12.06.2010 INT Pietari, Venäjä Revaz R. Khomasuridze, Venäjä 8
13.06.2010 INT Pietari, venäjä Julija Aidietiene, Liettua 8
25.06.2010 WW INT Herning, Tanska Wayne Burton, Australia 52
03.07.2010 KR Luige, Eesti Anne Klaas, Eesti 2
10.07.2010 KR Räpinä, Eesti Camila Ricart Mas, Espanja 6
03.07.2010 Queensland, Australia   1
03.07.2010 Trondheim, Norja Ingrid Borchorst, Tanska 12
09.07.2010 KV Tvååker, Ruotsi Siv Jernhake 8+1
10.07.2010 Queensland, Australia   1
10.07.2010 KR Tvååker, Ruotsi Joke Bode-van de Meeberg 3
11.07.2010 KR Tarto, Eesti Cristina Epuras, Romania 6
11.07.2010 KV Varsova, Puola Zdzislav Kitlinski 2
11.07.2010 KV Gällivare, Ruotsi Francesco Concetti, ITALIA 13
06.08.2010 KV Druskininkai, Liettua Marija Kavcic, Slovenia 8
07.08.2010 KV Druskininkai, Liettua Rita Reyniers, Belgia 8
08.08.2010 Terriereiden erkoisnäyttely, Druskininkai Shamil Abrakimov, Venäjä 7
21.08.2010 KV Tallinna, Eesti Anne Sume, Eesti 6
22.08.2010 KV Tallinna, Eesti Dubravka Reicher 6
28.08.2010 KV Minsk, Valko-Venäjä V-V Voittaja Zanna Bondar 5
29.08.2010 KV Minsk, Valko-Venäjä Joanna Szepanska-Korpetta 4
12.09.2010 Tallinna Eesti Petter Fodstadt, Norja 5
17.10.2010 Tromssa, Norja Cindy Pettrson, Ruotsi 15
16.10.2010 Rakvere, Eesti Mirjana Kristic-Arbanas 3
17.10.2010 Paide, Eesti Harri Lehkonen 2
31.10.2010 KV Riika, Latvia Grethe Bergendahl, Norja 2
9.10.2010 KR Limbazi, Latvia Susan Kealy 5
10.10.2010 KR Siauliai, Liettua G. Pozniakova 5
6.11.2010 KV/INT Poznan, Puola Dorota Kuczynska-Stadello 3
7.11.2010 KV/INT Poznan, Puola, Puolan Voittaja 2010 Malgorzata Zakrzewska 2
18.12.2010 KV/INT Liettua Andrey Kisljakov, Valko-Venäjä 2 nuoli
19.12.2010 KV/INT Liettua Gert Christensen, Tanska 2 nuoli

 

 

   

 

© Australianterrierikerho ry.