ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
SA - SERTIFIKAATIN ARVOINEN - CERTIFICATE QUALIFIED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male
14.1.2012 INT/KV Kajaani, ausseja 24, joista pentuja 3 (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Dubravka Reicher (Tulokset toimitti Minna Sarkkinen)
ROP - BOB, PU1 AVO ERI1 SA SERT CACIB-->FI MVA Bluepepper´s Puma om.Ahola Marjo & Saarinen Leena & Steele Eve
VSP - BOS, VAL ERI1 PN1 CACIB CH Bluepepper´s Devil Or Angel om.Lehtonen Marjatta
PU2 VET ERI1 SA ROP-VET C.I.B Bluepepper´s Smile om.Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo PN2 AVO ERI1 SA SERT VARACA Avocation Dum Dum Diddle om.Sarkkinen Minna
PU3 VAL ERI1 SA CH Bluepepper´s Hero-In om.Alanen Elina & Ahola Marjo PN3 AVO ERI2 VASERT Nemma´s Yo-Yo om.Leinonen Merja & Teuvo
PU4 VAL ERI2 SA C.I.B Bluepepper´s King om.Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo PN4 JUN ERI1 SA Sad Sack´s Card Trick om.Leinonen Marja
ROP-PENTU:(U) Bluefell´s Here Comes The Sun om.Sorja Anu&Jari
VSP-PENTU: Bluefell´s La Boheme om.Sorja Anu&Jari &Pulli Riitta
ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper´s Smile om.Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo

ROP-JUNIORISad Sack´s Card Trick om.Leinonen Marja & Heikkinen Jonna
ROP-KASVATTAJA: kennel Bluepepper´s om.Ahola Marjo
MUUT UROSPENNUT :
2 kp Finsweng Quattro om.Järvenpää Reima

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI1 Avocation Hard Rock Hallelujah om.Sarkkinen Minna
ERI2 HärKmoen´s I´m Just The Guy om.Bomström Mari & Nina
AVO - OPEN

ERI4 Avocation Bang-A-Boomerang om.Manninen Tanja
EH Nemma´s Yesman om.Partanen Kati
ERI3 Reimin Hot Gossip om.Moilanen Kati
EH Sad Sack´s Faithful Friend om.Leinonen Marja & Kyyriäinen Marjo
ERI2 SA VASERT Sad Sack´s Peppy And Sparky om.Leinonen Marja

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

ERI2 SA Bluepepper´s Noqu om.Lehtonen Marjatta & Ruhkala Asta & Ahola Marjo
ERI3 Reimin Diamond´s Are Forever om.Moilanen Kati & Helmi
EH Sirvian After The Rain om.Bomström Nina
NUO - INTERMEDIATE

ERI1 SA Vitterklippen´s Bobbie-Sue om.Partanen Teemu&Tarja & Lämsä Orvokki
AVO - OPEN

ERI4 Pikku-Riiviön Olivia om.Bomström Mari& Mäki Matti
ERI3 Sad Sack´s Peppy Pixie om.Leinonen Marja

 7.1.2012 PE Lohja, epävirallinen pentunäyttely  puppy show,
Tuomari - Judge: Leni Finne, myös RYP (Tulokset toimitti Anne Moilanen)
kuvaROP-pentu / BOB-puppie, RYP4 (n 5-7 kk): Truozzy's Red Berry, om. Lea Haume  
PN2 KP (7-9 kk): Melukylän Villi Valo, om. Ann-Catrine Vihtilä
MUUT NARTTUPENNUT (7-9 KK):
PEN2: Melukylän Valon Keiju om. Kirsi Ola
20.1.2012 KV/INT Turku, 28 aussia, joista 2 pentua (5 / 0)
Tuomari - Judge: Ross Delmar, Irlanti (Tulokset toimitti Anne Moilanen)
ROP&VSP
ROP - BOB, PU1, CACIB, VAL ERI 1, SA: CH Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
VSP - BOS, PN 1, CACIB, SERT, NUO ERI 1, SA: JCH Truozzy's Easy Come, om. Stiina Koskinen ja Anne Moilanen
PU2, vara-CACIB, VAL ERI 2, SA : CH Melukylän Pläski Poika, om. Kirsi Ola ja Maria Kaarre PN3,VET ERI 1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
PU3, SERT, NUO ERI 1, SA: Melukylän Sininen Supernova, om. Onkamo Matti, Lämsä Orvokki ja Anu Sorja PN3, vara-SERT, vara-CACIB, AVO ERI 1, SA: Melukylän Rakas Tuli Takas, om. Kirsi Ola ja Heidi Koivisto
PU4, VET ERI 1, SA : C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola ja Päivi Saarinen PN4 ,AVO ERI2 SA Surely Fatal Attraction, om. Kimmo Laitinen
ROP-PENTU (N): Reimin Sounds of Sonata, om. Krista Riihelä ja Tiina Jousimäki
ROP-VETERAANI:  C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola ja Päivi Saarinen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
MUUT NARTTUPENNUT :
POIS: Melukylän Valon Keiju, om. Kirsi Ola
PEN2 KP: Reimin Dreams of Sonata, om. Krista Riihelä ja Henna Laine

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

JUN ERI 4: Arctic Soul Super Hero, om. Marjatta Luostarinen
ERI 2: Dreampower's Goalkeeper, om. Jaana Neuvonen c/o Satu Toivonen
POISSA: Huovispäivän Hajuherne, om.Satu ja Jasmin Nurmesjärvi
ERI 1, SA: Melukylän Tulos tai Ulos, om. Kirsi Ola ja Fanny Lasala
ERI 3: Reimin Dont Talk Just Kiss, om. Satu Hardén
NUO - INTERMEDIATE

ERI 2: JCH Somehow Australian Cooler, om. Heidi Mattila, Kari Kangas ja Anna Riutta-Salo
AVO - OPEN

EH 3: Jillbayn Baseball Boy, om. Mika Valkonen
ERI 1,SA, vara-SERT,: Millhouse's Barbarossa, om. Tanja Myllylä
ERI 2: Tachetee Bendigo, om. Kirsimaija Lehtonen
VAL - CHAMPION

ERI 3: C.I.B Bluepepper's King, om. Maritsa Vesalainen ja Marjo Ahola
POISSA: CH Bristregal One Lucky Dog, om.Tiina Tenlenius
VET - VETERAN

ERI 2: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

EH 1: Armirelli Mystical Code, om. Marja Krzywacki
NUO - INTERMEDIATE
EH 4: Ahovirran Astrid, om. Tanja Myllylä
ERI 3, SA: Somehow Arizona Sunset, om.Laura Fröberg ja Timo Erholm
ERI 2, SA: Surely Finger In The Nose, om. Henna Laine, Krista Riihelä ja Satu Hardén
AVO - OPEN

EH 3: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma
VAL - CHAMPION

ERI 1: C.I.B Bluepepper's Fun, om. Marjo Ahola ja Anne-Mari Kuusela
ERI 2: CH Somehow Cappuccino, om. Heidi Mattila ja Anna Riutta-Salo
VET - VETERAN

ERI 2, SA Reimin Sun Moon Star, om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä

20.1.2012 RY Kokkola, 5 aussia, joista 1 pentu (0/0)
Tuomari - Judge: Marjo Nygård
ROP - BOB, RYP2, PU1, VAL ERI1 SA: CH Avocation Magic Of Moon, om. Matti ja Tuula Onkamo
VSP - BOS, PN1 VAL ERI1 SA: CH Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist
PU2, AVO ERI1 SA, SERT -> FI MVA; Reimin Fullmoon, om. Mari Winqvist
ROP-PENTU (U): Finsweng Quattro, om. Maija & Reima Järvenpää

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

JUN EH1: Annunriihen Julius Caesar, om. Arja Säily & Teija Tuomi

 5.2.2012 PE Lohja, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua
Tuomari - Judge: Pauliina Sjöholm (myös RYP) (Tulokset toimitti Tuula Onkamo)
ROP-pentu - BOB-puppie RYP4 (uros 5-7kk) KP: Avocation It's My Life, omistajat: Matti Onkamo, Orvokki Lämsä ja Anu Sorja VSP-pentu - BOS-puppie (7-9kk) KP: Surely I Love You Sugar, omistajat: Satu Virtanen, Satu Harden ja Tarja Hovi
4.2.2012 RY Keuruu, ausseja 10 (1 /0)
Tuomari - Judge: Pirjo Aaltonen (Tulokset toimitti Kirsta Riihelä)
ROP - BOB, PN 1, VET ERI 1 SA C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
VSP - BOS, PU1 AVO ERI 1 SA SERT -> FI MVA CH Reimin Hot Gossip om. Kati Moilanen
PN 2, SERT, JUN ERI 1 SA Reimin Diamonds Are Forever om. Helmi & Kati Moilanen PU 2, VARA-SERT, AVO ERI 2 SA Black Back Wolfstein om. Minna Riihiaho & Mervi Chydenius
PN 3, VET ERI 2 SA CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä PU 3, NUO ERI 1 SA C.I.B Millhouse`s Campillo Crianza om. Tanja Myllylä
PN 4, VARA-SERT, AVO ERI 1 SA Reimin Fun Factory, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
ROP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA, BIS-3-KASV.: kennel Reimin om. Krista Riihelä

MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
POIS Somehow Australian Cooler om. Heidi Mattila & Anna Riutta-Salo

MUUT NARTUT:

NUO - INTERMEDIATE

ERI 1 Millhouse`s Celebration La Rouge om. Tanja Myllylä
AVO - OPEN

ERI 2 Ahovirran Astrid om. Tanja Myllylä
ERI 3 Terriway Hot Or What om. Maiju Lepistö
VAL - CHAMPION

POIS Somehow Cappuccino om. Heidi Mattila & Anna Riutta-Salo

25.2.2012 RY Tuusniemi, 10 aussia joista 2 pentua (1/0/0pistettä)
Tuomari - Judge:  Tuula Savolainen, ryhmä: Henrik Johansson Ruotsi, Bis-veteraanit: Cristian Stefanescu Romania (Tulokset toimitti Maritsa Pietikäinen & Kati Moilanen)
ROP - BOB, RYP4, PU1, VET ERI1 SA C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi VSP - BOS, PN1, SERT, JUN ERI1 SA Reimin Diamonds Are Forever om. Moilanen Kati & Helmi
PN2, VA-SERT, AVO ERI1 SA Bluepepper's Devils Chick om. Saloniemi Jaana & Honkaniemi Hilkka
ROP-PENTU: Ruukin Doggy Hot Gossip om. Moilanen Kati & Kärki Kaisa
VSP-PENTU: Ruukin Don't Try This At Home om. Moilanen Kati
ROP-VETERAANI: BIS1-veteraani C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi

MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE

EH1 Sad Sack's King Of Heards om. Leinonen Marja & Mononen Satu
AVO - OPEN

EH1 Sad Sack's Super Smile om. Leinonen Marja & Mononen Satu
VAL - CHAMPION

ERI2 Bluepepper's King om Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo ERI 2
ERI1 Reimin Hot Gossip om. Moilanen Kati

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN

H Sad Sack's Peppy Pixie om. Leinonen Marja

26.2.2012 PE Lohja,  epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 4 aussia
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen, Ryp: Kirsi Sainio (Tulokset toimitti Tanja Myllylä)
ROP-pentu / BOB-puppie: Millhouse's Do The Trick (5-7kk). om. Tanja Myllylä

MUUT UROSPENNUT 5-7 kk:
(poissa) Avocation Image of a Legend om. Orvokki Lämsä ja Henna-Emilia Mattanen
Pen1: Millhouse's Diamond Digger om. Sirpa Suomela ja Harri Kajander

MUUT NARTTUPENNUT 5-7 kk:
Pen2 KP: Millhouse's Dream On om. Anne Mustonen

31.3.2012 Lahti, epävirallinen Club Show (34 aussia, joista 3 pentua)
Tuomari - Judge:  Orvokki Lämsä (Tulokset Irma Hardén)
kuva ROP&VSP
ROP - BOB, PN1,aikuiset 1: Finsweng Dancing Queen om. Jenni Wahteristo, Mikkeli
VSP - BOS, PU1, home champion1: Ophelia's Mr Hard Bone om. Erja Syrjäpalo, Tuulos
PN2, pennut 1: Surely Shake Ya Tailfeather om. Satu Harden, Kantele PU2, nuoret 1: Reimin Devil's Trill Sonata om. Chrisse Asikainen ja Merja Nisula, Espoo
PN3, nuoret 1: Surely I Love You Sugar om. Satu Harden ja Tarja Hovi, Nastola PU3, aikuiset 1: Millhouse's Barbarossa om. Tanja Myllylä, Lieto
PU4, veteraanit 1: Reimin Red Moonraker om. Henne Laine, Oripää
kuvaROP-PENTU: pennut 1: Surely Shake Ya Tailfeather om. Satu Harden, Kantele
ROP-VETERAANI: veteraanit 1: Reimin Red Moonraker om. Henne Laine, Oripää
MUUT NARTTUPENNUT :
5 kk – alle 9 kk

1 Surely Shake Ya Tailfeather om. Satu Harden, Kantele
2 Ruukin Doing Just Great om. Leea Puisto, Loimaa
3 Millhouse's Do The trick om. Tanja Myllylä, Lieto

MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE

2 Ophelia's Michael Corleone om. Erja Syrjäpalo, Tuulos
3 Tehill's Kisses of the Scamp om. Tuija Saariniemi, Lahti
4 Finsweng Qwerty om.Minna Roivanen, Mikkeli
5 Tehill's Keep Going On om. Kia Rantalainen, Lahti
AIKUISET 24 KK - ALLE 8V:

2 Twee-Dle-Dee Unshaver Dave om.Eija ja Kimmo Aaltonen
3 Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä, Lahti
4 Ophelia's I Am A Happy, om. Erja Syrjäpalo, Tuulos
5 Melukylän Rakastaja Rasputin om. Eija ja Kimmo Aaltonen
HOME CHAMPION

2 Blueswing Jolly-Jumper om. Johanna Kylmäoja, Kuopio

MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE

2 Reimin Sounds Of Sonata om. Krista Riihelä ja Tiina Jousimäki, Luhtikylä
3 Surely Fatal Attraction om. Kimmo Laitinen ja Satu Harden, Kantele
4 Reimin Duran Duran om. Henna Laine, Oripää
5 Terhierin Totally Spices Upo m. Jaana Viilamo, Lahti
AIKUISET 24 KK - ALLE 8V:

2 Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Viilamo, Lahti
3 Whangdoodle Corinella om. Eira ja Rea Malmsten, Röykkä
4 Black Back Pikku Polkka om. Kanerva Koskinen, Helsinki
5 Melukylän Rokkia ja Rakkautta om. Leea Puisto, Loimaa

Lapsi ja koira, alle 7v
1.Selma Wahteristo ja Donna

Lapsi ja koira 7 – 10v
1. Kalle Halme ja Hippa
2. Ida Turunen ja Tytti
3. Linnea Riihelä ja Heta
4. Arne Halme ja Hippa

Junior handler 10 – 14v
1. Alex Halme ja Hippa
2. Pihla Riihelä ja Heta

Junior handler 14 -17v
1. Kanerva Koskinen ja Papu
2. Salla Myllylä ja Temppu

Senior handler yli 18v
1. Tanja Myllylä ja Nalle
2. Jenni Wahteristo ja Tytti

9.4.2012 KR Lappeenranta, ausseja 22 (4 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Ingrid Borchorst, DK (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, PN1, VAL ERI, SA: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
VSP - BOS, PU 1, VAL ERI 1, SA: C.I.B Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
PN 2, VET ERI 1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä PU 2, VAL ERI 2, SA: CH Bristregal One Lucky Dog, om.Tiina Tenlenius
PN 3, AVO ERI 1, SA, SERT: Surely Let´s Mingle Imsingle, om. Irma Hardén PU 3, VAl ERI 3, SA: CH Melukylän Q-luu Kauas, om. Ola Kirsi & Erlund Pia
PN 4, AVO ERI 2, SA, vara-SERT: Finsweng Onnenapila, om. Pirjo Tynkkynen PU 4, VET ERI 1, SA: C.I.B Bluepepepr´s Devil-Again, om. Marjo Ahola, Leena Lötjönen & Saija Reiman-Walldén
ROP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: C.I.B Bluepepepr´s Devil-Again, om. Marjo Ahola, Leena Lötjönen & Saija Reiman-Walldén
ROP-KASVATTAJA: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI 1, SA, vara-SERT: Dreampower´s Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
ERI 2, SA: Finsweng Qwerty, om. Minna Roivainen
ERI 3: Melukylän Tulos tai Ulos, om. Kirsi Ola & Fanny Lasala
NUO - INTERMEDIATE

ERI 1, SA, SERT: Pikestar´s Bon Voyage, om. Arto Hietala
ERI 2: Reimin Master of Puppets, om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
AVO - OPEN

EH 1: Royal Smile Jesse James, om. Pirjo & Ismo Oravuo
VAL - CHAMPION

ERI 4, SA: CH Tachetee Bourke om. Oona Rantalainen

MUUT NARTUT:
JUN – JUN
EH 2: Littles Sister´s Aamuyön Lumo om. Satu Väärä
ERI 2, SA: Melukylän Villi Valo, om. Ann-Catrine Vihtilä
ERI 1, SA: Surely I Love You Sugar, om. Satu Hardén & Tarja Hovi
NUO - INTERMEDIATE

H: Jaskarin Magic Pink, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
EH 1: Ophelia´s Carmella Corleone, om. om. Tiina Tenlenius & Nina Janger
AVO - OPEN

ERI 3, SA: Melukylän Rakas tuli Takas, om. Kirsi Ola ja Heidi Koivisto
ERI 4: Pikku-Riiviön Nasta Pimu, om. Miia Heikura

15.4.2012 KV/INT Vaasa, ausseja 33, joista pentuja 5 (5 / 1 pist.)
Tuomari - Judge: Karin Bergbom, RYP Annette Bystrup, BIS-VET Leif-Herman Willberg
kuva ROP - BOB, RYP3, ERI1 SA PU1: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Päivi Saarinen & Marjo Ahola
VSP - BOS, VAL ERI1 SA PN1 CACIB: C.I.B Bluepepper's Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
PU2 VAL ERI1 SA CACIB CH Avocation Magic Of Moon, om. Matti Onkamo PN2 NUO ERI1 SA SERT VARA-CACIB Somehow Arizona Sunset, om. Timo Erholm & Laura Fröberg
kuva PU3 JUN ERI1 SA, SERT Bluefell's Here Comes The Sun, om. Jari Sorja & Anu Sorja PN3 VAL ERI2 SA CH Bluepepper's Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
PU4 AVO ERI1 SA VARA-SERT, VARA-CACIB Sad Sack's Peppy And Sparky, om. Marjo Kyyriäinen & Marja Leinonen, Nakertaja PN4 ERI1 SA VARA-SERT VSP-VET Avocation Neverendingtale, om. Jari Sorja & Anu Sorja, Kuusamo
ROP-PENTU: (N) Millhouse's Do The Trick, om. Tanja Myllylä
VSP-PENTU: (U) Avocation It's My Life, om. Orvokki Lämsä, Anu Sorja & Matti Onkamo
kuva ROP-VETERAANI, BIS1 -VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Päivi Saarinen & Marjo Ahola
kuvaVSP-VETERAANIAvocation Neverendingtale, om. Jari Sorja & Anu Sorja
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROSPENNUT :
2 KP Avocation Image Of A Legend, om. Orvokki Lämsä & Henna-Emilia Mattanen
3 KP Millhouse's Dexter, om. Tanja Myllylä

MUUT NARTTUPENNUT :
2 Chiliberry's Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

POIS Anemoneniityn Durra, om. Marjaana Bäckström, Kokkola
EH2 Annunriihen Marcus Aurelius, om. Ida Kniivilä, Vaasa
H Finsweng Quattro, om. Reima Järvenpää & Maija Järvenpää, Haapajärvi
EH3 Melukylän Tulos Tai Ulos, om. Kirsi Ola, Fanny Lassila & Päivi Korkeamäki, Vantaa
NUO - INTERMEDIATE

EH2 Millhouse's Cossu Coctail, om. Päivi Teppo
ERI1 SA Somehow Australian Cooler, om. Anna Riutta-Salo, Kari Kangas & Heidi Mattila
AVO - OPEN

ERI3 SA Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä
ERI2 SA Melukylän Sarjahurmaaja, om. Riina Viinikkala & Kirsi Ola
EH4 Nemma's Zero Nine, om. Leena Hautala, Orvokki Lämsä & Katriina Hautala
H Ålhammarens Åhliver, om. Leena Hautala & Katriina Hautala
VAL - CHAMPION

ERI2 SA Vitterklippen's Dover, om. Orvokki Lämsä & Anne Norri

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

EH3 Anemoneniityn Coconut, om. Leena Hautala, Kirsi Kjäll & Katriina Hautala
EH4 Anemoneniityn Daurian Lily, om. Leena Hautala, Anniina Hautala & Katriina Hautala
H Annunriihen Faustina Minor, om. Solveig & Bengt Stenlund
ERI1 SA Bluepepper's Noqu, om. Asta Ruhkala, Marjo Ahola & Marjatta Lehtonen
ERI2 SA Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri
NUO - INTERMEDIATE

H Ahovirran Astrid, om. Tanja Myllylä
EH Sad Sack's Card Trick, o m. JOnna Heikkinen & Marja Leinonen
EH4 Vitterklippens Bobbie-Sue, om. Orvokki Lämsä, Teemu Partanen & Tarja Partanen
AVO - OPEN
EH1 Terriway Hot Or What, om. Maiju Lepistö
VAL - CHAMPION

ERI2 SA PN3 Bluepepper's Devil or Angel, om. Marjatta Lehtonen
ERI3 SA CH Dreampower's Take It Easy, om. Sini Suhonen & Satu Toivonen

14.4.2012 KV/INT VAASA JUNIOR HANDLER 10 -14 V

kuva 3. Asta Ruhkala & Bluepepper´s Devil or Angel

29.4.2012 KV Lahti, 26 aussia, (5 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Hanne Laine-Jensen, DK (Tulokset toimitti Satu Virtanen)
ROP - BOB, PN 1, CACIB VAL ERI 1 SA: C.I.B. Bluepepper's Glitte-Ring, om. Ahola Marjo & Lappalainen Päivi
VSP - BOS, PU 1, CACIB VAL ERI 1 SA: CH Black Back Caribou Lou, om. Seppälä Arja
PN2, SERT, vara-CACIB NUO ERI 1 SA: Vegaran Sky Hunter, om. Asikainen Chrissa & Riihelä Krista PU2, vara-CACIB VET ERI1 SA ROP-VET: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Vesalainen Maritsa & Ahola & Saarinen Marjo & Päivi
PN3, vara-SERT, AVO ERI1 SA: Melukylän Superpallo, om. Ola Kirsi & Arjoranta Kirsi & Juha PU3 SERT NUO ERI1 SA: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja
PN4, VET ERI 1 SA VSP-VET : C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista PU4, VAL ERI 2 SA: CH Reimin Holy Diver om. Riihelä Krista & Laine Henna
ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Vesalainen Maritsa & Ahola & Saarinen Marjo & Päivi
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN

EH2: Artic Soul Super Hero, om. Luostarinen Marjatta
EH1: Tehill's Kisses of Scamp, om. Saariniemi Tuija
NUO - INTERMEDIATE

EH3: Mericorun Teräsmies, om. Myllylä Tanja & Väänänen Veikko
ERI2 SA: Surely Lover Under Cover, om. Asikainen Chrisse & Nisula Merja
AVO - OPEN

ERI1 SA vara-SERT: Melukylän Sarjahurmaaja, om. Ola Kirsi & VIinikkala Riina
EH3: Millhouse's Barbarossa, om. Myllylä Tanja
ERI2: Sad Sack's Peppy Ans Sparky, om. Leinonen Marja & Kyyriäinen Marjo
VET - VETERAN

ERI2 SA: CH Bristregal Jazz And Jive, om. Hämäläinen Tapani

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

ERI1: Melukylän Villi Valo, om. Vihtilä Ann-Catrine
ERI2: Surely I Love You Sugar, om. Harden Satu & Hovi Tarja
EH3: Truozzy's Red Berry, om. Haume Lea
NUO - INTERMEDIATE

ERI2: Surely Fatal Attraction, om. Harden Satu & Latinen Kimmo
EH3: Terhierin Totally Spiced Up, om. Viilamo Jaana
AVO - OPEN

ERI 2 SA: Bluepepper's Devil's Chick, om. Saloniemi Jaana & Honkanen Hilkka
EH: Sad Sack's Peppy Poppins, om. Leinonen Marja & Valo PIrkko
ERI3: Surely Let's Mingle I'm Single, om. Harden Irma
EH: Terhierin Ibiza Hippie, om. Viilamo Jaana
EH4: Terhierin Risky Business, om. Hämäläinen Katri

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: Kennel Surely, om. Harden Satu

5.5.2012 KR Rauma, ausseja 32 , joista pentuja 5 (5 / 1 pist.)
Tuomari - Judge: Janet Lobb, Kanada (Tulokset toimitti Satu Toivonen)
ROP - BOB, RYP 3, PN1 AVO ERI 1 SA SERT > FI MVA Surely Lets Mingle Imsingle, om. Irma Harden & Satu Harden
VSP - BOS, PU 1 JUN ERI 1 SA SERT Dreampower´s Goalkeeper, om. Jaana Neuvonen
PN2 JUN ERI 1 SA vara-SERT Reimin Duran Duran, om. Henna Laine PU2 NUO ERI 1 SA vara-SERT Somehow Australian Cooler, om. Kari Kangas & Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila
PN3 NUO ERI 1 SA Somehow Arizona Sunset, om. Timo Erholm & Laura Fröberg PU3 AVO ERI 1 SA Millhouse´s Barbarossa, om. Tanja Myllylä
PN4 VAL ERI 1 SA Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä PU4 VAL ERI 1 CH Dreampower´s Mr Fox, om. Heidi Kopra & Satu Toivonen
ROP-PENTU: Millhouse´s Dream On, om. Emilia Oksanen & Anne Mustonen
ROP-JUNIORI: Dreampower´s Goalkeeper, om. Jaana Neuvonen
ROP-VETERAANIReimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANIReimin Red Moonraker, om. Henna Laine
ROP-KASVATTAJA, BIS 2 KASV Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen: 
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK 2 Millhouse´s Do The Trick, om. Tanja Myllylä
PEK 3 Surely Shake Ya Tailfeather, om. Satu Harden
PEK 4 Millhouse´s Destination Unknown, om. Tanja Myllylä
PEK 5 Chiliberry´s Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI 2 Truozzy´s Red Bull, Pirkko-Liisa Leinonen & Anne Moilanen
ERI 3 Reimin Devils Trill Sonata, om. Merja Nisula & Chrisse Asikainen
ERI 4 Dendu Boston Gold, om. Tanja Lahti & Anna Riutta-Salo
EH Dreampower´s Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
H Dreampower´s Gameboy, om. Mervi Katas
AVO - OPEN

Jillbayn Baseball Boy, om. Mika Valkonen
VAL - CHAMPION

ERI 2 Vitterklippen´s Dover, om. Orvokki Lämsä & Anne Norri

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

EH 2 Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri
EH 3 Truozzy´s Red Berry, om. Lea Haume
EH 4 Dreampower´s Go-Go Girl, om. Katriina Lehtinen
NUO - INTERMEDIATE

EH 2 Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
AVO - OPEN

ERI 2 Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
ERI 3 Truozzy´s Easy Come, om. Anne Moilanen & Stiina Koskinen
EH 4 Dreampower´s Easy For You, om. Katriina Lehtinen
EH Pikku-Pahan Tooosi Paha, om. Tiina Aalto
POISSA Pikku Pahan Åma Napa, om. Tiina Aalto
VAL - CHAMPION

ERI 1 SA Dreampower´s Take It Easy, om. Sini Suhonen & Satu Toivonen
EH Truozzy´s Hand In Hand, om. Mari-Susanna Aalto & Anne Moilanen
VET - VETERAN

EH 2 Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
2 Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
3 Kennel Truozzy´s, om. Anne Moilanen

6.5. Lahti, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 4 pentua
Tuomari - Judge: Kimmo Mustonen (myös RYP)
ROP-pentu / BOB-puppy RYP2 Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
VSP-pentu / BOS-puppy Bluepepper's Super Squirrel, om. Päivi & Leena Saarinen & Marjo Ahola
MUUT UROSPENNUT (5-7kk) :
PEN2 KP Somehow Rebound, om. Mervi Ruohonen

MUUT NARTTUPENNUT (5-7kk) :
PEN2 KP Somehow Referee, om. Jemina Aaltonen

6.5.2012 RY Lieksa, 8 aussia joista 1 pentu (1 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Leni Finne, RYP ja BIS-vet Soile Bister (Tulokset toimitti Outi Valtonen)
kuva
ROP & VSP
ROP - BOB, RYP3, PU1 VET ERI1 SA: CH Bluepepper's Devil-Again, om. Marjo Ahola& Saija Reiman-Wallden& Leena Lötjönen

VSP - BOS, PN1, VAL ERI1 SA: CH Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen
PN2, VAL ERI2 SA: CH Bluepepper's Ring, om. Marjo Ahola& Eve Steele& Viivi Ahola
kuvaROP-PENTU (u): Bluepepper's Luru, om. Marja Leinonen& Jonna Heikkinen
ROP-VETERAANI, BIS1-VET: CH Bluepepper's Devil-Again, om. Marjo Ahola& Saija Reiman-Wallden& Leena Lötjönen

MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
ERI1: Sad Sack's King Of Heards, om. Marja Leinonen& Satu Mononen
AVO - OPEN

EH: Sad Sack's Super Smile, om. Marja Leinonen& Satu Mononen
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN

ERI2: CH Tatong's King Cobra, om. Outi Valtonen

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN

EH: Sad Sack's Peppy Pixie, om. Marja Leinonen

12.5.2012 KV/INT Hamina, ausseja 17 (3 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Boris Spoljaric, HR (Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, PN 1, CACIB VAL ERI 1 SA: CH Finsweng Dancing Queen, om. Wahteristo Jenni
VSP - BOS, PU 1, CACIB, SERT NUO ERI 1 SA: Reimin Master of Puppets, om. Riihelä Krista & Winqvist Mari
PN 2, VET ERI 1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista PU 2, VET ERI 1 SA: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Vesalainen Maritsa & Ahola & Saarinen Marjo & Päivi
PN 3, VAL ERI 2, SA, vara-cacib: CH Bristregal Rocking Regal, om. Pajaskoski Mari PU 3 VAL ERI 1 SA vara-cacib: C.I.B. Horrieglen Blue Legend, om. Ristola Seija & Wahteristo Jenni
PN 4, AVO ERI 1 SA SERT: Bluepepper's Devils Chick, om Saloniemi Jaana & Honkanen Hilkka PU 4 JUN ERI 1 SA, vara-sert: Arctic Soul Super Hero, om. Luostarinen Marjatta
ROP-VETERAANI, BIS3-VET: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Vesalainen Maritsa & Ahola & Saarinen Marjo & Päivi
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Ahola Marjo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI 2 SA: Arctic Soul Super Trooper, om.Pajaskoski Mari & Pesu Sari
NUO - INTERMEDIATE

ERI 2 SA: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja
POIS: Pikestar´s Bon Voyage, om. Arto Hietala
AVO - OPEN

ERI 1 SA: Melukylän Sininen Supernova, om. Onkamo Matti & Lämsä Orvokki & Sorja Anu
POIS: Reimin Dragonheart, om Asikainen Chrisse & Riihelä Krista
VAL - CHAMPION
ERI 2 SA: CH Arctic Soul Re Volver, om. Luostarinen Marjatta
ERI 3 SA: CH Reimin Holy Diver, om. Riihelä Krista & Harden Satu

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

ERI 1 SA: Arctic Soul Super Model, om. Pajaskoski Mari & Purhonen Veera
NUO - INTERMEDIATE
POIS: Pikestar's Break The Spell. om. Oinonen Pirkko
AVO - OPEN

ERI 2 SA vara-sert: Funfanny's Out Of Blue, om. Ristola Seija
ERI 3 SA: Vegaran Your Moon My Star, om. Ojaniemi Merja & Asikainen Chrisse
VAL - CHAMPION

ERI 3 SA: C.I.B. Bluepepper's Glitte-Ring, om. Ahola Marjo & Lappalainen Päivi
VET - VETERAN

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP: Kennel Arctic Soul, om. Pajaskoski Mari

13.05.2012 KV Tampere, 44 aussia, joista 5 pentua
Tuomari - Judge: Elizabeth Walmsley, Australia (Tulokset toimitti Irma Hardén)
ROP - BOB, PU 1, VAL ERI 1,SA, CACIB: CH Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola
VSP - BOS, PN 1, VAL ERI 1, SA, CACIB: CH Surely Let’s Mingle Im Single, om. Satu & Irma Harden
PU 2,VAL ERI 2, SA, VARACA: CH Avocation Magic of Moon, om. Tuula & Matti Onkamo PN 2, VAL ERI 2, SA, VARACA: C.I.B Bluepepper’s Glitte-Ring, om Marjo Ahola
PU 3, VAL ERI 3,SA: C.I.B Redwing Kiss And Tell, om. Irma Harden PN3, AVO ERI 1, SERT: Melukylän Rakas Tuli Takas, om. Heidi Koivisto & Kirsi Ola
PU 4, AVO ERI 1, SERT -> FI MVA: Melukylän Sarjahurmaaja, om. Kirsi Ola & Riina Viinikkala  
ROP-PENTU (n): Millhouse’s Do The Trick , om. Tanja Myllylä
VSP-PENTU (u): Sad Sack’s Wild Power, om. Marjo Kyyriäinen & Marja Leinonen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
MUUT UROSPENNUT :
PEN 2 : Avocation It’s My Life, om Orvokki Lämsä, Anu Sorja & Matti Onkamo
PEN 3: Millhouse’s Dexter, om. Tanja Myllylä, Lieto
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN 2: Chiliberry’s Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 3: Huovispäivän Hajuherne, om. Jarmin Nurmesjärvi & Satu Nurmesjärvi
EH 2: Melukylän Uuno Hurmapuro, om. Sanna Laaki
EH 1: Truozzy’s Red Bull, om. Pirkko-Liisa Elonen & Anne Moilanen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1, SA: Sad Sack’s Joker In The Pack, om. Marjo Ahola
AVO - OPEN
EH: Melukylän Rakastaja Rasputin, om. Kimmo Aaltonen & Eija Aaltonen
ERI 2,SA, VARA-SERT: Melukylän Sininen Supernova, om. Orvokki Lämsä & Anu Sorja & Matti
Onkamo
EH: Millhouse’s Barbarossa, om. Tanja Myllylä
EH: Nemma’s Zero Nine, om. Leena Hautala & Orvokki Lämsä & Katriina Hautala
ERI 3, SA : Ophelia’s Michael Corleone, om. Erja Syrjäpalo
EH 4: Sad Sack’s Peppy And Sparky, om. Marjo Kyyriäinen & Marja Leinonen
EH: Truozzy’s Final Flish, om. Janne Saarinen & Eva Saarinen
EH: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola & Eija Aaltonen
EH: Ålhammarens Åliver, om. Leena Hautala & Katriina Hautala
VAL - CHAMPION
EH: CH Black Back Caribou Lou, om. Arja Seppälä
EH 4: CH Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
EH: CH Reimin Holy Diver, om. Krista Riihelä & Erica Riihelä & Henna Laine
VET - VETERAN
POIS: C.I.B Black Back Please Please Me, om. Mervi Chydenius
EH 1: C.I.B Bluepepper’s Smile, om. Maritsa Vesalainen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1: Anemoniityn Coconut, om. Leena Hautala & Kirsi Kjäll & Katriina Hautala
EH 3: Anemoniityn Daurian Lily, om. Leena Hautala & Anniina Hautala & Katriina Hautala
EH 2: Truozzy’s Red Berry, om. Lea Haume
NUO - INTERMEDIATE
EH 2: Sad Sack’s Trick Or Treat, om. Marja Leinonen & Anna Heikkinen
EH 1: Surely Finger In The Nose, om. Henna Laine
EH 3: Terhierin Total Spiced, om. Jaana Viilamo
AVO - OPEN
EH 4: Black Back Ähäkutti, om. Päivi Pyöli
EH 2: Bluepepper’s Devils Chick, om. Jaana Saloniemi, Tuusula
EH: Melukylän Rokkia Ja Rakkautta, om. Leea Puisto & Henna Laine
EH 3: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo
EH: Terriway Hot Or What, om. Maiju Lepistö
H: Truozzy’s Off The Record, om. Satu Kivioja
EH: Whangdoodle Corinella, om. Rea Malmstén & Eira Malmstén
VET - VETERAN
POIS: CH Truozzy’s Hands Off, om. Mari-Susanna Aalto & Anne Moilanen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2: Kennel Bluepepper’s, om. Marjo Ahola
EI ESITETTY: Kennel Truozzy’s, om. Anne Moilanen
EI ESITETTY: Kennel Black Back, om. Mervi Chydenius

19.5.2012 RY Somero, 23 aussia, joista kaksi pentua
Tuomari - Judge: Tapio Ranta (Tulokset toimitti Riina Sjöman)
ROP - BOB, PU-1 VAL ERI 1 SA: FI CH Black Back Las Vivaz om. Tarja Sjöman
VSP - BOS, PN-1 NUO ERI 1 SA SERT: Surely Finger in the Nose om. Henna Laine, Krista Riihelä & Satu Harden
PU-2 VAL ERI 2 SA: FI CH Melukylän Sarjahurmaaja om. Riina Sjöman & Kirsi Ola PN-2 VAL ERI1 SA: FI CH Dreampower´s Take it Easy om. Satu Toivonen & Sini Suhonen
PU-3 SERT NUO ERI 1 SA: Dreampower´s Goalkeeper om. Satu Toivonen PN-3 AVO ERI 1 SA VARA-SERT: Melukylän Rokkia ja Rakkautta om. Leea Puisto
PU-4 VAL ERI 3 SA FI CH Avocation Magic of the Moon om. Tuula Onkamo PN-4 VET ERI 1 SA: FI CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-PENTU: Millhouse´s Do the Trick om. Tanja Myllylä
ROP-VETERAANI: FI CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Dreampower´s om. Satu Toivonen
MUUT NARTTUPENNUT :
PEK 2 KP Millhouse´s Dream On om. Anne Mustonen

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 Dreampower´s Gambler om. Anne Mustonen & Minna Tapola
ERI 2 Reimin Devil Thrills Sonata om.Chrisse Asikainen
EH 3 Vitterklippens Pontiac om. Eerika Sillanpää & Sanna Katavisto
AVO - OPEN
ERI 1 SA Terhierin Taifuuni om. Raimo Mäyrä
ERI 2 SA Terhierin Loose Cannon om. Aulikki Mäyrä
EH 3 Jillbayn Baseball Boy om. Mika Valkonen
EH 4 Millhouse´s Barbarossa om. Tanja Myllylä

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1 Reimin Sounds of Sonata om. ?
NUO - INTERMEDIATE
EH 2 Black Back Cruella de Vill om. Tarja Sjöman
AVO - OPEN
ERI 2 Reimin Fun Factory om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
EH 3 Black Back Ähäkutti om. Päivi Pyöli
EH 4 Dreampower´s Miss Red Fox om. Anne Mustonen
VAL - CHAMPION
ERI 2 SA Melukylän Rakas Tuli Takas om. KIrsi Ola & Heidi Koivisto

20.5.2012 RY Sastamala 28 aussia, joista 2 pentua (5 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Karin Bergbom, BIS-kasvattaja: ?? BIS-veterani: Karin Bergbom (Tulokset toimitti Matti Onkamo)
ROP - BOB, PU1 VAL ERI1 SA: CH Avocation Magic Of Moon, om. Matti ja Tuula Onkamo
VSP - BOS, PN1 VET ERI1 SA: C.I.B. Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
PU2 VET ERI1 SA: C.I.B. Reimin Totta Vai Tarua, om. Mari ja Raimo Winqvist PN2 VAL ERI1 SA: CH Dreampower's Take It Easy, om. Satu Toivonen ja Sini Suhonen
PU3 SERT NUO ERI1 SA: JCH Somehow Australian Cooler, om. Heidi Mattila PN3 VAL ERI2 SA: CH Black Back Blackberry Jam, om. Juhani Kuusiluoma
PU4 VAL ERI2 SA: C.I.B. Truozzy's Handyman, om. Pirjo Lehtonen
PN4 VAL ERI3 SA: CH Somehow Cappuccino, om. Anna Riutta-Salo ja Heidi Mattila
ROP-PENTU: Millhouse's Dream On, om. Anne Mustonen

ROP-VETERAANI,  BIS2 -VET: C.I.B. Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: C.I.B. Reimin Totta Vai Tarua, om. Mari ja Raimo Winqvist

ROP-KASVATTAJA, BIS1-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT NARTTUPENNUT :
PEN2 KP: Millhouse's Do The Trick, om. Tanja Myllylä

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

vara-SERT ERI1 SA: Avocation It's My Life, om. Matti Onkamo, Orvokki Lämsä ja Anu Sorja
ERI2: Dreampower's Gambler, om. Anne Mustonen
H: Huovispäivän Hajuherne, om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Dreampower's Goalkeeper, om. Jaana Neuvonen ja Satu Toivonen
ERI3: Reimin Master Of Puppets, om. Krista Riihelä ja Mari Winqvist

AVO - OPEN

EH2: Chiliberry's Napoleon, om. Juhani Kuusiluoma
EH3: Surely I'm The Man, om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
ERI1: Millhouse's Barbarossa, om. Tanja Myllylä
VAL - CHAMPION
POISSA: CH Melukylän Sarjahurmaaja, om. Riina Viinikkala ja Kirsi Ola

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Truozzy's Red Berry, om. Lea Haume
H: Reimin Dreams Of Sonata, om. Henna Laine
ERI1: Chiliberry's Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma ja Heli Hakamaa
NUO - INTERMEDIATE

SERT ERI1 SA: Reimin Duran Duran, om. Henna Laine
EH3: Somehow African Queen, om. Anna Riutta-Salo ja Tuuli Marjomaa
vara-SERT ERI2 SA: Somehow Arizona Sunset, om. Anna Riutta-Salo ja Laura Fröberg
AVO - OPEN

ERI1: Dreampower's Easy For You, om. Katriina Lehtinen
H: JCH Dreampower's Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
EH: Black Back Wolfrietta, om. Pia Hakala ja Mervi Soiletsalo
ERI2: Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma

MUUT KASVATTAJAT:
2KP: Kennel Dreampower's, om. Satu Toivonen
3KP: Kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo

 
26.5.2012 RY Helsinki, 22 aussia, joista pentuja 5 (3 / 1 pist.)
Tuomari - Judge: Juha Palosaari, BIS-kasv Juha Palosaari (Tulokset toimitti Satu Virtanen)
ROP - BOB, PN 1, AVO ERI 1 SA SERT-> FI MVA: Vegaran Sky Hunter om. Asikainen Chrisse & Riihelä Krista

VSP - BOS, PU 1, NUO ERI 1 SA, SERT: Reimin Monster Of Rock, om. Krista Riihelä & Seija Laine

PN2, VET ERI 1 SA, ROP-VET: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista PU2, VAL ERI 1 SA : CH Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius
PN3, VAL ERI1 SA: Surely Lets Mingle Im Single, om. Harden Irma & Satu
PN4, NUO ERI1 SA, vara-SERT : Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Lauri Mäntylä
ROP-PENTU: Surely Shake Ya Tailfeather, om. Harden Satu & Irma
VSP-PENTU: Somehow Rebound, om. Ruohonen Mervi
ROP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Riihelä Krista
ROP-KASVATTAJA, BIS-1-kasv: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä 
MUUT UROSPENNUT :
PEN 2 KP : Millhouse's Diamond Digger, om. Suomela Sirpa & Kajander Harri
MUUT NARTTUPENNUT :

PEN 3 Millhouse's Do The Trick, om. Myllylä Tanja
PEN 2 KP Somehow Referee, om. Jemina Aaltonen

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI 1 Tehill's Kisses of The Scamp, om. Saariniemi Tuija
NUO - INTERMEDIATE

ERI 2 Somehow American Flyer, om. Riutta-Salo Anna & Mansikka Aarne & Iida
AVO - OPEN

EH 4 Kanchenjunga, om, Kuikka Helena
ERI3 Millhouse's Barbarossa, om. Myllylä Tanja
ERI2 Surely Lover Under Cover, om. Asikainen Chrisse & Nisula Merja

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

ERI 1 SA Tehill's Keep Me Up-To-Date, om. Harden Irma
NUO - INTERMEDIATE

ERI 2 SA Somehow Arizona Sunset, om. Fröberg Laura
AVO - OPEN

ERI 3 Bluepepper's Devil's Chick, om. Saloniemi Jaana & Honkanen Hilkka
ERI 2 Melukylän Superpallo, om. Ola Kirsi & Arjoranta Kirsi & Juha
VAL - CHAMPION

ERI 3 SA Reimin Seventh Sign, om. Nuutinen-Mäntykä Anne & Mäntylä Lauri
ERI 2 SA Somehow Cafe Au Lait om. Ruohonen Mervi

26.05.2012 KR Joensuu, 13 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Tuula Savolainen (Tulokset toimitti Outi Valtonen)
ROP&VSP, ROP&VSP-PENTU
ROP - BOB, ROP, PN 1, VAL ERI 1 SA: Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
VSP - BOS, PU 1, VAL ERI 1 SA: CH Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
PU2, VAL ERI 2 SA: CH Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pieikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
VSP-PENTU (u): Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
ROP-VETERAANI: CH Tatong's King Cobra, om. Outi Valtonen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Finsweng, om. Jenni Wahteristo

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

EH 2: Finsweng Qwerty, om. Minna Roivainen
ERI1: Truozzy's Red Bull, om. Anne Moilanen & Pirkko-Liisa Elonen
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN

ERI1: Finsweng Onnenpoika, om. Riitta Viialainen
VAL - CHAMPION

ERI: CH Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN

EH: Finsweng Onnenapila, om. Pirjo Tynkkynen
VAL - CHAMPION

ERI3: CH Bristregal Rocking Regal, om. Mari Pajaskoski
ERI2: CH Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto

JUNIOR HANDLER 10 - 13 V
Tuomari Esa Ruotsalainen
4. Peppi Pelkonen & Nellyson's Goose On The Loose

27.05.2012, KV/INT Joensuu, 12 aussia, joista 2 pentua
Tuomari - Judge: Jetta Tschokkinen (Tulokset toimitti Outi Valtonen)
ROP&VSP
ROP - BOB, PU 1, VAL ERI 1 SA CACIB: CH Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
VSP - BOS, PN 1, VAL ERI 1 SA CACIB: Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
PU2, VAL ERI 2 SA VACA: CH Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola & Jenni Wahteristo
PN2 AVO ERI1 SA SERT VACA: Finsweng Onnenapila, om. Pirjo Tynkkynen
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pieikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
VSP-PENTU (u): Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
ROP-VETERAANI: CH Tatong's King Cobra, om. Outi Valtonen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Finsweng, om. Jenni Wahteristo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN

EH 2: Finsweng Qwerty, om. Minna Roivainen
EH1: Truozzy's Red Bull, om. Anne Moilanen & Pirkko-Liisa Elonen
AVO - OPEN

EH: Finsweng Onnenpoika, om. Riitta Viialainen
VAL - CHAMPION

ERI: CH Bluepepper's Hero-In, om. Elina Alanen & Marjo Ahola

MUUT NARTUT:
VAL - CHAMPION

ERI2: CH Truozzy's Hands Off, om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto

JUNIOR HANDLER 10 - 13 V
Tuomari Lotta Granström
Pohjois-Karjalan piirinmestaruus
2. Peppi Pelkonen & Nellyson's Goose On The Loose
SM-osakilpailu
4. Peppi Pelkonen & Nellyson's Goose On The Loose

27.5.2012 KR Järvenpää, 10 aussia
Tuomari - Judge: Karin Bergbom, RYP: Päivi Eerola (Tulokset toimitti Irma Harden)

ROP - BOB, RYP1, PN1, VAL ERI1, SA: CH Surely Let’s Mingle Im Single, om. Irma & Satu Harden
VSP - BOS, VET ROP, VET ERI1, PU1, SA:  C.I.B Bluepepper’s Smile, om. Maritsa Vesalainen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola

PN2, VSP VET, VET ERI1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä

PU2, VAL ERI1, SA: CH Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Telenius

PN3, AVO ERI1, SA, SERT Ophelia’s Carmella Corleone, om. Tiina Telenius & Nina Janger PU3, AVO ERI1, SA, SERT -> FI MVA Selendia Xtreme Experience, om. Nina Jankola-Väntär
ROP-VETERAANIC.I.B Bluepepper’s Smile, om. Maritsa Vesalainen & Päivi Saarinen & Marjo Ahola
VSP-VETERAANIC.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
EH2 Melukylän Rakastaja Rasputin, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 Reimin Sounds of Sonata, om. Krista Riihelä & Tiina Jousimäki
AVO - OPEN
ERI2 Bluepepper’s Devil’s Chick, Saloniemi Jaana & Honkaniemi Hilkka
ERI3 Melukylän Superpallo, om. Ola Kirsi & Arjoranta Kirsi & Juha 

3.6.2012 MÄNTTÄ-VILPPULA, 4 aussia, joista 1 pentu (1 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Markku Kipinä (Tulokset toimitti Juhani Kuusiluoma)
ROP - BOB, PN1 ERI SA AVO1 SERT ->FI MVA Surely Fatal Attraction,om. Kimmo Laitinen & Satu Harden, Kantele

PN2 ERI SA VAL 1 Black Back Blackberry Jam, om. Juhani Kuusiluoma, Jalasjärvi
ROP-PENTU: Surely Shake Ya Tailfeather,om. Satu Harden, Kantele

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

EH1 Chiliberry's Queen Isabel,om. Heli Hakamaa & Juhani Kuusiluoma, Jalasjärvi

9.6.2012 KR Salo, 25 aussia, joista pentuja 2 (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Tuire Okkola (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP &VSP
ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1 SA: C.I.B Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo
VSP - BOS, PU1, VAL ERI 1 SA SERT --> FI & LT MVA: CH Dreampower's Mr Fox, om. Satu Toivonen & Heidi Kopra
PN2, SERT, AVO ERI 1 SA: Sassatown Deep Love Stranger's, om. (henkilöllä tietosuoja) PU2, VAL ERI 2 SA: C.I.B Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
PN3, vara-SERT, NUO ERI 1 SA: Somehow Arizona Sunset, om. Laura Fröberg & Timo Erholm PU3, vara-SERT, VAL ERI 3 SA: CH Sassatown My Limo Is Blue, om. (henkilöllä tietosuoja)
PN4, JUN ERI 1 SA: Armirelli Mystical Code, om. Marja Krzywacki PU4, VAL ERI 4 SA: CH Selendia Xtreme Experience, om. Nina Jankola-Väntär
 ROP-PENTU(n): Somehow Referee, om. Jemina Aaltonen
VSP-PENTU (u): Somehow Rebound, om. Mervi Ruohonen
ROP-KASVATTAJA: kennel Truozzy's, om. Anne Moilanen

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

ERI 2: Dreampower's Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
H: Huovispäivän Hajuherne, om. Satu & Jasmin Nurmesjärvi
H: Lasmirkatin Coba Cabana, om. Tuire Virtanen & Päivi Pyöli
ERI 1: Truozzy's Red Bull, om. Pirkko-Liisa Elonen & Anne Moilanen
EH3: Vitterklippen's Pontiac, om. Eerika Sillanpää
NUO - INTERMEDIATE

ERI 1: Somehow American Flyer, om. Aarne & Iida Mansikka & Anna Riutta-Salo
AVO - OPEN

ERI 1: Jillbayn Arjenonni, om. Minna Niemikorpi
POIS: Melukylän Sarjahurmaaja, om. Kirsi Ola & Riina Viinikkala
EH 2: Millhouse's Barbarossa, om. Tanja Myllylä
POIS: Yläkitkan Vipeltäjä, om. Satu Suominen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Millhouse's Dark Damsel, om. Kati Männistö
NUO - INTERMEDIATE

H: Lasmirkatin Bianca Pop, om. Sanna Honkanen & Päivi Pyöli
AVO - OPEN

EH4: JCH Dreampower's Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
EH: Millhouse's Celebration La Rouge, om. Tanja Myllylä
ERI 2 SA: JCH Truozzy's Tazz'n Go, om. Katja Riihonen & Anna Riutta-Salo
ERI 3 SA: JCH Truozzy's Easy Come, om. Stiina Koskinen & Anne Moilanen
VAL - CHAMPION

ERI 2 SA: CH Truozzy's Hands Off, om. Mari-Susanna Aalto & Anne Moilanen

10.06.2012 KR Kangasniemi 16 aussia, joista 2 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Matti Luoso (Tulokset toimitti Outi Valtonen)
ROP & VSP
ROP- & VSP -VETERAANI
ROP - BOB, PN 1, VAL ERI 1 SA: CH Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen
VSP - BOS, PU 1, VET ERI 1 SA: CH Tatong's King Cobra, om. Outi Valtonen
PN2 AVO ERI 1 SA SERT-> FI MVA, : Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma PU2, VAL ERI 1 SA: CH Bristregal Nice And Spicy, om. Jenni Huovinen & Susanna Huovinen
PN3 JUN ERI1 SA vara-SERT: Ruukin Don't Try This At Home, om. Kati Moilanen PU3, VAL ERI2 SA: CH Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen
PN4, AVO ERI2 SA: Melukylän Rakas Tuli Takas, om. Kirsi Ola & Heidi Koivisto
ROP-PENTU (n): Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
VSP-PENTU (u): Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
ROP-VETERAANI: CH Tatong's King Cobra, om. Outi Valtonen
VSP-VETERAANIMiss Moneypenny Av Falchebo, om. Jenni Huovinen & Susanna Huovinen

MUUT UROKSET:

AVO - OPEN
H: Chiliberry's Napoleon, om. Juhani Kuusiluoma
EH3 Huovispäivän Huithapeli, om. Tiina Repo
ERI1: Melukylän Rakastaja Rasputin, om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
EH2: Selendia Xtreme Revolution, om. Hannele Lainejärvi
VET - VETERAN

Poissa: CH Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen & Päivä Saarinen & Marjo Ahola

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2: Huovispäivän Hortensia, om. Jenni Huovinen & Susanna Huovinen
NUO - INTERMEDIATE
EH1: Reimin Diamonds Are Forever, om. Kati & Helmi Moilanen
VAL - CHAMPION

Poissa: CH Bluepepper's Glitte-Ring, om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen

10.6.2012 KR Tuuri, 14 aussia, joista 3 pentua (2 / 0 pist.)
Tuomari - Judge: Marjo Nygård
ROP & VSP
ROP - BOB,PU1 AVO ERI1 SA SERT -> FI MVA: Sad Sack's Peppy And Sparky, om. Marjo Kyyriäinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, PN1 NUO ERI1 SA SERT: Somehow Arizona Sunset, om. Laura Fröberg
PU2 NUO ERI1 SA vara-SERT; Somehow American Flyer, om. Anna Riutta-Salo, Aarne Mansikka & Iida Mansikka PN2 VAL ERI1 SA: CH Sad Sack's Make Me Smile, om. Marja Leinonen
PN3 VAL ERI2 SA: C.I.B Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo
PN4 AVO ERI1 SA vara-SERT: Sad Sack's Peppy Pixie, om. Marja Leinonen
ROP-PENTU: Sad Sack's Wild Power, om Marja Leinonen & Marja Kyyriäinen
VSP-PENTU: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
MUUT UROSPENNUT :
PEK2 Somehow Rebound, om. Mervi Ruohonen
MUUT NARTTUPENNUT :
POISSA Sad Sack's Wild Wilma, om. Marja Leinonen & Jaana Laakko

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1 Annunriihen Julius Caesar, om. Arja Säily & Teija Tuomi
NUO - INTERMEDIATE
EH2 Annunriihen Marcus Aurelius, om. Ida Kniivilä

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

EH1 Annunriihen Calpurnia Pisonis, om. Maria Uusisalo-Pettersson
POISSA Annunriihen Faustina Minor, om. Solveig & Bengt Stenlund
NUO - INTERMEDIATE

EH2 Annunriihen Galla Placidia, om. Marika & Mika Lammi
AVO - OPEN

Terriway Hot Or What, om. Maiju Lepistö

MUUT KASVATTAJAT:
Kennel Annunriihen, om. Arja Säily

16.6.2012 KV Helsinki, 18 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Paolo Dondina (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, PU1 VET ERI1 SA: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om. Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN1 VET ERI1 SA: C.I.B Reimin Helter Skelter Om. Krista Riihelä
PU2 NUO ERI1 SA SERT CACIB: Bluepepper's Ketqu Om. Marjo Ahola & Marja Jokinen PN2 VAL ERI1 SA CACIB: C.I.B Bluepepper's Glitte-Ring Om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
PU3 VET ERI2 SA: C.I.B Bluepepper's Smile Om. Maritsa Vesalainen& Päivi Saarinen & Marjo Ahola PN3 VAL ERI2 SA Vara-CACIB: FI MVA Vegaran Sky Hunter Om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
PU4 VAL ERI1 SA Vara-CACIB: FI MVA Black Back Caribou Lou Om. Arja Seppälä & Mervi Chydenius
ROP-PENTU: Bluepepper’s Squirrel Princess om Maritsa Vesalainen & Mira Pietikäinen & Marjo Ahola
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om. Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: C.I.B FIN MVA Reimin Helter Skelter Om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin om. Krista Riihelä
MUUT NARTTUPENNUT :
poissa Surely Shake Ya Tailfeather om. Satu Harden & Irma Harden

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1 Lasmirkatin Coba Cabana, om. Päivi Pyöli & Tuire Virtanen
EH2 Reimin Devils Trill Sonata om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
AVO - OPEN
ERI1 SA Reimin Master Of Puppets Om Krista Riihelä & Mari Winqvist
ERI2 Melukylän Sininen Supernova Om Matti Onkamo & Orvokki Lämsä & Anu Sorja

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH1 Wanhan Roosan Myy Om Essi Hernesniemi
AVO - OPEN
EH1 Black Back Bahama Mama Om Päivi Pyöli & Jaana Valkonen
EH2 Melukylän Superpallo Om Kirsi Ola & Kirsi & Juha Arjoranta
VAL - CHAMPION
poissa Surely Fatal Attraction om. Satu Harden & Kimmo Laitinen
ERI3 Reimin Seventh Sign Om Anne Nuutinen-Mäntylä
ERI4 Melukylän Rakas Tuli Takas Om Kirsi Ola& Heidi Koivisto
EH Reimin Sonata Arctica Om Annikka Hernesniemi

17.6. KV Kotka, 11 aussia
Tuomari - Judge: Veli-Pekka Kumpumäki, myös BIS-veteraani (Tulokset toimitti Kirsi Ola)
ROP - BOB, VET ERI1, SA: C.I.B. Black Back Pleaseplease Me om. Mervi Chydenius
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI1, SA: CH Melukylän Rakas Tuli Takas om. Kirsi Ola & Heidi Koivisto
PU2,VET ERI2, SA,: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi PN2, SERT, VARA-CACIB, NUO ERI1, SA: Bristregal Sound Of Regal om. Kenneth Holmberg
PU3, CACIB, VAL ERI1, SA: CH Bristregal One Lucky Dog om. Tiina Tenlenius PN3, VAL ERI2, SA: CH Reimin Seventh Sign om. Anne Nuutinen-Mäntylä
PU4, SERT, JUN ERI1, SA: Lasmirkatin Coba Cabana om. Tuire Virtanen & Päivi Pyöli
ROP-VETERAANI, BIS4-VETERAANI: C.I.B. Black Back Pleaseplease Me om. Mervi Chydenius
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
EH1 Melukylän Sininen Supernova om. Orvokki Lämsä & Anu Sorja & Matti Onkamo
VAL - CHAMPION
ERI2 CH Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä
poissa CH Black Back Top Banana om. Juuli Huuhtanen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI1 Melukylän Villi Valo om. Ann-Catrine Vihtilä
AVO - OPEN
ERI1 Black Back Bahama Mama om. Jaana Valkonen & Päivi Pyöli

30.06.2012 KV Rovaniemi, 23 aussia joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Petru Muntean Romania, myös BIS kasvattajaluokka (Tulokset toimitti Anu Sorja)
 ROP - BOB, PU1 JUN ERI1 SA SERT Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja, Kuusamo
 VSP - BOS, PN1 VET ERI1 SA SERT -> FI & RU MVA Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja, Kuusamo
PU 2 VAL ERI 1 SA CACIB Ch Avocation Fire Phoenix om. Virve Martikainen, Oulu PN 2 VAL ERI1 SA CACIB Ch Bluepepper´s Devil Or Angel om. Marjatta Lehtonen, Oulu
PU 3 AVO ERI1 SA vara-SERT vara-CACIB Avocation Walking In the Air om. Orvokki Lämsä, Kuusamo PN 3 NUO ERI1 SA vara-SERT vara-CACIB Bluepepper´s Noqu om. Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala & Marjo Ahola, Oulu
PU 4 NUO ERI1 SA Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen, Ylikiiminki PN 4 AVO ERI1 SA Avocation Brooke Logan om. Anne Norri, Kuusamo
ROP-PENTU: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen, Kajaani
ROP-VETERAANI: Avocation Neverendingtale, om. Anu & Jari Sorja, Kuusamo
 ROP-KASVATTAJA, BIS 4-KASVATTAJA: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä, Kuusamo

MUUT UROKSET:
JUN - JUN

H Avocation Image Of A Legend om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä, Oulu
POISSA Bluepepper´s Luru om. Marja Leinonen & Jonna Heikkinen, Nakertaja
NUO - INTERMEDIATE
EH2 Härkmoen´s I Am Just The Guy om. Nina Bomström & Mari Bomström & Kirsti Mäki, Tornio
AVO - OPEN
POISSA Härkmoen´s I Am The King Of Lords om. Annika Wågström, Ruotsi
EH2 Surely Playing To Win om. Eini Pääkkölä, Rovaniemi
EH4 Twee-Dle-Dee Just Like Daddy om. Mia Zetterwall, Ruotsi
EH3 Yläkitkan Vihtori om. Jutta Jakkila & Päivi Heikkinen, Oulu
VAL - CHAMPION
ERI3 C.I.B Bluefell´s Magic Arrow om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä, Oulu
ERI2 SA Ch Vitterklippens Dover om. Anne Norri & Orvokki Lämsä, Kuusamo
VET - VETERAN
EH1 C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen, Kuusamo
POISSA C.I.B Bluepepper´s Devil-Again om. Marjo Ahola & Saija Reiman-Walden & Leena Lötjönen, Sotkamo

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H Avocation Irresistable om. Henrietta Vinkka & Orvokki Lämsä, Rovaniemi
NUO - INTERMEDIATE
H Sirvian After The Rain om. Nina Bomström, Tornio
AVO - OPEN
ERI4 Avocation Fire Flower om. Minna Kaartinen & Orvokki Lämsä, Kuusamo
ERI Avocation Merry-Go-Round om. Henna-Emilia Mattanen & Harri Mattanen & Raili Pokka-Mattanen, Oulu
ERI3 Kiela Aavistus om. Anne Norri & Sara Luhtaniemi, Kuusamo
ERI2 SA Sad Sack´s After The Storm om. Mari Bomström & Jorma Kotiranta, Ylitornio
VAL - CHAMPION
POISSA C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen, Sotkamo

MUUT KASVATTAJAT:
Ei esitetty: kennel Bluepepper´s om. Marjo Ahola, Sotkamo

01.07.2012 KR Laukaa, 7 aussia
Tuomari - Judge: Tuomari: Tuula Savolainen, RYP Soile Bister (Tulokset toimitti Irma Harden)
ROP - BOB, RYP3, PN1, VAL ERI 1, SA: CH Surely Let’s Mingle Im Single, om. Irma & Satu
Harden
VSP - BOS, PU1, NUO ERI 1, SA, SERT: Reimin Don’t Talk Just Kiss, om. Satu Harden

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 1: Artic Soul Super Hero, om. Marjatta Luostarinen
H: Huovispäivän Hajuherne, om. Satu Nurmesjärvi & Jasmin Nurmesjärvi
AVO - OPEN
EH 3: Black Back Wolfenstein, om. Mervi Chydenius & Minna Riihiaho
EH 2: Melukylän Rakastaja Rasputin, om. Kimmo Aaltonen & Eija Aaltonen
EH 1: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Kimmo Aaltonen & Eija Aaltonen

MUUT NARTUT:
VET - VETERAN
POISSA C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
POISSA CH Reimin Sun Moon Star, om. Krista Riihelä

07.07.2012 KV Karjaa, 12 aussia
Tuomari - Judge: Tanya Ahlman-Stockmari (Tulokset toimitti Irma Harden)
 
ROP & VSP
ROP - BOB, PN1, VAL ERI 1, SA, CACIB ; CH Surely Let’s Mingle Im Single, om Irma & Satu
Hardén
VSP - BOS, PU 1, VAL ERI1, SA, CACIB: CH Melukylän Sarjahurmaaja, om. Kirsi Ola & Riina
Sjöman
PN2, VET ERI 1,SA: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä PU2, AVO ERI1, SA, SERT -> FI MVA, vara-CACIB: Reimin Monster of Rock om. Seija Laine & Krista Riihelä
PN3, VAL ERI 2, SA, vara-CACIB: CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola PU3, NUO ERI 1, SA, vara-SERT, Dreampower´s Gambler om. Anne Mustonen
PN4, JUN ERI 1, SA, SERT. Melukylän Villi Valo, om. Ann-Catherine Vihtilä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
ROP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
POISSA Melukylän Tulos Tai Ulos, om. Kirsi Ola & Fanny Lasala
POISSA Mericorun Kuusamo. om. Anne Mustonen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Millhouse’s Do The Trick, om. Tanja Myllylä
ERI 2,SA, vara-SERT: Reimin Duran-Duran, om. Henna Laine
AVO - OPEN

H: Funfanny’s Big Bertta, om. Marja-Liisa Varjoluoto
H: Surely Finger In The Nose, om. Henna Laine & Krista Riihelä & Satu Hardén
VAL - CHAMPION
POISSA Dreampower’s Take It Easy, om. Satu Toivonen & Sini Suhonen
VAL ERI 3 SA Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä

MUUT KASVATTAJAT:
Ei esitetty: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola

8.7.2012 KV Kokkola, 18 aussia
Tuomari - Judge: Päivi Eerola (Tulokset toimitti Tuula Onkamo)
ROP - BOB, VET 1 SA: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
VSP - BOS, CACIB, VAL 1 SA: CH Avocation Magic Of Moon om. Matti & Tuula Onkamo
PN 2, SERT, CACIB, NUO 1 SA: Reimin Diamonds Are Forever om. Kati & Helmi Moilanen
PN 3, vara-CACIB, VAL 1 SA: CH Reimin Hello Kitty om. Mari Winqvist
ROP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 Reimin Devils Trill Sonata om. Merja Nisula & Chrisse Asikainen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
EH 2 Härkmoen’s I Am Just The Guy om. Nina & Mari Bomström & Kirsti Mäki
AVO - OPEN
EH 1 Nemma’s Zero Nine om. Katriina ja Leena Hautala & Orvokki Lämsä
H Ålhammarens Åliver om. Katriina ja Leena Hautala
VAL - CHAMPION
ERI 2 CH Sad Sack’s Peppy And Sparky om. Marja Leinonen
ERI 3 CH Reimin Holy Diver om. Krista Riihelä
EH 4 CH Reimin Hot Gossip om. Kati & Helmi Moilanen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI1 Ruukin Dont Try This Athome om. Kati Moilanen
EH 2 Anemoneniityn Coconut om. Kirsi Kjäll &Leena &Katriina Hautala
AVO - OPEN
ERI 1 Sad Sack’s After The Storm om. Mari Bomström & Jorma Kotiranta
ERI 2 Sad Sack’s Peppy Pixie om. Marja Leinonen
EH 3 Bluepepper’s Fox-Berry om. Leena Puikko & Marjo Ahola
H Pikku-Riiviön Olivia om. Mari Bomström & Matti Mäki

14.7.2012 KR Forssa 23 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Solecky-Spunar Viva Maria, Puola, BIS-kasv. Ligita Zake (Tulokset toimitti Henna Laine)
ROP - BOB, PN1 AVO ERI 1 SA SERT Reimin Fun Factory om. Chrisse Asikainen & Krista
Riihelä
VSP - BOS, PU 1 JUN ERI 1 SA SERT Reimin Dancing With Wolves om. Krista Riihelä & Henna Laine
PN2 JUN ERI1 SA VARA-SERT Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä PU2 NUO ERI 1 SA VARA-SERT Somehow Australian Cooler om. Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila & Kari Kangas
PN3 VAL ERI 1 SA Black Back Very Cherry om. Juhani Kuusiluoma PU3 VAL ERI 1 SA Black Back Top Banana om. Juuli Huuhtanen
PN4 VAL ERI 2 SA CH Somehow Take-Away om. Anna Riutta-Salo PU4 AVO ERI 1 SA Jillbayn Arjenonni om. Minna Niemikorpi
ROP-PENTU: Somehow Rebound om. Mervi Ruohonen
ROP-VETERAANI: Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA, BIS2-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
ERI2 SA: Dreampower's Goalkeeper, om. Jaana Neuvonen ja Satu Toivonen
AVO - OPEN
ERI 2 SA Chiliberry's Napoleon om. Juhani Kuusiluoma
VAL - CHAMPION
POIS Truozzy's Handyman om. Pirjo Lehtonen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 SA Anemoneniityn Coconut om. Kirsi Kj=E4ll & Leena Hautala & Katriina Hautala
ERI 2 SA Chiliberry's Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma
NUO - INTERMEDIATE
ERI2: Somehow Alaskan Apple om. Pirjo Lehtonen & Teija Lehtonen
ERI3: Somehow African Queen, om. Anna Riutta-Salo ja Tuuli Marjomaa
AVO - OPEN
EH Pikku-Pahan Toosi Paha om. Laura Salonen & Tiina Aalto
ERI4 SA Pikku-Pahan Åma Napa om. Tiina Aalto
ERI2 SA Surely Finger In The Nose om. Henna Laine & Krista Riihelä & Satu Harden
POIS Säde om. Eira ja Rea Malmsten
ERI Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Villamo
ERI3 SA Truozzy's Tazz'n Go om. Anna Riutta-Salo & Katja Riihonen
POIS Whangdoodle Corinella om. Eira ja Rea Malmsten
VAL - CHAMPION
ERI4 CH Black Back Blackberry Jam, om. Juhani Kuusiluoma
ERI3 CH Dreampower's Take It Easy, om. Satu Toivonen ja Sini Suhonen

MUUT KASVATTAJAT:
Kennel Somehow om. Anna Riutta-Salo

JUNIOR HANDLER 10-13v
Tuomari: Solecky-Spunar Viva Maria, Puola
1 Carita Heinonen & Reimin Duran Duran

15.7.2012 RY Lammi, 25 aussia, joista pentuja 2
Tuomari - Judge: Markku Kipinä, BIS-vet: Åke Cronander, RYP: Veli-Pekka Kumpumäki (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, BIS VET 2, RYP 3,PU1 VET ERI1 SA: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om. Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN1 VAL ERI1 SA: CH Surely Lets Mingle I`m Single om. Irma & Satu Harden
PU2 VAL ERI1 SA: CH Bristregal One Lucky Dog om.Tiina Tenlenius PN2 NUO ERI1 SA SERT: Bristregal Sound of Regal om. Kenneth Holmberg
PU3 VAL ERI2 SA: CH Reimin Monster of Rock om. Krista Riihelä, Seija Laine ja Henna Laine PN3 JUN ERI1 SA vara-SERT: Surely Sexy and I Know It om. Mari Winqvist ja Krista Riihelä
PU4 AVO ERI1 SA SERT : Pikestar`s Bon Voyage om. Pirkko Oinonen PN4 AVO ERI1 SA: Pikestar`s Break the Spell om. Pirkko Oinonen
ROP-PENTU: Marble Arch Feel Like Dancing om. Tiina Tenlenius & Nina Janger & Pirkko Oinonen
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter Om Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Surely om Satu Harden
MUUT UROSPENNUT :
PEN 2 KP Somehow Rebound om. Mervi Ruohonen

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA vara-SERT: Terhierin Voimamies om. Sari Simola
NUO - INTERMEDIATE
ERI1 Terhierin Taifuuni om. Raimo Mäyrä
AVO - OPEN
ERI2 Terhierin Boss in Motion om. Päivi Mäntynen
EH 3 Terhierin Loose Cannon om. Aulikki Mäyrä

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 2 SA Ruukin Doing Just Great om. Henna Laine ja Leea Puisto
ERI 3 SA Surely I love you Sugar om. Tarja Hovi
ERI 4 Terhierin Vaahtokarkki om. Riitta Silpola
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2 Terhierin Totally Spiced Up om. Jaana Viilamo
AVO - OPEN
ERI 2 SA Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Viilamo
ERI 3 Blacki Back Ähäkutti om. Päivi Pyöli
ERI 4 Melukylän Rokkia ja Rakkautta om. Leea Puisto ja Henna Laine
EH Reimin Meadows of Heaven om. Krista Riihelä ja Anne Nuutinen-Mäntylä
EH Surely Finger in the Nose om. Henna Laine
VAL - CHAMPION
ERI 2: CH Somehow Café au Lait om. Mervi Ruohonen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP Kennel Terhierin om. Terhi Oksanen

15.7.2012 KV Oulu, 22 aussia, joista 1 pentu (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Tarmo Viirtelä, BIS-kasvattaja: Roberto Schill
ROP - BOB, CACIB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, VAL ERI 1, SA, CACIB: CH Bluepeppers Devil Or Angel om. Marjatta Lehtonen
PU 2, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi PN 2, VAL ERI 2, SA, vara-CACIB: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
PU 3, VAL ERI 2, SA, SERT, vara-CACIB: CH For Fun A King, om. Maria Persson & Ursula Skanefors-Winbjörk PN 3, NUO ERI 1, SA, SERT: Bluepepper´s Noqu, om. Marjo Ahola, Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala
PU 4, NUO ERI 1, SA, vara-SERT: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja PN 4, AVO ERI 1, SA, vara-SERT: Sad Sack´s After The Storm om. Mari Bomström & Jorma Kotiranta
ROP-PENTU: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
ROP-JUNIORI: Bluefell´s Madam Butterfly, om. Marja Salo-Laaka & Ari Seppänen & Milka Laaka
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
ROP-KASVATTAJA, BIS4-kasvattaja: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 1: Avocation Image Of A Legend om. Henna-Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2, SA: Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
EH 3: Härkmoen´s I Am Just The Guy om. Nina Bomström & Mari Bomström & Kirsti Mäki
EH 4: Sirvian Zeus Rules The Rain, om. Mari Bomström, Minna Bomström & Ville-Veikko Mustonen
AVO - OPEN
T: Avocation Bang-A-Boomerang, om. Tanja Manninen
EH 1: Nemma´s Yesman, om. Kati Partanen
VAL - CHAMPION
EH 4: CH Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
EH 3: CH Bluepepper´s Freestyler, om. Nina Oikarinen & Marjo Ahola

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
EH: Ahovirran Amelia, om. Nina Bomström & Sirpa & Jorma Kotiranta
ERI 2: Avocation Merry-Go-Round om. Henna-Emilia Mattanen & Harri Mattanen & Raili Pokka-Mattanen
ERI 4: Sirvian Kerttu om. Mari Bomström & Sirpa & Jorma Kotiranta
ERI 3: Vitterklippen´s Bobbie-Sue, om. Tarja Partanen & Orvokki Lämsä & Teemu Partanen

JUNIOR HANDLER:
Tuomari: Reinikka Terhi

Piirinmestaruus-kilpailu
JH4: Ruhkala Asta aussilla ”Kimu” (Bluepepper´s Devil or Angel)
SM-osakilpailu, 10-13 vuotiaat
JH 2: Pelkonen Peppi aussilla ”Ansa” (Nellyson's Goose On The Loose)
JH 4: Ruhkala Asta aussilla ”Noku” (Bluepepper´s Noqu)

21.07.2012 KR Mäntsälä, 32 aussia, joista 1 pentu, 5 veteraania
Tuomari - Judge: Yvonne Cannon, BIS-vet: Leif Ragnar Hjorth, RYP: Kevin Brown
ROP - BOB, BIS- VET 1, RYP2: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN1 NUO ERI1 SA SERT:  CH Reimin Dirty Dancing Om. Anne Nuutinen-Mäntylä
PU2 VET ERI 2 SA: C.I.B Bluepepper's Smile Om. Maritsa Vesalainen& Päivi Saarinen & Marjo Ahola PN 2 JUN ERI 1 SA vara-SERT: Bluepepper’s Squirrel Princess om. Maritsa Vesalainen & Mira Pietikäinen & Marjo Ahola
PU3 NUO ERI1 SA SERT: Bluepepper's Ketqu Om. Marjo Ahola & Marja Jokinen PN3 VAL ERI1 SA: CH Melukylän Olan kohautus om. Kirsi Ola
PU4 VAL ERI1 SA: C.I.B Bluepepper´s Rules the Ring om. Jaana Saloniemi ja Marjo Ahola PN4 VET ERI 1 SA: C.I.B Reimin Helter Skelter Om Krista Riihelä
ROP-PENTU: Somehow Refree om. Jemina Aaltonen
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter Om Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin om Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
Pois Tehill´s Kiss of Scamp om. Tuija Saariniemi
NUO - INTERMEDIATE
Pois Huovispäivän Hajuherne om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
ERI 2 Reimin Don´t talk just Kiss om. Satu Harden
ERI 3 Somehow American Flyer om. Anna Riutta-Salo & Aarne Mansikka ja Iida
ERI 4 Terhierin Taifuuni om Raimo Mäyrä
AVO - OPEN
ERI1 SA vara-SERT: Reimin Master Of Puppets Om Krista Riihelä & Mari Winqvist
ERI2 Twee-Dle-Dee Unshaved Dave om. Kimmo & Eija Aaltonen
ERI 3 Melukylän Susien Sukua om. Mia Heinonen
ERI 4 Melukylän Rakastaja Rasputin om. Kimmo ja Eija Aaltonen & Kirsi Ola
EH Terhierin Loose Cannon om. Aulikki Mäyrä
VAL - CHAMPION
ERI 2 SA: CH Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä & Mervi Chydenius
ERI 3: CH Viva Carnival Bella Vita om. Jemina Aaltonen ja Anna Riutta-Salo

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
Pois Surely Sexy and I Know it Om. Mati Winqvist ja Krista Riihelä
ERI 2 SA Surely I Love you Sugar om. Satu Harden ja Tarja Hovi
ERI 3 Tehill´s Keep Me Up-to-Date om. Satu& Irma Harden
ERI 4 Melukylän Valon Keiju om. Kirsi Ola
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2 Somehow Arizona Sunset om. Laura Fröberg
EH 3 Somehow African Queen om. Tuuli Marjomaa & Anna Riutta- Salo
AVO - OPEN
Pois Black Back Singapore Sling om. Jasmin Nurmesjärvi
ERI 1 SA Surely For Your Eyes Only om. Irma & Satu Harden
ERI2 Black Back Ähäkutti om. Päivi Pyöli
ERI 3 Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Viilamo
EH Viva la Vida Bella Vita om. Tuuli Marjomaa
VAL - CHAMPION
ERI 2 SA: C.I.B Bluepepper's Glitte-Ring Om Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
ERI 3 SA: CH Surely Lets Mingle I`m Single om. Irma & Satu Harden
VET - VETERAN
ERI 2 SA: C.I.B Bluepepper´s Rock-Dog om. Jaana Saloniemi & Anri Mansukoski
ERI 3: CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 Kennel Bluepepper`s om Marjo Ahola
KASV 3 Kennel Surely om Satu Harden
KASV ei esitetty Kennel Black Back om. Mervi Chydenius
KASV ei Esitetty Kennel Melukylän om. Kirsi Ola

22.7.2012 KV Kemi, 18 aussia
Tuomari - Judge: Tuula Savolainen (Tulokset toimitti Orvokki Lämsä)
ROP - BOB, AVO ERI 1 SA  PU 1 SERT -> FI MVA CACIB Avocation Walking In The Air om. Orvokki Lämsä
VSP - BOS, AVO ERI 1 SA PN 1 SERT -> FI MVA CACIB Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU 2 VAL ERI 1 SA VARA-CACIB CH Avocation Fire Phoenix om. Virve Martikainen PN 2 VAL ERI 1 SA VARA-CACIB CH Bluepeppers Devil Or Angel om. Marjatta Lehtonen
PU 3  VAL ERI 2 SA CH Reimin Hot Gossip om. Kati & Helmi Moilanen
PU 4 VET ERI 1 SA  C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
ROP-VETERAANI: C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
ROP-KASVATTAJA: Kennel Avocation om. Orvokki Lämsä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
POIS Avocation Image of A Legend om. Henna Emilia Mattanen & Orvokki Lämsä
AVO - OPEN
H Sirvian Niilo om. Aila Mäki

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2 Little Sister's Aamuyön Lumo om. Miia Heikura & Satu Väärä Kemi
ERI 1 Ruukin Don't Try This Athome om. Kati Moilanen
NUO - INTERMEDIATE
EH 3 Bluepepper's Noqu om. Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala & Marjo Ahola
EH 2 Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
ERI 1 Reimin Diamond's Are Forever om. Kati & Helmi Moilanen
AVO - OPEN
H Ahovirran Amelia om. Nina Bomström & Sirpa & Jorma Kotiranta
H Avocation Fire Flower om. Minna Kaartinen & Orvokki Lämsä
POIS Avocation Merry-Go-Round om. Henna-Emilia  & Harri & Raili Pokka- Mattanen
EH 2 Kiela Aavistus om. Anne Norri
EH 4 Sad Sack's After the Storm om. Mari Bomström & Jorma Kotiranta
EH 2 Sad Sack's Rose's Smile om. Nina & Jenna Bomström
H Sirvian Kerttu om. Mari Bomström & Sirpa & Jorma Kotiranta

28.7.2012 KV Mikkeli, 40 aussia, joista 2 pentua
Tuomari - Judge: Paavo Mattila, BIS-vet: Leni Finne, RYP: Maciej Kozber (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, BIS-vet 4, RYP 3 PU1 VET ERI1 SA: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN 1 VAL 1 ERI SA CACIB: CH Finsweng Dancing Queen om. Jenni Wahteristo
PU 2 VAL 1 ERI SA CACIB: FI MVA Tachetee Bourke om. Oona Rantalainen PN 2 AVO ERI 1 SA vara-CACIB SERT -> FI MVA: Finsweng Onnenapila om. Pirjo Tynkkynen
PU 3 VAL ERI 3 SA vara-CACIB: FI MVA Reimin Holy Diver om. Krista Riihelä PN 3 ERI 1 SA VARA-SERT Bristregal Sound of Regal om. Kenneth Holmberg
PU 4 AVO ERI 1 SA SERT -> FI MVA: Reimin Master of Puppets om. Krista Riihelä PN 4 VET ERI1 SA: C.I.B Reimin Helter Skelter Om Krista Riihelä
ROP-PENTU: Marble Arch Feels like Dancing om. Pirkko Oinonen & Nina Janger & Tiina Tenlenius
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter Om Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Finsweng om Jenni Wahteristo
MUUT UROSPENNUT:
PEN 2 KP Huovispäivän Hyvä Tyyppi om. Susanna & Jenni Huovinen

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA VARA-SERT Finsweng Quick Fix om. Aino Suikkanen & Jenni Wahteristo
EH Finsweng Qwerty om. Minna Roivainen
H Tehill´s Kisses of Scamp om. Tuija Saariniemi
NUO - INTERMEDIATE
H Huovispäivän Hajuherne om. Satu & Jasmin Nurmesjärvi
H Huovispäivän Hanhikki om Susanna Huovinen & Paula Hulkkonen
AVO - OPEN
ERI 2 SA Finsweng Onnenpoika om. Riitta Viialainen
ERI 3 Black Back Wolfenstein om Minna Riihiaho & Mervi Chydenius
ERI4 Huovispäivän Hurrikaani om. Susanna Huovinen & Riitta Lehtolainen
EH Melukylän Rakastaja Rasputin om. Eija & Kimmo Aaltonen & Kirsi Ola
EH Pikestar´s Bon Voyage om. Pirkko Oinonen
H Selendia Xtreme Revolution om. Hannele Lainejärvi
H Surely I´m The Man om. Satu & Jasmin Nurmesjärvi
VAL - CHAMPION
ERI 3 SA: CH Melukylän Sarjahurmaaja om. Kirsi Ola & Riina Sjöman
ERI 4 SA: CJ Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä ja Mervi Chydenius
ERI 5 SA: CH Bristregal one Lucky Dog om. Tiina Tenlenius
Poissa CH Reimin Hot Gossip om. Kati ja Helmi Moilanen
VET - VETERAN
ERI 2: CH Tatong´s King Cobra om. Outi Valtonen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 SA Tehill´s Keep Me Up-to-Date om. Irma Harden
EH Melukylän Valon keiju om. Kirsi Ola
Poissa Ruukin Don´t Try This at Home om. Kati & Helmi Moilanen
NUO - INTERMEDIATE

ERI 2 SA Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen- Mäntylä
H Huovipäivän Hortensia om. Jenni & Susanna Huovinen
Pois Reimin Diamonds are Forever om. Kati & Helmi Moilanen
AVO - OPEN
ERI 2 SA Finsweng Neliapila om. Jenni Wahteristo & Kirsi Häkkinen
ERI 3 Ophelia´s Simply the Best om. Susanna Huovinen & Raimo Eskelinen
ERI 4 Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Viilamo
H Black Back Singapore Sling om. Jasmin Nurmesjärvi
H Huovispäivän Hempukka om. Jenni & Susanna Huovinen
HYL Tehill´s Ina Blue om. Tuija Saariniemi
VAL - CHAMPION
ERI 2 SA: CH Nellyson´s Goose on the Loose om. Outi Valtonen
ERI 3 SA: CH Melukylän Olan kohautus om. Kirsi Ola
ERI 4: CH Surely Lets Mingle I´m Single om Irma Harden
VET - VETERAN
Poissa CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 Kennel Reimin om. Krista Riihelä
KASV 3 Kennel Melukylän om. Kirsi Ola
Ei esitetty: Kennel Huovispäivän om. Susanna & Jenni Huovinen

29.7.2912 KV Pori, 32 aussia
Tuomari - Judge: Carlos Fernandez Renau, RYP: Andreas Schemel, BIS-veteraanit: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, BIS-kasvattaja: Veli-Pekka Kumpumäki (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, RYP 3, VET ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP - BOS, VAL ERI 1, SA, CACIB: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring, om. Marjo
Ahola & Päivi Lappalainen
PU2, VAL ERI 1, SA, CACIB: Black Back Top Banana, om. Juulil Huuhtanen PN2, JUN ERI 1, SA, SERT: Bluepepper’s Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola
PU3, VAL ERI 2, vara-CACIB: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola & Marja Leinonen & Nina Oikarinen PN3, VAL ERI 2, SA, vara-CACIB: C.I.B Somehow Take-Away, om. Anna Riutta-Salo
PU4, VAL ERI 3, SA: CH Reimin Master of Puppets, om. Krista Riihelä PN 4, VET ERI 1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
ROP-VETERAANI, BIS 2-veteraani: C.I.B Bluepepper´s Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA, BIS 3-kasvattaja: kennel Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 2: Millhouse Dexter, On Tanja Myllylä, Piia Mäntylä & Johny Lehtonen
EH 1: Somehow Redbound, om. Mervi Ruohonen
AVO - OPEN
H: Chiliberry´s Napoleon, om. Juhani Kuusiluoma
EH 2: Millhouse´s Campillo Crianza, om. Noora Nurmi
ERI 1, SA, SERT-> FI MVA: Somehow Australian Cooler, om. Heidi Mattila, Kari Kangas & Anna Riutta-Salo
VAL - CHAMPION
POIS: CH Sad Sack’s Peppy And Sparky, om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriäinen
ERI 4: Truozzy´s Handyman, om. Pirjo Lehtonen
ERI: CH Vitterklippens Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä
EH: CH Viva Carnival Bella Vita, om. Jemina Aaltonen

MUUT NARTUT:

JUN - JUN
EH: Chiliberry´s Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma
H: Millhouse´s Destination Unknown, om. Tanja Myllylä & Ritva Saari
ERI 3: Millhouse´s Do the Trick, om. Tanja Myllylä
ERI 2: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
EH 4: Somehow Referee, om. Jemina Aaltonen
NUO - INTERMEDIATE
H: Annunriihen Calpurnia Pisonis, om. Maria Uusitalo-Pettersson
EH: Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri
ERI 1: Reimin Dirty Dancing, Anne Nuutinen-Mäntylä & Mauri Mäntylä
AVO - OPEN

ERI 1: Dreampower´s Easy for You, om. Katariina Lehtinen
HYL: Millhouse´s Boomchicawahwah, om. Jari Liuku
ERI 2: Somehow Arizona Sunset, om. Laura Fröberg
EH 3: Terriway Hot or What, om. Maiju Lepistö
VAL - CHAMPION
ERI 3: CH Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
ERI: CH Black Back Blackberry Jam, om. Juhani Kuusiluoma
POIS: CH Black Back Very Cherry, om. Juhani Kuusiluoma
ERI 4: CH Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
POIS: Sad Sack’s Make Me Smile. om. Marja Leinonen
ERI 3: CH Somehow Café Au Lait, om. Mervi Ruohonen

MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Millhouse´s, om. Tanja Myllylä
2 KP: Kennel Somehow om. Anna Riutta-Salo

3.8.2012 KV Kuopio, 25 aussia, joista 1 pentu (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Kurt Nilsson, myös RYP (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP& VSP
ROP - BOB, RYP 2, CACIB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
PU 2, SERT, JUN ERI 1: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja, Kuusamo PN 2, CACIB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo
Ahola & Päivi Lappalainen
PU 3, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi PN 3, vara-CACIB, VAL ERI 2, SA: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU 4, NUO ERI 1, SA, vara-CACIB, vara-SERT: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja PN 4,  VET ERI 1, SA: Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen

ROP-JUNIORI: : Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
VSP-JUNIORI: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja, Kuusamo
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
VSP-VETERAANI: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2: Bluepepper´s Don Squirrel, om. Elina Alanen, & Marjo Ahola
NUO - INTERMEDIATE
ERI 3: Dreampower´s Gambler, om. Anne Mustonen
ERI 2: Dreampower´s Goal Keeper, om. Satu Toivonen & Jaana Neuvonen
AVO - OPEN
EH 1: Nemma´s Yesman, om. Kati Partanen
VAL - CHAMPION
ERI 2, SA: CH Avocation Walking In The Air, om. Orvokki Lämsä
ERI 3: CH Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen & Helmi Moilanen
ERI 4: CH Vitterklippen´s Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä
VET - VETERAN

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 2: Ruukin Don´t Try this at Home, om. Kati Moilanen
ERI 3: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1, SA, vara-SERT: Bluepepper´s Noqu, om. Marjo Ahola, Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala
ERI 2: Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
EH 3: Reimin Diamond's Are Forever om. Kati & Helmi Moilane
AVO - OPEN
EH 1: Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
EH 2: Terriway Hot Or What, om. Maiju Lepistö
VAL - CHAMPION
ERI 3: CH Bluepeppers Devil Or Angel om. Marjatta Lehtonen
ERI 4: CH Dreampower´s Take It Easy, om. Satu Toivonen & Sini Suhonen

MUUT KASVATTAJAT:
2 KP: Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen

Juniorhandler-kilpailut 10-13 vuotiaat:
Tuomari: Jaakko Sarmola

JH3: Peppi Pelkonen ja ”Hiro” (Bluepepper´s Hero-In)
JH5: Asta Ruhkala ja ”Kimu” (Bluepepper´s Devil or Angel)

4.8.2012 KV Kuopio, 27 aussia, joista 1 pentu (5 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Rodi Hübenthal, myös RYP (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP& VSP
ROP-VET & VSP-VET
ROP - BOB, RYP 3, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI 1, SA: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU 2, CACIB, SERT, NUO ERI 1, SA: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja PN 2, NUO ERI 1, SA, SERT, vara-CACIB: Bluepepper´s Noqu, om. Marjo Ahola, Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala
PU 3, vara-CACIB: VAL ERI 1, SA: CH Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä PN 3, VET ERI 1, SA: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
PU 4, VAL ERI 2, SA: CH Tachetee Bourke, om. Oona Rantalainen PN 4, VAL ERI 2, SA: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
VSP-VETERAANI: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1, SA, vara-SERT: Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja
ERI 2: Ruukin Doggy Hot Gossip, om. Kati Moilanen ja Kaisa Kärki
ERI 3: Bluepepper´s Don Squirrel, om. Elina Alanen, & Marjo Ahola
NUO - INTERMEDIATE
POIS: Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
EH 3: Dreampower´s Gambler, om. Anne Mustonen
ERI 2: Dreampower´s Goal Keeper, om. Satu Toivonen & Jaana Neuvonen
VAL - CHAMPION
ERI 3, SA: C.I.B Jaskarin Peperoncino, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
ERI: CH Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen & Helmi Moilanen
ERI 4: CH Vitterklippen´s Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
ERI 2: Ruukin Don´t Try this at Home, om. Kati Moilanen
ERI 3: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Reimin Diamond's Are Forever om. Kati & Helmi Moilanen
EH 3: Jaskarin Magic Pink, om. Eija Hyvönen & Marjo Ahola
EH 4: Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
AVO - OPEN
EH 1: Vitterklippen´s Bobbie-Sue, om. Tarja Partanen & Orvokki Lämsä & Teemu Partanen
EH 2: Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
EH 3: Terriway Hot or What, om. Maiju Lepistö
VAL - CHAMPION
ERI 3, SA: CH Dreampower´s Take It Easy, om. Satu Toivonen & Sini Suhonen

MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
2 KP: Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen

Juniorhandler-kilpailut 10-13 vuotiaat:
Tuomari: Helena Suni

JH4: Asta Ruhkala ja ”Kimu” (Bluepepper´s Devil or Angel)

5.8.2012 KV Kuopio, 24 aussia, joista 1 pentu (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Göran Bodegård, myös RYP
ROP& VSP
ROP-VET & VSP-VET
ROP - BOB, RYP 1, CACIB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
PU 2, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi PN 2, vara-SERT, JUN ERI 2, SA: Ruukin Don´t Try this at Home, om. Kati Moilanen
PU 3, SERT, JUN ERI 1: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja PN 3, JUN ERI 3, SA: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
PU 4, VAL ERI 1, SA, vara-CACIB: CH Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä PN 4, CACIB, NUO ERI 1 SA: Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
VSP-VETERAANI: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2: Ruukin Doggy Hot Gossip, om. Kati Moilanen ja Kaisa Kärki
EH 3: Bluepepper´s Don Squirrel, om. Elina Alanen, & Marjo Ahola
NUO - INTERMEDIATE
POIS: Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
ERI 2: Bluepepper's Ketqu om. Ahola Marjo & Jokinen Marja
EH 3: Dreampower´s Gambler, om. Anne Mustonen
ERI 1: Dreampower´s Goal Keeper, om. Satu Toivonen & Jaana Neuvonen
AVO - OPEN
EH 1: Terriway Jazz Melody, om. Riikka Mähkönen
VAL - CHAMPION
ERI 4: CH Reimin Hot Gossip, om. Kati Moilanen & Helmi Moilanen
ERI 3: CH Vitterklippen´s Dover, om. Anne Norri & Orvokki Lämsä

MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Bluepepper´s Noqu, om. Marjo Ahola, Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala
ERI 3: Reimin Diamond's Are Forever om. Kati & Helmi Moilanen
AVO - OPEN
EH 1: Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
VAL - CHAMPION
ERI 1, SA, vara-CACIB: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
ERI 2: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
ERI 3: CH Dreampower´s Take It Easy, om. Satu Toivonen & Sini Suhonen

MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
2 KP: Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen

Juniorhandler-kilpailut 10-13 vuotiaat, SM-osakilpailu:
Tuomari: Marko Salmela

JH2: Peppi Pelkonen ja ”Hiro” (Bluepepper´s Hero-In)

11.8.2012 RY Hyrynsalmi, 7 aussia ( 1 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Vesa Lehtonen, RYP: Marjo Nygård, BIS: Marja Talvitie, BIS-veteraanit: Markku Mähönen (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, BIS 3, RYP 1, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
VSP - BOS, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
PU 2, JUN ERI 1, SA, SERT: Sad Sack´s Wild Power, om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriläinen
ROP-VETERAANI: BIS 1-veteraani: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI 1: Avocation Wine of Vintage, om. Pinja-Emilia Lämsä
EH 2: Nemma´s Yesman, om. Kati Partanen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
H: Avocation Irresistable om. Henrietta Vinkka & Orvokki Lämsä
NUO - INTERMEDIATE
POIS: Bluepepper´s Noqu om. Marjatta Lehtonen & Asta Ruhkala & Marjo Ahola
AVO - OPEN
ERI 1: Sad Sack's Peppy Pixie, om. Marja Leinonen
VAL - CHAMPION
POIS: Ch Bluepepper´s Devil Or Angel om. Marjatta Lehtonen

MUUT KASVATTAJAT:
EI ESITETTY: Bluepepper´s, om. Marjo Ahola

11.8.2012 RY Porvoo, 11 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Maija Mäkinen, RYP: Leni Finne, BIS-KASV: Dina Korna, Viro (Tulokset toimitti Irma Harden)
ROP - BOB, ROP-VET, RYP4, BIS 4-VET, VAL PN1, ERI 1, SA: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä
VSP - BOS, PU1, VAL ERI1, SA: CH Surely Sharpdressed Man, om. Mari Winqvist & Petra Sokura
PN2, JUN ERI1, SA, SERT: Tehill’s Keep Me Up-To-Date, om Irma Hardén
PN3, NUO ERI1, SA, vara-SERT: Bristregal Sound Of Regal, om. Kenneth Holmberg
PN4, ERI2, SA Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mantylä & Lauri Mäntylä
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi: om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI: VET ERI 1: Reimin Totta Vai Tarua, om. Mari ja Raimo Winqvist

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1: Reimin Devils Trill Sonata, om. Chrisse Asikainen & Merja Nisula

MUUT NARTUT:

JUN - JUN
ERI 2 Surely Sexy and I know It, om. Mari Winqvist
AVO - OPEN
ERI 1: Reimin Meadows of Heaven, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
VAL - CHAMPION
ERI 1, SA: CH Reimin Seven Sigh, om.Anne Nuutinen Mäntylä
Poissa: Vegartan Sky Hunter, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä

11.8.2012 KR Raisio, 16 aussia
Tuomari - Judge: Knut-Sigurd Wilberg (Tulokset toimitti Anna Riutta-Salo)
ROP - BOB, VAL ERI 1 SA: CH Truozzy's Hands Off, om. Mari-Susanna Aalto
VSP - BOS, VAL ERI 1 SA: CH Somehow Australian Cooler, om. Heidi Mattila & Kari Kangas & Anna Riutta-Salo
PN2, SERT --> FI MVA, AVO ERI 1 SA: Somehow Arizona Sunset, om. Laura Fröberg & Timo
Erholm
PU2, SERT, AVO ERI 1 SA: Jillbayn Arjenonni, om. Minna Niemikorpi
PN3, vara-SERT, JUN ERI 1 SA: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö PU3, VAL ERI 2 SA: C.I.B Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
PN4, VAL ERI 2 SA: C.I.B Somehow Cafe Au Lait, om. Mervi Ruohonen PU4, vara-SERT, JUN ERI 1 SA: Somehow Rebound om. Mervi Ruohonen
ROP-VETERAANI, VET ERI1 SA: CH Reimin Red Moonraker, om. Henna Laine
ROP-KASVATTAJA: kennel Somehow, om. Anna Riutta-Salo
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2: Millhouse's Diamond Digger, om. Harri Kajander & Sirpa Suomela
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Dreampower's Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
VAL - CHAMPION
POIS: Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 3: Millhouse's Destination Unknown, om. Tanja Myllylä
EH 2: Somehow Referee, om. Jemina Aaltonen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 SA: Reimin Duran Duran, om. Henna Laine
AVO - OPEN
POIS: JCH Dreampower's Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
EH 3: Terriway Good For You, om. Maiju Lepistö
EH 2: JCH Truozzy's Easy Come, om. Stiina Koskinen & Anne Moilanen
VAL - CHAMPION
POIS: CH Nellyson's Miss Mc Muffin, om. Satu Toivonen
VET - VETERAN
POIS: CH Reimin Sun Moon Stars, om. Krista Riihelä

12.8.2012 KR Helsinki, 9 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Paula Valakari,  BIS-kasvattaja: Göran Bodegård, Ruotsi
ROP - BOB, VAL ERI1 SA: CH Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola
VSP - BOS, SERT-> MVA, VAL ERI1 SA: CH Sasstown MB Vito of Stranger's om. Tanya Ahlman-Stockmari
PN2, SERT, NUO ERI1 SA: Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä PU2, VAL ERI2, SA: CH Melukylän Sarjahurmaaja om. Riina Viinikkala ja Kirsi Ola
PN3, VET ERI1, SA: CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä PU3, VAL ERI3, SA: CH Reimin Master Of Puppets om. Mari Winqvist ja Krista Riihelä
PN4, VARA-SERT, JUN ERI1 SA: Melukylän Villi Valo om. Ann-Catrine Vihtilä
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi om. Jenni ja Susanna Huovinen
ROP-VETERAANI: CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA, BIS3 -KASVATTAJA: kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
poissa Black Back Pikku Polkka om. Kanerva Koskinen
VET - VETERAN
VET ERI2, SA: CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä
18.8.2012 KR Kouvola, paikalla 20 aussia joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Martin Baskaran (Tulokset toimitti Maritsa Vesalainen)
ROP - BOB, PU1, VET ERI1 SA C.I.B. Bluepepper's Smile om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP - BOS, PN 1 VAL ERI1 SA Ch Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU2, VET ERI2 SA C.I.B. Black Back Please Please Me om. Mervi Chydenius PN2 VET ERI1 SA Ch Sinimarjan Quite A Chance om. Catharina Rantanen
PU3 AVO ERI1 SA SERT -> FI MVA Reimin Dark Diamond om. Tea Sakki & Krista Riihelä PN3 JUN ERI1 SA SERT Surely Sexy and I Know It om. Mari Winqvist
PU4 VAL ERI1 SA VA-SERT Ch Viva Carnival Bella Vita om. Jemina Aaltonen & Anna Riutta-Salo PN4 AVO ERI1 SA VA-SERT Bristregal Super Duper Redhead om. Matilda Martikainen
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VSP-VETERAANI: Ch Sinimarjan Quite A Chance om. Catharina Rantanen
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI2 Seledo Scot Onyx om. Jenni & Susanna Huovinen
EH3 Funfanny's Big Boss om. Ristola & Varjoluoto
VAL - CHAMPION
POIS Ch Vitterklippens Dover om. Anne Norri & Orvokki Lämsä
VET - VETERAN
ERI3 C.I.B. Reimin Totta Vai Tarua om. Mari & Raimo Winqvist

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI2 Somehow Referee om. Jemina Aaltonen & Jussi Valtanen
EH3 Fairquest Kiss Me Kate om. Laura Korhonen
EH4 Melukylän Valo-Isa om. Jenni Wahteristo & Kirsi Ola
NUO - INTERMEDIATE
ERI1 SA Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
POIS Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä
AVO - OPEN
ERI1 Fairquest Killer Queen om. Catharina & Wilhelmiina Rantanen
VAL - CHAMPION
ERI2 SA Ch Finsweng Dancing Queen om. Jenni Wahteristo
ERI3 Ch Bristregal Never Say Never om. Matilda Martikainen
VET - VETERAN
ERI2 Ch Avocation Keepsake om. Anne Norri

19.08.2012 KR Heinola, 25 aussia, joista 2 pentuja
Tuomari - Judge: Kimmo Mustonen
ROP - BOB, PU1 VET ERI1 SA C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN 1 NUO 1 SA SERT Bristregal Sound of Regal om Kenneth Holmberg
PU 2 VET ERI 2 SA C.I.B Bluepepper's Smile Om Maritsa Vesalainen& Päivi Saarinen & Marjo Ahola PN 2 VAL ERI 1 SA Nellyson´s Goose on the Loose om Outi Valtonen
PU 3 AVO ERI 1 SA SERT Surely Lover Under Cover om. Asikainen Chrisse & Nisula Merja PN 3 VAL ERI 2 SA Avocation Brooke Logan om Anne Norri
PU 4 VAL ERI 1 SA FIN MVA Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä & Mervi Chydenius
ROP-PENTU: Bristregal U Are so Regal om. Nina Janger & Milla Koponen
VSP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: CH Avocation Keepsake om Anne Norri
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA VARA-SERT Bluepepper´s Don Squirrel om Elina Alanen & Marjo Ahola
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 SA Reimin Don´t Talk Just Kiss om. Satu Harden
EH 2 Arctic Soul Super Hero om. Marjatta Luostarinen
EH 3 Terhierin Taifuuni om. Raimo Mäyrä
AVO - OPEN
ERI 2 Black Back Wolfenstein om Minna Riihiaho & Mervi Chydenius
Pois Seledo Scott Onyx om Susanna & Jenni Huovinen
EH 3 Terhierin Boss in Motion om. Päivi Mäntynen
H Terhierin Loose Cannon om. Aulikki Mäyrä
VAL - CHAMPION
Pois CH Sassatown MB Vito of Strangers om Tanya Ahlman-Stockmari
VET - VETERAN
ERI 3 CIB Reimin Totta vai Tarua om. Raimo & Mari Winqvist
Pois FIN MVA Tatong´s King Cobra om Outi Valtonen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH Surely Sexy and I Know It om Mari Winqvist
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2 Reimin Dirty Dancing om Anne Nuutinen-Mäntylä
EH 3 Kiela Palavarakkaus om Anne Norri
AVO - OPEN
EH 1 Surely for Your Eyes Only om Satu Harden
EH 2 Sassatown Tintinnabulatee om Tanya Ahlman-Stockmari
EH 3 Fairquest Killer Queen om Wilhelmina & Catharina Rantanen
EH 4 Terhierin Ibiza Hippie om Jaana Viilamo
VAL - CHAMPION

Pois CH Vegaran Sky Hunter om Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
VET - VETERAN
ERI 1 CH Avocation Keepsake om Anne Norri

MUUT KASVATTAJAT:
Ei esitetty: Kennel Terhierin om. Terhi Oksanen

25.8.2012 ER Vantaa, 15 aussia, joista 1 pentu (2 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Maye Kevin (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
VSP - BOS, PU 1, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
PN 2, VET ERI 1, SA: CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä PU 2, AVO ERI 1, SA, SERT: Reimin Shoot to Thrill om. Marko & Terje Hiekkanen
PN 3, VAL ERI 2, SA: Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola PU 3, AVO ERI 2, SA, vara-SERT: Surely Lover Under Cover om. Chrisse Asikainen
PN 4, VET ERI 2, SA: CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä  
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen
ROP-VETERAANI: CH Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-JUNIORI: Sad Sack’s Wild Power om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriäinen
VSP-JUNIORI: Bluepepper´s Super Squirrel, om. Leena Saarinen, Päivi Saarinen & Marjo Ahola
ROP-KASVATTAJA: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1: Sad Sack’s Wild Power om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriäinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Melukylän Tulos tai Ulos om. Kirsi Ola & Fanny Lasala
VET - VETERAN
POIS: C.I.B Bluepepper´s Oliver Wood, om. Maire Jääskeläinen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1: Bluepepper´s Super Squirrel, om. Leena Saarinen, Päivi Saarinen & Marjo Ahola
EH 2: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
NUO - INTERMEDIATE
EH 1: Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä
AVO - OPEN
ERI 2: Melukylän Superpallo om. Kirsi Ola & Kirsi & Juha Arjoranta
POIS: Reimin Fun Factory, om Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
ERI 1: Sad Sack's Peppy Pixie, om. Marja Leinonen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä

26.8.2012 KV Tervakoski, 26 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Belin Bernaudin Ranska, RYP Andela Ban Kroatia (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, RYP-2 VET ERI 1 SA C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
VSP - BOS, PN1 VAL1 SA CACIB C.I.B Bluepepper’s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Lappalainen Päivi
PU2 VAL ERI 1 SA CACIB CH Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä & Mervi Chydenius PN 2 VAL ERI 2 SA Vara-CACIB CH Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola
PU3 VAL ERI2 SA Vara-CACIB CH Black Back Top Banana om. Juuli Huuhtanen PN3 AVO ERI1 SA SERT Melukylän Superpallo om. Kirsi Ola ja Kirsi & Juha Arjoranta
PU4 AVO ERI1 SA SERT Chiliberry's Napoleon om Juhani Kuusiluoma PN4 AVO ERI 2 SA Vara-SERT Terhierin Ibiza Hippie om Jaana Viilamo
ROP-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi om. Jenni ja Susanna Huovinen
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Pleaseplease Me Om Mervi Chydenius
ROP-KASVATTAJA: KP Kennel Terhierin om. Terhi Oksanen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA Sad Sack’s Wild Power om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriäinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 Terhierin Taifuuni om. Raimo Mäyrä
ERI 2 Mericorun Teräsmies om. Tanja Myllylä ja Veikko Väänänen
ERI 3 Huovispäivän Hajuherne om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
ERI 4 Melukylän Uuno Hurmapuro om Sanna Laaki
AVO - OPEN
ERI2 SA Vara-SERT Terhierin Loose Cannon om. Aulikki Mäyrä
ERI 3 Terhierin Boss in Motion om. Päivi Mäntynen
VAL - CHAMPION
ERI 3 C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox om Marjo Ahola & Marja Leinonen & Niina Oikarinen
ERI 4 CH Avocation Fire Phoenix om. Virve Martikainen
ERI CH Viva Carnival Bella Vita om. Jemina Aaltonen ja Anna Riutta-Salo
VET - VETERAN
Pois C.I.B Bluepepper’s Oliver Wood om. Marjo Ahola & Maire Jääskeläinen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 SA Bluepepper’s Squirrel Princess om Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen & Mira Pietikäinen
ERI 3 Chiliberry’s Queen Isabel om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa
ERI 4 Terhierin Vaahtokarkki om Riitta Silpola
ERI 2 SA Somehow Refree om Jemina Aaltonen & Jussi Valtanen
AVO - OPEN
ERI 3 Sad Sack’s Peppy pixie om. Marja Leinonen
ERI4 Millhouse’s Celebration La Rouge om. Salla Myllylä
VAL - CHAMPION
ERI 3 CH Black Back Blackberry Jam om. Juhani Kuusiluoma
VET - VETERAN
Pois CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP Kennel Black Back om. Mervi Chydenius
KASV ei esitetty Kennel Bluepepper`s om Marjo Ahola

1.9.2012 RY Liminka, 22 aussia, (4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Veli-Pekka Kumpumäki, BIS-kasvattaja: Zeljko Gajic (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietiläinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
PU 2, SERT, JUN ERI 1: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Bluefell´s Here Comes The Sun om. Anu & Jari Sorja PN 2, VAL ERI 1, SA: CH Bluepepper´s Devil Or Angel om. Lehtonen Marjatta
PU 3, VAL ERI 3, SA: CH Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä PN 3, VAL ERI 1, SA: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU 4, VAL ERI 3, SA: Avocation Joukahainen, om. Kivelä Päivi & Ronkainen Juha PN 4, NUO ERI 1, SA, vara-SERT: Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
ROP-VETERAANI: VET ERI 1, SA: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
VSP-VETERAANI: VET ERI1: C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
ROP-KASVATTAJA, BIS-4 KASVATTAJA: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2: Sad Sack´s Wild Power, om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriläinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
AVO - OPEN
EH 2: Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
H: Nemma´s Yesman, om. Kati Partanen
ERI 1: Nemma´s Zero Point, om. Paavo ja Anita Vikeväinen
VAL - CHAMPION
ERI 4: CH Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
ERI: CH Avocation Wagga Wagga, om. Merja Halttunen
VET - VETERAN

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Bluefell´s Madam Butterfly, om. Marja Salo-Laaka, Mika Laaka ja Ari Seppänen
AVO - OPEN
ERI 1, SA: Sad Sack’s Peppy Pixie om. Marja Leinonen
ERI 2: Sirvian Kerttu, om. Mari Bomström & Sirpa & Jorma Kotiranta
VET - VETERAN

EH 3: Jaskarin Hippula, om. Raija Virtanen
ERI 2, SA: Minozzy Tintomara, om. Päivi Kivelä ja Juha Ronkainen

Juniorhandler-kilpailu 10-13 vuotiaat:
Tuomari: Juha Palosaari

JH 1: Asta Ruhkala aussilla ”Kimu” (Bluepepper´s Devil Or Angel)

1.9.2012 RY Tampere, 23 aussia
Tuomari - Judge: Zoran Brankovic, RYP Walter Jungblut (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, RYP-2 VAL ERI 1 SA CH Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä & Mervi Chydenius
VSP - BOS, VAL 1 SA CH Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola
PN 2 VAL 2 SA CIB Somehow Cafe au Lait om Mervi Ruohonen
PN3 VAL ERI 3 CH Black Back Blackberry Jam om Juhani Kuusiluoma
ROP-KASVATTAJA: KP Kennel Melukylän om Kirsi Ola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2 Melukylän Urmas Hurmas om Kirsi Ola & Carita Konttinen
ERI 1 Somehow Rebound om Mervi Ruohonen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 Huovispäivän Hajuherne om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
ERI 2 Melukylän Uuno Hurmapuro om Sanna Laaki
ERI 3 Mericorun Teräsmies om. Tanja Myllylä ja Veikko Väänänen
AVO - OPEN
EH 1 Nemma´s Zero Nine om Katriina ja Leena Hautala & Orvokki Lämsä
EH 2 Ålhammaren´s Åliver om Katriina & Leena Hautala
EH 3 Chiliberry´s Napoleon om Juhani Kuusiluoma
VAL - CHAMPION
ERI 2 CH Somehow Australian Cooler om Anna Riutta-Salo & Heidi Mattila & Kari Kangas
ERI 3 CH Melukylän Sarjahurmaaja om Riina Sjöman & Kirsi Ola

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 Somehow Random Shot om Maiju Lepistö
ERI 2 Somehow Refree om Jemina Aaltonen & Jussi Valtanen
ERI 3 Anemoneniityn Coconut om Katriina ja Leena Hautala & Kirsi Kjäll
EH Chiliberry’s Queen Isabel om. Juhani Kuusiluoma & Heli Hakamaa
pois Anemoneniityn Daurian Lily om Katriina & Leena & Anniina Hautala
pois Anemoneniityn Dianella om Sirkka Marjamäki
AVO - OPEN
ERI 1 Truozzy´s Tazz’n Go om Anna Riutta-Salo & Katja Riihonen
ERI 2 Melukylän Superpallo om Kirsi Ola & Kirsi ja Juha Arjoranta
ERI 3 Pikku-Pahan Åma Napa om Tiina Aalto & Pia Halmiainen
ERI4 Millhouse’s Celebration La Rouge om Salla Myllylä
EH Pikku-Pahan Tooosi Paha om Tiina Aalto & Laura Salonen
pois Reimin Meadows of Heaven om Krista Riihelä & Chrisse Asikainen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 Kennel Somehow om Anna Riutta-Salo

2.9.2012 KR Helsinki, 15 aussia
Tuomari - Judge: Christian Jouanchicot, Ranska (Tulokset toimitti Eija Aaltonen)
ROP - BOB, PU1, SERT AVO ERI1 SA Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo  Aaltonen, Kirsi Ola
VSP - BOS, VAL ERI1 SA CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU2 VAL ERI1 SA CH Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen PN2 SERT AVO ERI1 SA Pikestar´s Break The Spell om. Pirkko Oinonen
PU3 VAL ERI2 SA CH Artic Soul Re Volver om. Marjatta Luostarinen PN3 VAL ERI2 SA CH Truozzy´s Hands Of om. Anne Moilanen & Mari-Susanna Aalto
PU4 VAL ERI 3 SA C.I.B Truozzy´s Fat Cat om. Anne Moilanen PN4 AVO ERI2 SA va-sert Black Back Pikku Polkka om. Kanerva Koskinen
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA Marble arch Feel Like Dancing om. Pirkko Oinonen & Nina Janger & Tiina Tenlenius
NUO - INTERMEDIATE
ERI1 Artic Soul Super Hero om. Marjatta Luostarinen
AVO - OPEN
ERI 2 SA va-sert Top-Knot Men At Work om. Mia Nykopp
VAL - CHAMPION
ERI 4 SA CH Melukylän Pläski Poika om. Kirsi Ola & Maria Kaarre

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 Surely Sexy And I Know It om. Mari Winqvist
NUO - INTERMEDIATE
ERI1 SA Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä
AVO - OPEN
ERI3 SA Melukylän Superpallo om. Kirsi Ola & Kirsi & Juha Arjoranta
 

2.9.2012 RY Liminka, 19 aussia (3 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Zigita Zake, RYP: Juha Palosaari, BIS-kasvattaja: Zorica Salijevic (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, RYP-3, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
PU 2, VAL ERI 2, SA: CH Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen PN 2, VAL ERI 1, SA: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
PU 3, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Anu & Jari Sorja PN 3, NUO ERI 1, SA, vara-SERT: Bluepepper´s Noqu, om. Marjatta Lehtonen, Asta Ruhkala & Marjo Ahola
PU 4, VAL ERI 3, SA: Avocation Joukahainen, om. Kivelä Päivi & Ronkainen Juha PN 4, VET ERI 1, SA: Minozzy Tintomara, om. Päivi Kivelä ja Juha Ronkainen
ROP-VETERAANI: Minozzy Tintomara, om. Päivi Kivelä ja Juha Ronkainen
VSP-VETERAANI: VET ERI 1, SA: C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
ROP-KASVATTAJA, BIS-2 KASVATTAJA: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 2, SA: Avocation Island of Love, Katri Juujärvi
POIS: Sad Sack´s Wild Power, om. Marja Leinonen & Marjo Kyyriläinen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1, SA, vara-SERT: Avocation Hard Rock Hallelujah om. Minna Sarkkinen
AVO - OPEN
POIS: Avocation Bang-A-Boomerang, om. Tanja Manninen
EH 4: Nemma's Yamma Yamma, om. Merja Halttunen
EH3: Nemma´s Yesman, om. Kati Partanen
ERI 2: Nemma´s Zero Point, om. Paavo ja Anita Vikeväinen
ERI 1: Wildcape´s Rock´s Eye, om. Virve Martikainen & Jaana Saloniemi
VAL - CHAMPION
ERI 4 SA: CH Avocation Wagga Wagga, om. Merja Halttunen
ERI SA: CH Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä

MUUT NARTUT:
NUO - INTERMEDIATE
NUO ERI 2, SA: Kiela Palavarakkaus om. Anne Norri
AVO - OPEN
POIS: Sad Sack’s Peppy Pixie om. Marja Leinonen
VET - VETERAN
ERI 2, SA: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja

Juniorhandler-kilpailut 10-13 vuotiaat:
JH 1, päivän paras: Asta Ruhkala aussilla ”Kimu” (Bluepepper´s Devil Or Angel)

9.9.2012 KR Porvoo, 14 aussia (2 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Anne Sume, Viro, RYP: Sonia Pagani, BIS-juniorit: Claudio De Giuliani, BIS-kasvattaja: Hans Almgren
ROP - BOB, RYP 3, VET ERI 1, SA: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
VSP - BOS, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
PU 2, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper’s Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen PN 2, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper´s Glitte-Ring om. Marjo Ahola & Päivi Lappalainen
PU 3, AVO ERI 1, SA, SERT: Surely Lover Under Cover om. Chrisse Asikainen & Merja Nisula PN 3, NUO ERI 1, SA, vara-SERT: Reimin Dirty Dancing om. Anne Nuutinen-Mäntylä & Lauri Mäntylä
PN 4, AVO ERI 1, SA: Terhierin Ibiza Hippie om Jaana Viilamo
ROP-JUNIORI, BIS 1-juniori, RC BIS 2-juniori: Bluepepper´s Squirrel Princess om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
ROP-VETERAANI: C.I.B. Bluepepper's Smile om. Vesalainen Maritsa & Ahola Marjo & Saarinen Päivi
ROP-KASVATTAJA, BIS 1-kasvattaja: Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI 2: Melukylän Rakastaja Rasputin, om. Eija & Kimmo Aaltonen, Kirsi Ola
ERI 3: Pikestar´s Bon Voyage om. Pirkko Oinonen & Arto Hietala
EH 4: Reimin Sounds of War, om. Tiina Juutinen
H: Twee-Dle-Dee Unshaved Dave, om. Eija & Kimmo Aaltonen, Kirsi Ola
VAL - CHAMPION
ERI 2: CH Surely Sharp Dressed Man, om. Petra Sokura

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2: Surely Sexy and I know it, om. Mari Winqvist
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Melukylän Villi Valo, om. Ann-Catrine Vihtilä
AVO - OPEN
POIS: Fairquest Killer Queen, om. Cahtarina & Wilhelmiina Rantanen
VAL - CHAMPION

POIS: CH Vegaran Sky Hunter, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä

15.9.2012 RY Pello 14 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Marja Talvitie (myös BIS-kasvattaja) (Tulokset toimitti Orvokki Lämsä)
ROP - BOB, VAL ERI 1 SA: CH Avocation Walking in the Air, om. Orvokki Lämsä
VSP - BOS, VET ERI 1 SA: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
PU 2 VET ERI 1 SA: C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen PN 2 SERT JUN ERI 1 SA: Bluefell's Honey Don't Anu & Jari Sorja
PU 3, SERT, JUN ERI 1, SA: Bluefell´s Here Comes The Sun, om. Anu & Jari Sorja PN 3, VAL ERI 1, SA: CH Avocation Brooke Logan om. Anne Norri
ROP-PENTU: KP, Sirvian I'm Full Of Beans om. Mari Bomström, Minna Bomström & Ville-Veikko Mustonen
ROP-VETERAANI, BIS-3 VETERAANI: CH Avocation Neverendingtale om. Anu & Jari Sorja
VSP-VETERAANI: C.I.B Avocation Centaurus om. Minna Kaartinen & Leena Karjalainen
ROP-KASVATTAJA, BIS-2 KASVATTAJA: Kennel Avocation, om. Orvokki Lämsä
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI 1 Avocation Wine Of Vintage om. Pinja-Emilia Lämsä
EH 2 Härkmoen's I Am King Of Lords om. Annika Wågström
EH 3 Nemmas Yamma Yamma om. Merja Halttunen
VAL - CHAMPION
ERI 2 Avocation Wagga Wagga om. Merja Halttunen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
POIS Avocation Irresistable om. Henrietta Vinkka & Orvokki Lämsä
AVO - OPEN
ERI 1 Avocation Fire Flower om. Minna Karjalainen & Orvokki Lämsä
EH 2 Amie- Lady om. Astrid Lundberg
VET - VETERAN
EH 2 Härkmoen's Yasmine om. Astrid Lundberg

16.9.2012 PE Pello, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 3 pentua
Tuomari - Judge: Jari Laakso
ROP-pentu / BOB-puppie, KP, Sirvian I'm Full of Beans, om. Mari Bomström, Minna Bomström & Ville-Veikko Mustonen
VSP-pentu / BOS-puppie, KP, Sirvian Apple of Your Eye, om. Viivi Järvinen
MUUT UROSPENNUT (5-7kk) :
Poissa: Mericorun Willi-Veijari, om. Leena Lötjönen

MUUT NARTTUPENNUT (7-9kk) :
PEN2, KP: Sirvian Just My Cup of Tea, om. Mari Bomström, Sirpa Jokelainen-Klemetti & Teemu Klemetti

16.9.2012 RY Hyvinkää, 12 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Hans-Erhardt Grûttner, Saksa (Tulokset toimitti Tiina Tenlenius)
ROP - BOB, RYP3 PU1 VAL ERI1 SA: CH Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius
VSP - BOS, PN1 SA VAL ERI1 SA: CH Melukylän Olan Kohautus, om. Kirsi Ola
PU2 SA VAL ERI2 SA: CH Melukylän Q-luu Kauas,om. Kirsi Ola & Pia Erlund PN SA VAL ERI2 SA: CH Bristregal Never say Never, om. Matilda Martikainen
PU3 VAL ERI3 SA: CH Surely Sharpdressedman, om. Petra Sokura
PU4 VET ERI1 SA: C.I.B Reimin Totta vai Tarua, om. Mari & Raimo Winqvist
ROP-PENTU: KP Bristregal U Are So Regal, om. Nina Janger & Milla Koponen
ROP-VETERAANI: CH Reimin Totta vai Tarua, om. Mari & Raimo Winqvist
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI1 SA SERT: Marble Arch Feel like Dancing, om. Nina Janger, Pirkko Oinonen & Tiina Tenlenius
ERI2 SA vara-SERT: Surely So Rich So Famous, om. Kirsi Ola & Pia Erlund

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 1 Surely Sexy And I Know It, om. Mari Winqvist
AVO - OPEN
ERI1 Bristregal Online Regal, om. Anita Mäkelä
ERI2 Melukylän Superpallo, om. Kirsi Ola, Kirsi & Juha Arjoranta
pois Bristregal Super-Duper Redhead

29.9.2012 PE Tampere, epävirallinen pentu- ja veteraaninäyttely, 1 pentu, 1 veteraani
Tuomari - Judge: Katrin Lahi (Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
ROP-pentu / BOB-puppie, KP, Huovispäivän Hepskukkuu, om. Jenni ja Susanna Huovinen

ROP-veteraani / BOB-veteran, KP, Miss Moneypenny av Falchebo, om. Susanna ja Jenni Huovinen
30.9.2012 PE Tampere, epävirallinen pentu- ja veteraaninäyttely, 4 pentua, 1 veteraani
Tuomari - Judge: Tarmo Viirtelä (Tulokset toimitti Jenni Huovinen)
ROP-pentu / BOB-puppie, KP, Chiliberry's Contessa Caterina, om. Kirsi Kjäll ja Juhani Kuusiluoma
VSP-pentu / BOS-puppie, KP, Huovispäivän Hepskukkuu, om. Jenni ja Susanna Huovinen
ROP-veteraani / BOB-veteran, KP, Miss Moneypenny av Falchebo, om. Susanna ja Jenni Huovinen
MUUT UROSPENNUT :
PEK 3: Chiliberry's Constantius, om. Mia Ylipelkonen
PEK 2, KP: Chiliberry's Baron Carlo, om. Satu Kuusiluoma ja Juhani Kuusiluoma

Senior Handler:
Senior Handler 1: Jenni Huovinen ja Miss Moneypenny av Falchebo
30.09.2012 KV Eckerö, 11 aussia
Tuomari - Judge: Tiina Taulos (Tulokset toimitti Saija Walldén)
ROP - BOB, CACIB, SERT,NUO ERI 1 SA: Jaskarin Sirius, om. Christina Karlsson
VSP - BOS, CACIB, SERT, NUO ERI 1 SA: Jaskarin Satellite, om. Tony & Christina Karlsson & Saija Walldén
PU2, VARA-CACIB, VAL ERI 1 SA: Ch Reimin Master Of Puppets, om. Krista Riihelä PN2, VET ERI 1 SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
PU3 VAL ERI 2 SA: Ch Black Back Top Banana, om. Juuli Huhtanen PN3, VAL ERI 1 SA: Ch Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
PU4, VARA-SERT, JUN ERI 1 SA: Fastlove`s A Lot Of Attitude, om. P. Löfgren & M. Fast PN4, NUO ERI 2 SA VARA-CACIB, VARA-SERT: Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
ROP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
AVO - OPEN
ERI 1 Twee-Dle-Dee Moustach Johnny, om. Pia Löfgren

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
ERI 1 Pariservikens Good Luck Charm, om. Birthe Buch
VAL - CHAMPION
EH 1 Ch Surely Nothing To Lose, om. Ole Buch

6.10.2012 RY Tuulos, 28 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Magdaleena Swieton (myös RYP), Puola, BIS-Veteraanit: Tuula Savolainen, BIS: Saija Juutilainen (Tulokset toimitti Mervi Chydenius)
ROP - BOB, RYP-1, BIS-1, BIS vet 1: C.I.B Black Back Please Please Me om. Mervi Chydenius
VSP - BOS, avo 1 SERT Pikestar´s Break the Spell om. Pirkko Oinonen
PU-2 C.I.B val 1 Redwing Kiss and Tell om. Irma Harden PN 2 avo 2 VARA-SERT Black Back Back to Stardust om. Mervi Chydenius
PU-3 SERT avo 1 Ophelia´s Michael Corleone om. Erja Syrjäpalo PN3 jun ERI 1 Tehill´s Keep Me Up-to-date om. Irma Harden
PU-4 avo eri 2, VARA-SERT Ophelia´s I am a happy om. Erja Syrjäpalo PN-4 vsp-vet, vet eri 1 C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-PENTU: Ahovirran Björn Borg om. Tinja Latva ja Kati Liuku
ROP-VETERAANI: C.I.B Black Back Please Please Me om. Mervi Chydenius
VSP-VETERAANI: C.I.B Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
ROP-KASVATTAJA: KP, Kennel Reimin om. Krista Riihelä
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH1 Millhouse´s Dexter om Tanja Myllylä
NUO - INTERMEDIATE
ERI1 , sa Huovispäivän Hajuherne om. Jasmin ja Satu Nurmesjärvi
AVO - OPEN
ERI3 Reimin Shoot to Thrill om. Hiekkanen Marko ja Terje
ERI4 Terhierin Loose Cannon om. Mäyrä Aulikki
EH Terhierin Taifuuni om. Mäyrä Raimo
H Mericorun Teräsmies om. Tanja Myllylä ja Veikko Väänänen
VAL - CHAMPION
ERI 2 sa CH Black Back Caribou Lou om. Arja Seppälä ja Mervi Chydenius
ERI -3 CIB Black Back Las Vivaz om. Tarja Sjöman
ERI- 4 Surely sharpdressed Man om. Petra Sokura
pois Truozzy´s Fat Cat om. Anne Moilanen
VET - VETERAN
ERI 2 CIB Reimin Totta vai Tarua om. Mari ja Raimo Winqvist

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 2 Millhouse´s Destination Unknown om. Ritva Saari ja Tanja Myllylä
EH 3 Ophelia´s Springtime Birra-Li om. Erja Syrjäpalo
EH 4 Terhierin Vaahtokarkki om. Riitta Silpola
EH Millhouse´s Do the Trick om. Tanja Myllylä
AVO - OPEN
ERI 3 Reimin Meadows of Heaven om. Chrisse Asikainen ja Krista Riihelä
EH 4 Säde om. Eira ja Rea Malmsten
EH Blacki Back Cruella de Ville om. Tarja Sjöman
EH Millhouse´s Champagne rose om. Merja Maasalo
EH Terhierin Ibiza Hippie om. Jaana Viilamo
VAL - CHAMPION
pois Truozzy´s Hands Off om. Anne Moilanen
VET - VETERAN
pois CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP kennel Black Back om. Mervi Chydenius
KASV 3 kennel Millhouse´s om. Tanja Myllylä

21.10.2012 KV Turku, 34 aussia, joista pentuja 3
Tuomari - Judge: Erin Brown, Australia (Tulokset toimitti Satu Virtanen)
ROP - BOB, PN 1, VAL ERI 1 SA CACIB: CH Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola
VSP - BOS, PU 1, VAL ERI 1 SA, CACIB: CH Melukylän Sarjahurmaaja, om. Kirsi Ola & Riina Sjöman
PN2, VAL ERI 2 SA, vara-CACIB: CH Bristregal Never Say Never om. Matilda Martikainen PU2, JUN ERI 1 SA, SERT : Marble Arch Feel Like Dancing om. Nina Janger & Tiina Tenlenius & Pirkko Oinonen
PN3, AVO ERI1 SA, SERT: Melukylän Pikkumusta, om. Piia Keskimaa PU3, JUN ERI 2 SA vara-SERT: Surely So Rich So Famous om. Kirsi Ola & Pia Erlund
PN4, NUO ERI1 SA, vara-SERT : Melukylän Villi Valo, om. Ann-Catrine Vihtilä PU4 VET ERI 1 SA ROP-VET: CH Reimin Red Moonraker om. Henna Laine
ROP-PENTU: Vilijokkus Kuun Stara, om. Tarha Sjöman & Kiia Takala
VSP-PENTU: Ahovirran Björn Borg, om. Tinja Latva & Katja Liuku & Tanja Myllylä
ROP-VETERAANI: CH Reimin Red Moonraker om. Henna Laine
ROP-KASVATTAJA: Kennel Melukylän, om. Kirsi Ola
MUUT UROSPENNUT:
PEN 2 : Vilijokkus Kuun Tähti, om. Anu Dietrich & Tarja Sjöman

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH Avocation It's My Life, om. Orvokki Lämsä & Anu Sorja & Matti Onkamo
ERI 4 Millhouse's Dexter om. Piia Mäntylä, Johny Lehtonen & Tanja Myllylä
ERI 3 Somehow Rebound om. Mervi Ruohonen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 SA Dreampower's Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
ERI 2 Dreampower's Goalkeeper om.Jaana Neuvonen & Satu Toivonen
EH 4 Enomis IV Got The X Factor om. Kirsi Ola
ERI 3 Reimin Dancing With Wolves om. Henna Lainen & Krista Riihelä
VAL - CHAMPION
poissa: CH Melukylän Q-Luu Kauas om. Kirsi Ola
ERI3 CH Black Back Caribou Lou om.Arja Seppälä
ERI2 CH Black Back Top Banana om. Juuli Huuhtanen, Naantali
EH4 CH Reimin Master of Puppets om. Mari Winqvist & Krista Riihelä
VET - VETERAN
ERI2 CH Black Back Please Please Me om. Mervi Chydenius

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 Bristregal U Are So Regal, om. Milla Koponen & Nina Janger
EH4 Millhouse's Do The Trick om. Tanja Myllylä
EH3 Millhouse's Dream On om. Emilia Oksanen & Anne Mustonen
ERI2 Somehow Random Shot om. Maiju Lepistö
NUO - INTERMEDIATE
EH 2 Araluen's Baby You Are Mine, om. Kirsi Ola
AVO - OPEN
ERI 2 Black Back Cruella De Vil, om. Tarja Sjöman & Niina Asp
EH3 Dreampower's Easy For You om. Katriina Lehtinen
H Lasmirkatin Bianca Pop om. Sanna Honkanen & Päivi Pyöli
H Millhouse's Celebration La Rouge om. Tanja Myllylä
H Pikestar's Break The Spell om. Pirkko Oinonen
VAL - CHAMPION
ERI 3 CH Melukylän Rakas Tuli Takas om. Heidi Koivisto & Kirsi Ola
VET - VETERAN
poissa: Black Back Ähäkutti om. Päivi Pyöli
EH1 Reimin Helter Skelter om. Krista Riihelä
poissa: CH Reimin Sun Moon Stars om. Krista Riihelä

MUUT KASVATTAJAT:
3. kennel Reimin om. Krista Riihelä
2 KP kennel Black Back om. Mervi Chydenius

27.10.2012 KV Seinäjoki, ausseja 28, joista pentuja 4 ( 4 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Lia Obee, Alankomaat (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, CACIB, SA, VAL ERI1, PU1: C.I.B Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen VSP - BOS, CACIB, SA, VAL ERI1, PN1, SA: Ch Bluepepper's Devil's Heart, om. Heidi Kiviaho
PU 2, VET ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen PN 2, NUO ERI 1, SA, SERT, vara-CACIB: Bluepepper's Noqu, om. Marjatta Lehtonen, Asta Ruhkala & Marjo Ahola
PU 3, AVO ERI 1, SA, SERT, vara-CACIB: Sad Sack's Joker In The Pack, om. Anu Sormunen & Marjo Ahola PN 3, AVO ERI 1, SA, vara-SERT: Bristregal Online Regal, om. Anita Mäkelä
PU 4, JUN ERI 1, SA, vara-SERT: Marble Arch Feel Like Dancing, om. Tiina Telenius, Nina Janger & Pirkko Oinonen PN 4, NUO ERI 2, SA: Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri
ROP-PENTU: Chatham´s La Danseuse Diva, om. Minna Sarkkinen
VSP-PENTU: Chiliberry´s Constantius, om. Mia Ylipelkonen
ROP-VETERAANI: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Martitsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
ROP-KASVATTAJA: Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROSPENNUT:
PEK 2: Chiliberry´s Principe Casimiro, om. Riitta Mustajärvi

MUUT NARTTUPENNUT:
PEK 2 KP: Chiliberry´s Contessa Caterina, om. Juhani Kuusiluoma & Kirsi Kjäll

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
EH 2: Anemoneniityn Elaborate Rose, om. Katariina Hautala & Werinika Schön
EH 3: Somehow Rebound, om. Mervi Ruohonen
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1: Arctic Soul Super Hero, om. Marjatta Luostarinen
POIS: Finsweng Quattro, om. Reima Järvenpää
AVO - OPEN
ERI 2: Nemma's Zero Nine, om. Leena Hautala, Katariina Hautala & Orvokki Lämsä
EH 3: Ålhammarens Åliver, om. Leena Hautala, Katariina Hautala & Orvokki Lämsä
VAL - CHAMPION
ERI 3: Ch Arctic Soul Re Volver, om. Marjatta Luostarinen
ERI 2: Ch Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
ERI 4: Ch Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
POIS: C.I.B Truozzy´s Handyman, om. Pirjo Lehtonen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH 4: Anemoneniityn Coconut, om. Katariina Hautala, Leena Hautala & Kirsi Kjäll
EH: Anemoneniityn Dawn Flower, om. Katariina Hautala, Leena Hautala & Sanna Kottari
EH 2: Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola
EH 3: Chiliberry's Queen Isabel, om. Juhani Kuusiluoma
EH 1: Somehow Random Shot, om. Maiju Lepistö
NUO - INTERMEDIATE
POIS: Finsweng Rakkauspakkaus, om. Maija Järvenpää & Sari Puranen
VAL - CHAMPION
ERI 2: Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
EH 4: Bristregal Never Say Never, om. Matilda Martikainen
ERI 3: Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist

28.10.2012 PE Lahti, epävirallinen pentunäyttely  puppy show, 2 pentua
Tuomari - Judge: Veli-Pekka Kumpumäki (Tulokset toimitti Jaana Viilamo)
ROP-pentu / BOB-puppie, Black Back One Of The Kind, om. Chydenius Mervi & Viilamo Jaana
VSP-pentu / BOS-puppie, Chiliberry's Baron Carlo, om. Kuusiluoma Juhani & Kuusiluoma Satu
10.11.2012 KV Jyväskylä, 35 aussia, joista 5 pentua
Tuomari - Judge: Jeff Luscott, Iso-Britannia (Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, CACIB, VAL ERI 1, SA: CH Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
VSP - BOS, CACIB, VAL ERI 1, SA: CH Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
PN 2, vara-CACIB, VAL ERI 2, SA: C.I.B Bluepepper’s Glitte-Ring, om. Päivi Lappalanen & Marjo Ahola PU 2, vara-CACIB, SERT, AVO ERI 1, SA: Sad Sack's Joker In the Pack, om. Marjo Ahola
PN 3, VAL ERI 3 SA: CH Melukylän Rakas Tuli Takas, om. Heidi Koivisto & Kirsi Ola PU 3, vara-SERT, AVO ERI 2, SA: Avocation Hard Rock Hallelujah, om. Minna Sarkkinen
PN 4, AVO ERI 1, SA SERT: Sirvian Kerttu, om. Sirpa ja Jorma Kotiranta & Mari Bomström PU 4, VET ERI 1, SA: C.I.B. Black Back Please Please Me, om Mervi Chydenius
ROP-PENTU (u): Vilijokkus Kuun Taika, om. Tarja Sjöman
VSP-PENTU: Vilijokkus Kuun Stara, om. Kiia Takala ja Tarja Sjöman
ROP-VETERAANI: C.I.B. Black Back Please Please Me, om Mervi Chydenius
ROP-KASVATTAJA: Kennel Black Back, om. Mervi Chydenius
MUUT UROSPENNUT:
2: Chiliberry's Constantius, om Mia Ylipelkonen ja Juhani Kuusiluoma

MUUT NARTTUPENNUT:

2 KP: Chiliberry’s Contessa Caterina, om. Kirsi Kjäll ja Juhani Kuusiluoma
3: Picamurun Fever Dream, om. Eevi Yli-Viikari

MUUT UROKSET:
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 SA: Enomis Iv Got The X Factor, om. Kirsi Ola
AVO - OPEN

ERI 3: Nemma’s Zero Nine, om. Leena Hautala & Orvokki Lämsä & Katriina Hautala
ERI 4: Black Back Wolfenstein, om. Mervi Chydenius & Minna Riihiaho
EH: Nemma’s Zero Point, om. Paavo Vikeväinen & Anita Vikeväinen
VAL - CHAMPION

ERI 2 SA: CH Black Back Caribou Lou, om. Arja Seppälä
ERI 3 SA: CH Bluepepper's Flying Fox, om. Marjo Ahola
ERI 4 SA: CH Reimin Holy Diver, om. Krista Riihelä & Erica Riihelä & Henna Laine
ERI SA: CH Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
POIS: CH MelukylänQ-Luu Kauas, om. Kirsi Ola
POIS: CH Truozzy's Fat Cat, om. Anne Moilanen
VET - VETERAN
ERI 2 SA: C.I.B. Bluepepper’s Smile, om. Päivi Saarinen & Maritsa Vesalainen

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1 SA: Melukylän Valo-Isa, om Kirsi Ola & Jenni Wahteristo
ERI 2 SA: Bluepepper’s Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen & Marjo Ahola & Maritsa Vesalainen
ERI 3: Anemoniityn Coconut, om. Leena Hautala & Kirsi Kjäll & Katriina Hautala
ERI 4: Anemoniityn Daurian Lily, om. Leena Hautala & Anniina Hautala & Katriina Hautala
EH: Anemoniityn Enigmatic Rose, om.Sari Kahlos
EH: Chiliberrys Queen Isabel, om. Heli Hakamaa & Juhani Kuusiluoma
EH: Finsweng Rakkauspakkaus, om. Sari Puranen & Maija Järvenpää
NUO - INTERMEDIATE
ERI 1 SA: Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
ERI 2 SA: Bluepepper's Noqu, om. Asta Ruhkala & Marjo Ahola & Marjatta Lehtonen
EH 3: Armirelli Mystical Code, om. Marja Krzywacki
AVO - OPEN
ERI 2 SA vara-SERT: Terhierin Ibiza Hippie, om. Jaana Viilamo
ERI 3: Black Back Cruella De Vil, om. Niina Asp & Tarja Sjöman
EH 4: Sad Sack's Trick or Treat, om. Anna Heikkinen
VAL - CHAMPION
POIS: CH Truozzy's Hands Off, om. Mari-Susanna Aalto ja Anne Moilanen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2, KP: Kennel Bluepepper's, om. Marjo Ahola

11.11.2012 PE Helsinki, 4 pentua
Tuomari - Judge: Leni Finne, RYP: Johan Juslin (Tulokset toimitti Riina Sjöman)
ROP-pentu - BOB-puppie, RYP-2 PN-1 KP (5-7kk): Laperdue Whispering Hope om. Kirsi Ola & Riina Sjöman VSP-pentu - BOS-puppie, PU-1 KP (5-7kk): Nellyson´s Yalla Yalla om. Anne Mustonen, Satu Toivonen & Minna Tapola
MUUT UROSPENNUT:
PU-2 KP (7-9kk): Chiliberry's Baron Carlo, om. Kuusiluoma Juhani & Kuusiluoma Satu

MUUT NARTTUPENNUT:
PN-2 KP (7-9kk): Mericorun Willi-Viini om. Anne Mustonen & Matias Nikkinen
8.12.2012 KV Helsinki Winner 2012, 42 aussia, joista 2 pentua
Tuomari - Judge: Korosec Maja (juniorit), Mather Tom (pennut + muut) (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, CACIB, HeW-12, PU1, VAL-ERI1, SA: C.I.B Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
VSP - BOS, CACIB, HeW-12, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Erika Okkonen, Paavo Tervonen & Marjo Ahola
PU2, vara-CACIB, VAL ERI 2, SA: Ch Avocation Magic Of Moon, om. Matti ja Tuula Onkamo PN 2, VET ERI1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
PU 3, SERT, NUO ERI 1, SA: Bluefell's Here Comes The Sun, om. Anu ja Jari Sorja PN 3, VAL ERI 3, vara-CACIB, SA: Ch Surely Fatal Attraction, om. Kimmo Laitinen
PU 4, VAL ERI 3, SA: Ch Avocation Joukahainen, om. Päivi Kivelä & Juha Ronkainen PN 4, VAL ERI 4, SA: Ch Vegaran Sky Hunter, om. Krista Riihelä & Chrisse Asikainen
HeW-12: C.I.B Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
HeW-12: C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Erika Okkonen, Paavo Tervonen & Marjo Ahola

HeJW-12: Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
HeJW-12: Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola

ROP-VETERAANI, HeVW-12: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
VSP-VETERAANI, HeVW-12: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
ROP-PENTU: Laperdue Whispering Hope, om. Riina Sjöman & Kirsi Ola
VSP-PENTU: Amirelli Double Scotch, om. Anne-Lii Sild & Kristiina Rauts-Nömmik
ROP-KASVATTAJA: Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 3: Avocation It's My Life, om. Matti Onkamo, Orvokki Lämsä & Anu Sorja
ERI 1, HeJW-12, SA: Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
EH4: Bluepepper's Luru, om. Marja Leinonen
EH: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen
ERI 2, SA: Marble Arch Feel Like Dancing, om. Tiina Telenius, Nina Janger & Pirkko Oinonen
NUO - INTERMEDIATE
EH2: Reimin Dancing With Wolves, om. Henna Laine & Krista Riihelä
AVO - OPEN
ERI 1, SA, vara-SERT: Bluepepper's Ketqu, om. Marjo Ahola & Marja Jokinen
ERI 2, SA: Härkmoen's I Am King Of Lords, om. Annika Wågström
ERI 3: Surely Lover Under Cover, om. Crisse Asikainen & Merja Nisula
VAL - CHAMPION
POIS: Ch Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
ERI, SA: Ch Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
EH: Ch For Fun Boss, om. Maria Persson & Ursula Skanefors-Winbjörk
POIS: Ch Melukylän Q-Luu-Kauas, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
ERI 4: Ch Reimin Monster Of Rock, om. Seija Lainen & Krista Riihelä
EH: Ch Tachetee Bourke, om. Oona Rantalainen
EH: Ch Terriway Justice For All, om. Sanna Katavisto
EH: Ch Twee-Dle-Dee Just Like Daddy, om. Mia Zettenwall
VET - VETERAN
ERI 1, SA, HeVW-12: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
ERI2, SA: C.I.B Black Back Pleaseplease Me, om. Mervi Chydenius

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
ERI 1, HeW-12, SA: Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola
EH3: Bluepepper's Super Squirrel, om. Leena & Päivi Saarinen & Marjo Ahola
ERI 2: Sirvian Just My Cup Of Tea, om. Mari Bomström, Sirpa Jokelainen-Klemetti & Teemu Klemetti
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2, SA, vara-SERT: Armirelli Code Red, om. Anne-Lii Sild & Marietta Hürden
EH 4: Bluepepper's Noqu, om. Marjatta Lehtonen, Asta Ruhkala & Marjo Ahola
ERI 3: Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri & Kauko Väisänen
ERI 1, SA, SERT: Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
AVO - OPEN
ERI 1, SA: Melukylän Pikkumusta, om. Piia Keskimaa
VAL - CHAMPION
ERI, SA: Ch Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
EH: Ch Bluepepper's Devil's Heart, om. Heidi Kiviaho
ERI, SA: Ch Finsweng Onnenapila, Om. Pirjo Tynkkynen
ERI4, SA: Ch Melukylän Rakas Tuli Takas, om. Kirsi Ola & Heidi Koivisto
VET - VETERAN
ERI 3, SA: Ch Avocation Neverendingtale, Om. Anu & Jari Sorja
ERI 2, SA: C.I.B Bluepepper's Catnap, om. Paavo Tervonen & Marjo Ahola
ERI 4, SA: Ch Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä

9.12.2012 KV Helsinki, Voittaja 2012, 45 aussia, joista 4 pentua 4 ( 8 / 1 / 0 pist)
Tuomari - Judge: Poletaeva Irina (juniorit), Palosaari Juha (pennut + muut), Ryhmä: Svante Frisk, BIS-veteraanit: Luis Pinto Teixeira (Tulokset toimitti Marjo Ahola)
ROP - BOB, RYP 2, CACIB, V-12, PU1, VAL-ERI1, SA: C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Erika Okkonen, Paavo Tervonen & Marjo Ahola
VSP - BOS, CACIB, V-12, VAL ERI 1, SA: C.I.B Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen
PN 2, JUN ERI 1, JV-12, SA: Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola PU2, VET ERI 1, SA, VV-12: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
PN3, VV-12, VET ERI1, SA: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä PU 3, SERT, vara-CACIB, NUO ERI 1, SA: Bluefell's Here Comes The Sun, om. Anu ja Jari Sorja
PN 4, VET ERI 2: C.I.B Bluepepper's Catnap, om. Paavo Tervonen & Marjo Ahola PU 4, VET ERI2, SA: C.I.B Black Back Pleaseplease Me, om. Mervi Chydenius
V-12: C.I.B Bluepepper's Funny-Bunny, om. Erika Okkonen, Paavo Tervonen & Marjo Ahola
V-12: C.I.B Bluepepper's Flying-Fox, om. Marjo Ahola, Nina Oikarinen & Marja Leinonen

JV-12: Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
JV-12: Bluepepper's Squirrel Princess, om. Mira Pietikäinen, Maritsa Vesalainen & Marjo Ahola

VV-12, ROP-veteraani, BIS 3-veteraani: C.I.B Bluepepper's Smile, om. Maritsa Vesalainen, Marjo Ahola & Päivi Saarinen
VV-12, VSP-veteraani: C.I.B Reimin Helter Skelter, om. Krista Riihelä
ROP-PENTU: Laperdue Whispering Hope, om. Riina Sjöman & Kirsi Ola
VSP-PENTU: Amirelli Double Scotch, om. Anne-Lii Sild & Kristiina Rauts-Nömmik
ROP-KASVATTAJA: Bluepepper´s, om. Marjo Ahola
MUUT UROSPENNUT:
2KP: Chiliberry´s Baron Carlo, om. Juhani Kuusiluoma

MUUT NARTTUPENNUT:
2KP: Chiliberry´s Contessa Caterina, om. Kirsi Kjäll & Juhani Kuusiluoma

MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 3: Avocation It's My Life, om. Matti Onkamo, Orvokki Lämsä & Anu Sorja
ERI 1, HeW-12, SA, vara-SERT: Bluepepper's Don Squirrel, om. Elina Alanen & Marjo Ahola
ERI4: Bluepepper's Luru, om. Marja Leinonen
EH: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Susanna & Jenni Huovinen
ERI 2, SA: Marble Arch Feel Like Dancing, om. Tiina Telenius, Nina Janger & Pirkko Oinonen
EH: Surely So Rich So Famous, om. Kirsi Ola & Pia Erlund
NUO - INTERMEDIATE
EH4: Arctic Soul Super Hero, om. Marjatta Luostarinen
ERI3: Reimin Dancing With Wolves, om. Henna Laine & Krista Riihelä
ERI 2: Reimin Devils Trill Sonata, om. Chrisse Asikainen & Merja Nisula
AVO - OPEN
ERI 1: Härkmoen's I Am King Of Lords, om. Annika Wågström
VAL - CHAMPION
POIS: Ch Avocation Fire Phoenix, om. Virve Martikainen
ERI 3, SA: Ch Avocation Joukahainen, om. Päivi Kivelä & Juha Ronkainen
ERI: Ch Avocation Magic Of Moon, om. Matti ja Tuula Onkamo
ERI 2, SA: Ch Black Back Top Banana, om. Juuli Huuhtanen
ERI: Ch For Fun Boss, om. Maria Persson & Ursula Skanefors-Winbjörk
ERI: Reimin Master Of Puppets, om. Krista Riihelä
ERI 4: Reimin Monster Of Rock, om. Henna Laine & Krista Riihelä
ERI: Ch Terriway Justice For All, om. Sanna Katavisto
EH: Ch Twee-Dle-Dee Just Like Daddy, om. Mia Zettenwall

MUUT NARTUT:
JUN - JUN
EH2: Sirvian Just My Cup Of Tea, om. Mari Bomström, Sirpa Jokelainen-Klemetti & Teemu Klemetti
NUO - INTERMEDIATE
ERI 2: Bluepepper's Noqu, om. Marjatta Lehtonen, Asta Ruhkala & Marjo Ahola
EH 3: Kiela Palavarakkaus, om. Anne Norri & Kauko Väisänen
ERI 1, SA: Reimin Dirty Dancing, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
EH4: Temora´s Adventure In Reval, om. Anne-Lii Sild & Kätlin Armei
AVO - OPEN
ERI 1, SA, vara-SERT, vara-CACIB: Bristregal Sound Of Regal, om. Kenneth Holmberg
VAL - CHAMPION
ERI 4, SA: Ch Avocation Brooke Logan, om. Anne Norri
ERI 2, SA: Ch Bluepepper's Devil's Heart, om. Heidi Kiviaho
EH: Ch Finsweng Onnenapila, Om. Pirjo Tynkkynen
ERI: Ch Melukylän Olankohautus, om. Kirsi Ola
ERI 3, SA: Ch Reimin Seventh Sign, om. Anne Nuutinen-Mäntylä
ERI: Ch Sassatown Dancing In The Dark, om. Omistajalla tietosuoja
ERI: Vegaran Sky Hunter, om. Chrisse Asikainen & Krista Riihelä
VET - VETERAN
ERI 4: Ch Avocation Neverendingtale, Om. Anu & Jari Sorja
ERI 3: Ch Nellyson's Goose On The Loose, om. Outi Valtonen

MUUT KASVATTAJAT:
KASV 2 KP: Kennel Reimin, om. Krista Riihelä

JUN - JUN
NUO - INTERMEDIATE
AVO - OPEN
VAL - CHAMPION
VET - VETERAN
ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
SA - SERTIFIKAATIN ARVOINEN - CERTIFICATE QUALIFIED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC

www.australianterrierikerho.fi

5 paikalla aikuisia -> 1 pist.
10 paikalla  -> 2 pist.
15 paikalla -> 3 pist
20 paikalla -> 4 pist
25 paikalla -> 5 pist
30 paikalla -> 6 pist
35 paikalla -> 7 pist
40 paikalla -> 8 pist
jne ...