ERI - ERINOMAINEN - EXCELLENT
EH - ERITTÄIN HYVÄ - VERY GOOD
H - HYVÄ - GOOD
T - TYYDYTTÄVÄ - SATISFACTORY
HYL - HYLÄTTY - DISQUALIFIED
EVA - EI VOIDA ARVOSTELLA - CAN NOT BE JUDGED
ROP - BOB (Best of Breed)
VSP - BOS (Best of Opposite Sex)
RYP - GROUP
BIS - BEST IN SHOW
CACIB - CACIB
Vara CACIB - Res-CACIB
SERT - CAC
KP - honorary award
kasv. - breeder
om. - owner
5-7 kk - 5-7 months 
POISSA - Absent
EI ESITETTY - Not showed
Tuomari - Judge
(n) = narttu - female
(m) = uros - male
14.1.2012 KR Tarto, Eesti, ausseja 7
Tuomari - Judge:  Ricky Lochs Romans (Tulokset toimitti Sanna Katavisto)
ROP - BOB, PN1, SERT, AVO1 ERI: Terriway Daylight om. Sanna Katavisto
VSP - BOS, PU1, JUN SERT, JUN ERI 1 Vitterklippens Pontiac om. Sanna Katavisto ja Eerika Sillanpää
PN2, JUN ERI 1, JUN SERT -> EE JMVA Terriway Sunshine om. Oona Pomppu
PN3 VAL ERI 1 Reimin Seventh Sign, om Anne
Nuutinen-Mäntylä
PN4 JUN ERI 2 Reimin Dirty Dancing, om Anne Nuutinen-Mäntylä
ROP-JUNIORI: Terriway Sunshine om. Oona Pomppu
VSP-JUNIORI: Vitterklippens Pontiac om. Sanna Katavisto ja Eerika Sillanpää

MUUT NARTUT:
JUN - JUN

JUN ERI 3 Armirelli Code Red, om Anne-Lii Sild & Marietta Hurden
poissa Reimin Hello Kitty om.

15.1.2012 KV/INT Tarto, ausseja 7 kpl
Tuomari: Antonio Di Lorenzo, Norja (Tulokset toimitti Anne Nuutinen-Mäntylä & Sanna Katavisto)
ROP - BOB PN1 SERT -> EE MVA val eri 1: CH Reimin Seventh Sign, om Anne Nuutinen-Mäntylä VSP - BOS PU1, JUN SERT, JUN ERI1, Vitterklippens Pontiac, om Sanna Katavisto & Eerika Sillanpää
PN2 , avo eri 1, Terriway Daylight, om Sanna Katavisto  
PN3, jun eri 1, jun sert, Reimin Dirty Dancing, om Anne Nuutinen-Mäntylä  
PN4, jun eri 2, Terrriway Sunshine om Sanna Katavisto & Oona Pomppu
 
ROP- juniori, Reimin Dirty Dancing, om Anne Nuutinen-Mäntylä
VSP-juniori, Vitterklippens Pontiac, om Sanna Katavisto & Eerika Sillanpää
MUUT NARTUT:
JUN

eh 3, Armirelli Code Red, om Anne-Lii Sild & Marietta Hurden
poissa Reimin Hello Kitty om.
11.2.2012 ER Tallinna, Eesti, Terrierien Erikoisnäyttely, 6 aussia
Tuomari - Judge: Elsbeth Clerc (Tulokset toimitti Oona Rantalainen)
ROP - BOB, PU1, SERT -> EE CH, VAL ERI1: CH Tachetee Bourke, om. Oona Rantalainen
VSP - BOS, PN1, VAL ERI1: CH Armirelli About Truth, om. Anne-Lii Sild & Maria Teng
PU2, AVO ERI1: JCH Armirelli About Trust, om. Kaialiisa Koolberg PN2, SERT -> EE CH, VAL ERI2: CH Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
PN3, ROP-JUN, JUN ERI1: Armirelli Code Red, om. Anne-Lii Sild & Marietta Hurden
PN4, JUN ERI2: Armirelli Mystical Code, om. Anne-Lii Sild & Marjatta Krzywacki
ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ, BIS 1-JÄLKTruozzy's Hand in Hand, om. Anne-Lii Sild
ROP-KASVATTAJA: Kennel Armirelli, om. Anne-Lii SiId
12.2.2012 KV/INT Tallinna, Eesti, 2 aussia
Tuomari - Judge: Veli-Pekka Kumpumäki (Tulokset toimitti Oona Rantalainen)
ROP - BOB, PU1, CACIB, VAL ERI1: CH Tachetee Bourke, om. Oona Rantalainen
VSP - BOS, PN1, CACIB, VAL ERI1: CH Finsweng Dancing Queen, om. Jenni Wahteristo
14.4. 2012 KV/INT Tallinna Tallinn Winner 2012, ausseja 5 kpl
Tuomari - Judge: Janusz Opara, Puola (Tulokset toimitti Kirsi Ola)
ROP - BOB, ROP-JUN, TlnW-12 TlnJW-12 JUN-SERT JUN ERI1 Tasdale Stop'N'Stare om. Kirsi Ola, Satu Hardén & Nora Grönqvist
VSP - BOS, TlnW-12, CACIB, SERT -> EE CH VAL ERI1: CH Melukylän Olan Kohautus om. Kirsi Ola
PU2, CACIB, SERT -> EE CH VAL ERI1: CH Melukylän Pläski Poika om. Maria Kaarre & Kirsi Ola PN2, VSP-JUN, TlnJW-12 JUN-SERT: Temora's Adventure In Reval om. Anne-Lii Sild & Katlin Armei
PN3 NUO ERI1: Armirelli Code Red om. Anne-Lii Sild & Marietta Hürden
26.5.2012 KV/INT Moletai, Liettua, 5 aussia
Tuomari - Judge: Andrej Kisliakov (Tulokset toimitti Satu Toivonen)
ROP - BOB, CACIB, SERT VAL ERI 1 (u): CH Dreampower´s Mr Fox om. Heidi Kopra & Satu Toivonen
CACIB, SERT , AVO ERI 1 (n): CH Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
ROP-juniori, junior-SERT --> LT JMVA: Finsweng Quick Fix, om. Jenni Wahteristo
luokka-SERT, NUO ERI 1 Dreampower´s Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
luokka-SERT, VAL ERI 1 Dreampower´s Take It Easy, om. Sini Suhonen & Satu Toivonen
BIS3-KASVATTAJA: Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen
27.5.2012 KV/INT Moletai, Liettua, 5 aussia
Tuomari - Judge: Andrej Zhanna Bondar (Tulokset toimitti Satu Toivonen)
ROP - BOB, CACIB, SERT, NUO ERI 1 Dreampower´s Gambler, om. Minna Tapola & Anne Mustonen
CACIB, SERT --> LT MVA, VAL ERI 1 Dreampower´s Take It Easy, om. Sini Suhonen & Satu Toivonen
ROP-juniori, junior-SERT Finsweng Quick Fix, om. Jenni Wahteristo
luokka-SERT, AVO ERI 1 (n): CH Dreampower´s Miss Red Fox, om. Anne Mustonen
BIS3-KASVATTAJA: Kennel Dreampower´s, om. Satu Toivonen
 
30.6.2012 KR Viimsi, Viro, 4 aussia
Tuomari - Judge: Sergey Vanzha, Venäjä. (Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB, SERT, PN1, AVO ERI1: Finsweng Onnenapila, om. Pirjo Tynkkynen VSP - BOS, ROP-juniori, jun-sert => JUN MVA, JUN ERI 1: Vitterklippens Pontiac, om. Eerika Sillanpää ja Sanna Katavisto
  PU2, VAL ERI1, SERT => EE & BALT MVA: C.I.B. Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola ja Jenni Wahteristo
  PU3, JUN ERI2: Finsweng Quick Fix, om. Aino Suikkanen ja Jenni Wahteristo
 
1.7.2012 KR Viimsi, Viro, 5 aussia
Tuomari - Judge: Monika Blaha, Itävalta(Tulokset toimitti Jenni Wahteristo)
ROP - BOB PU1, VAL ERI1: C.I.B. Horrieglen Blue Legend, om. Seija Ristola ja Jenni Wahteristo VSP - BOS, SERT, PN1, AVO ERI1: Finsweng Onnenapila, om. Pirjo Tynkkynen
PU2, JUN ERI1, ROP-juniori, jun-sert => JUN MVA: Finsweng Quick Fix, om. Aino Suikkanen ja Jenni Wahteristo PN2, VAL ERI1: CH Reimin Hello Kitty, om. Mari Winqvist
  PN3, JUN ERI1, VSP-juniori, jun sert: Surely Sexy And I Know It, om. Mari Winqvist
poissa: Vitterklippens Pontiac (jun)  
   
30.6.2012 KV Trondheim, Norja 21 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge:  Tapio Eerola, RYP-pentu: Istvan Csik, BIS-pentu: Karl E. Berge (Tulokset toimitti Susanna Huovinen)
ROP - BOB, CACIB, SERT, SA, AVO ERI1 Dendu Alfred, om. Susanne Larsson VSP - BOS, PN1 CACIB, SERT, SA, AVO ERI1 Alvolin's Boreas Gaya, om. Antonsen Lene

PU 2, vara-CACIB, SA, VAL ERI1 CH Tanamier's Port Salut For Me, om. Anne Marie Ingebretsen

PN 2, vara-CACIB, vara-SERT, SA, NUO ERI1 Alvolin's Barbelina, om. Antosen Lene

PU 3, SA, VAL ERI 2 CH Minozzy Izor, om. Karin Sjödin

PN 3, SA, VAL ERI1 CIB Tanamier's Olympia Red Of Yrhatta, om. Anne Marie Ingebretsen

PU 4, vara-SERT, SA, NUO ERI1 Alvolin's Bacchus, om. Linda Gaptjern

PN 4, SA, VET ERI1 Miss Moneypenny av Falchebo, om. Jenni ja Susanna Huovinen

ROP-VETERAANI: Miss Moneypenny av Falchebo, om. Jenni ja Susanna Huovinen

ROP-PENTU, RYP1-PENTU, BIS4-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Jenni ja Susanna Huovinen

ROP-KASVATTAJA: Kennel Alvolin's, om. Lene Antonsen

MUUT UROKSET:
AVO
EH 2 Scudabout Remi, om. Sivert Rorset
EH 3 Seledo Scott Onyx, om. Jenni ja Susanna Huovinen

MUUT NARTUT:
JUN
EH 1 Skogstrollet's Devil's Corner-A, om. Kjersti Reksen
NUO
EH 2 Huovispäivän Hortensia, om. Jenni ja Susanna Huovinen
EH 3 Vitterklippen's Peggy-Sue, om. Jannica Lindblom
AVO
EH Tanamier's Blueberry Jam, om. Ronnaug Holm & Anne Marie Ingebretsen
ERI 3 Ophelia's Simply The Best, om. Raimo Eskelinen
ERI 2, SA Somehow An Irish Kiss, om. Gunilla Öhlund
EH 4 Tanamier's Zandy You Are Mimmi, om. Grethe & Reidulf Stave
VAL
EH 3 CH Tanamier's Walzing Tiril, om. Anne Marie Ingebretsen
EH 2 CH Alvolin's Alice All Eyes On Me, om. Lene & Sigrunn Antonsen
VET
EH 2 Tanamier's Konstanse Angelica, om. Ronnaug Holm & Anne Marie Ingebretsen

 
14.07.2012 KV Piteå, 19 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Franc Ruiz Rodriquez, BIS-pentu: Johan Juslin (Tulokset toimitti Susanna Huovinen)
ROP - BOB PN1 CACIB, SERT, AVO ERI 1, SA Spruce-Mountain Isolde, om. Karin Sjödin VSP - BOS, PU1 VAL ERI 1, SA CH For Fun Boss, om. Ursula Winbjörk
PN2 vara-CACIB, VAL ERI 1, SA CIB Tanamier's Olympia Red Of Yrhätta, om. Anne Marie Ingebretsen PU2 vara-cacib, SERT, AVO ERI 1, SA Härkmoen's I am King Of Lords, om. Annika Wågström
PN3 vara-SERT, AVO ERI 2, SA Ophelia's Simply The Best, om. Raimo Eskelinen PU3, vara-SERT, JUN ERI 1, SA Fastlove's Awesome Red Boy, om. Marie Fast
PN4 VET ERI 1, SA CH Härkmoen's Yasmine, om. Astrid Lundberg  
ROP-PENTU, BIS2-PENTU: Huovispäivän Hyvä Tyyppi, om. Jenni ja Susanna Huovinen
ROP-VETERAANI: Härkmoen's Yasmine, om. Astrid Lundberg

MUUT UROKSET:
AVO
EH 2 Seledo Scott Onyx, om. Susanna ja Jenni Huovinen
ERI 2 CH Minozzy Izor, om. Karin Sjödin
ERI 3 CH Tanamier's Port Salut For Me, om. Anne Marie Ingebretsen
ERI 4 CH Twee-dle-dee Just Like Daddy, om. Ann-Marie Zettervall

MUUT NARTUT:
NUO

EH 2 For Fun Dancing Queen, om.
Katarina Karlsson
ERI 1, SA Huovispäivän Hortensia, om. Susanna ja Jenni Huovinen
AVO
ERI 3 Amie-Lady, om. Astrid Lundberg
ERI 4 Härkmoen's I am Hot Stuff, om. Peter Backlund
VAL
ERI 3 CH Tanamier's Walzing Tiril, om.
Anne Marie Ingebretsen
ERI 2 CIB Tanamier's Xtra Goes For Härkmoens, om. Annika Wågerström
VET
ERI 2 Miss Moneypenny av Falchebo, om.
Susanna ja Jenni Huovinen

31.8.2012 KV Högbo, 13 aussia
Tuomari - Judge: Petter Steen, Norja, RYP: Torsten Himmrich, Saksa
ROP & VSP
ROP - BOB, RYP2, PU1 VET ERI 1, SA CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
VSP - BOS, PN1 SERT CACIB AVO ERI 1 SA Bristregal Sound Of Regal, om. Kenneth Holmberg
PU2 SERT, CACIB NUO ERI 1, SA Jaskarin Sirius, om. Christina Karlsson PN2 vara-SERT VACA NUO ERI 1 SA Jaskarin Satellite, om. Christina Karlsson & Saija Reiman-Walldén
PU3 vara-SERT, VACA, VAL ERI 1, SA CH Bristregal On Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius PN3 NUO ERI 2 SA Dendu Belfast Brownie, om. Birgitta Sundell & Sven-Åke Eriksson
PU4 VAL ERI 2, SA CH Dendu Alfred, om. Susanne Larsson
ROP-VETERAANI: CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 SA Fastlove's Amazing Adventure, om. Birgitta Karlgren
POISSA Jaskarin Carissimo, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén & Jaana Saloniemi
NUO - INTERMEDIATE
H Pariservikens G I Blues, om. Michael Karlsson
VAL - CHAMPION
ERI 3, SA CH Minozzy Ivar, om. Karin Sjödin

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
ERI 2 Spruce-Mountain Isolde, om. Karin Sjödin
EH 3 Somehow An Irish Kiss, Birgitta Sundell
EH 4 St.cape's Vallpigan, om. Åsa Gessbo

 
1.9.2012 KV Högbo, 15 aussia, joista 1 pentu
Tuomari - Judge: Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi, RYP: Petter Steen, Norja
ROP - BOB, RYP2, PU1 VET ERI 1, SA CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
VSP - BOS, PN1 CACIB, VAL ERI 1, SA CIB Jaskarin Sweet-Herself, om. Marika Eklund
PU2 SERT, CACIB NUO ERI 1, SA Jaskarin Sirius, om. Christina Karlsson PN 2 SERT VACA, AVO ERI 1 SA Bristregal Sound Of Regal, om. Kenneth Holmberg
PU3 vara-SERT, VACA, VAL ERI 1, SA CH Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius PN 3 vara-SERT, NUO ERI 1, SA Jaskarin Satellite, om. Christina Karlsson & Saija
Reiman-Walldén
PU4 VAL ERI 2, SA CH Dendu Alfred, om. Susanne Larsson PN 4 Dendu Belfast Brownie, om. Sven-Åke Erikksson
ROP-PENTU: Jaskarin Play With Me, om. Lisbeth Norén
ROP-VETERAANI: CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
ROP-KASVATTAJA: kennel Jaskarin, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 Fastlove's Amazing Adventure, om. Birgitta Karlgren
NUO - INTERMEDIATE
EH 2 Pariservikens G I Blues, om. Michael Karlsson
VAL - CHAMPION
ERI 3 SA CH Minozzy Ivar, om. Karin Sjödin
 

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
ERI 3 Somehow An Irish Kiss, om. Birgitta Sundell
ERI 2 SA Spruce-Mountain Isolde, om. Karin Sjödin
EH 4 St.cape's Vallpigan, om. Åsa Gessbo

 
2.9.2012 KV Högbo, 13 aussia
Tuomari - Judge: Espen Engh, Norja, RYP: Dodo Sandahl
ROP - BOB, RYP2, PU1 VET ERI 1, SA CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
VSP - BOS, PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1, SA Somehow An Irish Kiss, om. Birgitta Sundell
PU 2 CACIB VAL ERI 1, SA CH Dendu Alfred, om. Susanne Larsson PN 2 vara-SERT VACA AVO ERI 2, SA Bristregal Sound Of Regal, om. Kenneth Holmberg
PU 3 SERT -> SE MVA, VACA, VAL ERI 1, SA CH Bristregal One Lucky Dog, om. Tiina Tenlenius PN 3 VAL ERI 1, SA CIB Jaskarin Sweet-Herself, om. Marika Eklund
PU 4 vara-SERT, NUO ERI 1, SA Jaskarin Saturnus, om. Marie Fast & Saija Reiman-Walldén PN 4 JUN ERI 1, SA Jaskarin Cara Collection, om. Markus Walldén, Saija Reiman-Walldén & Jaana Saloniemi
ROP-VETERAANI: CIB Jaskarin Bravo, om. Saija Reiman-Walldén ja Markus Walldén
ROP-KASVATTAJA: kennel Jaskarin, om. Markus Walldén & Saija Reiman-Walldén
MUUT UROKSET:
JUN - JUN
ERI 1 Fastlove's Amazing Adventure, om. Birgitta Karlgren
NUO - INTERMEDIATE
EH 2 Pariservikens G I Blues, om. Michael Karlsson
VAL - CHAMPION
ERI 3 Minozzy Ivar, om. Karin Sjödin

MUUT NARTUT:
AVO - OPEN
EH 4 Spruce-Mountain Isolde, om. Karin Sjödin
ERI 3 St.cape's Vallpigan, om. Åsa Gessbo